zweryfikowany

Najlepszy kolagen – Ranking i Opinie

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.


Kolagen jest rodzajem białka naturalnie występującego w ludzkim organizmie. Stanowi budulec wielu organów, w tym tego największego: skóry. Jego optymalny poziom zapewnia nie tylko zdrowie, ale też promienny, świeży i młodzieńczy wygląd, budując nie tylko skórę, ale także włosy i paznokcie. Niniejsze zestawienie zawiera 3 produkty – suplementy diety zawierające kolagen, których stosowanie zapewni na długo dobrą kondycję naszej skóry, włosów i paznokci i opóźni proces starzenia się całego organizmu.

Ranking najlepszych produktów z kolagenem – TOP 3

Obecnie wszystkie produkty są do kupienia przez internet z możliwością dostawy do Polski !

 1. Collagen5000 – bardzo skuteczny produkt zawierający tylko dwa składniki w odpowiednich stężeniach: kolagen rybi i witaminę C. Propozycja idealna dla tych ceniących krótkie i konkretne składy. Kolagen rybi i witamina C wzmacniają swoje wzajemne działanie, stanowiąc idealny duet zapobiegający przedwczesnemu starzeniu się organizmu. Dodatkowo: Collagen5000 wzmacnia skórę i włosy, nadając im gładkości i sprężystości oraz poprawia funkcjonowanie wszystkich organów, wspierając także układ krążenia. Produkt w formie proszku przeznaczony do rozpuszczenia w wodzie, ma niewyczuwalny smak.
 2. Collagen Select – produkt o bogatym składzie ze składnikami o pochodzeniu naturalnym. Oprócz kolagenu zawiera także witaminę C, witaminę A, cynk, biotynę, ryboflawinę, niacynę i ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego. Pomaga spłycić lub usunąć zmarszczki oraz ujędrnić i rozświetlić skórę. Nie tylko dostarcza kolagenu, ale i zwiększa jego produkcję przez organizm, co daje zadowalające, długotrwałe skutki. Produkt w formie proszku o tropikalnym smaku przeznaczony do rozrabiania z wodą.
 3. Collgenics – w przeciwieństwie do dwu powyższych, ten produkt jest w formie kapsułek. Jest zatem propozycją idealną dla osób zajętych lub nielubiących pić zawiesin. Również ma bardzo bogaty, odżywczy skład. Oprócz kolagenu zawiera zieloną herbatę, L-argininę, kwas hialuronowy,  magnez oraz ekstrakt z palmy sabałowej i kolcorośli. Nawilża i napina skórę, nadaje jej blasku, niweluje cienie pod oczami i ma działanie antyzmarszczkowe i antyoksydacyjne (antynowotworowe).

Dlaczego suplementacja i stosowanie kolagenu są tak istotne?

Kolagen ma wiele zbawiennych właściwości dla urody i zdrowia. Niestety już po 25 roku życia jego produkcja w organizmie dramatycznie spada, zmniejszając się z roku na rok. U wielu osób już przed 30 rokiem życia mogą pojawić się pierwsze zmarszczki. Bywa także, że paznokcie i włosy tracą połysk się i stają się bardziej łamliwe. Jednak o ile łatwo je przywrócić do zadowalającego stanu, trudniej jest w przypadku skóry, innych organów i stawów.

Skóra to organ najbardziej wrażliwy i zarazem najbardziej narażony na niepożądane działania czynników zewnętrznych jak wiatr, suchość czy wilgotność powietrza i, co najważniejsze, działanie promieni słonecznych. Promieniowanie UV, UVC, UVA, UVB działają na nią bardzo niekorzystnie, dlatego też, oprócz stosowania kremów i suplementów z kolagenem należy zabezpieczać się kremem z wysokim SPFem. To także na skórze twarzy najprędzej widać stopniową utratę kolagenu. Suplementację zatem najlepiej zacząć, gdy tylko zauważone zostaną pierwsze oznaki utraty sprężystości i elastyczności. Skóra o dużej zawartości kolagenu wygląda lepiej, ale i jest bardziej odporna na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu nie trzeba zupełnie rezygnować z opalania się.

Oprócz pozytywnego wpływu na wygląd kolagen ma szereg innych, bardzo pożądanych zdrowotnie właściwości. Jak wspomniano powyżej: jest on niezwykle ważnym budulcem organizmu już na poziomie komórkowym. Zapewnienie sobie odpowiedniej jego ilości sprzyja prawidłowej pracy organów, co wpływa dodatnio na kondycję i zdrowie i znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób. Organizm o optymalnej zawartości kolagenu funkcjonuje jak dobrze naoliwiona maszyna.

Skąd pozyskiwany jest kolagen obecny w suplementach i dlaczego warto je stosować?

Organizm ludzki zbudowany jest przede wszystkim z kolagenów typu 1, 2 i 3. Pierwszy i trzeci są pozyskiwane z wołów, krów lub tłustych ryb (szczególnie łososia) i stosuje się je głównie po to, by poprawić kondycję skóry, innych organów lub kości. Typ drugi natomiast otrzymuje się z obróbki chrząstek drobiowych i wykorzystuje się go dla przywrócenia lub zachowania sprawności stawów. Dodatkowo suplementy mają tę zaletę, że kolagen nie jest ich jedynym składnikiem: najczęściej jest on skomponowany z różnymi, innymi cennymi składnikami, które nie tylko wspomagają jego działanie, ale i same z siebie korzystnie wpływają na organizm. Popularnymi dodatkami są witaminy, antyoksydanty, niacyna, kwas hialuronowy oraz naturalne ekstrakty roślinne.

Szczególną uwagę na kolagen powinny zwrócić osoby aktywne: zarówno rekreacyjnie, jak i zawodowi sportowcy. Suplementacja kolagenu chroni stawy przed zużyciem, co pomaga uniknąć błahych i poważnych kontuzji oraz cieszyć się sportem tak długo, jak to możliwe. Ponadto kolagen, jako białko, pomaga zdrowo zbudować masę mięśniową, wspomagając naturalne procesy zachodzące w organizmie.

Co to jest kolagen?

Kolagen jest bardzo ważny dla każdego żywego organizmu. Jest to podstawowe białko budulcowe tkanek. Jednocześnie jest istotnym polimerem naturalnym. To główny składnik macierzy pozakomórkowej większości tkanek. Stanowi ochronę o podporę narządów i podstawę układu narządu ruchu. Wyróżnia się kolagen typu I i typu II. W pierwszym przypadku występuje w tkance podskórnej. skórze, tętnicach, rogówce i w tkankach tworzących blizny. Drugi typ występuje tylko w chrząstce. Te dwa są najbardziej znane. Inne typy występują między innymi w pęcherzu. sercu, mózgu, macicy i innych. Praktycznie rzecz biorąc występuje we wszystkich narządach ludzkich.

Kolagen – właściwości

Kolagen odgrywa w organizmie wiele istotnych funkcji. Podstawową jest utrzymanie strukturalnej integralności tkanek i narządów. Białka kolagenowe wypełniają przestrzeń między komórkami a także zapewniają wytrzymałość mechaniczną tkanek. Czyli sprężystość, elastyczność, twardość oraz sztywność. Kolagen bierze udział w procesach krzepnięcia krwi, wiąże wodę w tkankach a także w procesach regeneracyjnych. Usprawnia gojenie się  ran, zrastanie się kości po złamaniach oraz tworzeniu się blizn. Wpływa również w znacznym stopniu na odnowę komórek w skórze. Zapewnia odpowiednie nawilżenie, co przekłada się na wygląd skóry. Cera jest odpowiednio wygładzona, sprężysta oraz wygląda młodo. Dodatkowo usprawnia lepsze wchłanianie się składników mineralnych. Tym samym zwiększa gęstość kości przez co stają się mniej podatne na urazy. Należy wspomnieć, że macierz pozakomórkowa składa się w 90% z kolagenu oraz jego połączeń z magnezem, fosforem i wapniem. Zmniejsza również aktywność enzymów odpowiedzialnych za stany zapalne oraz ból.

Kolagen – skutki niedoboru

Kolagen jest cały czas syntezowany w przestrzenie zewnątrzkomórkowej. Podlega on regularnej wymianie co kilka lat. Podczas syntezy bardzo ważną rolę odgrywają estrogeny, hormony tarczycy oraz insulina. W młodym wieku wszystko działa jak najlepiej, jednak w miarę starzenia się poziom kolagenu zmniejsza się a nawet i zanika. Włókna kolagenu ulegają pofragmentowaniu. Należy tutaj wspomnieć, że poziom kolagenu zaczyna maleć już po 25 roku życia. Natomiast po 50 roku następuje bardzo gwałtowny spadek. Menopauza zakłóca u kobiet proces biosyntezy białka kolagenowego. Jednakże nie jest to wyłącznie uzależnione od wieku. Mają na to wpływ również inne czynniki. Na przykład nadmierna aktywność fizyczna, zaburzenia hormonalne, zbyt duża ekspozycja na słońce, stres oraz choroby. Skutkiem jest pogorszenie ogólnego wyglądu. Paznokcie stają się łamliwe, skóra traci jędrność, elastyczność, jest odwodniona i pojawiają się zmarszczki. Włosy wypadają, łamią się, rozdwajają, stają się przesuszone i tracą swój blask. Pogarsza się również stan chrząstki stawowej, co może objawiać się bólem i trudnością w poruszaniu się. Naczynia krwionośne i limfatyczne gorzej pracują, co ma wpływ na pracę wielu narządów wewnętrznych organizmu ludzkiego.

Kolagen – suplementacja

Na rynku dostępnych wiele suplementów kolagenowych. Między innymi są w postaci tabletek lub do picia. Wybór jest kwestią indywidualna. Zarówno jedna opcja jak i druga z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty. Dostępny jest czysty kolagen lub z substancjami wspierającymi, na przykład z witaminą C, kwasem hialuronowym, glukozamina czy też miedzią. Suplementy wspierają poprawę kondycji skóry, włosów, paznokci oraz wspomagają pracę wielu narządów.

Kolagen – przeciwskazania do stosowania

Suplementacja z kolagenu jest bardzo dobrze tolerowana  i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Jedynym przeciwskazaniem do stosowania jest ciąża oraz karmienie piersią.

Kolagen – pozytywny wpływ na skórę, włosy i paznokcie

Suplementy diety z zawartością kolagenu bardzo pozytywnie wpływają na ogólny stan włosów, paznokci i skóry. Masz łamliwe włosy i paznokcie a twoja skóra jest szara i brak jej witalności. Doskonałym wyjściem z sytuacji będzie suplementacja z zawartością kolagenu. Zawartość dodatkowych składników, takich jak witaminy, biotyna i kwas hialuronowy spotęgują działanie preparatu. Poniżej ranking suplementów w oparciu o opinie konsumentów.

Ranking produktów z kolagenem – który najlepszy?

 1. Collagen5000 – bardzo skuteczny produkt zawierający tylko dwa składniki w odpowiednich stężeniach: kolagen rybi i witaminę C. Propozycja idealna dla tych ceniących krótkie i konkretne składy. Kolagen rybi i witamina C wzmacniają swoje wzajemne działanie, stanowiąc idealny duet zapobiegający przedwczesnemu starzeniu się organizmu. Dodatkowo: Collagen5000 wzmacnia skórę i włosy, nadając im gładkości i sprężystości oraz poprawia funkcjonowanie wszystkich organów, wspierając także układ krążenia. Produkt w formie proszku przeznaczony do rozpuszczenia w wodzie, ma niewyczuwalny smak.
 2. Collagen Select – produkt o bogatym składzie ze składnikami o pochodzeniu naturalnym. Oprócz kolagenu zawiera także witaminę C, witaminę A, cynk, biotynę, ryboflawinę, niacynę i ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego. Pomaga spłycić lub usunąć zmarszczki oraz ujędrnić i rozświetlić skórę. Nie tylko dostarcza kolagenu, ale i zwiększa jego produkcję przez organizm, co daje zadowalające, długotrwałe skutki. Produkt w formie proszku o tropikalnym smaku przeznaczony do rozrabiania z wodą.
 3. Collgenics – w przeciwieństwie do dwu powyższych, ten produkt jest w formie kapsułek. Jest zatem propozycją idealną dla osób zajętych lub nielubiących pić zawiesin. Również ma bardzo bogaty, odżywczy skład. Oprócz kolagenu zawiera zieloną herbatę, L-argininę, kwas hialuronowy,  magnez oraz ekstrakt z palmy sabałowej i kolcorośli. Nawilża i napina skórę, nadaje jej blasku, niweluje cienie pod oczami i ma działanie antyzmarszczkowe i antyoksydacyjne (antynowotworowe).
 4. CollUp – zawiera liofilizat kolagenu rybiego. Dodatkowo posiada witaminy C, A, E, B1. B12 oraz biotynę , kwas foliowy, selen i cynk. Doskonale wpływa na regenerację włosów, skóry i paznokci. Zawiera natywny kolagen rybi, co najlepszą formą dostępną w suplementach. Opakowanie zawiera 60 kapsułek, co wystarcza na dwa miesiące stosowania. Efektem jest dobrze nawilżona, elastyczna i jędrna skóra. Dodatkowo wspiera działanie stawów.
 5. GlowMe – skład opiera się na kolagenie rybim z dodatkiem witamin, kwasu hialuronowego oraz ekstraktu z pestek winogron. Kolagen do picia zawiera 30 saszetek z proszkiem do rozpuszczenia w wodzie. Dba o kondycję włosów, paznokci i skóry. Redukuje widoczność zmarszczek. Chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, poprawia utrzymać prawidłową masę ciała i wpływa na redukcję cellulitu. Kwas hialuronowy zawarty w składzie nawilża skórę i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Witamina C wspiera produkcję kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne a także wspiera układ odpornościowy.
 6. Colway Colvita – zawiera kolagen natywny liofilizowany pochodzenia rybiego. Opakowanie zawiera 60 szt. tabletek. Odpowiednia ilość na 30 dni kuracji. Zawiera również witaminę E oraz algi atlantyckie. Kolagen ten hamuje procesy starzenia się skóry oraz chroni organizm przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Posiada właściwości antyoksydacyjne.
 7. Kolagen PRO – w składzie znajduje się hydrolizat kolagenu rybiego, witamina C, glukozamina, biotyna, siarczan chondroityny i kwas hialuronowy. Kolagen do picia wystarcza na miesięczną kurację. Suplement wspiera produkcję kolagenu w skórze, wspiera kości, skórę, zęby, dziąsła oraz naczynia krwionośne. Dodatkowo podnosi układ odpornościowy i posiada właściwości regeneracyjne stawów, ścięgien i chrząstek. Biotyna wspiera kondycję włosów, paznokci i skóry. Kwas hialuronowy doskonale nawilża i zapobiega powstawaniu zmarszczek.
 8. BeautyMe – jest to kolagen do picia, który wystarcza na 30 dni kuracji kolagenowej. Suplement przeznaczony jest do pielęgnacji skóry oraz stawów. Zawiera hydrolizat kolagenu rybiego wzbogaconego w witaminę C oraz ekstrakt z owoców dzikiej róży. Produkt wspiera produkcję kolagenu i naczynia krwionośne. Dzięki zawartości naturalnych ekstraktów ogranicza wolne rodniki. Widoczność zmarszczek jest zredukowana a skóra staje się bardziej elastyczna i odzyskuje swoją witalność.
 9. Nutrivi Revicoll MAX – są to tabletki, które występują w dwóch wersjach. Dostępne jest opakowanie zawierające 60 lub 120 kapsułek. Dzienna dawka suplementu to jedna tabletka. Produkt zawiera hydrolizowany kolagen rybi, wzbogacony w kwasy Omega 3, witaminę E, A, D i K2MK-7 oraz wapń. Suplement wspiera kondycję całego organizmu. Podnosi odporność, poprawia krążenie krwi i wspiera układ nerwowy. Skóra jest nawilżona  i elastyczna. Procesy starzenia się naskórka zatrzymują się. Wypadające i zniszczone włosy przestają być problemem.  Dodatkowo posiada działanie przeciwzapalne i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Witamina D wspomaga wchłanianie fosforu i wapnia, utrzymuje prawidłowy pozom wapnia we krwi, pomaga utrzymać zdrowe zęby i mocne kości a także ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Witamina K2 MK-7 wspiera układ krwionośny, pomaga przyswajać witaminę D oraz wzmacnia układ kostny.
 10. Este synergy – zawiera hydrolizat żelatynowy  dodatkiem witaminy C i E, biotyną oraz cynkiem. Jest to kolagen do picia, który starcza na 14 dni stosowania. Zawartość biotyny pomaga zadbać o kondycję włosów, paznokci i skóry. Cynk ma wpływ na dobrą przemianę materii, układ odpornościowy oraz nerwowy. Witaminy chronią skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi oraz wspierają odporność organizmu.
 11. LyoColl – zawiera liofilizat kolagenu. Dodatkiem jest liofilizat cytryny. Zalecana dawka dzienna to 1-2 kapsułki dziennie. Najlepiej przyjmować po posiłku. Produktu nie należy stosować podczas ciąży i karmienia piersią. Suplement stworzony został w celu uzupełnienia codziennej diety i osób dbających o prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów.
 12. KFD Premium Collagen+ – produkt zawiera hydrolizat żelatynowy, czyli białko kolagenowe oraz kilka innych substancji wspomagających. Chodzi tutaj o wapń, witaminę C i D, kwas hialuronowy oraz MSM. Suplement jest dostępny w postaci proszku do sporządzenia. Jedno opakowanie wystarcza na 20 dni suplementacji. Sportowcy wypowiadają się o nim bardzo pozytywnie. Hydrolizat żelatynowy powstaje na skutek rozpadu molekuły przy udziale wody. Nie zawiera peptydów w składzie. Zapewnia optymalne nawilżenie i jest skuteczny w redukcji zmarszczek. Uelastycznia skórę oraz nawilża ją. Dba o dobry stan włosów i paznokci. Zawiera w składzie również ekstrakt z kory kadzidłowca, który posiada działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dodatkowo działa uspokajająco oraz wspomaga odporność organizmu. Wpływa na utrzymanie zdrowych stawów. Kwas hialuronowy bardzo dobrze nawilża i zapobiega starzeniu się skóry. Witamina C wzmacnia naczynia krwionośne i wspomaga produkcję kolagenu w organizmie. MSM ( Metylosulfonylometan) posiada działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, poprawia kondycję skóry, pomaga utrzymać zdrowe stawy oraz wspiera układ odpornościowy. Witamina D i wapń wspierają utrzymanie zdrowych kości i zębów oraz wspomagają prawidłową pracę mięśni.
 13. Collagen Gold – zawiera kolagen wołowy w postaci hydrolizatu. Jest dostępny w wariancie 30 lub 15 buteleczek do picia po 30 ml każda. Ma dobroczynne działanie na stawy. Zawiera witaminę A, C, B1, B2,B3, B5, B6, B9, B12, D, E oraz biotynę. Poprawia kondycję włosów i paznokci. Skóra staje się bardziej promienna, elastyczna i ujędrniona. Produkt wspiera produkcję kolagenu w skórze, wspiera naczynia krwionośne, kości, zęby i dziąsła. Ma działanie antyoksydacyjne, przeciwdziała pojawianiu się nowych zmarszczek, wspiera gospodarkę hormonalną oraz usprawnia układ pokarmowy i nerwowy.
 14. Hairvity – suplement zawiera hydrolizat żelatynowy wzbogacony o dodatkowe składniki. Zawiera w swoim składzie również biotynę, witaminę C i MSM. Opakowanie wystarcza na 30 dni stosowania i jest oferowany w formie kapsułek. Biotyna wspiera dobrą kondycję włosów i paznokci. MSM posiada działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, wspiera układ immunologiczny, usprawnia działanie stawów oraz poprawia stan skóry. Witamina C bierze udział w produkcji kolagenu w skórze oraz wspiera naczynia krwionośne. Suplement diety wpływa pozytywnie na układ nerwowy oraz pomaga utrzymać prawidłowy stan dziąseł i zębów.
 15. Artivit – zawiera enzymatycznie hydrolizowany kolagen żelatynowy wysokiej czystości a także witaminy. Suplement do picia jest bardzo komfortowy w stosowaniu i wystarcza na 25 dni kuracji. Zawiera witaminę B1, B2, B6 i B5. Spowalniają one procesy starzenia się skóry a jednocześnie zapobiegają powstawaniu nowych zmarszczek. Działają przeciwzapalnie, przyspieszają gojenie się ran, wpływają pozytywnie na pracę mięśni oraz pracę serca. Witamina B6 jest niezbędna do produkcji hemoglobiny.
 16. Laboteq Skin – jest to połączenie kolagenu, kwasu hialuronowego, koenzymu Q10 i witamin. Suplement jest dostępny w formie tabletek. Opakowanie zawiera 30 kapsułek do połknięcia. Dzienna dawka to jedna kapsułka. Z biegiem lat w organizmie zanika ilość koenzymu Q10 i dlatego warto go uzupełniać poprzez suplementację. Podobnie z resztą jak w przypadku innych substancji. Produkt pozytywnie wpływa na wygląd skóry, włosów i paznokci. Nawilża i ujędrnia skórę sprawiając, że staje się młodsza i bardziej promienna.
 17. Skrzypovita 40+ – suplement jest przeznaczony dla kobiet po czterdziestce. A swoim składzie zawiera naturalne wyciągi roślinne. Na przykład skrzyp polny i pokrzywę. Produkt w formie tabletek wystarcza na 42 dni suplementacji. Hydrolizat żelatynowy to naturalny kolagen, który nie zawiera peptydów. Składniki suplementu działają dobroczynnie na skórę, włosy i paznokcie. Pokrzywa zawiera witaminy C, B2, B5, K, karotenoidy, flawonoidy, chlorofil, które działają pozytywnie na organizm ludzki. Skrzyp polny wzmacnia, regeneruje i ujędrnia. Produkt wspomaga wchłanianie się wapnia i fosforu, wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni, wspiera odporność organizmu i podnosi układ odpornościowy. Miedź jest niezbędna w tworzeniu się melaniny, kolagenu i elastyny. Witaminy z grupy B regulują gospodarkę hormonalną, wspierają układ nerwowy i pokarmowy. Działają antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie oraz przyspieszają gojenie się ran.
 18. 4F Fuel Beauty Shot – jest to kolagen do picia mający wspierać dobrą kondycję włosów, paznokci oraz skóry. Suplement ma smak ananasowo-kokosowy. W składzie produktu znajduje się witamina C i kwas hialuronowy. Zawiera hydrolizowany kolagen rybi. Suplement dba o odpowiednie nawilżenie i elastyczność skóry. Poprawia także jej jędrność i redukuje zmarszczki. Ekstrakt z ziela skrzypu polnego działa regeneracyjnie i ujędrniająco. Wzmacnia naczynka krwionośne.

 

Który kolagen będzie lepszy? Do picia czy w formie tabletek?

Zarówno jeden jak i drugi jest równie skuteczny. Forma zażywania jest kwestią indywidualna. Trzeba jednak dokładnie sprawdzać skład suplementów, aby przyjmować jak najbardziej wartościowy produkt.

Czy lepszy jest kolagen rybi czy pochodzący od ssaków?

Kolagen rybi jest lepszy, ponieważ jest bardziej zbliżony budową do ludzkiego. Dużo suplementów na rynku zawiera żelatynę wieprzową lub wołową, co trzeba mieć na względzie.

Jak długo należy stosować suplementację kolagenem?

Suplementacja kolagenem powinna trwać nie krócej niż trzy miesiące. Jest to absolutne minimum dla zauważenia pierwszych efektów. Najważniejsze jest systematyczne przyjmowanie preparatu. Tylko skrupulatne stosowanie się do zaleceń producenta jest gwarantem uzyskania oczekiwanych rezultatów.

Czy cena suplementów diety z kolagenem ma znaczenie?

Zazwyczaj cena jest odzwierciedleniem jakości. Nie warto kupować tanich podróbek. Działanie takich suplementów może nie przynieść oczekiwanych efektów. Stracisz czas nie zyskując nic w zamian.

Gdzie kupować suplementy z kolagenem?

Suplementy diety najlepiej jest kupować ze sprawdzonych źródeł. Najpewniejszym zakupem jest nabycie produktu na oficjalnej stronie producenta lub w aptece stacjonarnej lub internetowej. Kupowanie tabletek bądź w formie proszku do rozcieńczenia z niesprawdzonego źródła może skończyć się zatruciem a nawet zagrożeniem życia. Nie daj skusić się na podejrzane promocje.

Komentarze |1|

 • Dzień dobry,
  proszę mi doradzić jaki mam kupić kolagen. Jestem po 50, włosy paznokcie w kiepskim stanie, więcej zmarszczek, cera szara, a do tego bolą mnie kolana:-(
  Z góry dziękuję

  odpowiedź

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>