zweryfikowany

Jak schudnąć z ud? Dieta, ćwiczenia oraz suplementacja pomocna w walce z nadmairem tłuszczu.

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Odchudzanie | Porady

Pytanie jak schudnąć z ud zadaje sobie wiele kobiet. Niestety ale kobiecy organizm posiada dużą tendencję do odkładania nadmiaru tkanki tłuszczowej właśnie w tym miejscu. Czy to oznacza, że niemożliwym jest więc osiągnięcie wymarzonej sylwetki i pozbycie się nadprogramowej ilości tkanki tłuszczowej z ciała? Na szczęście nie! Dobrą informacją jest jednak fakt, że istnieją sposoby na pozbycie się zbędnego tłuszczu z ud oraz okolic bioder.

Dlaczego tkanka tłuszczowa odkłada się na udach?

Aby móc zwalczyć problem należy go najpierw dobrze poznać. Co zatem sprawia, że tkanka tłuszczowa odkłada się w tym konkretnym miejscu? Otóż za jej odkładanie odpowiedzialne są żeńskie hormony a także genetyczne predyspozycje. Uda a także biodra są tymi miejscami w ciele kobiety gdzie organizm najczęściej magazynuje tkankę tłuszczową na wypadek dłuższego głodu. Dzieje się tak również podczas ciąży. Oznacza to, że większy rozmiar ud u kobiet jest czymś do czego organizm dąży naturalnie. Na szczęście w tym przypadku można odpowiednio przeciwdziałać temu procesowi.

Nieodpowiednia dieta

Pierwszym i jednym z najważniejszych czynników odkładania się tkanki tłuszczowej w organizmie jest oczywiście dostarczanie mu zbyt dużej ilości kalorii. Przejście na niskokaloryczną dietę to więc jeden z najważniejszych czynników, które pomogą pozbyć się zalegającego tłuszczu z ud i bioder. Jadłospis mimo wszystko musi zapewniać jednak organizmowi odpowiednią ilość witamin oraz innych mikroelementów niezbędnych do funkcjonowania. Ze swojej diety należy także pozbyć się produktów takich jak napoje gazowane, słodycze, słodkie przekąski czy białe pieczywo. Ważne jest również nawadnianie się. Specjaliści zalecają wypijanie minimum 2 litry niegazowanej wody mineralnej każdego dnia.

Siedzący tryb życia

Jednym z powodów odkładania się tkanki tłuszczowej w udach i okolicach bioder jest siedzący tryb życia. Oczywiście nie oznacza to, że osoby pracujące np. w biurach muszą natychmiast zwolnić się ze swojego stanowiska i przenieść się na pracę fizyczną. Jedyną potrzebną w tym przypadku zmianą jest sposób spędzania czasu wolnego. Zamiast telewizji, przeglądania mediów społecznościowych czy chociażby gier komputerowych zalecana jest aktywność fizyczna. Spacery, rower czy bieganie z pewnością pomogą spalić nadmiar tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia pomagające spalić nadmiar tkanki tłuszczowej na udach

Jednymi z najlepszych i najefektywniejszych ćwiczeń pomagających zrzucić zbędną tkankę tłuszczową z ud i bioder są przysiady. Bardzo pomocne w tej kwestii są również wykroki, nożyce oraz ćwiczenia z użyciem skakanek. Aby treningi przyniosły zamierzone skutki należy je wykonywać systematycznie. Bardzo ważne jest również dbanie o odpowiednią technikę ich wykonania.

Ćwiczenia z wykorzystaniem skakanki, jazda na rowerze czy bieganie pozwala spalić tłuszcz z całego ciała a w dodatku zwiększa kondycję i wydolność organizmu. Przysiady, wykroki oraz nożyce to natomiast ćwiczenia, które nastawione są przede wszystkim na modelowanie nóg i odchudzanie okolic ud, przez co są najbardziej polecane wszystkim osobom zastanawiającym się jak schudnąć z ud. W przypadku wykonywania pracy siedzącej wskazane jest wstawanie zza biurko co jakiś czas (np. co 30 minut). Rozprostowanie kości czy też wykonanie kilku skłonów znacząco poprawi krążenie.

Suplementacja

Osoby zastanawiające się jak schudnąć z ud powinny pochylić się także nad tematyką odpowiedniej suplementacji. Na rynku znajduje się jednak masa różnego rodzaju produktów, które podobno gwarantują szybkie efekty. Jak jest z nimi naprawdę? Oczywiście część firm po prostu chce wejść we wszechobecny trend być fit i zarobić na tym sporą gotówkę. Dobór odpowiedniego suplementu nie jest prosty jednak warto pochylić się nad tym tematem. Wybór dobrej jakości suplementu jest w stanie przyśpieszyć cały proces pozbywania się ze swojego organizmu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jakie więc suplementy są godne uwagi?

Keto Actives

Jest to innowacyjny suplement diety w formie tabletek. Polecany jest w szczególności osobom będącym na diecie ketogenicznej.

Działanie suplementu

 • przyśpieszenie tempa procesów metabolicznych tłusczu
 • redukcja zapasów tkanki tłuszczowej nagromadzonej w organizmie
 • zapobieganie odkładaniu się tkanki tłuszczowej
 • zmniejszenie apetytu

Co prawda suplement ten docelowo jest przeznaczony dla osób przebywających na diecie ketogenicznej jednak korzysta z niego również duża ilość osoby, które do tej pory nie odchudzały się wcale. Tabletki działają tak samo w przypadku osób o różnej masie ciała czy wskaźniku BMI. Produkt nie powoduje również żadnych niepożądanych działań nawet przy dłuższej suplementacji.

Skład suplementu

 • pokrzywa indyjska (ekstrakt)
 • CLA (kwas linolowy)
 • bezwodna kofeina
 • ekstrakt z rocznej papryki
 • ekstrakt z owoców pomarańczy (gorzkiej)
 • ashwagandha
 • chrom

Cappuccino MCT

Jest jedną z najlepszych form tzw kawy kuloodpornej. Co dokładnie kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Kawa kuloodporna została opantentowana przez amerykańskiego blogera Dave’a Asprey’a, który podczas pobytu w Tybecie zauważył iż tamtejsi mieszkańcy do kawy dodają mleko jaków oraz masło. Amerykanin zmienił nieco recepturę z Tybetu wykoszystując zwykłe masło a także średniołańcuchowy tłuszcz MCT. Obecnie kawa występuje pod różnymi postaciami i z nieco zmienionym składem. Producent Cappuccino MCT postawił na rezygnację z masła na rzecz innych składników wpływających na zdrowie oraz proces spalania tkanki tłuszczowej.

Działanie suplementu

 • przyśpieszenie procesu spalania kalorii z organizmu
 • zahamowanie napadów głodu
 • zwiększenie uczucia sytości po spożytym posiłku
 • zmniejszenie ilości magazynowanego tłuszczu
 • pobudzenie oraz dodanie organizmowi energii
 • zwiększenie wydolności podczas wykonywania ćwiczeń
 • pomoc w modelowaniu sylwetki

Suplement Cappuccino MCT jest całkowicie bezpiecznym produktem dla zdrowia. Dzięki wykorzystaniu składników pochodzenia naturalnego nie powoduje on również żadnych efektów ubocznych.

Skład suplementu

 • Kofeina
 • Olej MCT
 • ekstrakt z alg brunatnych oraz nasion winorośli właściwej
 • guarana
 • inulina
 • garcynia kambodżańska
 • chrom

Cierpliwość kluczem do wymarzonej sylwetki

Większość osób zastanawiających się jak schudnąć z ud czy też pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z innej części ciała nie zdaje sobie sprawy z tego, że najważniejszym czynnikiem jest czas. W pełni zdrowe odchudzanie powinno wynosić od 0,5 do 1 kg masy ciała w tygodniu. Oznacza to, że w miesiącu praktycznie niemożliwe jest zrzucenie np. 10 kg. Aby uniknąć efektu jo-jo i nie wyrządzić swojemu zdrowiu żadnej krzywdy należy trzymać się zaleceń specjalistów. Niestety większość osób liczy na natychmiastowe rezultaty przez co szkodzi swojemu zdrowiu, naraża się na efekt jo-jo bądź pada ofiarą oszustów oferujących alternatywne metody odchudzania. Zdrowe zrzucanie nadprogramowej ilości tkanki tłuszczowej trwa miesiące. Jednak po tym okresie poprawia się wygląd i zdrowie. Bardzo często nowy jadłospis oraz aktywność fizyczna wchodzi osobom odchudzającym się w nawyk dzięki czemu nie wracają już do swoich starych upodobań.

Jak widać kluczem do wymarzonej sylwetki i zrzucenia nadmiaru tkanki tłuszczowej jest zmiana na wielu polach swojego dotychczasowego życia. Zmiana oczywiście powinna zacząć się w głowie. Warto mieć obrany cel a także widzieć dlaczego chce się go osiągnąć. Zmiana nawyków żywieniowych jest równie istotną kwestią. Choć niektórym osobom może być początkowo trudno przestawić się ze słodyczy i ciężkostrawnych potraw na warzywa, owoce i chude mięso to z upływem odpowiedniej ilości czasu wejdzie im to w nawyk. Podobnie sprawa ma się w przypadku aktywności fizycznej. Każde ruszenie się z kanapy będzie na plus. Spacery, bieganie, jazda na rowerze, ćwiczenia fizyczne wykonywane w domu bądź na pobliskiej siłowni, jak widać możliwości jest ogrom. Grunt to wybrać te, które najlepiej pasują do trybu dnia oraz upodobań każdej z pań. Aktywność fizyczna połączona ze zmianą nawyków żywieniowych a także odpowiednią suplementacją jest w stanie przynieść zadowalające efekty i pozbyć się nadmiaru tłuszczu z ud i okolic bioder.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>