zweryfikowany

Berry Slim + Chrom. Recenzja tabletek na odchudzanie

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Suplementy diety

Zobacz: Najlepsze tabletki na odchudzanie – Działanie potwierdzone naukowo

Od jakiegoś czasu na rynku suplementów diety pojawiły się również takie, które mają wspomagać proces utraty wagi, a to wszystko za sprawą zapotrzebowania! Odchudzanie stało się modne, ale również dla wielu osób konieczne. Nie wszystkim łatwo przychodzi zrzucanie kilogramów – czasem brakuje motywacji, samozaparcia lub pokusy bywają silniejsze. Gdy ćwiczenia i dieta zawodzą można sięgnąć po produkty takie jak Berry Slim + Chrom. Czy ten preparat rzeczywiście pomaga zgubić zbędne kilogramy i cieszyć się piękną sylwetką? 

Berry Slim + Chrom – tabletki na odchudzanie 

Wśród wielu produktów dostępnych na polskim rynku wśród suplementów diety znaleźć można preparat Berry Slim + Chrom. Jest on zaliczany do popularnych „tabletek na odchudzanie”, głównie dlatego, że jego podstawowym celem i działaniem jest rzeczywiście wspomaganie organizmu w procesach utraty wagi. Człon nazwy „berry” pochodzi od słowa z języka angielskiego i nawiązuje do składu produktu, w którym znaleźć można między innymi ekstrakty z różnych rodzajów jagód.

Co znajdziemy w składzie?

Aby właściwie ocenić możliwości suplementu Berry Slim + Chrom w pierwszej kolejności należy poddać dokładnej i rzetelnej analizie zawartość kapsułek, a więc listę składników na bazie której został on stworzony. I tak, w produkcie tym znajdziemy między innymi: aronię, garcynię kambodżańską, jagody goji oraz acai, papryczkę chili, piperyna oraz jak wskazuje nazwa – chrom.

Aronia to roślina, która dość dobrze wspiera odchudzanie – głównie za sprawą swoich właściwości oczyszczających. Usuwając zbędne toksyny z organizmu usprawnia wiele procesów między innymi proces przemiany materii, co w konsekwencji przyczynia się do utraty wagi. Poza tym właściwości detoksykujące aronii są także zbawienne jeśli chodzi o usuwanie zgromadzonego w organizmie nadmiaru wody.

Garcynia kambodżańska to tropikalny owoc, który rzeczywiście bardzo sprawdza się w walce z nadwagą głównie za sprawą kwasu HCA. Wpływa on na procesy organizmu na poziomie komórkowym przyczyniając się do usprawnienia procesu transportu tłuszczów do mitochondriów, co skutkuje znacznym obniżeniem apetytu. Poza tym HCA powoduje zwiększenie termogenezy – szeregu procesów odpowiedzialnych za produkcję ciepła w organizmie i utrzymaniu go w odpowiedniej temperaturze. Dzięki podwyższeniu termogenezy spalanie tłuszczów następuje znacznie szybciej, podobnie jak szybsza staje się przemiana materii.

Jagody goji i ich obecność w suplementach diety stała się dość popularna od pewnego czasu. Należy jednak pamiętać, że te jagody same w sobie niewiele mają wspólnego z odchudzaniem. Mówi się, że wspomagają spalanie tłuszczu, jednak daleko temu do prawdy. Mogą być ciekawym wsparciem dla innych substancji, ale same w sobie nie posiadają właściwości odchudzających jako takich.

Jagody acai to już nieco inna bajka – te rzeczywiście mogą pomóc w utracie masy ciała. Głównie dlatego, że działają w podobny sposób co aronia – posiadają silne właściwości oczyszczające, a detoks jest wartościowym sprzymierzeńcem w walce z zawyżoną wagą. Poza tym jagody acai dość dobrze podkręcają także metabolizm.

Papryczka chili zawiera w sobie kapsaicynę, substancje o właściwościach odchudzających – potrafi ona przyczyniać się do usprawnienia przemiany materii oraz również zwiększyć termogenezę, co owocuje szybszym spalaniem tłuszczu. Jest jednak pewien haczyk – kapsaicyna przyjęta jednorazowo lub niedostatecznie regularnie potrafi wywołać efekt dokładnie odwrotny – spowolnić metabolizm i obniżyć termogenezę! Trzeba zatem będzie pamiętać o regularności zażywania kapsułek.

Piperyna to substancja, którą znaleźć można między innymi w pieprzu (jak sama nazwa wskazuje). Jest ona ciekawą substancją z punktu widzenia tracenia wagi, gdyż rzeczywiście potrafi usprawnić procesy metaboliczne, ale także wpływa stymulująco na apetyt i łaknienie.

Chrom jako substancja dość często pojawia się w składach suplementów na odchudzanie, głównie dlatego że jest naprawdę istotny z punktu widzenia procesów przemiany materii takich jak chociażby metabolizm węglowodanów czy białek. Jego niedobór może poważnie osłabić i spowolnić te procesy, co skutkować może przybraniem na wadze. Stąd całkiem uzasadniona wydaje się być jego obecność w preparatach mających wspomóc utratę masy ciała.

Podsumowanie składu Berry Slim + Chrom

Podsumowując – skład Berry Slim + Chrom prezentuje się dość dobrze, aby zaakceptować ten produkt i nie dość dobrze, aby się nim wyjątkowo zachwycić. Skład produktu jest w porządku (nie wliczając jagód goji i bazowania na mylnym przekonaniu, że są one pomocne w odchudzaniu), ale nie jest niczym nadzwyczajnym. Ciekawe wydaje się być wykorzystanie aronii czy garcynii kambodżańskiej, jednak pozostałe składniki znajdują się niemal we wszystkich innych popularnych suplementach tego typu – również tych tańszych.

Opakowanie

Berry Slim + Chrom ma charakterystyczne fioletowe opakowanie, które najprawdopodobniej jest nawiązaniem do sporej ilości ekstraktów z jagód, które znajdują się w składzie. Zabieg marketingowy całkiem trafiony, ale nic poza tym. Sama szata graficzna nie jest zbyt zachęcająca, nie przypomina też produktu, który swym wyglądem informowałby potencjalnych kupujących, że jest wyprodukowany na bazie naturalnych składników. Mimo wszystko intensywne kolory przyciągają spojrzenia.

Dawkowanie tabletek

Pojedyncze opakowanie Berry Slim + Chrom zawiera dokładnie 60 tabletek. To raczej standardowa liczba w przypadku tego typu preparatów. W zaleceniach co do stosowania produktu znajduje się informacja, że dla uzyskania pożądanych efektów należy przyjmować 2 kapsułki dziennie, każdą minimum 30 minut przed posiłkiem. W prostym rachunku okazuje się więc, że jedno opakowanie starczy na 30 dni regularnego, codziennego stosowania.

Berry Slim + Chrom i przeciwwskazania do stosowania

Na ulotce suplementu jasno zostały wypisane przeciwwskazania do jego stosowania. Przede wszystkim potężne przeciwwskazanie stanowi uczulenie na którykolwiek ze składników Berry Slim + Chrom. Preparatu tego nie mogą przyjmować również kobiety będące w ciąży, ale również te, które już urodziły, ale wciąż karmią piersią. Ponadto niezalecane jest jego przyjmowanie przez dzieci i osoby poniżej 18 roku życia. Wydaje się, że to dość standardowe przeciwwskazania przy suplementach odchudzających.

Cena produktu

Berry Slim + Chrom to suplement, który nie wydaje się być produktem z wysokiej półki, a jednak jego cena jest dość wysoka. Na pojedyncze opakowanie należy wydać około 100 zł, a to naprawdę dużo w porównaniu do innych preparatów tego typu o podobnych składach. Można więc śmiało powiedzieć, że produkt ten jest dość drogi i w dodatku cena ta nie do końca odpowiada jakości tego suplementu.

Skuteczność działania Berry Slim + Chrom, czyli opinie klientów

Berry Slim + Chrom nie cieszy się najlepszymi opiniami internautów, co wypada zaznaczyć już na początku. Nie można mu oczywiście odmówić części pozytywnych ocen, jednakże w stosunku do ogółu ich ilość jest jednak nieporównywalnie mniejsza.

Pozytywne oceny o Berry Slim + Chrom wskazują, że suplement przede wszystkim pomógł uzupełnić niedobory chromu (co jest dość sporym plusem), jednakże proces odchudzania wspomógł w mniejszym stopniu. Zazwyczaj zadowolone osoby to te, które chciały zgubić przysłowiowe 2 lub 3 kilo, nie zaś te które potrzebowały nieco większej pomocy w tym zakresie. Te drugie zaliczają się niestety do grona osób rozczarowanych, dla których suplement okazał się być produktem nietrafionym.

Opinie negatywne stanowią sporą większość w przypadku omawianego preparatu. Dużo osób jasno podkreśla, że nie zobaczyło u siebie żadnych efektów. Ciężko zweryfikować jak długo stosowały preparat, ale niektóre głosy podają, że nawet przy regularnym zażywaniu tabletek efekty były bardzo znikome lub po prostu nie było ich w ogóle. To główny powód niezadowolenia klientów, którzy zdecydowali się kupić i stosować Berry Slim + Chrom. 

Gdzie kupić Berry Slim + Chrom? 

Berry Slim + Chrom z łatwością można zamówić przez Internet – jest to produkt naprawdę łatwo dostępny tą drogą, jednak trzeba liczyć się z koniecznością pokrycia kosztów wysyłki paczki. Wiele sklepów internetowych z suplementami posiada go w swojej ofercie, w zakładce „odchudzanie” lub „utrata wagi”, jednak warto zaznaczyć, że można zakupić go również poprzez popularne portale typu Allegro! Ze znalezieniem tego produktu w sklepie stacjonarnym bywa ciężej, choć jest to możliwe – da się go kupić w niektórych aptekach oraz sklepach, które w swojej działalności prowadzą dystrybucję preparatów tego typu.

Zawsze należy kupować suplementy tylko z zaufanego źródła!

W przypadku, gdy kupujemy produkt stacjonarnie, na miejscu ryzyko oszustwa jest niewielkie, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z renomowanym sklepem lub po prostu apteką. Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku stron internetowych – nie brakuje tam oszustów i naciągaczy, którzy sprzedają podrobione produkty lub zawyżają ich ceny. Zawsze warto dokładnie sprawdzić skąd i od kogo zamierzamy kupić produkt.

Berry Slim + Chrom i efekty stosowania 

Chociaż skład suplementu diety Berry Slim + Chrom wydaje się być dość dobrze skomponowany pod względem utraty wagi to jednak w praktyce nie daje on wielkich efektów, o czym otwarcie piszą osoby, które zdecydowały się na jego stosowanie. Może być on pomocny w przypadku, gdy wystarczy Nam pozbycie się nadmiaru wody z organizmu lub przytyło nam się w czasie ferii zimowych i po ich zakończeniu chcemy wrócić do normalnej wagi. Jednak osoby, które chcą zrzucić nieco więcej (a w tym przypadku „nieco więcej” zaczynać by się mogło już od 3-4 kg) powinny zdecydowanie szukać innego specyfiku, gdyż Berry Slim + Chrom nie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Podsumowując – nie można go zaliczyć do kategorii spektakularnych suplementów i fantastycznych produktów odchudzających, daleko mu do miana „cudownych tabletek na odchudzanie”, ale nie można odmówić, że są osoby, które rzeczywiście straciły trochę na wadze podczas stosowania go.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>