zweryfikowany

Nutrimex – Cała prawda. Opinia okiem Dietetyka

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Suplementy diety

Wiele osób marzy o szczupłej, zgrabnej sylwetce, pomocne w tym mogą być różne metody, jedną z popularniejszą jest stosowanie suplementów diety wspomagających odchudzanie. Przyjrzyjmy się więc jednemu z nich, Nutrimex – jak działa, skład produktu i czy jest rzeczywiście tak skuteczny jak obiecuje producent.

Podstawowe informacje

Nutrimex pojawił się na rynku w Polsce w maju 2020 roku, jak deklaruje producent pozwala on „zrzucić” 15kg w zaledwie miesiąc. Oprócz tego, że przyśpiesza metabolizm według producenta ma również polepszać jakość snu, ale też oczyszczać organizm. Suplement również powinien powodować zahamowaniu uczucia głodu, a to oznacza mniejszy apetyt i mniej spożywanych posiłków.
W skład produktu wchodzą tylko 3 składniki, wszystkie pochodzenia naturalnego, są to:
– Ashwagandha
– Garcinia Cambogia
– Imbir.

Gdzie kupić Nutrimex?

Jedynym miejscem, gdzie można zdobyć ten preparat jest strona internetowa producenta. Sama wysyłka odbywa się przy udziale firmy kurierskiej. Suplementu nie sprzedaje żadna apteka ani internetowa, ani stacjonarna. Należy uważać również na strony internetowe takie jak allegro lub olx, często one prowadzą sprzedaż różnego rodzaju produktów, również leków, które okazują się podróbkami, czy też produktami o bardzo zbliżonym składzie, a ceny są znacznie wyższe niż, w sklepach stacjonarnych lub aptekach. Jeśli chodzi o Nutrimex opakowanie 30 tabletek kosztuje trochę ponad 250 złotych w standardowej cenie, jednak na stronie internetowej pojawia się cena 127 złotych, więc produkt można nabyć za połowę ceny. Sama strona internetowa, na której można kupić środek jest dość przejrzysta, ale nie jest idealnie przygotowana, preparatu trzeba chwilę na niej poszukać, co też może  być małym nie komfortem po za tym w moim odczuciu strona nie jest do końca wiarygodna i nie przekonuje mnie

Rezultaty powstałe w skutek stosowania suplementu

Chociaż producent podaje wiele, z pozoru ważnych danych, na temat stosowania środka dietetycznego, to żadne z nich nie zostały tak naprawdę potwierdzone w żadnych niezależnych badaniach. Tak, więc mówiąc potocznym językiem informacje te nie są pewne, zwłaszcza, że przedstawione są one w sposób dość ogólny i niedokładny, a przy stosowaniu jakich kolwiek środków farmakologicznych należy pamiętać, że najistotniejszą rolę gra indywidualne oddziaływanie na jakąś osobę, czyli nie wszystko nadaje się do stosowania w każdego pacjenta. Nie ma też grupy dolecolwej, dla której środek jest przeznaczony, podana jest jedynie informacja  o wielu, ale nie jest to też dokładne kryterium. Ponad to nie wiadomo nic o skutkach odstawienia suplementu, zatem po jego odstawieniu możliwe, że wystąpi efekt jojo, jednak sam producent o tym nie wspomina.

Skutki uboczne i dawkowanie

Informacje, o tym jak  stosować suplement są podane w sposób niedokładny, być może nie dla wszystkich zrozumiały, jeśli chodzi o dane znalezione w Internecie. Pojawić się tu mogło by także pytanie, jak długo taki suplement powinno się przyjmować, dla różnych osób docelowa masa ciała, jaką chcą osiągnąć jest inna, a więc czy suplement należy brać tylko do czasu, kiedy osiągnie się pożądany efekt? I czy bez Nutrimexu uda się utrzymać osiągnięte cele, jeśli chodzi o sylwetkę?
Co do możliwych skutków ubocznych, nie zostały podane żadne z nich, ale w przypadkach środków spożywczych i suplementów diety, producent nie ma takiego obowiązku, a to z kolei nie wyklucza, że takie skutki mogą też występować. Ze względu na naturalny skład produktu, takie skutki uboczne nie powinny występować. Możemy się tylko domyślać czy takie są, jeśli w ogóle są, chociażby wspomniany już wcześniej efekt jojo, lub zmiana częstotliwości wypróżnień. Ale mimo wszystko producent deklaruje brak spadku energii, a nawet jej większe zasoby podczas terapii.

Działanie Nutrimex’u według strony internetowej

Oczywiście strona internetowa producenta przedstawia wiele zachwalających opinii, od osób które podobno stosowały ten środek spożywczy. Podobno dlatego, że pojawia się również jedna nie jasność, która zaburza rzetelność strony internetowej. Chodzi o zdjęcia, przestawiające osoby stosujące Nutrimex i zamiany ich sylwetek. Z pozoru wygląda to fajnie, figura „przed” i „po” może zachwycić i sprawić, że ten produkt będzie zdawał się być skutecznym. Przestajemy tak myśleć, kiedy dowiadujemy się, że jedno zdjęcie pochodzi z 2017 a drugie z 2014 roku.  Ten fakt, może sprawić, że straci się całe zaufanie do tego produktu, jak i samej marki. Wątpliwości stają się zbyt duże, by móc się przekonać do użycia tego produktu. Przypomnijmy w tym miejscu, że produkt obecny jest na rynku zaledwie od wiosny 2020 roku.
Drugą, niebagatelną kwestią są kwestię certyfikatów przedstawionych na stronie, instytut który podobno wydał ten oto certyfikat jakości zajmuje się innymi rzeczami, ponad to nie umieścił żadnej informacji, dotyczącej tej kwestii na swojej stronie internetowej. Niektórzy internauci sugerują nawet, że dokumenty te zostały po prostu sfałszowane.

Przeciwwskazania do stosowania suplementu

Chociaż naturalne składniki, jakie są zawarte w Nutrimexie są w założeniu bezpieczne dla organizmu są pewne wyjątki. W kilku przypadkach powinno powstrzymać się ze stosowaniem preparatu. Do pierwszego z nich zaliczymy ciąże, kolejnym jest laktacja, co nijako wiąż się ze sobą. Trzeci, ostatni przypadek jest bardzo ważny, chodzi o alergię lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Dwa pierwsze przypadki możemy zaliczyć, jako takie czasowe powstrzymanie się przed przyjmowaniem suplementu, to ten trzeci wyklucza stosowanie preparatu na zawsze. Mimo wszystko o wszystkich tych trzech czynnikach należy pamiętać.

Opinie o Nutrimex

Chociaż preparat jest krótko na rynku, już możemy znaleźć opinie na jego temat. Jest ich  niestety nie dużo i są dość pomieszane, jednak dominują jednak te negatywne. Za to na oryginalnej stronie producenta opinie są tylko i wyłącznie pozytywne, i przekonują do tego jak bardzo środek jest skuteczny. Za to w innych miejscach możemy przeczytać, że produkt jest nieskuteczny, lub też że cena jest zbyt wygórowana jak za taki produkt, jak i również pojawiają się głosy, że suplement tren jest po prostu nieskuteczny. Tak duże zainteresowanie środkiem i tak wiele opinii w krótkim czasie na jego temat może dać do myślenia, a więc można zacząć się zastanawiać nad tym czy na pewno wszystkie takie opinie są prawdziwe. Produkt, również jest przedstawiony jako idealne rozwiązanie dla niemal każdego, zastanówmy się czy tak naprawdę może być.

Wiarygodność strony internetowej

To właśnie tu można dowiedzieć się między innymi, że dzięki preparatowi schudło już ponad 50 tys. osób, to tak jakby odchudzić jedno małe miasto. Środek jest krótko na rynku i nie jest jeszcze dość rozpowszechniony, jednak nie można sprawdzić tej informacji, jeśli chodzi o to czy jest ona prawdziwa.
Kolejną wątpliwość może wywoływać obietnica producenta, dotycząca szybkości działania suplementu, utrata 15kg w ciągu miesiąca to bardzo dużo, można by dyskutować czy nawet nie zbyt wiele i jak to wpłynie na gospodarkę organizmu. Pamiętajmy, że do odchudzania trzeba podchodzić  rozsądnie, w końcu chodzi o zdrowie. Tak też proces zrzucania kilogramów nie może zachodzić zbyt gwałtownie. Celowo tu podkreślam, że jest to proces, ponieważ jak można przeczytać w wielu publikacjach „w jeden dzień nie przytyłeś, w jeden dzień nie schudniesz”, jednak odpowiednia suplementacja może przyśpieszyć efekty. Nie dajmy się jednak zwieść obietnicą, samo przyjmowanie środków „wspomagających” nie zrobi wszystkiego, trzeba do tego dołączyć również aktywność fizyczną i odpowiednią dietę. A deklaracja producenta, jest złudna i trudna, jeśli w ogóle możliwa do osiągnięcia. I chociaż prawidłowa masa ciała też jest ważna w kontekście zdrowia i lepszego funkcjonowania, to nie jej zmniejszenie nie nastąpi nagle.

Reprezentant firmy

Pan „doktor”, którego widzimy po wejściu na stronę internetową może być tylko twarzą marki. Lekarza prowadzącego takie badania w Polsce nie sposób znaleźć w Internecie lub też o specjalizacji związanej z leczeniem otyłości lub specjalizującym się w gastrologii czy też innych pokrewnych dziedzinach medycyny. Przypomnieć należy również, że lekarze, jak i inni medycy mają zakaz reklamowania leków, lub innych środków leczniczych, co za tym idzie na zdjęciu nie jest prawdziwy lekarz. Wyszukując także pracę doktorską napisaną przez pokazanego na stronie pana, nie zobaczymy spodziewanych efektów, co również może spowodować, że „zaświeci się czerwona lampka” mówiąc przenośnie. Ale ten wątek też nie powoduje, że zaufanie do strony czy też preparatu będzie większe.

Podsumowanie informacji o Nutrimex’ie

Właściwie, sądząc po opisie ten suplement diety można stosować przy praktycznie każdej chorobie (z wyjątkiem nietolerancji lub alergii). Efekty również ma dawać szybko, i bez pracy człowieka, bez zmiany nawyków i starań. Nutrimex ma działać całą dobę, spalać tłuszcz, przyśpieszać metabolizm i oczyszczać organizm, a w dodatku jeszcze polepsza jakość snu. Z jego strony internetowej możemy dowiedzieć się samych pozytywów, producent przedstawia środek jako produkt wręcz idealny. Można by się zastanawiać, czy nawet nie zbyt idealny by był prawdziwy?
W około tego środka jest bardzo dużo kontrowersji, pytań, wątpliwości, nie wyjaśnionych wątków. Jednak jasno trzeba powiedzieć nie ma jednego środka dla wszystkich i na wszystko. Osoby cierpiące z powodu różnych dolegliwości są szczególnie narażone, to też szczególnie powinny uważać. Najlepiej jeśli decyzje o rozpoczęciu stosowania takich środków podejmowały po rozmowie z swoim lekarzem.
W innych przypadkach również trzeba dbać o to by sobie nie zaszkodzić.  Do stosowania takich preparatów trzeba przede wszystkim podejść z rozsądkiem, warto też skonsultować się może z kimś do kogo ma się zaufanie, może to być chociażby specjalista do spraw żywienia. Ważne, by analizować informacje i wyciągać odpowiednie wnioski. Jednak warto poszukać innego środka niż Nutrimex, jakiegoś, który nie budzi tylu emocji i jest bardziej wiarygodny.

Komentarze |1|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>