zweryfikowany

Cellulitu na udach – Przyczyny powstawania i sposoby na pozbycie się cellulitu

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Cellulit

Co to jest cellulit?

Cellulit to stan tkanki łącznej, która stanowi większość tkanki tłuszczowej organizmu. Jest to spowodowane brakiem równowagi w produkcji kolagenu oraz elastyny. Skóra staje się cienka i ma wygląd wgłębień lub grudek. Może być trudna do zidentyfikowania i zwykle znajduje się na udach, pośladkach, biodrach i talii.

Cellulit można ogólnie podzielić na dwie kategorie: cellulit powierzchowny i głęboki. Cellulit powierzchowny występuje na górnych warstwach skóry, natomiast cellulit głęboki występuje poniżej tych warstw, bliżej tkanki mięśniowej. Cellulit to stan, który powoduje, że Twoja skóra wygląda na guzowatą i nierówną. Jest to spowodowane przez komórki tłuszczowe uwięzione między tkanką łączną pod skórą. Tkanka ta pod naciskiem rozdziela się na maleńkie struny, które naciskają na skórę, tworząc wgłębienia lub grudki.

Cellulit dotyka bardziej kobiety niż mężczyzn, ponieważ występuje głównie na udach i pośladkach ze względu na większą masę mięśniową.

Przyczyny cellulitu na udach

Cellulit to schorzenie spowodowane zmianami hormonalnymi w organizmie. Przyczyny powstawania cellulitu nie są dobrze znane, ale stwierdzono, że rolę w nim mogą odgrywać genetyka, hormony i przyrost masy ciała. Może to być również spowodowane wieloma innymi czynnikami, takimi jak wiek, przyrost masy ciała i stres. Cellulit jest często kojarzony z kobietami, ponieważ najbardziej widoczny jest na udach. Jednak cellulit może pojawić się na dowolnej części ciała, w tym na ramionach i pośladkach. Cellulit jest spowodowany odkładaniem się komórek tłuszczowych pod skórą. Może powodować powstawanie wgłębień, guzków, a nawet grudek na obszarach ud i pośladków.

Podobne:

  1. Ćwiczenia na cellulit
  2. Jak wyszczuplić uda i pozbyć się tkanki tłuszczowej

Cellulit to nie tylko kwestia estetyczna; może powodować ból i dyskomfort podczas siedzenia lub ćwiczeń z powodu obrzęku tkanki tłuszczowej pod skórą. Może również prowadzić do problemów z krążeniem i ciśnieniem krwi, gdy powoduje obrzęk tkanki mięśniowej.

Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się cellulitu

Najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu jest zmniejszenie ilości komórek tłuszczowych znajdujących się w skórze. Można to osiągnąć poprzez odpowiednie ćwiczenia i dietę. Jest wiele sposobów na pozbycie się cellulitu, ale najlepiej jest ćwiczyć i zdrowo się odżywiać Najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu jest ćwiczenie i zdrowe odżywianie. Możesz również użyć kremów i balsamów specjalnie do tego przeznaczonych, aby zmniejszyć wygląd cellulitu. To nieestetyczny stan, który wpływa na skórę. To nie tylko kwestia kosmetyczna, ale także zdrowotna.

Komentarze |1|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>