zweryfikowany

Blokery Apetytu – Ranking i Opinie. Suplementy hamujące apetyt

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.


Bez względu na rodzaj diety, którą próbujemy istnieje tajny produkt, który pomoże nam schudnąć. Jest to bloker apetytu.

Blokery aptetytów działają na centralny układ nerwowy i oszukują organizm, by uwierzył, że nie jest już głodny.

Najlepsze środki tłumiące apetyt, znane również jako supresanty głodu, wywołują reakcję hormonalną, która wyłącza sygnały mózgowe, które informują organizm, że jesteś głodny i że nadszedł czas na jedzenie. Pozwalają również pacjentom szybciej poczuć sytość, gdy zaczynają jeść. Oznacza to, że kiedy próbujesz schudnąć, nie będziesz mieć apetytu ani głodu.

Jeśli nie masz apetytu i spożywasz mniej kalorii, Twój organizm zacznie spalać tłuszcz, aby uzupełnić swoje potrzeby energetyczne. Zmniejsza to ogólny procent tkanki tłuszczowej i prowadzi do utraty wagi. Jeśli wypróbowałeś wiele diet, ale odkryłeś, że nie działają dla Ciebie lub jeśli szukasz nowej metody odchudzania, środek tłumiący apetyt może być właśnie dla Ciebie. Kiedy zwykle myślimy o „środku tłumiącym apetyt”, możemy pomyśleć o czymś sztucznym lub nienaturalnym, w tym artykule postaramy omówimy szeroko ten temat.

Ranking blokerów apetytu – top 10 supresantów głodu

The Genius Brand Genius Diet Pills – Środek tłumiący apetyt, zapewniający bezpieczną utratę wagi, całkowicie naturalny środek nootropowy wspomagający koncentrację, energię i metabolizm – dla mężczyzn i kobiet. Została zaprojektowany tak, aby pomóc Ci schudnąć, zwiększając metabolizm, hamując apetyt i jednocześnie spalając tłuszcz. Składniki tego produktu okazały się skuteczne w odchudzaniu. Jest również łatwy w użyciu, ponieważ występuje w formie tabletek, dzięki czemu można go przyjmować codziennie, bez konieczności mieszania lub mierzenia.

i-Tech Satietrim Naukowo przebadany środek zmniejszający apetyt i jako jedyny produkt na rynku, który zawiera opatentowany ekstrakt z szafranu. Szafran jest jedną z najdroższych przypraw na świecie (wartą więcej niż złoto za gram) i od wieków jest używany w medycynie ajurwedyjskiej i chińskiej do kontrolowania głodu, poprawy nastroju i pomocy w zrzuceniu niechcianych kilogramów.

Amix Carb Blocker with Starchlite – Potężna kombinacja naturalnych składników, które, jak wykazano, wspomagają zdrową utratę wagi i redukcję masy ciała. Unikalna kombinacja składników działa razem, blokując węglowodany. Potężna kombinacja składników okazała się bardzo skuteczna w osiąganiu zarówno krótkoterminowych, jak i długoterminowych celów odchudzania u dużej liczby osób, które próbowały Amix Carb Blocker with Starchlite.

Amix Super Fibre 3 Plus – Preparat zawiera błonnik roślinny, który jest skutecznym źródłem błonnika pokarmowego, który również wspomaga zdrowie jelit, a także reguluje wchłanianie węglowodanów i tłuszczów w organizmie. Produkt jest całkowicie naturalny i nie zawiera glutenu, cukru ani innych sztucznych słodzików, dzięki czemu może być stosowany przez każdego, kto chce zapewnić sobie dzienne spożycie błonnika.

Hi-Tech Caralluma Produkt Hi-Tech pochodzi z indyjskiej rośliny kaktusa i jest używany jako naturalny środek tłumiący apetyt, wspomagający odchudzanie. Aktywne składniki Hi-Tech Caralluma hamują tworzenie tkanki tłuszczowej, a także pomagają spalać nadmiar tłuszczu. Aktywnymi składnikami Caralluma Fimbriata są glikozydy pregnanowe, które uważa się za odpowiedzialne za efekty odchudzania. Glikozydy pregnanowe hamują aktywność enzymów powodujących akumulację tłuszczu w organizmie, co prowadzi do zmniejszenia apetytu i utraty wagi.

Synedrex – to oryginalny, hard-core’owy ZAPALNIK METABOLICZNY. Mieszanka aktywnych składników, które działają synergistycznie, aby wywołać silną reakcję termogeniczną w organizmie. Efektem jest zwiększenie metabolizmu i uwolnienie zmagazynowanych kwasów tłuszczowych. Synedrex może również zwiększyć skupienie i czujność umysłową.

1UP Nutrition Appetite Suppressant Ten środek tłumiący apetyt jest wytwarzany wyłącznie ze składników najwyższej jakości i ma na celu wspomaganie utraty wagi. Działa poprzez umożliwienie organizmowi wchłonięcia potrzebnego mu tłuszczu, jednocześnie zmniejszając napady głodu i niepotrzebne podjadanie.  ma na celu pomóc kontrolować apetyt i apetyt, a także spalać tłuszcz i zwiększać energię. Ten suplement nie zawiera również stymulantów, więc nie będzie powodował roztrzęsienia ani załamania, tak jak robią to inne tabletki na odchudzanie.

Metabolic Nutrition Phenodrex – To spalacz tłuszczu, który wykorzystuje kombinację składników, które mają pomóc schudnąć na 2 różne sposoby; zwiększając metabolizm i hamując apetyt. Ma również właściwości nootropowe, więc może również pomóc poprawić wydajność poznawczą podczas jej przyjmowania. Jedną z innych korzyści, które ludzie zauważają, gdy biorą Phenodrex, jest wzrost poziomu energii. Będziesz mógł zrobić więcej zarówno w pracy, jak i na siłowni, dzięki czemu szybciej zobaczymy lepsze wyniki.

Metabolic Nutrition Phenelox – Produkt ten to rewolucyjny spalacz tłuszczu, który nie zawiera żadnych stymulantów, co czyni go jednym z najciekawszych produktów na rynku. Charakteryzuje się również doskonałym składem. Producent zastosował tylko starannie wyselekcjonowane składniki, które znane są ze swoich właściwości wspomagających termogenezę i spalanie tkanki tłuszczowej. Pozwala to spalić tkankę tłuszczową i zmniejszyć uczucie głodu. Preparat charakteryzuje się również świetnym smakiem, dzięki czemu przyjmowanie go wcale nie będzie trudne!

HPN M(6) AnthOrigin Ta zastrzeżona formuła łączy sześć innowacyjnych składników, które mogą pomóc zwiększyć metabolizm, wspierać prawidłowy poziom cukru we krwi i promować zdrowy poziom kortyzolu. Połączenie zawartych składników pomoże w metabolizmu tłuszczów i węglowodanów, co może pomóc w utrzymaniu energii do zasilania przez cały dzień.

iForce Saffron Extract Ekstrakt z szafranu wykorzystuje moc szafranu , aby pomóc spalić oporny tłuszcz, schudnąć i poczuć się świetnie. Wyciąg z szafranu zawiera silne środki tłumiące apetyt, które mogą pomóc w kontrolowaniu głodu, dzięki czemu jesz mniej i czujesz się pełniejszy na dłużej. Dzięki nowemu ekstraktowi z szafranu od iForce możesz wreszcie dowiedzieć się, o co cały szum wokół szafranu.

Metabolic Nutrition StimuLean Spalacz tłuszczu, który może zapewnić wiele korzyści. Ten produkt to doskonały sposób na utratę tłuszczu, może zwiększyć metabolizm, zahamować apetyt i dodać energii. Pomaga również osiągnąć pożądaną sylwetkę. Ma wiele innych korzyści, takich jak zapewnienie większej jasności umysłu, poprawa ogólnego nastroju, wyostrzenie skupienia i koncentracji i tak dalej. Znany jest ze swojej skuteczności i szybkich rezultatów.

Psycho Pharma Far Beyond Driven  Suplement mający na celu zwiększenie metabolizmu organizmu, co z kolei prowadzi do utraty wagi. Zwiększa również poziom energii, co pozwala na podejmowanie bardziej intensywnych treningów i spalanie większej ilości kalorii. Jest to produkt, który może sprawić, że poczujesz się dobrze na wylot ze względu na korzyści związane z utratą wagi. Nie tylko usuwa brzydkie tłuszcze z twojego ciała, ale także sprawia, że czujesz się dobrze, ponieważ zawiera składniki, które są znane z tego, że pomagają ludziom mieć lepszy nastrój, co może usuwać stres.

Formutech Lean EFX – Właściwy wybór dla wszystkich, którzy chcą szybko, skutecznie i trwale pozbyć się tkanki tłuszczowej. Produkt ten został stworzony specjalnie z myślą o profesjonalnych sportowcach, choć może być stosowany również przez amatorów. Jego głównym zadaniem jest przyspieszenie metabolizmu organizmu i tym samym spowodowanie szybszego spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Citrus Aurantium (gorzka pomarańcza) to owoc pochodzący z drzewa o tej samej nazwie. Zródło N-methyltyraminy, oktopamina, synefryna i tyramina, – uważane są za łagodne stymulanty, które mogą zwiększać energię, hamować apetyt i pobudzać metabolizm. Mogą również nasilać działanie innych stymulantów, takich jak kofeina.

Scitec HCA Chitosan Suplement wspomagający odchudzanie. Podstawowym składnikiem Scitec jest chitozan, który jest wytwarzany z chityny, włóknistego materiału znajdującego się w egzoszkieletach skorupiaków, takich jak krewetki, kraby i owady.  Drugim składnikiem jest ekstrakt z owoców Garcinia cambogia (standaryzowany do 60% kwasu hydroksycytrynowego) może być stosowany jako skuteczny środek wspomagający odchudzanie u osób z nadwagą. Kwas hydroksycytrynowy (HCA) zmniejsza apetyt i wspomaga utratę wagi poprzez zmniejszenie syntezy lipidów i zwiększenie utleniania lipidów w wątrobie.

Zoboacz: Tabletki Zmniejszające Apetyt

Genetech Pharma Labs Phenta-XT Potężny, ale bezpieczny i skuteczny nowy środek tłumiący apetyt i spalacz tłuszczu, który pomaga kontrolować apetyt, jednocześnie zwiększając metabolizm, dzięki czemu możesz spalić więcej kalorii w ciągu dnia. Pigułka odchudzająca jest przeznaczona do stosowania wraz z ćwiczeniami i zdrową dietą.

Metabolic Thermokal – Najskuteczniejszy na rynku spalacz termogeniczny, pozbawiony silnych stymulantów, dla wszystkich wrażliwych na kofeinę. Produkt został stworzony z myślą o osobach, które mają problemy ze zbyt dużą masą ciała i niechcianą tkanką tłuszczową. Formuła została opracowana z myślą o wsparciu organizmu człowieka w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz przyspieszeniu metabolizmu.

Genomyx Phenadrol – Suplement ma za zadanie pozytywnie oddziaływać na organizm, przyczyniając się do wzrostu metabolizmu i dostarczając dodatkowej energii do treningu. Produkt wykazuje swoje działanie w szybkim tempie i zyskał ogromną popularność wśród kulturystów.  Genomyx Phenadrol pomaga również budować mięśnie, ponieważ zwiększa syntezę białek w mięśniach i zapewnia im większą wytrzymałość podczas treningów. Blokuje również apetyt, dzięki czemu nie czujesz się tak głodny podczas diety.

EvoMuse Epitome Epitome to nowatorski spalacz tłuszczu, który wykorzystuje własne mechanizmy organizmu do kontrolowania apetytu. Blokując działanie enzymu zwanego PDE4, zmniejsza zarówno łaknienie, jak i głód, jednocześnie zwiększając wydatek energetyczny (spalanie kalorii), poprawiając nastrój i poprawiając funkcje poznawcze.

iForce Dexaprine – Produkt zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Pełni wiele funkcji i może być stosowany jako suplement przedtreningowy, jako zastrzyk energii lub w celu zmniejszenia apetytu. Dexaprine zawiera składniki takie jak bezwodna kofeina, aurantium cytrusowe i wiele innych. Te składniki pomagają organizmowi naturalnie spalać tłuszcz i tłumić apetyt. Dexaprine to wielokrotnie nagradzana, najlepsza w swojej klasie formuła, która łączy silne i skuteczne składniki w jednym z najsilniejszych termogenicznych spalaczy tłuszczu, jakie kiedykolwiek stworzono.

Dark Metal Thrasher Składa się z potężnych składników, które nie tylko powodują utratę tłuszczu, ale także zwiększają metabolizm oraz blokują wzmożony apetyt. Zawiera składniki, które pomagają spalać zmagazynowany tłuszcz i zwiększać beztłuszczową masę mięśniową.

Lecheek Nutrition OxyECA Black Spalacz tłuszczu i skuteczny produkt tłumiący apetyt, pomoże szybko osiągnąć zamierzone cele dzięki dzięki zawartej w składzie synefrynie. Synefryna to składnik cytrusowy, który działa na dwóch poziomach: hamuje apetyt, dzięki czemu spożywasz mniej jedzenia, oraz zwiększa metabolizm, dzięki czemu szybciej spalasz tłuszcz.

Jet Fuel Accelerator – Skuteczny spalacz na odchudzanie, który jednocześnie zwiększa energię i wytrzymałość, pozwalając użytkownikom ćwiczyć dłużej. Ta formuła zawiera mieszankę związków zaprojektowanych w celu zwiększenia metabolizmu, poprawy koncentracji i dostarczenia przeciwutleniaczy.

Viper Xtreme Syneburn – Polecany jest dla osób, które chcą skutecznie zmniejszyć ilość spożywanego codziennie pokarmu, a także kontrolować swoją wagę. Zawiera stymulanty, substancje zwiększające metabolizm, a także składniki blokujące węglowodany i tłuszcze w Twojej diecie. Produkt zwiększa termogenezę, czyli proces zwiększający wydatek energetyczny, co przekłada się na spalanie większej ilości kalorii.

Metabolic Nutrition Stimukal Produkt, który wpływa na metabolizm węglowodanów, tłuszczów, a także ma wpływ na pracę umysłową. Stimukal redukuje tkankę tłuszczową i jednocześnie pomaga w utrzymaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. Nowa formuła firmy Metabolic Nutrition zawiera najwyższej jakości i najsilniejsze składniki, które zostały przebadane klinicznie i udowodnione, że działają. Z tym produktem można zapomieć o zmęczeniu i znużeniu.

Lecheek AMPilean Black Sekret skuteczności tego produktu tkwi w zastrzeżonej mieszance składników, która ma na celu zmniejszenie apetytu na jedzenie, zwiększenie poziomu energii, przyspieszenie metabolizmu i poprawę ogólnego stanu zdrowia.

Diet Control Trec – Suplement diety zaprojektowany, aby pomóc użytkownikom osiągnąć cele związane z odchudzaniem. Pomaga zwiększyć metabolizm, tłumić apetyt i zmniejszać retencję wody. Oprócz tego składniki w nim zawarte poprawiają  nastrój i jasność umysłu.

Blokery aptetytu – jak działają ? 

Kiedy wspomina się słowo dieta, najprawdopodobniej od razu myślisz o programie odchudzania. Nie mylisz się całkowicie, ale dieta to także po prostu to, co jesz. Idealna dieta powinna zawierać wszystkie składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Możesz schudnąć, stosując dietę, która blokuje wchłanianie tłuszczu lub sprawia, że czujesz się pełny szybciej i przez dłuższy czas. Supresanty głodu mogą w tym pomóc. Jak działają?

Blokery apetytu działają przez oszukiwanie mózgu, by myślał, że jesteś najedzony. Wiele z nich zawiera hoodię, czyli naturalną substancję niewymagającą recepty. Hoodia działa poprzez nakłanianie mózgu do myślenia, że zjadłeś, dzięki czemu czujesz się pełny i dlatego będziesz jeść mniej. Inne blokery apetytu wykorzystują takie składniki, jak zielona herbata, chrom i ekstrakt z garcinia cambogia. Substancje te pomagają odpowiednio regulować poziom cukru we krwi, spalać tłuszcz i kontrolować apetyt. Kluczem do skutecznego stosowania blokera apetytu jest połączenie go z regularnymi posiłkami, które obejmują wszystkie grupy żywności z umiarem, oraz umiarkowanymi ćwiczeniami trzy do pięciu razy w tygodniu przez co najmniej trzydzieści minut na sesję. Ta kombinacja jedzenia mniejszych porcji z większą regularnością i ćwiczeniami pomoże Ci bezpiecznie i skutecznie schudnąć z biegiem czasu, a także ją utrzymać. Niektóre środki tłumiące apetyt zawierają stymulanty, takie jak kofeina, która może dać ci więcej energii i przyspieszyć metabolizm, dzięki czemu spalasz więcej kalorii.  Inne wydają się działać, zwiększając ilość serotoniny w mózgu, co pomaga kontrolować apetyt. Serotonina jest neuroprzekaźnikiem, który odgrywa rolę w wielu aspektach zachowania, w tym nastroju i apetytu. Niektóre supresanty są oparte na składnikach ziołowych bez stymulantów.

Zobacz: Najlepsze tabletki na odchudzanie

Kto powinien stosować środki tłumiące apetyt?

Blokery aptetytu mają na celu pomóc schudnąć poprzez zmniejszenie apetytu. Nie są one przeznaczone do szybkiego rozwiązania lub zastąpienia wysiłku związanego z ćwiczeniami i zdrowym odżywianiem. Powinny być stosowane wyłącznie razem z tymi wysiłkami oraz w połączeniu z rozsądną, zdrową dietą i regularnym reżimem ćwiczeń. Blokery aptetytu mogą być odpowiednie, jeśli:

 • Jeśli jesz zbilansowaną dietę i regularnie ćwiczysz, ale nadal czujesz głód, rozważ zastosowanie środków tłumiących apetyt w ramach programu odchudzania.
 • Bezskutecznie walczymy z nadwagą
 • Zmagamy się z kontrolą porcji.
 • Jeśli nie możemy oprzeć się zachciankom na jedzenie. Środki tłumiące apetyt mogą pomóc w uniknięciu niezdrowych przekąsek, zmniejszając napady głodu i pomagając dłużej czuć się sytym po posiłkach.

Jakie są rodzaje supresantów głodu?

Istnieją dwa główne rodzaje środków tłumiących apetyt: naturalne i syntetyczne. Naturalne środki zmniejszające apetyt pochodzą z naturalnych składników, takich jak zioła i rośliny,. Zazwyczaj przyjmuje się je w postaci tabletek tak jak w przypadku syntetycznych.

Naturalne środki tłumiące głód są uważane za bezpieczne, ponieważ pochodzą z naturalnych składników. Jednak tego rodzaju środki zmniejszające apetyt mogą nie być skuteczne u wszystkich ludzi i mogą nie działać szybko.

Syntetyczne środki zmniejszające apetyt składają się z substancji chemicznych, które zmieniają chemię organizmu, dzięki czemu czujesz się pełny szybciej i dłużej.  Kupując środek tłumiący apetyt, ważne jest, aby upewnić się, że składniki są bezpieczne, a produkt zawiera gwarancję dobrej jakości. Niektóre typowe składniki tłumiące apetyt to kofeina, hoodia gordonii. Przyjmowanie środków tłumiących apetyt może pomóc w przestrzeganiu planu diety, gdy między posiłkami poczujesz głód. Nie ma magicznej pigułki, która sprawi, że stracisz na wadze z dnia na dzień, ale środki zmniejszające apetyt mogą pomóc zmniejszyć ilość spożywanego codziennie jedzenia, dzięki czemu możesz bezpieczniej schudnąć.

Blokery aptetytu – Najważniejsze składniki 

Wybierając odpowiedni dla siebie bloker aptetytu, należy pamiętać, że nie każdy będzie dział tak samo na wszystkich. Każda osoba ma inne wymagania i potrzeby, aby osiągnąć swoje cele. Istnieje jednak kilka kluczowych składników, które można znaleźć w większości supresantach głodu.

Glukomannan rodzaj błonnika. Wspomaga utratę wagi poprzez wchłanianie wody w jelitach, tworzenie masywnego włókna, które leczy zaparcia, oraz działając jako „reduktor spożycia pokarmu” w żołądku i jelitach. Działanie tworzące masę pomaga utrzymać przepływ pokarmu przez jelita w normalnym tempie.

Kofeina  bardzo popularny składnik, jest dobrze znanym środkiem pobudzającym, który, jak wykazano, zwiększa poziom energii, czujność i skupienie. Może również wspomagać spalanie tłuszczu, zwłaszcza w połączeniu z ekstraktem z zielonej herbaty.  Kofeina hamuje apetyt, zwiększa metabolizm oraz zawiera specjalny rodzaj przeciwutleniacza znany jako kwas chlorogenowy, który, jak wykazano, spowalnia uwalnianie glukozy do organizmu po posiłku. Pomaga to regulować poziom cukru we krwi i naturalnie tłumić apetyt na jedzenie. Ponieważ kofeina jest środkiem pobudzającym, może zakłócać sen, jeśli jest przyjmowana zbyt późno w ciągu dnia.

Hoodia Gordonii –  To naturalny środek tłumiący apetyt, który po raz pierwszy został odkryty przez Buszmenów z pustyni Kalahari w Afryce Południowej. Żuli oni soczystą roślinę, aby zmniejszyć głód i pragnienie podczas długich wędrówek, gdy brakowało jedzenia i wody. Obecnie producenci suplementów wyodrębnili aktywny składnik Hoodia Gordonii i używają go w wielu środkach wspomagających odchudzanie. Hoodia Gordonii zawiera aktywny składnik o nazwie P57, który naśladuje wpływ glukozy na uczucie sytości, dzięki czemu wysyła komunikaty o sytości niemal natychmiast po spożyciu. To sprawia, że Hoodia Gordonii jest skuteczna w kontrolowaniu apetytu na przekąski między posiłkami.

Guarana jest podobna do kofeiny, ale zawiera więcej stymulantu. Fakt, że guarana jest środkiem pobudzającym, oznacza również, że może naturalnie tłumić apetyt i zapewnia większą kontrolę nad apetytem na jedzenie. Jest to ważne, jeśli chcesz schudnąć, ponieważ przejadanie się może mieć niekorzystny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie. Suplementy z guarany są idealne dla osób, które mają problemy z przestrzeganiem diety, ponieważ nie mogą się oprzeć podjadaniu między posiłkami lub jedzeniu niezdrowej żywności, gdy czują się zestresowani lub emocjonalnie.

Pikolinian chromu – chrom to minerał śladowy, który służy do kontrolowania poziomu cukru we krwi, zmniejszania głodu i zmniejszania apetytu. Odgrywa rolę w metabolizmie węglowodanów i tłuszczów, wpływając na ilość energii, jaką organizm wytwarza z tych składników odżywczych. Chrom pomaga w utracie wagi poprzez zwiększenie beztłuszczowej masy mięśniowej, co może spalić więcej kalorii, zmniejszyć apetyt na węglowodany i mieć pozytywny wpływ na poziom insuliny i cholesterol.

Sprzężony kwas linolowy (CLA) – to rodzaj wielonienasyconego kwasu tłuszczowego. CLA należy do grupy tłuszczów zwanych kwasami tłuszczowymi omega-6. Są one uważane za niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, ponieważ są niezbędne dla zdrowia, ale twoje ciało nie może ich wytwarzać, więc musisz je dostarczać poprzez dietę oraz suplementacje. CLA przyspiesza metabolizm i może pomóc w spalaniu tłuszczu. Działa poprzez zmianę składu komórek tłuszczowych organizmu, aby spalać więcej kalorii.

Gorzka pomarańcza – zawiera związek zwany synefryną. Ten związek może hamować apetyt i pomaga spalić więcej kalorii. Badania wykazały, że jest w stanie to zrobić bez wpływu na tętno lub ciśnienie krwi. Ponadto, w przeciwieństwie do wielu innych środków tłumiących apetyt, gorzka pomarańcza zawiera również szereg przeciwutleniaczy, które mogą pomóc organizmowi w naturalnym spalaniu tłuszczu.

Naringina – jest flawonoidem należącym do bioflawonoidów i flawonów. Jest to substancja pozyskiwana z grejpfruta. Ma wiele korzyści zdrowotnych, takich jak zwalczanie infekcji grzybiczych, zapobieganie nowotworom i zmniejszanie stanów zapalnych. Naringina pomaga w utracie wagi, zapobiegając gromadzeniu się tłuszczu. Wykazano, że naringina hamuje enzymy, spowalniając w ten sposób metabolizm węglowodanów, co zwiększa poziom cukru we krwi po posiłku. Poziom cukru we krwi jest obniżony, gdy naringina spowalnia metabolizm węglowodanów, co zapobiega hiperglikemii (wysokiemu poziomowi cukru we krwi).

Kapsaicyna – aktywny składnik papryczek chili i innych ostrych przypraw, jest popularnym składnikiem produktów odchudzających. Produkty odchudzające zawierające kapsaicynę zmniejszają apetyt i redukują masę tłuszczu.

Oprócz tych powszechnych składników niektórzy producenci dodają do swoich spalaczy tłuszczu inne ekstrakty ziołowe i witaminy.

Zobacz: Składniki aktywne w tabletkach na odchudzanie

Niektóre popularne dodatki to kora wierzby białej (źródło kwasu salicylowego) i zioła, takie jak żeń-szeń. Możesz również zobaczyć witaminy, takie jak niacyna lub B12, dodane do tych produktów. Te składniki zazwyczaj jeszcze bardziej zwiększają poziom energii lub dodają inne korzyści zdrowotne, które sprawiają, że produkt jest bardziej atrakcyjny

Zobacz:

 1. Jak zmniejszyć apetyt? Poznaj 10 najlepszych sposobów!
 2. Co powoduje hamowanie apetytu? Leki czy domowe sposoby?

Jak długo należy brać suplementy hamujące apetyt?

Srodki tłumiące apetyt zostały opracowane, aby pomóc zmniejszyć apetyt na jedzenie i ograniczyć podjadanie między posiłkami. Pomagają wypełnić żołądek i stworzyć uczucie sytości. To, wraz z regularnymi ćwiczeniami i zdrowymi nawykami żywieniowymi, pomoże doświadczyć bezpiecznej i naturalnej utraty wagi przez pewien czas. Supresanty głodu działają poprzez zwiększenie metabolizmu Twojego organizmu. Może to jednak spowodować, że twoje ciało będzie uzależnione od suplementu, aby utrzymać metabolizm. Dlatego tak ważne jest, aby co kilka tygodni robić sobie przerwy, aby Twój organizm nie stał się od nich zależny. Zaleca się przyjmowanie blokerów hamujących apetyt przez około 12 tygodni. Po tym okresie należy zrobić sobie przerwę na około miesiąc w przypadku chęci ponownego stosowania.

Jakie są korzyści ze stosowania supresantów głodu?

Utrata wagi nie jest łatwa, zwłaszcza na początku programu odchudzania, kiedy twoje ciało wciąż pragnie wszystkich kalorii, do których przyzwyczaiło się regularnie. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest stosowanie środków tłumiących głód w połączeniu ze zmianami diety i ćwiczeniami. Początkowo pozwoli to zmniejszyć liczbę kalorii, które spożywasz każdego dnia, bez ciągłego odczuwania niedostatku lub głodu. Gdy twoje ciało dostosuje się do tego nowego poziomu spożycia kalorii, łatwiej będzie ci oprzeć się tym zachciankom i trzymać się nowego planu zdrowego odżywiania.

Jakie są zagrożenia związane ze stosowaniem środków tłumiących apetyt?

Ryzyko związane z przyjmowaniem środków tłumiących apetyt różni się w zależności od rodzaju leku i sposobu jego działania w organizmie.  Niektóre środki hamujące apetyt mogą mieć nieprzyjemne skutki uboczne lub działać tylko przez krótki czas. Środki zmniejszające apetyt mogą również wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi lekami, w tym lekami przeciwdepresyjnymi i lekami odchudzającymi. Dlatego w przypadku chorób należy porozmawiać ze swoim lekarzem o wszelkich interakcjach z lekami, które obecnie przyjmujemy. Chociaż wiadomo, że nie wszystkie środki zmniejszające apetyt powodują problemy zdrowotne, należy zachować ostrożność, ponieważ niektóre z tych produktów mogą powodować działania niepożądane. Najpoważniejszymi skutkami ubocznymi są problemy z sercem i są bardziej prawdopodobne, jeśli zażywamy leki bez nadzoru lekarza. Środki zmniejszające apetyt mogą również powodować niepokój, bezsenność, zaparcia, wysokie ciśnienie krwi i przyspieszenie akcji serca. Oprócz tego mogą się pojawić nudności, zawroty głowy, ból głowy i suchość w ustach. Ogólnie rzecz biorąc, leki zmniejszające apetyt są bezpieczne dla większości ludzi, ale przed ich użyciem należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ wiadomo, że niektórzy ludzie mają niepożądane reakcje na niektóre rodzaje i dawki tych suplementów.

Kto nie powinien brać leków hamujących apetyt?

Środki tłumiące apetyt nie są dla wszystkich. Osoby z następującymi schorzeniami nie powinny przyjmować leków hamujących apetyt:

 • Osoby w ciąży lub karmiące piersią nie powinny stosować leków hamujących apetyt.
 • Osoby z zaburzeniami odżywiania, takimi jak anoreksja i bulimia, nie powinny przyjmować leków hamujących apetyt, ponieważ leki te mają zmniejszać apetyt, a nie leczyć lub leczyć jakiekolwiek zaburzenia odżywiania.
 • Środki tłumiące apetyt nie powinny być stosowane jako substytut zdrowego odżywiania i regularnego programu ćwiczeń. Środki tłumiące apetyt mogą pomóc w krótkotrwałej utracie wagi, ale nie rozwiązują podstawowych problemów, które przede wszystkim zapobiegają utracie wagi. Połączenie zdrowego odżywiania, kontroli porcji i regularnych ćwiczeń to najlepszy sposób na utratę wagi i jej utrzymanie.
 • Osoby z chorobami serca lub wysokim ciśnieniem krwi. Środki zmniejszające apetyt mogą zwiększać ciśnienie krwi i częstość akcji serca, zwiększając ryzyko zawału serca.
 • Osoby z alergią na jakiekolwiek składniki produktu tłumiącego apetyt.
 • Osoby, które wracają do zdrowia po zaburzeniach odżywiania lub mają rodzinną historię zaburzeń odżywiania, powinny zachować ostrożność przy przyjmowaniu leków hamujących apetyt, ponieważ może to pogorszyć ich stan.

 

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>