zweryfikowany

SAN Tight! Original – Spalacz Tłuszczu – Recenzja i Opinie

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.


Suplement na odchudzanie The Original Tight! marki SAN –  co o nim wiemy?

Rynek suplementów diety nasycony jest spalaczami tłuszczu o różniących się składach i formach użycia. Fani sportów sylwetkowych, profesjonalni sportowcy, jak i amatorzy kulturystyki często stają przed trudnym wyborem najlepszego dla siebie fat burner’a. Poniższy artykuł ma za zadanie przybliżyć najważniejsze cechy, wady i zalety suplementu Tight! The Original SAN.

Zobacz: Ranking dobrych tabletek na odchudzanie

SAN The Original Tight!- co to jest?

Reduktor tłuszczu firmy SAN to popularny suplement diety o skoncentrowanej formule. Podobnie jak w przypadku innych tego typu suplementów jego działanie powinno zostać wykorzystane w końcowych etapach rzeźbienia sylwetki, jako krótkotrwały dodatek do uprzednio osiągniętych efektów. Główne założenia działania kapsułek The Original Tight! to:

  • zwiększenie metabolizmu nawet w czasie odpoczynku
  • uzyskanie większej energii i uważności
  • stymulacja utraty tkanki tłuszczowej

Produkt reklamowany jest jako idealny wybór dla osób, które oczekują ekstremalnej utraty wagi, wsparcia funkcji tarczycy, a nawet poprawienia humoru poprzez zwiększenie skupienia. Warto podkreślić, że założenia kampanii reklamowych czasem mijają się z efektem końcowym. Po przeanalizowaniu opinii na temat produktu dostępnych w internecie okazuje się, że doświadczenia sportowców nie zawsze są zgodne z wyżej opisanymi celami. Problem ten zostanie opisany w dalszej części artykułu.

Jak używać spalacza tłuszczu marki SAN?

Zgodnie z zaleceniami producenta, suplement diety powinien być stosowany wraz z przyjmowaniem posiłku. Dawkowanie zakłada spożycie jednej kapsułki Tight! The Original w ciągu 24 godzin. Przekraczanie rekomendowanego dziennego spożycia może wiązać się ze skutkami ubocznymi i nie powinno być praktykowane. Warto podkreślić, że spalacz tłuszczu nie jest w stanie zastąpić zróżnicowanej i zbilansowanej diety, natomiast może wyeksponować jej efekty.

Co znajduje się w składzie reduktora tłuszczu?

Kofeina bezwodna 99% – to składnik pochodzenia naturalnego wykorzystywany w wielu suplementach diety mających na celu redukcję masy ciała. Kofeina powinna sprawiać, że motywacja do podjęcia aktywności fizycznej oraz wydolność organizmu będzie wzrastać po jej spożyciu.

Ekstrakt Zielonej Herbaty 99% – to kolejny naturalny środek uważany za spalacz tłuszczu. Swoje działanie zawdzięcza katechinie EGCG oraz kofeinie. Składnik ma wpływ na hamowanie apetytu, spalanie tłuszczu oraz zwiększenie termogenezy.

Synefryna 99% – to naturalny alkaloid uzyskiwany z cytrusów. Jego działanie opiera się na zwiększeniu metabolizmu w czasie spoczynku. Istnieją również informacje na temat wpływu senefryny na pobudzanie lipolizy, czyli rozkładu komórek tłuszczowych.

Guggulsterony E&Z 99% – ten element suplementu zwiększa metabolizm poprzez interakcję z tarczycą. Według niektórych badań ma on działanie zwiększające ilość „złego cholesterolu” LDL we krwi.

Sklareolidy 96% – związki pochodzenia naturalnego, które wpływają stymulująco na działanie tarczycy. Substancja pochodzi z Szałwii Muszkatałowej.

Johimbe 99% – to element, który wchodzi w interakcję z układem adrenergicznym, powodując wydzielanie noradrenaliny. Ma on pozytywny wpływ na spalanie tłuszczu poprzez stymulację lipolizy tkanki tłuszczowej.

Winpocetyna 99% – składnik pochodzenia naturalnego (z nasion rośliny Barwinka). Uważana jest za związek pozytywnie wpływający na układ nerwowy. Efekty te nie są jednak naukowo udowodnione.

Bioperyna 99%– wyciąg z czarnego pieprzu o właściwościach termogenicznych. Alkaloid uznawany jest także za element przyspieszający metabolizm.

Oprócz wyżej wymienionych składników w składzie znaleźć można również elementy dodatkowe. Warto zapoznać się z nimi przed użyciem. Niestety, ponieważ mieszanka suplementu jest zastrzeżona, nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się dokładnie jaka jest rzeczywista dawka żadnego ze składników. Ponadto, na opakowaniu nie znajdziemy tzw. Daily value, czyli wskazanego dziennego spożycia dla żadnej z użytych substancji.

Wady i zalety produktu SAN Tight! The Original

Głównym problemem produktu jest skład, który nie jest przedstawiony w oczywisty i rzetelny sposób. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zawartych dawek synefryny potencjalnie reagującej z ekstraktem z zielonej herbaty. Połączenie to jest bardzo nietrafione, ponieważ może spowodować efekty uboczne w postaci zwiększonego ryzyka chorób układu krążenia, omdleń, wysokiego ciśnienia krwi, bólów głowy, a nawet udaru. Ponieważ nie znamy dokładniej dawki, nie jesteśmy w stanie ocenić skali tego ryzyka. Z rekomendowanej przez producenta dziennej porcji (1 kapsułka/24h) oraz ostrzeżenia przed użyciem wraz z innymi stymulantami możemy jedynie przypuszczać, że potencjał wystąpienia skutków ubocznych jest wysoki.

Ponadto, zgodnie z opiniami użytkowników San The Original Tight! cechuje delikatność działania, która sprawia, że staje się on dobrą alternatywą dla niedoświadczonych konsumentów suplementacji ułatwiającej spalanie tłuszczu.  Co więcej, według subiektywnych komentarzy na forach sportowych produkt ten nie powoduje pobudzenia. Jego działanie jest ograniczone tylko i wyłącznie do spalania tkanki tłuszczowej.

Niektórzy komentujący skarżyli się na uczucie senności i zmęczenia po zastosowaniu preparatu. W celu osiągnięcia pożądanego efektu energetycznego powszechną praktyką jest zażywanie większej niż zalecana ilości kapsułek w ciągu dnia. Przekraczanie ustalonej przez producenta normy spożycia może skutkować wcześniej wspomnianymi efektami niepożądanymi, a ponadto staje się to wysoce nieopłacalną ekonomicznie operacją. Zwiększenie dawki sprawia, że zakupione opakowanie kończy się szybciej i wymaga uzupełnienia, na czym w konsekwencji cierpi portfel.

Za główną zaletę produktu uważa się wykorzystanie naturalnych składników oraz łagodność działania odczuwana przez niektórych konsumentów.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>