zweryfikowany

Masaż Bańką Chińską na Cellulit – Efekty i Przeciwwskazania

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Cellulit

Cellulit to zmora wielu kobiet. Wbrew pozorom nie tylko osób, które mają problemy z wagą. Także panie o szczupłej sylwetce mogą borykać się z tym problemem. Ponadto może się pojawić już w wieku nastoletnim, ale najczęściej widoczny jest u dorosłych kobiet. Przyczyn pojawienia się podskórnych grudek jest naprawdę wiele. Sam cellulit to oznaka zachwiania równowagi między uwalnianiem a magazynowaniem tłuszczów. Dlatego trudno jest sobie poradzić z jego całkowitym usunięciem bez stosowania konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych i zdrowej diety. Jedną z bardziej polecanych opcji jest masaż bańką, który ma sprawić, że problem pomarańczowej skórki zostanie zredukowany lub usunięty całkowicie. Dla kogo będzie to dobra metoda?

W czym tkwi sekret działania baniek chińskich?

Tak naprawdę masaż bańką chińską na cellulit to masaż próżniowy. Podczas użycia bańki zasysana jest skóra wraz z głębszą warstwą tkanki. Dzięki wykorzystaniu metody próżniowej wytwarzane jest podciśnienie, które pomaga w rozbijaniu podskórnych grudek cellulitu. Zasysając podczas masażu skórę pobudzamy dotlenienie tkanek, zwiększamy ich ukrwienie, a także wspomagamy przepływ limfy. Zatem sama zasada działania baniek do masażu jest bardzo prosta, a efekty są widoczne, jeśli zabieg wykonujemy regularnie.

Przeciwwskazania do masażu bańkami chińskimi

Choć ta świetna metoda jest bardzo popularna i cieszy się wieloma rekomendacjami, to niestety nie każda osoba może z niej skorzystać. Masaż bańką chińską na cellulit sprawdzi się najlepiej u osób, które nie mają problemu z naczynkami i wrażliwą skórą. Także osoby, które mają skłonność do szybkiego powstawania siniaków powinny skonsultować tę metodę masażu z lekarzem lub kosmetologiem. Inne przeciwwskazania to choroby skóry, jak stany zapalne czy egzema. Niekoniecznie powinno się używać baniek podczas ciąży, ponieważ po prostu nie ma badań wykazujących ich skuteczność lub ryzyko stosowania takiego masażu.

Kto zatem może używać baniek do masażu? W zasadzie każda osoba, która nie ma uszkodzonej skóry na danym obszarze. Niestety początkowo, zanim nabierzemy wprawy w masowaniu ciała bańką, możemy spowodować podrażnienie, delikatne uszkodzenie mechaniczne skóry czy nawet zrobić sobie nieopatrznie siniaka.

Po jakim czasie widać efekty?

Każda osoba stosująca masaż bańką chińską na cellulit, chce widzieć efekty od razu. Już po pierwszym masażu można zauważyć, że skóra się zmieniła. Jest lepiej dotleniona i elastyczna. Licząc na efekt antycellulitowy, trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Większość osób korzystających z tego masażu zauważyła efekty po serii 10 zabiegów. Zatem nawet po 3 tygodniach od rozpoczęcia zabiegów, można cieszyć się ładniejszym ciałem.

Bańka Chińska: Jak wykonać masaż bańką chińską jak profesjonalista?

 

Komentarze |1|

  • Masaż bańką chińską to niesamowita terapia, która pozwala na złagodzenie bólu mięśni oraz poprawę krążenia krwi. Czuję się po nim zrelaksowana i odprężona. Jednakże, zabieg ten wymaga pewnej tolerancji bólu, gdyż podczas masażu może towarzyszyć uczucie dyskomfortu. Polecam ten zabieg osobom z problemami mięśniowymi oraz tym, którzy szukają sposobu na relaks i redukcję stresu.

    odpowiedź

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>