zweryfikowany

Therm Line Fast pod lupą – czy jest skuteczny? Opinie i Recenzja

Autor: Łukasz Dąbrowski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Suplementy diety

Restrykcyjna dieta, intensywne i regularne ćwiczenia oraz… brak efektów widocznych na wadze. To powszechny problem – zwłaszcza że wiele osób podejmuje próby odchudzania.
Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest sięganie po różnego rodzaju spalacze tłuszczu czy preparaty przyspieszające metabolizm lub w inny sposób ułatwiające utratę zbędnych kilogramów. Mają one zazwyczaj postać tabletek lub kapsułek; często można spotkać także szejki, plastry i inne wyroby, których producenci obiecują spektakularne efekty.
Wiele tego rodzaju produktów jest powszechnie reklamowanych w mediach, co wpływa na ich rozpoznawalność oraz popularność. Należy do nich Therm Line Fast marki Olimp Labs. Czy intensywna promocja przekłada się na skuteczność produktu?

Zobacz: Ranking tabletek na odchudzanie

Therm Line Fast – właściwości

Producent preparatu wskazuje, że zawarte w nim składniki aktywne wspomagają proces odchudzania na kilka sposobów:
– podkręcając metabolizm, a co za tym idzie – ułatwiając i przyspieszając spalanie tłuszczu podczas wysiłku fizycznego,
– usuwają nadmiar wody z organizmu dzięki zawartości substancji moczopędnych,
– dodają energii (tak potrzebnej przy ćwiczeniach) dzięki obecności kofeiny.

Producent zaleca dawkowanie po jednej tabletce dwa razy dziennie – najlepiej przed śniadaniem lub obiadem oraz przed treningiem; wtedy właśnie efekty stosowania maja być najlepsze. W związku z tym jedno opakowanie, zawierające 60 tabletek powlekanych wystarcza na około miesiąc kuracji.

Składniki aktywne

Therm Line Fast reklamowany jest jako środek oparty na naturalnych substancjach aktywnych. Jak podaje ulotka, wygląda on następująco:

Ekstrakt pokrzywy (Urtica dioica L.), ekstrakt zielonej herbaty (Camellia sinensis L.), kofeina bezwodna, substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna, ekstrakt pieprzu kajeńskiego(Capsicum annuum L.). SINETROL® –  opatentowany ekstrakt owoców cytrusowych (Citrus sinensis L. Osbeck, Citrus aurantium var. dulcis, Paullinia cupana, Citrus grandis), substancje glazurujące – alkohol poliwinylowy, krzemian glinowo-potasowy, glikol polietylenowy, talk, monooleinian polioksyetylenosorbitolu. Ekstrakt zielonej kawy, substancja wypełniająca – sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, substancje przeciwzbrylające – dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych; barwnik – dwutlenek tytanu.

Substancje takie jak dwutlenek tytanu, talk czy substancje przeciwzbrylające są obojętne dla organizmu – są po prostu składnikiem koniecznym dla stworzenia i utrzymania formy, jaką jest tabletka.
Jednak które składniki dokładnie odpowiadają za efekty stosowania Therm Line Fast?

Przyspieszanie spalania tłuszczu oraz podkręcenie metabolizmu – zielona herbata oraz pieprz Cayenne (będący odmianą papryki chilli),
Efekt diuretyczny (moczopędny) – pokrzywa,
Dodawanie energii – kofeina, wyciąg z guarany oraz wyciąg z owoców cytrusowych (sinetrol),
Działanie antyoksydacyjne – zielona herbata, ekstrakt z zielonej kawy.

Zawartość głównych składników aktywnych w dziennej dawce preparatu prezentuje się następująco:

Ekstrakt z pokrzywy – 500 mg,
Ekstrakt zielonej herbaty – 300 mg (w tym 165 mg antyoksydantu EGCG),
Kofeina – 242,6 mg,
Ekstrakt z pieprzu Cayenne – 80 mg (w tym 6,4 mg kapsaicyny),
Ekstrakt z zielonej kawy – 20 mg (w tym 10 mg kwasu chlorogenowego o działaniu antyoksydacyjnym),
Sinetrol – 40 mg

Tym, co zwraca uwagę, są małe dawki kapsaicyny oraz sinetrolu. Są one zbyt małe, by wykazywały działanie, o którym mówi producent. W przypadku tego drugiego składnika powinno być go ponad 20 razy więcej, by dawał jakiekolwiek efekty!
Zadowalające są ilości pokrzywy oraz kofeiny, jednak to zbyt mało, by mówić o rewolucyjnym działaniu tego preparatu. Będzie on z pewnością działał lekko moczopędnie oraz pobudzająco, jednak dyskusyjny jest jego wpływ na metabolizm.

Zaletą Therm Line Fast jest z pewnością jego stosunkowo niska cena (około 36 zł za opakowanie, w którym znajduje się 60 tabletek) oraz dostępność (oferuje go niemal każda apteka oraz szereg sklepów takich jak drogerie czy hipermarkety). Opinie osób, które zażywały ów suplement pokazują jednak, że efekty nie są zbyt zadowalające.

Therm Line Fast – opinie i efekty

Czym innym są reklamy, a czym innym prawdziwi użytkownicy i ich opinie. Forum dyskusyjne dotyczące odchudzania, z którego zasięgnęliśmy najwięcej z nich, zrzesza szereg osób, które miały do czynienia z tym preparatem. Większość zażywa go zgodnie z zaleceniami producenta.

Według wypowiedzi użytkowników pierwsze efekty pojawiają się dość szybko i są związane z utratą nadmiaru wody. Na inne efekty trzeba poczekać nawet do kilku tygodni. Można też nie doczekać się ich wcale. Wiele osób wskazuje, że preparat faktycznie pomógł im usunąć nadmiar wody z organizmu, jednak nie wykazał działania typowo wspomagającego odchudzanie, tj. redukcję tkanki tłuszczowej.
Stosunkowo częste były za to nieprzyjemne skutki uboczne takie jak bóle głowy, kołatanie serca, rozdrażnienie czy bóle brzucha, związane przede wszystkim z obecnością kofeiny oraz kapsaicyny.

Wskazuje to, że Therm Line Fast, mimo powszechnej dostępności i bycia suplementem diety sprzedawanym bez recepty, powinien być zażywany jedynie po konsultacji z lekarzem, przeciwwskazania to przede wszystkim problemy z układem krążenia, nadwrażliwość na któryś ze składników oraz ciąża. Niewielkie efekty jego stosowania powinny jednak skłonić do zastanowienia, czy w ogóle warto w ten preparat inwestować, czy lepiej oprzeć się na środku wspomagającym odchudzanie o udowodnionej skuteczności potwierdzonej przez pozytywne opinie osób, które go zażywały.

Therm Line Fast a efekt jo-jo

W przypadku Therm Line Fast często można spotkać się z opinią o efekcie jo-jo, często pojawiającym się po zakończeniu kuracji. Nie ma w tym nic dziwnego – skoro działa przede wszystkim na zalegającą w organizmie wodę, a nie na tkankę tłuszczową, po jego odstawieniu organizm dalej będzie ową wodę gromadził tak, jak przed zażywaniem środków moczopędnych, na których oparto działanie suplementu. Dlatego pierwsze efekty pojawiają się szybko, jednak nie są zbyt trwałe.
Therm Line Fast można określić jako środek odwadniający i w pewnym stopniu dodający energii, ale na pewno nie jako suplement diety wspomagający odchudzanie; nie ma też wiele wspólnego z profesjonalnymi przedtreningówkami. Bez trwałej zmiany trybu życia z pewnością nie pomoże zmaksymalizować efektów diety i treningów, a co za tym idzie – uzyskać wymarzonej sylwetki.

Pamiętaj, że decydując się na korzystanie z jakiegokolwiek preparatu mającego wspomagać odchudzanie lub efekty treningu, należy wybierać tylko te pochodzące z zaufanych źródeł. Najlepiej kupować je wyłącznie w aptece lub bezpośrednio ze strony producenta. Korzystając z serwisów typu Allegro/OLX nie można mieć nigdy całkowitej pewności, czy otrzymasz na pewno ten produkt, który zamawiasz; nie warto więc ryzykować, nawet jeżeli cena wydaje się być bardzo korzystna. Stawką jest tutaj zdrowie- to, gdzie kupić dany preparat powinno być podyktowane względami bezpieczeństwa, a nie wyłącznie jego ceną.

Komentarze |2|

  • Kupiłam tl w aptece i biorę go 3 dzień; nie będę zmyślać raczej odstawie czuje że serce mi zaraz wyskoczy z piersi oprócz tego głową mnie boli i nie mogę w nocy spać.pozdrawiam trzymajcie sie

    odpowiedź

  • Dzień dobry Panu! Dobrze, że przeczytałam Pana opinię na temat „Therm Line Fast” przed jego zakupem, bo nie o to mi chodziło czyli jedynie pozbycie się nadmiaru wody w organizmie. Czy mogę prosić Pana o wskazanie przykładowych preparatów , które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Pragnę zaznaczyć, że od kilkunastu tygodni ćwiczę mięśnie brzucha i nóg. Jestem kobietą po 60siątce po urazie kręgosłupa i nie mogę już ćwiczyć intensywnie jak kiedyś. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie Izabela z Łodzi.

    odpowiedź

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>