zweryfikowany

Brain Actives: Nootropik – Działanie, skład, opinie

Autor: Łukasz Dąbrowski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.


Szybkie tempo życia, stres, wymagająca praca i niewielka ilość snu mogą doprowadzić do stanu całkowitego wyczerpania. Mózg męczy się tak samo, jak cały organizm, zwłaszcza po intensywnym wysiłku umysłowym, możemy odczuć spadek koncentracji, logicznego myślenia i zdolności poznawczych. Częstymi defektami organizmu jest również brak energii czy problemy z pamięcią. Z takimi problemami można sobie jednak poradzić i pomóc organizmowi w chwilach zmęczenia. Producenci oferują nam różne suplementy diety, które mają wspomóc pracę mózgu i zwiększyć jego możliwości. Do tego celu został stworzony nowy na rynku nootropik, o nazwie Brain Actives. Czym on właściwie jest, jaki ma skład i w jaki sposób działa? Sprawdzamy!

Co to są nootropy?

Na samym początku powinniśmy zaznajomić się z pojęciem nootropów, gdyż suplement jest właśnie do nich zaliczany. Notroopy są to środki, których celem jest wsparcie pracy mózgu. To stosunkowo nowe preparaty, jednakże ich właściwości wynikają, ze wszystkim znanym od lat składnikom. Mają one korzystny wpływ na zdolności poznawcze ludzkiego umysłu, a ich celem jest zwiększenie wydajności mózgu, zdolności zapamiętywania, uczenia się i ułatwienie koncentracji. Poza tym doprowadzają do skrócenia czasu reakcji na różne bodźce, a także obniżają poziom stresu. Nootropiki stają się coraz chętniej wybierane, gdyż działają skutecznie u osób aktywnych, które chcą działać efektownie podczas intensywnej pracy.

Więcej: Nootropy – czym są i jak z nich bezpiecznie korzystać?

Czym jest Brain Actives i jak działa?

Uwaga na podróbki, prawdziwy Brain Actives można zamówić BEZPOŚREDNIO od producenta >> 

Brain Actives jest to suplement diety, dostępny w formie tabletek. Butelka zawiera 60 tabletek, a preparat powinien być przyjmowany 2 razy dziennie. Co ważne, to produkt, który w składzie zawiera tylko i wyłącznie naturalne składniki. Według producenta, z tego względu jest to preparat całkowicie bezpieczny i niewywołujący skutków ubocznych, również w trakcie długotrwałego przyjmowania. Brain Actives został przebadany klinicznie i ma on odpowiednie pozwolenia na wprowadzenie do obrotu, możemy mieć więc pewność, że jego wypróbowanie będzie dla nas bezpieczne i nie przyniesie żadnych przykrych konsekwencji.

Komu polecana jest suplementacja Brain Actives?

Suplement ten może być stosowany na wiele różnych problemów. Jego suplementacja polecana jest zwłaszcza:

 • sportowcom
 • osobom narażony na długotrwały stres
 • osobom o osłabionej kondycji psychicznej
 • osobom uczącym się
 • osobom pracującym umysłowo oraz twórczo
 • wszystkim osobom bardzo aktywnym
 • osobom pracującym na wymagających stanowiskach, gdzie wymagany jest refleks, duże skupienie czy czujność

Działanie suplementu Brain Actives

 • według producenta już po 30 minutach od przyjęcia suplementu, wzrasta poziom energii oraz poprawi się sprawność funkcjonowania mózgu, jak i całego układu nerwowego.
 • zwiększa się motywacja do dalszego działania
 • zmianie ulega samopoczucie
 • poprawia się koncentracja, którą można utrzymać pomimo stresu czy przemęczenia
 • łatwiej i szybciej przyswaja się wiedzę oraz nowe umiejętności

Brain Actives– co znajduje się w składzie tego suplementu?

Suplement nie byłby skuteczny, gdyby nie jego specjalne opracowany skład. I w tym przypadku za efektywne działanie środka odpowiada jego bogaty skład. Znajdziemy w nim wiele wartościowych substancji, które okazują się nieocenionym wsparciem dla organizmu przy intensywny wysiłku umysłowym. Suplement zawiera naturalne składniki, które wpływają na wydolność organizmu i zdolności poznawcze mózgu. Istotne jest to, że działanie ich jest potwierdzone wieloma latami badań, a niektóre z nich były używane w medycynie tradycyjne od wieków. To sprawia, że to tego suplementu można mieć już nieco zaufania. Co dokładnie znajdziemy w tym notroopiku?

1. Teakryna

Jest to substancja, która działa w podobny sposób co kofeina. Jej zadaniem jest przede wszystkim pobudzenie naszego organizmu i dostarczenie mu energii do dalszego działania. Co ważne, Teakryna nie zwiększa ciśnienia krwi. Podczas jej stosowania nie grozi nam także rozdrażnienie czy szybki spadek sił po etapie wyższej aktywności. Teakryna jest ważnym wsparciem podczas wysiłku, zarówno umysłowego, jak i fizycznego. Polecana podczas pracy, nauki czy przy uprawianiu sportu. Substancja ta zwiększa energię organizmu, wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, a także zwiększa motywację do wzmożonego wysiłku. Działa również pozytywnie na koncentrację. To jeden z podstawowych składników tego suplementu, który odpowiada za wyzwolenie wszystkich swoich sił, podczas intensywnej pracy. W produkcie znajdziemy ją pod nazwą formuły TeaCrine®.

2. Kofeina bezwodna

Kolejny składnik, bardzo powszechnie stosowany, jako pobudzacz. Wszyscy znamy działanie kofeiny, wpływa ona na wydolność organizmu, przez zwiększenie poziomu energii. Dzięki niej nie odczuwamy zmęczenia, czujemy się dobrze, jesteśmy bardziej skoncentrowani. Kofeinę stosuje się w wielu środkach pobudzających, najczęściej dostarczamy ją organizmowi poprzez wpicie kawy czy napoju energetycznego. Brain Active jest o wiele zdrowszą propozycją, znajdująca się w produkcie kofeina, korzystnie oddziałuje na organizm, zwiększając jego możliwości w trakcie intensywnej pracy.

3. Ekstrakt z korzenia ashwagandhy

Mniej popularny składnik, zawarty w suplemencie. Ekstrakt z korzenia ashwagandhy jest substancją wykorzystywaną powszechnie w medycynie ajurwerdyjskiejAshwagandha to roślina, która jest określana jako „żeń-szeń indyjski”, działa na koncentracje oraz zdolność uczenia się. Pomaga zwalczać uciążliwy stres, ułatwia wyciszenie się i poprawia zdolność przyswajania informacji. Jest również substancją wspomagającą pamięć.

4. Ekstrakt z ziela bakopy drobnolistnej

Bakopa drobnolistna jest kolejną rośliną, która znalazła zastosowanie w tym suplemencie. Także ją wykorzystuje się w medycynie ajurwerdyjskiej. Ceniona przede wszystkim przez zawartość saponin, czyli związków, które działają przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Oprócz tego oddziałuje korzystnie na pamięć, zwiększa możliwość przyswajania wiedzy, poprawia koncentrację. To znakomity środek zwłaszcza podczas długotrwałej nauki. Jest dobrym elementem suplementu, który zwiększa jego skuteczność, jeśli chodzi o możliwości umysłowe i zdolność uczenia się. W Brain Actives ekstrakt z ziela bakopy drobnolistnej znajdziemy pod nazwą Bacopin®.

5. Ekstrakt z liści wąkroty azjatyckiej

Kolejnym składnikiem suplementu jest ekstrakt z liści wąkroty azjatyckiej, czyli rośliny charakteryzującej się działaniem leczniczym i odmładzającym. Składnik ten daje świetne efekty, w postaci poprawy pamięci oraz umiejętności skupienia się. Znajdujące się w roślinie substancje pomagają w produkcji nowych komórek mózgowych, ochraniają mózg przed niekorzystnymi czynnikami, a także wspomagają rozwój neuronów. Składnik ten dba o zdrowie i sprawność naszego mózgu, a suplement zawierający go skutecznie zwiększa jego potencjał i zdolności.

6. Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego

W suplemencie znajduje się też ekstrakt z owoców pieprzu czarnego. Pieprz zawiera piperynę, czyli substancję o właściwościach odchudzających i antydepresyjnych. Wpływa ona na sprawniejszy transport dopaminy i serotoniny do mózgu. Hormony te odpowiedzialne są za regulowanie nastroju, mogą one poprawić nastrój, zwiększyć motywację do działania, a także wpłynąć na naszą pewność siebie.

7. Witamina B6

Brain Actives w składzie zawiera również istotne dla naszego organizmu mikroelementy, które odpowiedzialne są także za wsparcie innych składników. Witmina B6 poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego i nerwowego, poza tym zwiększa odporność organizmu. Niezbędna zwłaszcza osobom trenującym i na diecie wysokobiałkowej, gdyż zapotrzebowanie na nią jest wzmożone podczas zwiększonego spożycia białka.

8. Witamina B12

Witamina B12 jest istotnym składnikiem potrzebnym w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Odznacza się właściwościami kojącymi nerwy i zmniejszającymi poziom stresu. Ochrania organizm przed chorobami układu nerwowego, polepsza pamięć i koncentrację, przeciwdziała zmęczeniu. Dostarcza nam energii, przeciwdziała rozdrażnieniu i wpływa na lepsze samopoczucie. Warto wiedzieć, że to właśnie witamina B12 bierze udział w syntezie serotoniny.

9. Kwas pantotenowy

Kwas pantotenowy, czyli witamina B5 jest polecana zwłaszcza osobom, które poddane są długotrwałemu stresowi, zmęczeniu, a także trenującym sport. Witamina ta zabezpiecza organizm przed infekcjami, chorobami serca. Jej niedobór może prowadzić do rozdrażnienia i zmęczenia.

10. Magnez

Bardzo często spotykany jest niedobór magnezu, który przyczynia się do chronicznego zmęczenia, ogólnego rozdrażnienia oraz uciążliwych skurczów mięśni. W Brain Actives zawarta odpowiednią dawkę magnezu, aby nie borykać się z tymi problemami i zapewnić sobie jego właściwą podaż. Dzięki magnezowi mózg pracuje lepiej, jest bardziej wydajny. Zapotrzebowanie na magnes jest wyższe, zwłaszcza przy sporym wysiłku fizycznym, z tego względu pamiętajmy o jego suplementacji.

Jak szybko działa Brain Actives i czy jest bezpieczny?

Brain Actives odznacza się bardzo szybkim działaniem, a to dzięki zawartości kofeiny i teakryny. Dodaje energii i pobudza układ nerwowy, zaledwie w ciągu 30 minut od zażycia tabletki. Jego działanie odczujemy więc dosyć szybko, co jest z pewnością zaletą. Po kilku dawkach można zauważyć już maksymalny efekt. Sprawne działanie preparatu zawdzięcza się odpowiednio opracowanej formule oraz dobrej przyswajalności składników. Co ważne, suplement jest całkowicie bezpieczny, o ile będziemy go stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Nie powinno się przekraczać dawki 2 kapsułek dziennie, a osoby wrażliwe na działanie kofeiny powinny zachować szczególną ostrożność, zaczynając suplementację. Produkt mogą przyjmować osoby dorosłe, nie powinien być jednie przyjmowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Jeśli przyjmujemy jakieś leki, przed sięgnięciem po suplement, najlepiej, jeśli skonsultujemy się z lekarzem.

Brain Actives– opinie

Suplementy nootropowe zaczęły się cieszyć sporą popularnością, wiele osób sięga właśnie po nie w stanach przemęczenia i braku energii. Doceniają je także specjaliści, jak i osoby, które zaczęły suplementację także środka Brain Actives. Produkt ten zbiera wiele pochlebnych opinii, przede wszystkim przez osoby, dla których najważniejszy jest naturalny skład. Osoby przyjmujące Brain Actives wybrali ten środek również ze względu na optymalną dawkę każde substancji zawartej w preparacie. Osoby stosujące suplementację twierdzą, że jej zażywanie przyczyniło się do znacznej poprawy zwiększenia zdolności poznawczych oraz koncentracji. Brain Actives wybierają coraz częściej nie tylko pracownicy umysłowi, ale także sportowcy i uczniowie. To środek przydatny po treningu, który rozluźni organizm, ale także przy stresie, zadziała kojąco i poprawi wówczas nasze samopoczucie. Użytkownicy suplementu podkreślają fakt, że nie wywołuje on żadnych przykrych skutków ubocznych i jest bezpieczny w stosowaniu. Wśród innych suplementów usprawniających pracę mózgu, z pewnością Brain Actives wyróżnia się, zwłaszcza dobrym składem o potwierdzonym działaniu. Efektywność tego środka potwierdzają sami lekarze, którzy jednak podkreślają, że ważne jest jego regularne przyjmowanie, aby móc zauważyć najlepsze rezultaty. Producent zapewnia, iż regularne przyjmowania preparatu w szybki i prosty sposób poprawi jakość naszego życia.

Brain Actives – cena, gdzie kupić ten suplement?

Producent: Brain Actives (Oficjalna strona, zamówienia, Gwarancja zwrotu)

To nowy produkt na naszym rynku, z tego względu na próżno go jeszcze szukać na portalach aukcyjnych. Aby mieć pewność co do źródła i jakości środka, najlepiej zakupić go na stronie producenta. Cena opakowania z ilością kapsułek, która starczy nam na miesiąc wynosi 199 złotych. Jednakże dostępne są dosyć atrakcyjne rabaty, dla osób, które chcą zakupić większą ilość opakowań, wówczas cena za jedno opakowanie spada.

Brain Actives jest jednym z suplementów, które można z czystym sumieniem polecić, przede wszystkim ze względu na jego naturalny i skuteczny skład. Co ważne, działa bez efektów ubocznych i ma wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów. Z pewnością to dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla osób przemęczonych i zestresowanych, wówczas może przynieść mózgowi ulgę i zmobilizować do dalszego działania.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>