zweryfikowany

Hepatil Slim – Opinie, Skład, Działanie, Efekty

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Suplementy diety

Hepatil Slim to suplement diety wpływający na pracę wątroby, oczyszczając ją ze szkodliwych substancji. Pomaga utrzymać właściwą masę ciała poprzez wpływ na prawidłowy metabolizm. Wspomaga pracę układu trawiennego. Ułatwia transport tłuszczów z wątroby do innych narządów. Dodatkowo wpływa na pracę nerek oraz powstrzymuje odkładanie się cholesterolu. Jest przyjmowany w tabletkach, wskazany dla osób dorosłych. Dostępny jest bez recepty w przystępnej cenie.

Składniki

Suplement zawiera ekstrakty z: liści karczocha zwyczajnego, korzenia cykorii, liści ostrokrzewu paragwajskiego i kłącza ostryżu długiego. Ponadto w składzie znajduje się cholina i L-asparaginian L-ornityny. Składniki te pełnią wiele funkcji. To właśnie cholina chroni wątrobę przed jej stłuszczeniem, a dodatkowo utrzymuje prawidłową strukturę komórek. Cykoria bogata w witaminę C obniża ryzyko chorób układu naczyniowo-sercowego, ponieważ uszczelnia naczynia krwionośne. Ostrokrzew (yerba mate) posiada wiele witaminy D, dzięki czemu dobrze wpływa na odporność. Określany jest jako naturalny antydepresant.

Zobacz: Składniki aktywne w tabletkach na odchudzanie

Zalecenia do stosowania

Stosowanie Hepatilu Slim zaleca się podczas zatłuszczenia lub zapalenia wątroby. Poleca się go osobom nadużywającym alkoholu oraz stosującym ciężkostrawną dietę. Co więcej sprawdza się w przypadku leczenia długotrwałego stresu oraz napięcia nerwowego. Przed rozpoczęciem kuracji zalecane jest zapoznanie się z ulotką załączoną do opakowania.

Zaleca się kupienie suplementu w aptekach stacjonarnych lub internetowych, aby produkt był rzetelny i wiarygodny. Należy unikać kupowania go na nieznanych aukcjach, by uniknąć prób oszustwa.

Dawkowanie

W opakowaniu znajduje się 60 tabletek. Zalecane jest przyjmowanie nie więcej niż 6 na dobę. Najlepiej spożywać 1-2 tabletki 3 razy dziennie. Zwiększenie dawki nie powoduje przyspieszenia działania, a może wywołać działania niepożądane.

Przeciwwskazania

Hepatil Slim powinien być unikany przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników tj. cholinę, L- asparaginian L- ornityny lub substancje pomocnicze. Przeciwwskazanie stanowi również niewydolność nerek. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią powinno być skonsultowane z lekarzem. Suplement diety nie powinien być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety, a jedynie jako preparat ja wspomagający.

Przy stosowaniu należy zachować poniższe środki ostrożności:

  1. nie przekraczanie zalecanej dawki w ciągu dnia,
  2. nie stosowanie w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników suplementu,
  3. skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku stosowania przez kobiety w ciąży,
  4. nie stosowanie jako substytut zróżnicowanej diety,
  5. nie stosowanie produktu po upływie terminu ważności, 
  6. przechowywanie opakowania w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

 

Zobacz również: Dieta lekkostrawna: Czym jest? dla Kogo? Pokarmy lekkostrawne

Opinie

Suplement ten cieszy bardzo dobrymi opiniami. Konsumenci chwalą się szybkimi efektami. Na dobrą ocenę wpływa efektywność, cena i dostępność. Przyjmujący go najszybciej zauważają poprawę trawienia, co wiąże się z zanikiem wzdęć i innych problemów wątrobowych. Produkt posiada również pozytywne opinie lekarzy, którzy nie zauważają negatywnie wpływających na organizm składników.

Skutki uboczne

Suplement nie zawiera składników wchodzących w interakcje z innymi lekami lub żywnością. Z tego powodu nie zanotowano żadnych skutków ubocznych stosowania Hepatilu Slim. Niepożądane działania mogą jednak pojawić się w przypadku przedawkowania.

Suplement a lek

Suplement jest uzupełnieniem i wsparciem codziennej diety, dlatego jest szeroko dostępny. Lek natomiast jako produkt medyczny pozwala zapobiec lub uleczyć chorobę. Dlatego osoby zdrowe sięgają po suplementy aby ubogacić swój organizm w dodatkowe witaminy i minerały.

Najczęstsze pytania o Hepatil Slim

Q: Preparat powinien być stosowany po czy przed posiłkiem?

A: Składniki zawarte w nim nie wiążą się z żywnością, dlatego nie ma znaczenia pora przyjmowania go. Jednak zalecane jest aby wszelkie leki i suplementy zażywać przynajmniej po śniadaniu, oprócz tych, których przyjmowanie wskazane jest na czczo. Dawkowanie w ciągu reszty dnia powinno być rozłożone co kilka godzin.

Q: Czy Hepatil pomaga schudnąć?

A: Tak, ponieważ zawiera składniki wspomagające układ trawienny oraz pracę wątroby, co wiąże się z utrzymaniem prawidłowej masy ciała.

Q: Czy lekarz musi skierować przyjmowanie?

A: Suplement dostępny jest bez recepty, jednak zaleca się konsultacje z lekarzem lub farmaceutą w przypadku wątpliwości lub wiadomych przeciwwskazań.

Q: Jak długo można go przyjmować?

A: Nie ma zaleconego czasu, ponieważ produkt nie wpływa negatywnie na narządy, a jedynie regeneruje wątrobę. Warto jednak po pewnym czasie stosowania zrobić podstawowe badania, aby upewnić się o dobrym wpływie suplementu na organizm.

Porównanie produktu

Hepatil Slim jest jednym z lepszych suplementów tego typu. W przeciwieństwie do niektórych podobnych, jego stosowanie nie niesie skutków ubocznych. Jego działanie jest szybkie i efektywne przez co wypada najlepiej na tle innych. Za przyzwoitą cenę wpływa głównie na wątrobę. Jednak jego składniki mają wiele innych zalet.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>