zweryfikowany

Jak przestać być głodnym? 10 wskazówek, jak walczyć z głodem

Autor: Jacek Przybylski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Odchudzanie | Porady

Głód pojawia się, gdy organizmowi brakuje energii. Jakie są sposoby przeciwdziałania temu uczuciu? Jak możesz już nie być głodnym ? Jak zachować kontrolę?

Kiedy jesteśmy głodni, często jemy przekąskę, ale w kontekście diety odchudzającej nie jest to zalecane. Aby jak najbardziej ograniczyć to uczucie głodu, nie wahaj się przyjąć niektórych naszych rad w swoim codziennym życiu. Dzięki nim będziesz mógł zachować kontrolę i przeciwdziałać np. w sytuacjach napadu wilczego głodu.

Zobacz: Blokery Apetytu: Ranking i Opinie

Jak przestać być głodnym: 10 wskazówek, jak ograniczyć to uczucie

1. Woda pitna: skutecznie tłumi apetyt

Jak możesz już nie być głodnym? Pij wodę ! To bardzo skuteczne i zdrowe rozwiązanie. Woda ma wiele zalet, w tym jest naturalnym środkiem tłumiącym apetyt. Ponadto woda pitna wypełnia żołądek i zmniejsza uczucie sytości. Kiedy pijesz, chęć jedzenia znika!

Ponadto, jeśli rozpoczęłaś dietę odchudzającą, woda jest zdecydowanie zalecana, gdy chcesz schudnąć. W rzeczywistości woda ma moc poprawiania funkcji nerek poprzez eliminację złych toksyn.

Uwaga: Zaleca się wypić jedną do dwóch szklanek wody 15 minut przed posiłkiem. Ułatwi to trawienie i zmniejszy ilość spożywanego pokarmu.

2. Zajmij swój umysł

Chociaż może się to wydawać trudne, nie jest to niemożliwe. W rzeczywistości, kiedy jesteś głodny, często trudno jest myśleć o czymkolwiek innym, ponieważ żołądek jest tak ciasny i krzyczy z głodu. Należy jednak pamiętać, że to uczucie głodu może wystąpić po treningu fizycznym, ale także z powodu znudzenia. W rzeczywistości, kiedy się nudzisz, twój mózg ma tendencję do przypominania ci, że twoje ciało jest głodne. Dlatego ważne jest, aby znaleźć zajęcie. Możesz uprawiać sport, czytać książkę lub oglądać telewizję. Z drugiej strony unikaj rozrywek związanych z jedzeniem, ponieważ tylko zwiększy to twoje poczucie głodu!

Nootropy – czym są i jak z nich bezpiecznie korzystać?

3. Unikaj jedzenia słodkich potraw

Cukry, zwane również węglowodanami, to substancje bardzo szybko wchłaniane przez organizm. Kiedy spożywasz go kilka godzin później, jesteś głodny, ponieważ organizm strawił wszystko w krótkim czasie. Dlatego zaleca się, aby nie spożywać zbyt dużej ilości cukru w ciągu dnia.

Z drugiej strony, jeśli chcesz zjeść słodkie jedzenie, wskazane jest, aby w tym samym czasie ćwiczyć. W rzeczywistości cukry mają tendencję do przekształcania się w tłuszcz, a zatem powodują otyłość.

Jak obniżyć poziom cukru – reguluj poziom glukozy we krwi na 12 sposobów!

4. Skoncentruj się na białkach

Białka zawarte w mięsie, rybach, jajach i warzywach są dobrymi sprzymierzeńcami w walce z głodem. Oprócz zaspokojenia żołądka, białko jest również zalecane jako element diety odchudzającej.

Dlatego należy je spożywać przy każdym posiłku. Wysokobiałkowe śniadanie sprawi, że na dłużej poczujesz się pełny.

Białko na odchudzanie? Czy jedzenie białka może pomóc schudnąć?

5. Jedz powoli

Ważne jest, aby nie spieszyć się z jedzeniem. W rzeczywistości, kiedy poświęcasz czas, aby cieszyć się posiłkiem, ma on wiele zalet dla organizmu:

 • Liczba spożytych kalorii jest mniejsza.
 • Będziesz mógł wypić więcej między kęsami, co pozwoli Ci szybciej być zadowolonym.
 • Będziesz jeść mniej, ponieważ żołądek szybciej się wypełni.
 • Żucie będzie wolniejsze, a trawienie łatwiejsze.

Deficyt kaloryczny – Co jeść, Efekty. Jak obliczyć: wzór i kalkulator

6. Jedz błonnik

Błonnik – Poznaj jakie ma właściwości odchudzające

Jak możesz już nie być głodnym? Zjedz trochę błonnika ! Błonnik pomoże Ci uporać się z głodem i ograniczy ewentualne zachcianki na jedzenie. Dlatego zaleca się spożywanie błonnika przy każdym posiłku i przekąsce.

7. Uprawiaj sport

Wbrew powszechnemu przekonaniu sport wytwarza endorfiny (dobre samopoczucie). Ten ostatni ma moc ograniczania poczucia głodu.

Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie potwierdzone naukowo

8. Umyj zęby

Jak możesz już nie być głodnym? Pamiętaj, aby myć zęby pastą miętową. Ten słodki smak przypomni mózgowi, że właśnie zjadłeś słodki pokarm.

Miętowy smak pomoże również wyeliminować uczucie głodu. Dlatego mycie zębów to dobry sposób na ograniczenie apetytu!

9. Śpij dobrze!

Powszechnie wiadomo, że ludzie, którzy nie śpią dobrze, są bardziej głodni. Rzeczywiście, uczucie snu prowadzi do produkcji hormonu greliny, który zwiększa apetyt. Chęć spania prowadzi również do spadku produkcji leptyny, hormonu sytości.

Olejeki CBD pomagają na dobry sen

10. Napnij mięśnie brzucha

Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch dla każdego

Kiedy jesteś głodny, twój żołądek skręca się i staje się bolesny. Ściskając mięśnie brzucha, uciskasz żołądek, wypełniając w ten sposób uczucie głodu. Oprócz zminimalizowania apetytu pozwoli Ci też na ćwiczenia. Pomyśl o tym!’

Teraz masz wszystkie klucze w ręku, aby maksymalnie ograniczyć uczucie głodu. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zastosować te wskazówki. Teraz Twoja kolej na grę!

To najbardziej popularne domowe (naturalne) wskazówki które możemy zastosować aby ograniczyć uczucie głodu bez korzystania z suplementów zmniejszających apetyt i eliminujących uczucie głodu. Temat suplementów omówiony jest w oddzielnych artykułach

 

Komentarze |3|

 • odpowiedź

 • Super.
  Dzięki tym Radom wytrołem już 6 tydzień bez jedzenia. Tylko woda , eleteolity i ćwiczenie na mięśnie brzucha. Dodałem do tych zaleceń jednak jeszcze coś z chrześcijańskich porad na odchudzanie jezuitów i modlę się 8 razy dziennie ( jak jestem w pracy to różaniec w myślach odmawiam). Efekt?
  Schudłem do wymazonej wagi a nad moją głową zaczyna pojawiać się aureolka. Ona trochę świeci więc pomaga mi to gdy muszę naprawić coś przy aucie, bo samo się doświeca . Także polecam serdecznie i dziekuje za swietne razdy. I pamiętajcie że do każdego celu jaki chcecie osiągnąć prowadzi droga. A droga to Pan Jezus.

  odpowiedź

 • Spoko, stosuje: woda, zajmowanie rąk i umysłu czymś innym (to jest kluczowe), nie słodzę i nie używam cukru już od jakiegoś czasu, jedzenie powoli też działa, uważam ze sport amatorski to tylko wypełniacz czasu – nigdy od tego nie schudłem, a nie nie przytyłem. Sen jest dobry na wszystko. Z napięciami brzucha musze poćwiczyć jak i z pastą bo to ciekawe. Co do reszty to jakaś fantazja autorów, bo jak ktoś jest na diecie rozpisanej przez dietetyka to tam ma wszystko. Moze się dotyczyć osób które zeszły z diety i muszą się jakoś usamodzielnić. Do listy bym dorzucił – kupuj tylko to co jest potrzebne do diety, a nie na wszelki wypadek, zamknij lodówkę na klucz i go połknij 🙂 Wizualizuj sobie przyszła formę i sylwetke i jak coś jeszcz to zastanów się czy właśnie przybliżasz sie do celu czy oddasz. Znajdz poganiacza – grupę wsparcia, która będzie mobilizowała/ pilnowała Twoich zapędów. no i na końcu – OSZUKUJESZ TYLKO SIEBIE 😉

  odpowiedź

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>