zweryfikowany

Linea 40+ Odchudzanie – Recenzja produktu, Prawdziwa opinia

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Suplementy diety

Kobiety po czterdziestym roku życia często skarżą się na to, że ich przemiana materii nieco spowalnia, przez co na wadze pojawiają się dodatkowe kilogramy. Sam proces odchudzania po czterdziestce jest dosyć trudny, dlatego też chętnie sięgamy po tabletki wspomagające utratę wagi. Jednym z produktów przeznaczonych dla osób po 40. roku życia jest Linea 40+. Sprawdzamy, jak działa suplement, jakie są jego wady, zalety oraz jakie można uzyskać efekty.

Sprawdź miejsce w Rankingu Linea 40+

Co znajdziemy w ulotce produktu Linea 40+?

Ulotka preparatu wspomagającego odchudzanie Linea 40+ zawiera przede wszystkim informacje o składzie produktu, zalecanej dawce, możliwych efektach ubocznych. Generalnie zostało w niej umieszczone wszystko to, co powinno znaleźć się w ulotce produktu wspomagającego odchudzanie. Producent już na wstępie informuje, że preparat przeznaczony jest głównie dla osób, które ukończyły 40. rok życia, które mają problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Nie ma jednak informacji, dlaczego chodzi tutaj o osoby po czterdziestce, a nie na przykład po 50. roku życia czy też po trzydziestce. Nie podano, które składniki wyjątkowo korzystnie działają na osoby po czterdziestce, które jak wiadomo, mogą mieć problemy z przemianą materii. Wydaje się zatem, że owe 40+ to jedynie chwyt marketingowy, który ma przyciągnąć pacjentów zmagających się z nadwagą do zakupu suplementu diety. Ulotka produktu jest stosunkowo krótka, zatem wszelkich dodatkowych informacji pacjenci muszą szukać we własnym zakresie.

Linea 40+ – skład produktu

Linea 40+ to produkt oparty przede wszystkim na wyciągach ziołowych z dodatkiem wypełniaczy. Substancjami, które mają wspomagać odchudzanie, są:

  • wyciąg z gorzkiej pomarańczy (1 tabletka – 50 mg) – przyspiesza metabolizm tłuszczów oraz węglowodanów,
  • wyciąg z ostryżu długiego (1 tabletka – 200 mg) – wspiera metabolizm w wątrobie oraz zapobiega gromadzeniu się tłuszczów,
  • wyciąg z liści ostrokrzewu paragwajskiego – Mate (1 tabletka – 200 mg) – wspomaga utrzymywanie prawidłowej masy ciała,
  • chrom (1 tabletka – 20 µg) – wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi, przez co hamuje apetyt. Dodatkowo poprawia przemianę materii, przyspieszając tym samym metabolizm.

Warto wspomnieć, że 2 tabletki Linea 40+ pokrywają dzienne zapotrzebowanie na chrom, którego niedobory mogą skutkować napadami głodu. Generalnie jest to główny składnik, którego zadaniem jest wspomaganie odchudzania – pozostałe to dodatki, które owszem, wspierają metabolizm, lecz nie mają one działania hamującego apetyt, co jest szczególnie istotne dla osób zmagających się z dodatkowymi kilogramami, które stosują restrykcyjne diety odchudzające.

Kiedy stosować Linea 40+?

Produkt Linea 40+ przeznaczony jest dla osób po 40, roku życia, które chcą rozpocząć proces odchudzania, a także mają problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, jednak nie stosują diet odchudzających. W przypadku, gdy chcemy utrzymać odpowiedni poziom glukozy we krwi, również możemy sięgnąć po Linea 40+. Generalnie w składzie produktu nie znajdują się substancje, których nie mogą stosować osoby młodsze czy też starsze, jednak należy pamiętać, że produkt ten absolutnie nie jest przeznaczony dla dzieci. Warto mieć na uwadze, że samo stosowanie Linea 40+ nie zapewni nam utraty kilogramów – konieczne jest także stosowanie odpowiedniej diety oraz zażywanie aktywności fizycznej. Jest to bowiem nie preparat odchudzający, a wspomagający odchudzanie.

Dawkowanie Linea 40+

Producent zaleca, aby sięgać po 2 tabletki Linea 40+ dziennie. Zwiększenie dziennej dawki nie przyspieszy procesu odchudzania, natomiast nadmiar substancji znajdujących się w suplemencie może być szkodliwy dla zdrowia. Preparat najlepiej jest spożywać do posiłku, dwa razy dziennie, popijając wodą. Wzmianka o wodzie nie została umieszczona w ulotce, jednak jest to podstawowa zasada dotycząca przyjmowania jakichkolwiek leków bądź suplementów diety.

Przeciwwskazania do stosowania Linea 40+

Suplementu diety Linea 40+ nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące. Nie są bowiem znane skutki, jakie produkt może powodować u rozwijającego się płodu. Natomiast kobieta karmiąca może przekazać składniki suplementu diety dziecku – ich wpływ na maluchy również nie jest znany. Co więcej, Linea 40+ nie powinny stosować osoby, które są uczulone na jakikolwiek składnik leku bądź substancji uzupełniających. Niemniej jednak w przypadku kobiet w ciąży oraz karmiących producent używa sformułowania „nie zaleca się”, natomiast w przypadku uczulenia na składniki leku „nie stosować”. Pomimo to kobiety ciężarne czy karmiące nie powinny sięgać po jakiekolwiek leki czy suplementy bez wiedzy lekarza.

Linea 40+ w aptece czy allegro?

Produkt wspomagający odchudzanie Linea 40+ można zakupić zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i w internecie. Należy pamiętać o tym, aby nie kupować suplementu diety z niezaufanego źródła. Na stronach internetowych, takich jak allegro czy olx możemy znaleźć bardzo wiele ofert zakupu tegoż produktu, często po znacznie lepszej cenie, niż w aptece. Nie warto jednak ryzykować własnego zdrowia, a nawet życia. Kupując produkt przez internet nigdy nie mamy pewności, czy w środku rzeczywiście znajduje się konkretny suplement diety czy też nie został on podmieniony. W związku z tym nie możemy być pewni, czy data ważności podana na opakowaniu odpowiada zamówionemu przez nas suplementowi Linea 40+. Nie oznacza to jednak, że kupowanie w internecie jest niebezpieczne – możemy dokonać zakupów w aptece internetowej, wtedy też mamy pewność, że produkt który zamawiamy jest tym właściwym. Jeżeli zaś chcemy kupić Linea 40+ w aptece stacjonarnej, nie powinniśmy mieć z tym większego problemu – produkt ten jest powszechnie dostępny w niemal każdej aptece.

Linea 40+ – cena

60 tabletek Linea 40+ kosztuje około 30 zł. Jedno opakowanie wystarcza na miesiąc kuracji, jeśli stosujemy się do zaleceń producenta. Cena produktu może różnić się od tego, jaką aptekę bądź sklep wybierzemy. W aptekach stacjonarnych Linea 40+ może być nieco droższa, niż w internetowych, jednak w drugim przypadku należy jeszcze doliczyć koszty przesyłki. W przypadku zakupów w innych niż apteki sklepach internetowych cena może być jeszcze niższa i wynosić nawet 20 zł za jedno opakowanie, jednak o kupowaniu leków czy suplementów diety z niezaufanych źródeł wspomniane zostało powyżej. Oszczędność 10 zł miesięcznie, czyli 120 zł rocznie bywa kusząca, lecz nie warto ryzykować własnego zdrowia dla paru złotych.

Efekty stosowania Linea 40+

Stosując jakiekolwiek tabletki wspomagające odchudzanie interesują nas przede wszystkim możliwe do osiągnięcia efekty. Warto podkreślić, że producent nie wypowiada się na ten temat w ulotce Linea 40+. Nie znajdziemy więc informacji, po jakim czasie oraz jakiego typu efektów możemy się spodziewać. Generalnie tabletki te mają wspomagać odchudzanie poprzez regulowanie przemiany materii i zapobieganiu napadom głodu, który niweczy efekty wyrzeczeń podczas stosowania diet odchudzających.

Opinie lekarzy

Przed zażyciem suplementu diety producent radzi, aby skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Takie sformułowanie pada w niemal każdej ulotce leku czy też suplementu. Co o Linea 40+ sądzą lekarze? Generalnie nie znajdziemy zbyt wielu opinii medyków na ten temat, ponieważ dosyć niechętnie wypowiadają się oni o jakichkolwiek suplementach diety. Powodem jest fakt, iż produkty te nie są tak przebadane, jak leki. Dlatego też, chcąc poznać opinię lekarza odnośnie Linea 40+, dobrze jest zapytać swojego lekarza prowadzącego oraz dietetyka. Wtedy też dowiemy się, czy Linea 40+ jest odpowiednio pod względem składu dopasowana do nas.

Linea 40+ – opinie osób, które przyjmowały suplement

Bardzo ważne dla osób, które chcą sięgnąć po produkt Linea 40+ są opinie tych, którzy wcześniej już stosowali suplement diety. Opinie te możemy znaleźć na blogach bądź na forach internetowych. Jest ich całkiem sporo, natomiast wniosek po ich przeczytaniu może wysnuwać się jeden – wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Niektórzy bowiem po zastosowaniu Linea 40+ schudli kilka kilogramów, inni zaś nie odczuli znacznych zmian. Często także możemy napotkać opinie, które mówią, że przez pierwsze dwa tygodnie czy też miesiąc rzeczywiście można było odczuć efekty stosowania Linea 40+, natomiast w kolejnych tygodniach efektów nie było żadnych. Powodem zwykle nie jest więc stosowanie suplementu, a fakt, że w pierwszym etapie odchudzania gubienie kilogramów jest znacznie łatwiejsze, niż później. Chodzi bowiem o to, że organizm w pierwszej kolejności pozbywa się nadmiaru wody, później zaś tłuszczu. Jest to powód, dla którego przyjmujący Linea 40+ mogli zauważyć różnicę, lecz efekt utraty kilogramów nie trwał długo.

Czy stosowanie Linea 40+ niesie za sobą ryzyko?

W internecie możemy znaleźć opinie osób, które odczuwały skutki uboczne podczas stosowania preparatu Linea 40+. Wśród najczęściej wymienianych znajdują się wymioty, nudności czy też wypadanie włosów. Wiele osób tego typu opinie mogą skutecznie odstraszać, bowiem nikt nie chce borykać się z łysieniem bądź niechcianymi reakcjami ze strony układu pokarmowego. Tymczasem sam producent nie wskazuje na to, jakoby występowały jakiekolwiek skutki uboczne po zażyciu Linea 40+. Warto pamiętać, że jest to preparat oparty na wyciągach roślinnych i chromie, które zwykle nie są szkodliwe dla osób zdrowych. Co prawda nadmiar chromu może spowodować efekt przeczyszczający czy też wrzody żołądka, jednak na to zwykle nie skarżą się osoby stosujące suplement. Skąd więc taka reakcja? Winowajcą jest najprawdopodobniej uboga dieta, która wywołuje uczucie głodu (a to może skończyć się nudnościami) oraz nie dostarcza odpowiednich składników odżywczych (stąd wypadanie włosów). Oczywiście każdy we własnym zakresie powinien obserwować zmiany w organizmie po zastosowaniu Linea 40+ i zgłaszać je lekarzowi prowadzącemu. Nie zapominajmy, że każdy lek czy suplement diety przyjmujemy na własne ryzyko i pod kontrolą lekarza prowadzącego bądź też dietetyka.

 

 

 

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>