zweryfikowany

Slimunox – Opinia o tabletkach na odchudzanie. Czy są skuteczne? Recenzja

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Suplementy diety

Zobacz: Ranking tabletek na odchudzanie

Slimunox to jeden z produktów dostępnych na polskim rynku, który ma za zadanie pomóc w utarcie nadprogramowych kilogramów. Podmiotem odpowiedzialnym jest w przypadku tego produktu firma AmerMedic LTD. Ten suplement diety, jak podaje producent ma kilka funkcji: przyśpiesza metabolizm, oczyszcza organizm, ogranicza apetyt, niszczy zbędną tkankę tłuszczową. Środek spożywczy ma pomóc w zachowaniu zdrowia i szczupłej sylwetki. Czy jednak tak jest na prawdę? Postaram się przedstawić kilka faktów na jego temat.

Skład produktu

Przedstawiony produkt jest stworzony z naturalnych składników. Na opakowaniu Slimunox’u widzimy:
– L- karnityna
– ekstrakt z zielonej herbaty
– Paullina Cupana
– biotyna
– pieprz kajeński
– ekstrakt z herbaty chińskiej Camellia sinesis
– ekstrakt z nasion yerba mate
– ekstrakt z kurkumy
– kwas pantotenowy
– cynk
– chrom

Podane tu składniki to nie pełen opis Slimunox. Skład produktu jest więc dość bogaty, z pozoru wydaje się bezpieczny dla zdrowia, lecz należy pamiętać o zasadzie, że to „dawka czyni truciznę”, zatem stosować należy w odpowiedni sposób, zgodnie z zalecaniami na opakowaniu, czy też medyków, którzy polecają ten produkt. Jeszcze istotniejszą informacją jest, by nie stosować suplementu w przypadku nadwrażliwości na który kolwiek ze składników, czy też alergii. W takim wypadku zastosowanie produktu może zagrażać życiu.

Zalecane dawkowanie

Ogólne zalecenie, co do przyjmowania suplementu diety, to 2 tabletki w ciągu doby. Nie należy ich jednak przyjmować jednocześnie, jedną z nich należy przyjąć na pół godziny przed śniadaniem, a drugą pół godziny przed obiadem. Ważne też, co należy zaznaczyć środek powinno się popijać dużą ilością wody. Wtedy zapewnione jest lepsze wchłanianie.
Jeśli jednocześnie z tym środkiem przyjmowane są inne leki lub suplementy warto skonsultować to z lekarzem.
Nie powinno się również przyjmować jednocześnie więcej niż jednego suplementu na poprawę masy ciała. W takim wypadku efekt może być odwrotny od spodziewanego, może nastąpić pogorszenie samopoczucia i tak na prawdę nie wiadomo który ze środków w  jaki sposób działa.

Negatywne skutki przyjmowania suplementu

Preparatu nie powinny przyjmować wcześniej wspomniane osoby z nadwrażliwością na składniki suplementu, alergią , dzieci, kobiety w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią i osoby starsze. W innych sytuacjach do tej pory nie odnotowano negatywnego działania preparatu, jednak zaczynając przyjmować środek należy zachować czujność, tak jak w przypadku podobnym suplementów.

Gdzie kupić Slimunox?

Tego suplementu diety nie można dostać w aptekach, ani stacjonarnych, ani internetowych. Najlepszym źródłem, by kupić oryginalny produkt jest strona internetowa producenta. Koszt jednego opakowania to blisko 160 złotych, jest to miesięczny zapas, czyli 60 tabletek. Dostępne są również większe pakiety tego produktu, tj. 3 lub 5 opakowań jednocześnie w znacznie niższej cenie. Patrząc na cenę preparatu w pakiecie, można wy wywnioskować, że cena pojedynczego opakowania produktu wydaje się być zbytnio wygórowana. Jednocześnie na początku kupienie jednego opakowania wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem, by sprawdzić na sobie to jak działa ten produkt.
Producent zapewnia dostawę przez firmę kurierską, która jest darmowa, najczęściej polecana pozostaje jednak poczta polska.
Ważną informacją może być także to, że strona producenta to jedyny legalny dystrybutor tego suplementu w Polsce.

Kupowanie w alternatywnych sklepach

Ten środek spożywczy bardzo często można zobaczyć na portalach aukcyjnych typu allegro. Pojawia się jednak pytanie, jeśli jedynym legalnym źródłem produktu, jest strona internetowa producenta, skąd sprzedający na tego typu portalach biorą ten suplement. Nasuwają się wątpliwości, czy mamy tu do czynienia z oryginałem, a może z podrobionym produktem. Robiąc zakupy w takich miejscach, należy zawsze dokładnie wszystko sprawdzić, by nie natknąć się na nieuczciwego sprzedawcę.
Dobrze jest sprawdzić, jak długo taka osoba zajmuje się sprzedażą i poczytać opinie na temat sklepu, by mieć pewność.

Efekty stosowania suplementu

Producent twierdzi, że spożywanie suplementu może pomóc stracić nawet 12 kg w ciągu tygodnia. Jest to wartość co najmniej wygórowana. Tak duży spadek masy ciała, w tak krótkim okresie czasu jest wręcz niemożliwy do osiągnięcia, a nawet jeśli udałoby się taki cel zrealizować mogło to by być niebezpieczne dla zdrowia i życia. Idąc dalej można by było stwierdzić, że może to zagrażać wystąpieniem efektu jojo lub też co gorsze wyniszczeniem organizmu, czy chociażby odwodnieniem. Pamiętajmy, że we wszystkim trzeba znaleźć złoty środek, tak z odchudzaniem nie można spodziewać się natychmiastowych rezultatów. Tym samym nie można ufać, że efekty pojawią się natychmiastowo. Bezpieczny spadek masy ciała w ciągu tygodnia powinien wynieść około 2kg. Trzeba też obserwować siebie i swoje samopoczucie.

 Potwierdzenie działania

Tego, że suplement diety działa, tak jak określa producent nigdzie nie opublikowano, to znaczy nie udowodniono w żadnym badaniu skuteczności produktu. W przypadku suplementów diety nie jest to co prawda wymagane, ale takie badania na pewno są ważne dla uzyskanie obiektywnej oceny. W tym przypadku pozostaje tylko zaufać danym podanym na stronie internetowej oraz na opakowaniu. Można też bazować na opiniach internautów, jednak te w obu przypadkach są dość subiektywne.

Opinie klientów

Na różnych forach internetowych można znaleźć i pozytywne i negatywne komentarze. Przeważają jednak opinie negatywne. Konsumenci skarżą się, że przy umiarkowanej aktywności fizycznej suplement nie daje oczekiwanych rezultatów, utrata masy ciała jest na niskim poziomie. W niektórych komentarzach można przeczytać także że dostarczane produkty kupowane w większych ilościach miały zbyt krótki termin ważności, by móc je wykorzystać przed jego upływem. Dodatkowo skarżą się na utrudniony kontakt ze sprzedawcą po transakcji, w celu zwrotu produktu i reklamacji, a czas oczekiwania na odpowiedź ze strony producenta jest zbyt długi, co może budzić niepokój po stronie klientów, a także powodować utratę zaufania.
Do tych aspektów, które budzą niezadowolenie należy również cena produktu. Jest wiele osób, które rezygnują z kupna właśnie z tego powodu.

Za to pozytywnie oceniane jest zahamowanie apetytu, u osób przyjmujących środek, jak można przeczytać, szybciej pojawia się uczucie sytości, a „wieczne” uczucie głodu przestaje być już problemem.  Jednak jak można przeczytać w wielu komentarzach i na takie efekty trzeba poczekać.

Na czym bazować przy zakupie

Najważniejsze wydaje się być w tym wypadku zdrowo rozsądkowe myślenie. Nie obiecujmy sobie zbyt wiele, każdą metodę można wypróbować, jednak należy pamiętać o tym, że to jak coś działa zależy w dużej mierze od indywidualnych uwarunkowań. Samo odchudzanie to proces który środki spożywcze mogą wspomagać, jednak bez aktywności fizycznej oraz zmiany diety nie będzie on kompletny. Tym samym, suplementy diety jak Slimunox i podobne do niego powinny być wspomagaczami, a nie podstawą.

Strona internetowa Slimunox

Strona zawiera opis produktu, oczywiście przedstawiający jego walory, tak aby przekonywały one do zakupów. Widać opisany dokładnie skład produktu z rozszerzeniem, jak działa każda z substancji. Można tu również zobaczyć zdjęcia zadowolonych użytkowników Silmunox , mogą one jednak wydawać się wątpliwe ponieważ przedstawione są tylko młode osoby, w skąpych sportowych strojach, od razu przyciągają uwagę. Widać, że na co dzień dbają o siebie, są nie tylko szczupłe, ale też wysportowane. Zastanawiać, może dlaczego przedstawione są tylko trzy opinie.

Witryna również przedstawia  wykres, w którym zobaczyć można jak statystycznie wygląda problem otyłości. Wyniki te nie są imponujące, analizując je można wywnioskować, że otyłość to problem ponad połowy populacji Polski. Pamiętajmy, że otyłość to choroba, sytuacja ta zatem jest poważna.

Gwarancja jakości

Na tej samej stronie internetowej widać gwarancje jakości, która ma potwierdzać konkretne działanie preparatu, a w przeciwnym wypadku, kiedy nie będzie on spełniał oczekiwań klienta producent zobowiązał się do zwrotu środków. Jednak co można przez to rozumieć nie jest do końca jasne. Jak można przeczytać w certyfikacie skuteczności zwrot pieniędzy następuje po zwrocie produktu. Zatem w jakim stopniu można wykorzystać tabletki by móc oddać produkt? I po jakim czasie tak na prawdę trzeba zobaczyć efekt? Trudno tu przesądzać, ale możliwe, że zapis też również ma tylko zachęcać do kupna, a tak na prawdę w praktyce nie działa lub trudno tu odzyskać pieniądze. Ten wątek jednak musi pozostać w nierozstrzygnięty, można tylko przypuszczać jak to wygląda w rzeczywistości.

Podsumowanie

Czyli, wszystko co wiemy o produkcie. Slimunox to suplement diety, który powstał z myślą o osobach pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Jego skład to tylko naturalne składniki, wszystkie informacje o tym środku można znaleźć na stronie internetowej, jak i tam najbezpieczniej kupować ten produkt. Sama strona wydaje się być przejrzysta, i wiarygodna, wątpliwości budzi jedynie gwarancja jakości, jaka została tam przedstawiona, ponieważ tak na prawdę nie wiadomo na jakich zasadach może w tym wypadku funkcjonować zwrot produktu.
Istotną rolę odgrywają również opinie, jakie posiada produkt, w wielu komentarzach pojawia się spostrzeżenie, że produkt jest zbyt drogi i w rzeczywistości nie jest „super skuteczny”. Za to deklaracje producenta, co do działania produktu są mocno zawyżone. Chociaż więcej opinii jest negatywnych, to są i te pozytywne i tu również pojawia się wątpliwość, czy wszystkie te uwagi są w 100% rzetelne.

Końcowa ocena

Choć opinie są tak różne, a może właśnie dlatego warto dobrze się zastanowić nad kupnem tego produktu. Istnieją na rynku bardziej sprawdzone i tańsze suplementy diety na odchudzanie niż Slimunox. Pamiętajmy, że w kwestach zdrowia nie można postępować pochopnie, dlatego też w przypadku tego środka trudno przesądzić, czy warto go polecić czy też nie. Moje, prywatne odczucia, pozostają raczej negatywne.

Komentarze |1|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>