zweryfikowany

Adipex Redard – zakazany środek na odchudzanie

Autor: Jacek Przybylski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.


Adipex Retard to preparat na odchudzanie wyprodukowany w Czechach dla osób, które mają trudności z ograniczeniem spożycia kalorii. Ma silne działanie i daje szybkie i oczywiste efekty w postaci odchudzania, ale z pewnością nie jest to preparat idealny. Oprócz efektu utraty wagi ma też pewne negatywne skutki uboczne, o których należy pamiętać przed zażyciem pierwszej pigułki.

Tabletki na Odchudzanie: Ranking najlepszych suplementów

Co w sobie ma Adipex Retard?

Ze względu na szkodliwe skutki uboczne Adipex Retard produkowany i dystrybuowany w Czechach jest nielegalny w Polsce (i wielu innych krajach). Jest dostępny tylko na czarnym rynku, co oznacza, że nie możemy być pewni, co znajduje się w kupowanych przez nas pigułkach.

Zagrożenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego nie jest jednak wystarczającym argumentem, aby zdeterminowane osoby walczące z otyłością po niego nie sięgały.  Tak naprawdę cały czas rośnie popularność Adipexu nawet jeśli, ktoś sprzedaje podróbki pod tą nazwą. Dostępny w sieci
Adipex Retard pochodzi z niepewnych źródeł i zawiera równie niepewny skład. Teoretycznie tabletki te mogą zawierać odpowiedni składnik aktywny, fenterminę, ale mogą być też inne substancje.
Nikt nie wie czy trafi na prawdziwy lek czy na mieszankę narkotyków i środków psychoaktywnych pod szyldem leku na odchudzanie. Tego typu mieszanki często znajdują zastosowanie w podrabianych lekach i suplementach odchudzających. W stu procentach niezawodny lek Adipex Retard z Phenterminą można kupić tylko wtedy, gdy mamy receptę i z tą receptą udamy się do apteki. Oczywiście w kraju, w którym ten lek jest dozwolony. Nie jest dostępny w Polsce.

 

Skład i działanie leku Adipex

Jak już wspomniano, lek Adipex Retard oparty jest na aktywnym składniku o nazwie fentermina. Jest pochodną amfetaminy, jednego z najpopularniejszych stymulantów. Phentermine działa na centralny układ nerwowy, sygnalizując nam, że nie jesteśmy głodni.

Uważany za cudowny lek na odchudzanie, ten lek po prostu oszukuje mózg, by myślał, że jesteśmy syci. W rezultacie nie możemy jeść godzinami: nie mamy ochoty na jedzenie, nie męczy nas głód, prawie nie potrzebujemy jedzenia dla siebie.

Jednak działanie fenterminy jest znacznie szersze niż tłumienie apetytu. Następuje również wzrost noradrenaliny, dopaminy i serotoniny, co powoduje szereg reakcji psychoaktywnych w organizmie, w tym wzrost ciśnienia i zmianę świadomości.

Czy ograniczenie żywności może pomóc?

Post, czyli całkowita lub częściowa abstynencja, jest znany i stosowany od wieków, a także jako metoda leczenia pewnych chorób. W rzeczywistości przejadanie się jest szkodliwe, a jednodniowy post może przynieść wiele korzyści zdrowotnych.

Kilka badań naukowych potwierdza pozytywną rolę głodówki w leczeniu chorób układu pokarmowego, trzustki, żołądka i jelit, chorób serca, artretyzmu i reumatyzmu oraz chorób skóry. Jednak terapie te muszą być wykonywane pod nadzorem specjalistów.

Nie ma wątpliwości, że ograniczenie spożycia, zwłaszcza nadmiaru jedzenia, pomoże Ci schudnąć. Gdy nie dostarczamy organizmowi energii z pożywienia, trafia ona do nagromadzonych rezerw: tłuszczu i toksyn. Są spalane w pierwszej kolejności, ponieważ nie są niezbędne do normalnego funkcjonowania naszego organizmu. W ten sposób organizm zostaje oczyszczony i zregenerowany.

Jednak przy każdej okazji stosowania oczyszczającej głodówki kieruj się zdrowym rozsądkiem, wiedząc, że przedłużający się głód może być bardzo niebezpieczny. Należy go również całkowicie wykluczony w przypadku poważnych chorób.

Jakie są konsekwencje niedożywienia?

Co dzieje się w organizmie, gdy notorycznie nie będziemy dostarczali mu składników odżywczych?

Zwiększa się zakwaszenie organizmu w skutek wzrostu ilości ciał ketonowych. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób z cukrzycą, ponieważ może prowadzić do kwasicy ketonowej i ewentualnie śpiączki cukrzycowej. Zwiększa się również poziom kwasu moczowego we krwi, co z kolei powoduje reumatyzm i dnę moczanową.

Ze względu na brak białka w pożywieniu zmniejsza się stężenie potrzebnych organizmowi aminokwasów, takich jak glutamina. To z kolei ma poważne konsekwencje, zwłaszcza w przypadku choroby wątroby lub nerek.

Przedłużające się niedożywienie wpływa negatywnie na wydolność serca, bardzo często objawiającą się zaburzeniami rytmu serca.

Dochodzi do uszkodzenia jelit i ich mikroflory. W efekcie zaburzony zostaje cykl trawienny i defekacyjny, co z pewnością nie sprzyja utracie wagi.

Naturalna odporność organizmu zostaje osłabiona, co czyni człowieka bardziej podatnym na choroby i infekcje.

W zależności od tego, które substancje są najbardziej niedoborowe, dochodzi na przykład do anemii (niedobór żelaza), osłabienia kości i osteoporozy (niedobór witaminy D i wapnia), paraliżu i zaniku mięśni (niedobór witaminy B).

To tylko niektóre z konsekwencji przedłużającego się głodu. Poza zaburzeniami odżywiania i trawienia, zaburzeniami funkcjonowania serca, wątroby i nerek, niemożność dostarczenia niezbędnych składników odżywczych, takich jak białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały, niekorzystnie wpływa na stan zdrowia organizmu, włosów i paznokci. Nie wspominając o wielu dolegliwościach takich jak zawroty głowy, bóle głowy, zmęczenie, osłabienie, apatia i depresja.

Cudowne efekty odchudzania Adipexem

Obietnica producenta Adipex Retard dotycząca tłumienia głodu mocno przemawia do osób, które nie radzą sobie z nadmiernym łaknieniem. Dzieje się tak dlatego, że gdy chudniemy za pomocą tego leku, przez długi czas czujemy się syci, znikają nieustanne myśli o naszym ulubionym jedzeniu, nie mamy już zachcianek, a nawet czasami czujemy niechęć do jakiegokolwiek jedzenia.

Należy jednak pamiętać, że anoreksja po Adipexie jest tak intensywna, że może być niebezpieczna: jedząc za mało i za mało porcji jedzenia, istnieje ryzyko znacznego wyczerpania fizycznego i zaburzeń ze strony organizmu. Dlatego należy być ostrożnym podczas stosowania Adipexu.

Stosując tabletki Adipex Retard nie odczuwamy głodu i spożywamy znacznie mniej kalorii. Jednocześnie nasz organizm potrzebuje energii, więc spala substancje zmagazynowane w postaci tkanki tłuszczowej. Osoby, które są otyłe i mają nadwagę, mogą bardzo szybko schudnąć podczas przyjmowania leku Adipex, na przykład tracąc kilkanaście kilogramów w ciągu około miesiąca. Im mniejsza nadwaga, tym wolniejsze i mniej zaskakujące będą wyniki.

 

Jakie są skutki uboczne leku Adipex?

Adipex ma wiele skutków ubocznych. Najczęściej występuje wzrost ciśnienia i przyspieszenie akcji serca, związane z uwalnianiem neuroprzekaźnika po wchłonięciu  aktywnego składnika leku, czyli fenterminy.

Inne możliwe skutki uboczne to: ból i zawroty głowy, zwiększone pocenie się, drżenie rąk, wymioty i nudności, duszność, nerwowość, bezsenność, niepokój.

Należy dodać, że dłuższa kuracja Adipexem  jest naprawdę ryzykowna. Podczas przyjmowania tego leku może dojść do niewydolności serca. Kiedy przyjmujemy ten lek, zwiększamy ryzyko nadciśnienia, uszkodzenia zastawek, zawału serca i krwawienia w mózgu.

Nie należy również zapominać, że fentermina zawarta w tabletkach Adipex jest środkiem psychostymulującym i odurzającym charakteryzującym się nadpobudliwością, uczuciem nadmiaru energii, euforią, upakowanym myśleniem i przekazem.

Podawanie Adipexu może również powodować wahania nastroju, niepokój i ataki agresji, niepokój, trudności z koncentracją, zaburzenia osobowości i logicznego myślenia. Długotrwałe stosowanie Adipexu może prowadzić do uzależnienia, depresji i depresji.

Cena leku Adipex

Okazuje się, że Adipex może mieć negatywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na nasze finanse. Świadczą o tym bardzo wysokie ceny preparatu, które można znaleźć w Internecie. Sprzedawcy internetowi Adipex chcą około 150 zł za 30 tabletek , 300 zł za 60 tabletek, 400 zł za 90 tabletek, można spotkać równie oferty o jeszcze wyższej cenie. Patrząc na to, że lek jest nielegalny, bardzo wysoka cena tak naprawdę odstrasza.

Pamiętajmy też, że kupując Adipex Retard przez Internet, istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafimy na oszusta (na forach często pojawiają się ostrzeżenia przed nieuczciwymi sprzedawcami oferującymi Adipex) i stracimy 200 lub 400 zł.

 

Opinie klientów o leku Adipex

 

W sieci można znaleźć wiele opinii o tym leku. Niektórzy piszą o nim z uznaniem, twierdząc, że dzięki Adipexowi szybko pozbywają się zbędnych kilogramów, ale inni ostrzegają przed jego stosowaniem ze względu na jego negatywne działanie na organizm. Przeszukując internet nie sposób zignorować negatywnych recenzji o Adipex, których jest wiele. Pochodzą od osób, które miały okazję stosować ten preparat i które doświadczyły bardzo nieprzyjemnych skutków ubocznych, począwszy od arytmii, zawrotów głowy i omdlenia, poważnych problemów z nerkami, bezsenności, uzależnień i ciężkich zaburzeń psychicznych.

W tym miejscu należy wspomnieć, że jedna z internautek od dawna stosuje ten preparat. Przybliżyła sówka przygodę z lekiem Adioex Retard. W pierwszym tygodniu przyjmowania lekarstwa, prawie nic nie jadła, nawet nie widziała jedzenia, jednak w końcu zemdlała. Teraz stara się jeść odpowiednio skomponowane śniadanie i powoli dochodzi do siebie, przez cały dzień czuje się energiczna, towarzyszy jej przyspieszone tętno, jednak w nocy, mimo że czuje się zmęczona, często nie może spać. Zdarza jej się co jakiś czas odstawiać lek, ze względu na skutki uboczne, jednak wtedy dopada ja kompulsywne objadanie. Po mimo tego że skutecznie starciła kilka kilogramów bez większego wysiłku zastanawia się czy warto nadal kontynuować przyjmowanie leku

Na blogach i forach internetowych wiele osób ostrzega przed stosowaniem Adipex Retard, twierdząc, że spowodował on problemy zdrowotne o różnym nasileniu. Są też osoby, które spalają Adipex w inny sposób: pomaga im zrzucić nadwagę w kilka chwil, po kuracji daje efekt jojo. Są też pozytywne recenzje tabletek Adipex, ale tej liczby opinii jest znacznie mniej.

W takim razie czy warto kupić lek Adipex?

Na powyższe pytanie może być tylko jedna odpowiedź: NIE! Gdyby istniał powód do stosowania tego produktu, lekarz odpowiedzialny za leczenie otyłości z pewnością wskazałby na to rozwiązanie palcem i zalecił jego stosowanie w kontekście tzw. importu leku docelowego. W przeciwnym razie nigdy nie powinniśmy byli zbliżyć się do tego produktu. W wielu miejscach w internecie można przeczytać informacje o skuteczności tego produktu, na ile pozwala schudnąć i nie powoduje bólu. Należy jednak zaznaczyć, że tego typu treści nigdy nie są podpisywane przez eksperta, np. lekarza lub dietetyka. Wręcz przeciwnie, są całkowicie anonimowi. Dlaczego więc pomimo wielu potencjalnych skutków ubocznych lek ten jest dostępny w niektórych krajach? Przede wszystkim – trzeba wiedzieć, że Adipex Retard nie kupimy nigdzie bez recepty (nawet w wolnych Czechach), czyli przed zakupem – musimy skonsultować się z lekarzem. Ponadto Adipex Retard jest rzadko przepisywany. Ogromna ilość pieniędzy przekazywana na polski rynek to efekt nielegalnych działań z udziałem poważnych grup przestępczych. Nietrudno się domyślić, że w żadnej aptece nie ma kilku tysięcy opakowań Adipex Retard, leku przepisywanego sporadycznie przez lekarza. Jeśli powyższe nie jest wystarczającym powodem, aby powstrzymać się od nielegalnego zakupu Adipex Retard, należy pamiętać, że w Republice Czeskiej (kraju, w którym dostęp do Adipex Retard jest ograniczony do recepty) częstość nadwagi i otyłości nie jest mniejsza niż tym przypadku w Polsce.

Alternatywa dla Adipexu

Oczywiste jest, że bardzo trudno jest wogóle porównywać a co dopiero szukać alternatywnyxh środków mogących zastąpić Adioex. Nie ma drugiego takiego preparatu, który miałby takie właściwości jak fentarmina. W końcu to psychostymulant. Nie ma jednak wątpliwości, że alternatywnie można wymienić najlepsze suplementy odchudzające oraz – naturalne, całkowicie bezpieczne rozwiązania o działaniu zmniejszającym apetyt, przyspieszającym spalanie tłuszczu, zmniejszenia wchłaniania tłuszczów i węglowodanów.

Należy również pamiętać, że leczenie otyłości to przede wszystkim zmiany stylu życia i diety. Tabletki na odchudzanie to niepewne rozwiązanie i ostatecznie wątpliwa skuteczność.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>