Tabletki na Odchudzanie – Opinie, Działanie, Skuteczność – Czy warto?

Tabletki na Odchudzanie - Ranking bezpiecznych i skutecznych produktów
Tabletki na Odchudzanie - Ranking bezpiecznych i skutecznych produktów

Ranking najlepszych tabletek na odchudzanie

Nr. 1 w RANKINGU: FAT BURNER NUTRIGO – Najlepszy spalacz tłuszczu dla mężczyzn i kobiet

Silny i bezpieczny spalacz tłuszczu: Nutrigo Lab Burner

Strona Producenta | Aktualne zniżki na oficjalnej stronie Nutrog Lab Burner

 • Skutecznie i szybko spala tkankę tłuszczową
 • Bezpieczny i naturalny skład + SINETROL® Xpur i Citrin®
 • Zmniejsza apetyt i ochotę na słodycze (niweluje podjadanie)
 • Brak efektów ubocznych

Pełen Ranking TOP10 bezpiecznych i skutecznych preparatów ->

Czym się kierować przy wyborze suplementów na odchudzanie?

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju tabletek, których zadaniem jest wspomaganie odchudzania. Ich producenci zwykle przekonują o ogromnej skuteczności specyfików, jednak zależy ona w dużej mierze nie od przyjmowanych suplementów, a od tego, w jaki sposób mają one pomagać osobom na diecie.

Jak wybrać najlepsze dla siebie tabletki na odchudzanie?

Tabletki na odchudzanie zmniejszające łaknienie

Zazwyczaj największym problemem osób będących na diecie odchudzającej jest nieumiejętność kontrolowania własnego apetytu.

Dzieje się tak najczęściej w ciągu pierwszych kilku tygodni diety, które są kluczowe dla organizmu i przejścia na inny tryb trawienia.

Dlatego też najlepszym wyborem dla łakomczuchów będą tabletki na odchudzanie, które redukują uczucie głodu.

W ich składzie powinien znajdować się błonnik, który daje uczucie pełności oraz chrom, który zmniejsza apetyt na słodycze. I choć większość tabletek na odchudzanie zawiera składniki zmniejszające łaknienie, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby były one w wysokim stężeniu.

Poprawa przemiany materii

Spowolniona przemiana materii to przypadłość wielu osób z nadwagą. Dlatego też warto wybrać tabletki, które przyspieszają przemianę materii, tak zwane termogeniki.

Podnoszą one temperaturę komórek, przez co szybciej spalają one tłuszcze. Dzięki temu dochodzi do szybszej redukcji tkanki tłuszczowej.

Tabletki na poprawę przemiany materii powinny zawierać w swoim składzie:

 • kofeinę
 • guaranę
 • L-karnitynę
 • witaminę C
 • mango afrykańskie
 • pieprz kajeński
 • cynamon
 • zieloną herbatę

Oczywiście nie wszystkie składniki znajdziemy w jednej tabletce na odchudzanie, jednak przynajmniej część tych substancji powinien zawierać godny polecenia preparat.

Dodatkowo warto wybierać tabletki oparte na składnikach regulujących metabolizm cukrów i białek, takich jak kwas HCA – kwas hydroksycytrynowy lub liść morwy białej.

Jakich tabletek na odchudzanie unikać?

Warto również zastanowić się nad tym, jakich tabletek na odchudzanie powinniśmy unikać, jeśli chcemy w zdrowy dla organizmu sposób zgubić niechciane kilogramy.

Przede wszystkim nie wybierajmy tabletek o nieznanym pochodzeniu bądź sprzedawanych na znanych portalach ogłoszeniowych. Nigdy tak naprawdę nie wiemy, co znajduje się wewnątrz opakowania.

Najlepiej, gdy tabletki na odchudzanie zakupione w aptece będą oparte na składnikach pochodzenia naturalnego, które najlepiej działają na nasz organizm, a przede wszystkim są dla niego bezpieczne.

Niektóre tabletki na odchudzanie zawierają składniki psychoaktywne – oczywiście nie dostaniemy ich w aptece, ale są dostępne przez internet, na czarnym rynku. Tego typu specyfików należy się wystrzegać, gdyż ich stosowanie jest niebezpieczne dla zdrowia oraz niezgodne z prawem.

Osoby borykające się z innymi niż otyłość schorzeniami nie powinny przyjmować żadnych preparatów bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Może bowiem okazać się, że przyjmowane leki wchodzą w interakcję z innymi wyrobami medycznymi.

Opinie o tabletkach na odchudzanie

Wiele osób,  szczególnie tych, które po raz pierwszy stykają się z tabletkami wspomagającymi odchudzanie można podzielić na dwie grupy: całkowitych niedowiarków, którzy nie wierzą w jakąkolwiek skuteczność owych preparatów oraz nadmiernych entuzjastów, gotowych przypuszczać, że tabletki na odchudzanie w magiczny sposób zrzucają nadprogramowe kilogramy za nich.

Na początek rozprawmy się z drugim mitem.

Należy to bowiem od razu zaznaczyć, że tabletki na odchudzanie to nie cudowne produkty, które w magiczny sposób zniwelują dodatkowe centymetry i kilogramy naszego ciała.

Podobnie jak przypadku innych suplementów diety, które nie zastąpią odpowiednio zbilansowanych posiłków, tak tabletki wspomagające odchudzanie nie zadziałają, jeśli przestaniemy trenować i dbać o zdrowe żywienie.

Suplementy mają za zadanie wspomagać proces utraty wagi i pomóc w utrzymaniu naszej nowej formy. Nie dziwmy się jednak, że samo przyjmowanie tabletek nie przynosi zamierzonych rezultatów, jeśli nasza aktywność fizyczna ogranicza się do spacerów z kanapy do lodówki i z powrotem.

Drugi mit najczęściej dotyczy sceptyków, którzy nie wierzą w jakiekolwiek działanie składników naturalnych.

Tymczasem warto wiedzieć, że suplementy odchudzające może i nie są magicznymi tabletkami, czyniącymi cuda z naszym ciałem, jednak spieszymy z zapewnieniem, że ich przyjmowanie jest jak najbardziej skuteczne.

Składniki są przebadane przez naukowców pod kątem ich właściwości i działania oraz odpowiednio dobrane, tak aby jak najskuteczniej oddziaływać na ludzki organizm i proces spalania tłuszczu.

Składy większości suplementów oparte są na naturalnych składnikach, które zostały jednak przebadane przez naukowców a ich skuteczność nie ulega wątpliwości.

Podsumowując, tabletki na odchudzanie są bardzo efektywnymi produktami, które, kiedy przyjmowane przy jednoczesnym dbaniu o kondycję fizyczną i dietę, w niezwykle efektywny sposób wspomagają procesy utraty wagi. Należy jednak pamiętać o tym, że ich działanie uzależnione jest od innych czynników, takich jak prawidłowa dieta oraz wprowadzenie do naszego życia przynajmniej minimalnej aktywności fizycznej.

Jakie działanie będą miały dobre tabletki na odchudzanie?

Każdy suplement diety dostępny na rynku ma różny skład, zasadniczo jednak wszystkie one działają na zasadach, które są do siebie podobne. Zawarte we wszystkich tabletkach aktywne substancje mają za zadanie ułatwić regulację i utrzymanie właściwego indeksu masy ciała oraz odpowiedniej sylwetki. Dla wielu osób bardzo istotny jest skład suplementów. W istocie są to w większości substancje pochodzenia naturalnego, z wariantywnym dodatkiem witamin oraz mikroelementów, a także różnego rodzaju związków syntetycznych.

Jak zatem dokładnie działają tabletki wspomagające odchudzanie i co, prócz efektów widocznych gołym okiem, oferują dla naszego organizmu?

Spośród rodzajów ich działania specjaliści wyróżniają:

 • zahamowanie apetytu i działanie powodujące uczucie sytości;
 • stymulację metabolizmu do intensywniejszego działania;
 • uzupełnianie niedoborów substancji odżywczych oraz kontrola ich wchłanialności przez organizm;
 • stymulacja układu nerwowego;
 • działanie pobudzające i zastrzyk energii;
 • działanie detoksykujące i antyoksydacyjne.

Co należy wiedzieć przed przyjmowaniem tabletek na odchudzanie?

Suplementy diety na odchudzanie, tak jak każde inne środki przyjmowane bez recepty, powinny być już na początku przyjmowane ze szczególną ostrożnością, zwłaszcza w przypadku, kiedy z daną substancją mamy do czynienia po raz pierwszy.

Chociaż zażywanie tabletek stymulujących procesy chudnięcia jest dla większości osób całkowicie bezpieczne, a efekty widoczne są już po niedługim czasie, istnieje kilka przeciwwskazań i uwag, do których należy się dostosować. Chodzi o to, aby suplementy nie tylko rzeczywiście działały, ale i wspomagały nasze zdrowie, bez efektów ubocznych.

Co zatem należy wiedzieć o ewentualnych zastrzeżeniach?

Uwagi i przeciwwskazania

Wiele osób ma tendencję do kupowania suplementów diety bez szczególnego zastosowania ani przyjrzenia się ich działaniom. Tymczasem wielu specjalistów radzi, aby przed zakupem tabletek wspomagających odchudzanie, skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem. Może się bowiem okazać, że niemożność zrzucenia kilku nadprogramowych kilogramów jest wynikiem problemów zdrowotnych, na które zaradzić może wyłącznie specjalistyczna pomoc i farmakoterapia.

Za nadwagę oraz otyłość często odpowiadają choroby o podłożu neurohormonalnym, zaburzenia czynności gruczołów wydzielania wewnętrznego i wiele innych schorzeń, którym trzeba poświęcić uwagę przed rozpoczęciem procesu odchudzania się, przy wsparciu suplementów – w przeciwnym razie nasze wysiłki, pomimo wspomagania się dietą, tabletkami oraz ćwiczeniami, mogą nie przynieść żadnego z zamierzonych rezultatów.

Oprócz tego zdarzają się przypadki, w których substancje zawarte w suplementach odchudzających, nawet pomimo ich ogólnej nieszkodliwości, powodują zaostrzenie się choroby lub wchodzenie w szkodliwe reakcje z lekami przyjmowanymi na dane schorzenie.

Niektóre tabletki mogą nie tylko niwelować działanie leków, ale wręcz powodować reakcje krzyżowe, które są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Dlatego, mimo iż w większości przypadków suplementy diety nie powinny powodować żadnych skutków ubocznych, przed ich zakupieniem zalecamy konsultację z lekarzem i poddanie się dokładnym badaniom.

Kilka ogólnych przeciwwskazań, które powodują, że przyjmowanie suplementów jest niewskazane to m.in.:

 • okres ciąży i karmienia piersią
 • zaburzenia psychiczne związane z negatywnym postrzeganiem wyglądu naszego ciała i wagi, jak anoreksja oraz bulimia
 • choroby tarczycy (niedoczynność i nadczynność)
 • choroby serca i nadciśnienie tętnicze
 • niektóre choroby układu pokarmowego
 • uczulenie na którykolwiek ze składników tabletek na odchudzanie

Ostatnią, ale niezwykle ważną rzeczą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, to źródło, z którego kupujemy produkt. Chociaż w przypadku znacznej liczby polecanych sklepów, aptek i drogerii nie ma powodów do obaw, zdarzają się przypadki, kiedy nieuczciwy sprzedawca zmienia skład suplementu. Wówczas to nie mamy pewności, czy produkt, który kupujemy jest bezpieczny dla naszego zdrowia, a nawet życia. Przed dokonaniem zakupu warto przeprowadzić rekonesans wśród dystrybutorów suplementów na odchudzanie i wybrać takiego, który cieszy się nieposzlakowaną opinią wśród klientów.

Tak jak przypadku każdego leku oraz suplementu diety, również w przypadku tabletek na odchudzanie, przed zażyciem należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Ten wyświechtany przez reklamy szlagier może okazać się bardzo przydatny, a ulotka już od samego początku powinna być naszą największą sojuszniczką w prawidłowym stosowaniu suplementu. Zawarte są w niej: wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań i możliwych efektów ubocznych, pełna lista substancji, które znajdują się w tabletkach, w tym spis alergenów, oraz porady dotyczące częstotliwości i ilości przyjmowania suplementów.

Bardzo ważnym elementem, o którym wspominaliśmy już wcześniej, jest zbilansowane żywienie oraz aktywność fizyczna, niezbędne do tego, aby zażywanie tabletek odchudzających miało okazję przynieść jakiekolwiek pożądane efekty.

Jakie substancje w tabletkach odchudzających są niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia?

Należy bardzo szczególnie zaznaczyć, że podczas zakupu suplementów bardzo ważne jest, aby nie korzystać ze źródeł podejrzanych i niesprawdzonych. Produkty sprzedawane przez nieuczciwych dystrybutorów mogą okazać się nie tylko nieefektywne, ale także niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia.

Niektóre receptury zawierają substancje uzależniające, np. dopalacze, w innych zaś znajdują się elementy niezwykle szkodliwe i groźne. Należą do nich np. larwy tasiemca – pasożyta, który po dostaniu się do ludzkiego organizmu jest w stanie zagnieździć się w niektórych organach ciała (także mózgu) i doprowadzić nawet do naszej śmierci.

Swego czas popularne były także leki, które, choć legalne za granicą, zawierały w sobie spore ilości pochodnych efedryny albo dynitrofenol DNP, które prowadziły do rozwoju i zaostrzenie chorób krążenia, a w efekcie nawet śmierci.

Przy wyborze terapii odchudzającej opierającej się na suplementacji, konieczna jest troska o swoje zdrowie. By rozwikłać wszelkie wątpliwości związane z zakupem odpowiednich dla nas tabletek na odchudzanie, należy mieć na uwadze, które substancje są groźne dla człowieka. Dzięki temu mamy świadomość, czy dany suplement odchudzający jest dla nas bezpieczny.

Do takich składników należą:

 • tabletki z tasiemcem – są wyjątkowo groźne dla życia. Zawierają główki i jajeczka tasiemca, które pochodzą od zainfekowanego bydła. Są one symbolem tzw. diety tasiemcowej, zwykle produkowane w Chinach. Pamiętajmy, że dorosły pasożyt tasiemca może osiągnąć długość nawet do 20 metrów!
 • moroznik kaukaski – popularnie zwany ciemiernikiem, gdyż pochodzi z tej rodziny. Ekstrakt pozyskiwany z tej rośliny jest bogaty w glikozydy bufadienolowe oraz substancje balastowe. Składniki te niekorzystnie oddziałują na serce, powodując migotanie przedsionków i zaburzenia jego rytmu. Ponadto, doprowadzają do biegunek, wymiotów, nudności, majaczenia
 • dinotrofenol (DNP) zwany DNP Fat Burner – substancja bardzo często reklamowana jako przysłowiowy spalacz tłuszczu. Producenci zapewniają spektakularną utratę masy ciała. Zażywajac jednak tabletki na odchudzanie z DNP, można doprowadzić się do śmierci, co miało miejsce w przypadku pewnej 20-latki w 2013 roku. Dzieje się tak za sprawą reakcji organizmu na tę substancję. Po zażyciu środka z DNP metabolizm przyspiesza do tego stopnia, że dąży do wyniszczenia wszystkich komórek tłuszczowych sprawiając, że temperatura ciała bardzo szybko wzrasta porażając układ nerwowy. W efekcie wysokiego nagrzania, ciało człowieka niszczy się poprzez “ugotowanie” i doprowadza do śmierci
 • amfetamina i jej pochodne lub dopalacze zawierające ten narkotyk – substancja oraz jej pochodne to narkotyki, zatem silnie uzależniają, a ich efekty uboczne stanowią wiadome każdemu z nas zagrożenie dla życia
 • sibutramina – bardzo popularny i wszechobecny środek stosowany nawet w ziołowych tabletkach na odchudzanie. Należy się wystrzegać tej substancji, gdyż jej efekty uboczne sprowadzają się do: zaburzeń rytmu snu, trudności w funkcjonowaniu układu trawiennego, zaburzeń pracy mięśnia sercowego, zaburzeń psychicznych, zaburzeń termoregulacji, zaburzeń wydolności seksualnej, zaburzeń cyklu miesiączkowego, i jeszcze wiele innych
 • ekstrakt z liści senesu – z uwagi na bardzo mocne działanie przeczyszczające, może doprowadzić do odwodnienia i zaburzeń pracy serca
 • diuretyki – wszelkie substancje mające właściwości moczopędne, gdyż zazywanie ich w nadmiernych ilościach bez uprzednich zaleceń lekarskich doprowadza do zbyt dużego odwodnienia i uszkodzenia nerek
 • kofeina – wiele suplementów diety na odchudzanie zawiera ten składnik. W przedawkowanych ilościach może ona doprowadzić jednak do zaburzeń psychicznych, snu, czynności serca, układu trawiennego
 • hormon HCG (gonadotropina kosmówkowa) – produkty odchudzające zawierające tę substancję nie powodują utraty zbędnych kilogramów, ale mogą doprowadzić do nudności, wymiotów, zaburzeń gospodarki hormonalnej, zaburzeń nastroju, trądziku, wahań ciśnienia krwi

Dlatego, choć zrozumiałe jest marzenie o szczupłej sylwetce i efektach widocznych niemal od razu, nie warto ryzykować – lepiej zaopatrzyć się w suplementy wspomagające odchudzanie ze sprawdzonych źródeł, bezpiecznych dla naszego zdrowia.

Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie uniknąć nie tylko oszustwa finansowego, ale także obcowania z preparatem bardzo niebezpiecznym dla naszego zdrowia, a nawet życia.

Leki i tabletki na odchudzanie na receptę (Apteka)

W przypadku leczenia znaczącej nadwagi i otyłości konieczna będzie wizyta u lekarza celem zlecenia przez niego wykonania badań kontrolnych i ustalenia doboru najwłaściwszych tabletek na odchudzanie. Istnieją bowiem specyfiki odchudzające, które muszą być przyjmowane pod ścisłą kontrolą lekarską ze względu na ich zawartość biochemiczną substancji takich jak chlorowodorek bupropionu i chlorowodorek naltreksonu. Lekarz, osoby odchudzające się z zaawansowanej otyłości, poprosi na pewno o wykonanie szczegółowych badań diagnostycznych, aby proces redukcji wagi ciała przebiegał bezpiecznie.

W przeciwieństwie do licznych suplementów diety, które dostaniemy bez recepty w niemal każdej aptece, na rynku dostępne są również specjalistyczne leki wspomagające odchudzanie. Te zaś dostępne są wyłącznie na receptę i powinny być stosowane pod ścisłą kontrolą i zgodnie z zaleceniami lekarskimi.

Dostępne w Polsce leki na odchudzanie to:

Mysimba

Lek o nazwie Mysimba zawiera w swoim składzie dwie substancje czynne: bupropion i naltrekson. Substancje te oddziałują bezpośrednio na układ nerwowy, dzięki czemu osoba przyjmująca lek nie traktuje jedzenia jako przyjemność czy sposób na rozładowanie napięcia. Jedzenie, po zażyciu leku Mysimba, nie redukuje stresu i nie działa uspokajająco. Wszystko dlatego, że substancje czynne działają na układ nagrody, przez który – w przypadku nieprawidłowego funkcjonowania – traktować możemy jedzenie właśnie jako sposób nagradzania się czy też zaspokajania potrzeby przyjemności. Mysimba dedykowana jest osobom, których BMI przekracza 30, choć mogą ją stosować również pacjenci z BMI powyżej 27, jeżeli cierpią na choroby takie jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Tabletki można stosować rano i wieczorem, jednak nie więcej niż 4 sztuki na dobę.

Saxenda

Liraglutyd, czyli substancja czynna zawarta w leku Saxenda, ma za zadanie opóźnianie procesu opróżniania żołądka. To zaś ma zapewnić dłuższe uczucie sytości po posiłku. Lek ten zmniejsza również odczucie głodu, jednak jego działanie koncentruje się nie na układzie nerwowym, a właśnie pokarmowym. Poprzez dłuższe uczucie sytości nie odczuwamy bowiem głodu tak często i w takim stopniu. Lek ten przyjmowany na początek raz na dobę. W późniejszym okresie można natomiast zwiększać dawkę pod nadzorem lekarza. Saxenda polecana jest osobom, których BMI przekracza 30.

Saxenda jest roztworem przeznaczonym do wstrzykiwania, dlatego opakowanie powinno zawierać igły, pojemnik na zużyte igły oraz 3 wstrzykiwacze zawierające po 3 ml preparatu.

Xenical

Xenical to lek, którego substancją czynną jest orlistat. Jego działanie jest nieco inne, niż dwóch wymienionych preparatów. Xenical zaburza rozbijanie tłuszczów, przez co wykorzystywanie energii z nich pochodzących jest znacznie utrudnione. Dzięki regularnemu stosowaniu leków istnieje możliwość zredukowania energii pochodzącej z tłuszczów o blisko 30%. Lek powinny stosować osoby otyłe, których BMI przekracza 30. Standardowa dawka zalecana to 3 tabletki po 120 mg na dobę lub 60 mg w przypadku osób z nadwagą, lecz nie otyłych.

Kto może wypisać receptę?

Leki ułatwiające odchudzanie, które dostępne są wyłącznie na receptę, musi osobie z nadwagą lub otyłością zlecić lekarz. Niestety, recepta nie może pochodzić od dietetyka, nawet jeśli pacjent jest pod jego stałą opieką. Zaletą jest natomiast fakt, iż receptę może przepisać lekarz każdej specjalności, a nie tylko lekarze zajmujący się leczeniem otyłości. Należy mieć na uwadze, że tabletki na odchudzanie dostępne na receptę nie są refundowane.

Efekty uboczne stosowania leków

Leki są dokładnie przebadanymi preparatami, zatem wiadomo, jakie mogą powodować efekty uboczne. Niestety, mogą one powstawać także w wyniku stosowania tabletek na odchudzanie dostępnych wyłącznie na receptę. Najczęstszymi efektami ubocznymi Mysibmy oraz Saxendy są wymioty, biegunka, uczucie niepokoju i osłabienia. Natomiast w przypadku Xenicalu pacjent może odczuwać bóle brzucha i głowy, nudności oraz mogą wystąpić plamienia tłuszczowe z odbytu. Pomimo tego, efekty uboczne traktowane są jako “mniejsze zło” w stosunku do tego, co może spotkać osoby, które nie podejmą walki z nadwagą bądź otyłością. Dodatkowo należy pamiętać, że tabletki na odchudzanie, nawet te dostępne na receptę, jedynie wspomagają proces utraty kilogramów. Nie zastąpią jednak zdrowej diety i aktywności fizycznej.

Więcej o tabletkach na odchudzanie od lekarza w osobnym dedykowanym wpisie  – Tabletki na odchudzanie od lekarza

Blokery apetytu i spalacze tłuszczu oraz ich pochodne. Co warto wiedzieć o tabletkach na odchudzanie?

Tabletki na odchudzanie – dwie, podstawowe grupy specyfików: supresanty głodu i spalacze tłuszczu 

Tabletki na odchudzanie zaliczane są do dwu, podstawowych grup specyfików: supersantów, czyli blokerów apetytu i spalaczy tłuszczu. Blokery apetytu, jak łatwo się domyśleć, hamują uczucie głodu. Dzieje się tak, ponieważ ośrodek apetytu, znajdujący się w mózgu, otrzymuje informację, iż nastąpiło już zaspokojenie apetytu. Tabletki na odchudzanie z grupy supresantów wzbogacane są zwykle kofeiną, octem jabłkowym, guaraną, ananasem lub gorzką pomarańczą. Blokery apetytu poleca się osobom rozpoczynającym dietę. Tabletki pęcznieją w żołądku i wywołują uczucie sytości. W następnej fazie odchudzania łatwiej więc zmniejszyć porcje żywnościowe, kiedy nawyk przejadania się i podjadania pomiędzy posiłkami zostanie zwalczony.

Spalacze tłuszczu pomogą aktywnym fizycznie 

Druga grupa tabletek na odchudzanie to spalacze tłuszczu (z angielskiego fat burners). Wywołują one organiczny efekt przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej. Biochemicznie proces ten nazywany jest termogenezą. Polega on na przyspieszaniu i ułatwianiu transportu długich łańcuchów kwasów tłuszczowych do struktur komórkowych zwanych mitochondrioami. W mitochondriach powstaje natomiast energia. Spalacze tłuszczu są skuteczne szczególnie w przypadku osób aktywnych fizycznie, bowiem właśnie podczas aktywności ruchowej efekt spalania tłuszczu jest przyspieszany. W skład spalaczy tłuszczu wchodzą substancje takie jak: kwas linolowy, kofeina i l-karnityna.

Tabletki ułatwiające przemianę materii 

Inny rodzaj tabletek na odchudzanie to tabletki przyspieszające przemianę materii. Stosuje się je zwykle w kolejnych fazach procesu redukcji wagi (po supresantach głodu i spalaczach tłuszczu), gdyż regulują one głęboką przemianę materii. W składzie tych tabletek znajdziemy najczęściej wyciągi z białej i zielonej herbaty, grejpruta lub kawy. Ich szczegółowa kompozycja zatem przyspiesza przemianę materii i pomaga utrzymać pożądaną wagę, wspierając zdrowy metabolizm. Warto również dodać, że dobre, efektywne tempo przemiany materii pomaga uniknąć efektu jo-jo, już po zakończeniu głównej części kuracji odchudzającej i niekiedy tabletki ułatwiające przemianę materii polecane są w ramach profilaktyki nawrotów nadwagi i otyłości.

Blokery wchłaniania się tłuszczów i węglowodanów w układzie pokarmowym

Bardzo ważna grupa tabletek na odchudzanie to blokery wchłaniania się tłuszczów i węglowodanów w układzie pokarmowym. Działają one tak, że podczas przyswajania elementów biochemicznych pokarmów tłuszcze i węglowodany są filtrowane. Organizm po prostu ich nie trawi i wydala w takiej postaci. Ważne jest jednak to, aby w trakcie stosowania tego typu tabletek suplementować dietę witaminami, gdyż mogą one ulec niekorzystnej redukcji podczas blokowania tłuszczy i węglowodanów. Mowa tu przede wszystkim o witaminach rozpuszczalnych w tłuszczach: A, D, E i K. Decydując się zatem na tę grupę tabletek na odchudzanie, warto zadbać o prawidłową suplementację diety.

Składniki aktywne w tabletkach na odchudzanie

Warto będzie zapamiętać, które spośród składników roślinnych sprzyjają utracie zbędnych kilogramów i poszukiwać takowych w składzie na opakowaniu z tabletkami.

Pełna lista składników: https://dietetyk.edu.pl/skladniki-aktywne-w-tabletkach-na-odchudzanie/

 

Jak wybrać dobre tabletki na odchudzanie?

Najlepsze na rynku tabletki odchudzające powinny zawierać wyciągi pochodzenia wyłącznie roślinnego, jak i dużą ilość makro i mikroelementów sprzyjających utracie nadprogramowej tkanki tłuszczowej.

Wybierając suplementy diety (tylko i wyłącznie z wiarygodnych źródeł) zwracajmy szczególną uwagę na to, jakiego rodzaju informacje zostały zawarte w dołączonej do opakowania ulotce.

Na naszej suplementowej liście zakupów nie powinno brakować produktów, które bogate są w kwasy Omega-3, błonnik, chrom, jak i wapń. Związki te odpowiadają za zmniejszenie odczuwania łaknienia (chrom sprawi, iż nie będziemy mieć ochoty na słodycze), usprawniają proces przemiany materii i spalanie nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Niepozorne poziomki wykazują zbawienne działanie na procesy metaboliczne, tak samo jak Irvingia Gabonensis (mango afrykańskie), Yerba mate, jak i powszechnie znany mniszek lekarski. Pu-erh, czyli pochodząca z Chin herbata przyspiesza znacząco spalanie nadmiernej tkanki tłuszczowej i reguluje poziom złego cholesterolu. Mniszek lekarski i ananas wspomagają walkę z cellulitem. Opuncja figowa wykazuje działanie zmniejszające wchłanianie się tłuszczy. Papaja, jak i wspomniany ananas usprawniają procesy wchłaniania się składników odżywczych, które przyjmujemy wraz z pokarmami.

Także grejpfrut odgrywa znaczącą rolę w procesie utraty zbędnych kilogramów, gdyż nie tylko pobudza spalanie tkanki tłuszczowej, ale sprawia również, iż po jego spożyciu odczuwamy uczucie sytości przez długi czas. Przyczynę tego stanowi powolne uwalnianie się węglowodanów do organizmu.

Jeśli oczekujemy szybkich i zadowalających rezultatów naszej pracy nad wysportowaną i szczupłą sylwetką, wybierajmy wyłącznie te produkty, które będą nas w tym efektywnie wspomagać. Na rynku znajduje się naprawdę sporo tabletek wspomagających odchudzanie jednak większa ich część będzie nieskuteczna, albo też kuracja z ich użyciem może okazać się szkodliwa dla naszego stanu zdrowia.

Zatem największy nacisk powinniśmy kłaść na to, ażeby skład tabletek, które zakupimy, oparty był tylko o ekstrakty naturalne. Prawda na temat tabletek odchudzających jest taka, iż są one skuteczne tylko wtedy, jeżeli dokonamy ich rozsądnego wyboru. Pamiętajmy jednakże przy tym wszystkim, iż wyłącznie właściwa dieta, połączona razem z ćwiczeniami fizycznymi, jak i suplementami diety przyniesie wymarzone rezultaty.

 

Nadwaga a tabletki na odchudzanie

W swoich dążeniach do udzielenia odpowiedzi na powyższe pytanie, przeprowadziliśmy analizę różnych metod, które mają być gwarancja sukcesu w walce z dodatkowymi kilogramami.

Wnioski nasuwają się nam same. Jedyną skuteczną metodą na zgubienie nadprogramowej tkanki tłuszczowej, będzie stosowanie diety, wykonywanie regularnych ćwiczeń fizycznych, jak i wspomaganie się suplementami diety na odchudzanie.

Zbilansowana dieta to jedna z najważniejszych kwestii, które wykazują pozytywny wpływ na właściwe funkcjonowanie organizmu. W naszym menu powinny znaleźć się produkty, które są bogate w wapń (jarmuż, siemię lniane, migdały), błonnik (suszone morele, otręby), kwasy Omega-3 (orzechy włoskie, ryby morskie), chrom (jajka, pieczywo pełnoziarniste).

Wymienione powyżej związki chemiczne i pierwiastki przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, a błonnik daje zaś dodatkowe uczucie sytości, nie dostarczając przy tym żadnych kalorii.

Aktywność fizyczna jest następną kwestią, o której powinno się pamiętać, jeżeli naszym celem jest utrata zbędnych kilogramów. Jeśli dotyczy nas otyłość, nie możemy uprawiać paradoksalnie zbyt intensywnych ćwiczeń fizycznych. Niestety tak spora waga to również obciążenie dla naszych stawów. Warto wdrożyć niezbyt obciążającą aktywność fizycznych. W tej roli sprawdzi się chociażby pływanie. Wizyty trzy razy w tygodniu na pływalni będą zupełnie wystarczające.

Jeśli chcemy uprawiać sport na świeżym powietrzu, na początek zaleca się krótkie i powolne spacery. Ostatnimi czasy bardzo modny stał się tak zwany nordic walking, czyli spacerowanie z użyciem specjalnych kijków. Podpieranie się odciąża stawy, dzięki czemu spalanie kalorii staje się przyjemniejsze.

Dopasowanie suplementu diety, który pomoże nam w schudnięciu powinno być tylko jednym spośród elementów skutecznej utraty wagi. Jeśli chcemy wybrać właściwy preparat, powinniśmy zapoznać się z co najmniej kilkoma różnymi propozycjami i porównać je ze sobą.

Ważne są także opinie użytkowników. Należy jednakże uważać na te, które umieszczone są na stronach internetowych, ponieważ mogą okazać się fałszywe. Czasami lepszym rozwiązaniem jest rozmowa z koleżanką, czy kolegą, który używał konkretnych tabletek na odchudzanie i jest z nich zadowolony.

Składniki na które warto jest zwracać szczególną uwagę podczas zapoznawania się z opisem na opakowaniu suplementu diety to przede wszystkim te, które powodują utratę wagi (niewątpliwie w połączeniu z aktywnością fizyczną). Są to na ogół wyciągi roślinne, pierwiastki, jak i skuteczne w procesie odchudzania związki chemiczne.

Odpowiednio dobrany preparat powinien nie tylko spowodować utratę nadprogramowych kilogramów, ale również wpływać na poprawę naszego samopoczucia. Warto wybierać te środki, które zawierają w składzie spore ilości błonnika pokarmowego, który sprawia, iż nawet po spożyciu niewielkiego posiłku, czujemy się syci, dzięki czemu nie ma mowy o posiadaniu i wpychaniu w siebie niepotrzebnych, czasami też i pustych kalorii, na przykład w postaci słodyczy, czy chipsów.>W suplementach diety powinien być także obecny wapń, który odpowiedzialny jest za zmniejszanie naszego apetytu. Dobrze by było, aby w składzie znalazła się także wspomniana już wyżej herbata Pu-erh, która reguluje w organizmie poziom cholesterolu.

Podsumowanie

Odchudzanie to nie przeziębienie. Nie wyleczysz się z nadwagi samym połykaniem tabletek. Utrata masy ciała jest długotrwałym procesem wymagającym wysiłku i konsekwencji.

Podejmowanie ryzyka w postaci przyjmowania tabletek o podejrzanym składzie i z niepewnego źródła grozi bardzo poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, a nawet śmiercią.

Proces utraty wagi powinien być też miarowo rozłożony w czasie.

Drastyczna głodówka w połączeniu z podejrzanymi specyfikami może jedynie nieodwracalnie zrujnować organizm.

Zdrowe chudnięcie ma celu poprawę samopoczucia i stanu zdrowia. Zatem proces ten należy przeprowadzać z zachowaniem zdrowego rozsądku.

Uwzględnione w rankingu tabletki na odchudzanie są bezpieczne i przynoszą oczekiwane efekty.

Jednakże bezsprzecznie należy przestrzegać poleceń dawkowania i stosowania. Sprawdzone tabletki wzmacniają efekty pod warunkiem zachowania zrównoważonej, niskokalorycznej diety uzupełnianej odpowiednią aktywnością fizyczną.

Decydując się na któryś z opisanych w rankingu produktów zyskujesz pewność, że zaopatrujesz się w skuteczne tabletki na odchudzanie, które są przede wszystkim bezpieczne. Ponadto ich systematyczne stosowanie wzmocni organizm, polepszy kondycję i pomoże w trwałej zmianie nawyków żywieniowych. Pomoże uniknąć efektu jo-jo i przyczyni się do radości związanej z trwałym efektem odchudzania. W końcu po to wkładamy wysiłek w utratę wagi by nie poddać się efektowi jo-jo i powrotowi do starych, złych nawyków żywieniowych.

Dbajmy o utrzymanie zadowalającej sylwetki, lepszego samopoczucia i przede wszystkim zdrowia.

Życzymy zadowalających, trwałych efektów i “wszystkiego najchudszego”.