zweryfikowany

Piperinox Recenzja i Opinie – Moc Piperyny na odchudzanie

Autor: Jacek Przybylski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.


 

[wps_button style=”default” url=”https://dietetyk.edu.pl/www/piperinox-znizka/” target=”self” background=”#ff8a00″ color=”#FFFFFF” size=”22″ wide=”yes” position=”center” radius=”auto” text_shadow=”0px 0px 0px #000″ rel=”nofollow” title=”Default Button” id=”default-button”]Zamów Piperinox 20% taniej[/wps_button]

Wybór środka na odchudzanie to obecnie dość trudne zadanie – na rynku jest bardzo dużo preparatów o zróżnicowanych cenach.

Warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów takiego produktu: nie powinien on zawierać dużej liczby sztucznych, syntetycznych składników (mogą one być przecież szkodliwe dla zdrowia), należy także przeanalizować jego skład chemiczny pod kątem substancji, które faktycznie wspomagają odchudzanie.

Wiele z dostępnych środków tak naprawdę nie ma żadnej substancji wspomagającej utratę zbędnych kilogramów, a jedynie szeroko pojęte składniki pozytywnie wpływające na organizm.

Jednym z preparatów wyróżniających się na rynku jest Piperinox.

Przeanalizujmy dokładnie wszystkie informacje na temat tego produktu.

Pierwsze wrażenie

Piperinox to środek, który jest bardzo pozytywnie oceniany na różnego rodzaju forach, czy agregatorach opinii konsumentów. Liczne informacje na jego temat można też znaleźć na blogach (zarówno ogólnych, jak i tych bardziej specjalistycznych, poświęconych głównie odchudzaniu.

Głosy przeciwko stosowaniu tego preparatu pojawiają się głównie na forach, w postaci Lepiej mniej jeść i więcej się ruszać. Opinie dietetyków, a więc osób wykształconych, które posiadają odpowiednią wiedzę na temat odchudzania, wskazują jednak, że takie stwierdzenie nie jest do końca prawdziwe – wspomniana odpowiednia dieta czy aktywność fizyczna to obowiązkowe elementy procesu odchudzania (nie można oczekiwać, że preparat zrobi wszystko za nas), jednak dobór odpowiedniego środka wspomagającego znacznie ułatwi ten proces oraz ograniczy ryzyko wystąpienia niepożądanego efektu jo jo.

Po analizie dostępnych w internecie informacji można stwierdzić, że Piperinox cechuje się bardzo dużą ilością pozytywnych opinii i licznymi rekomendacjami ekspertów.

Działanie

Głównym składnikiem preparatu Piperinox jest piperyna. Co ważne, należy ona do naturalnych związków organicznych – występuje między innymi w pieprzu czarnym.

Historia stosowania tej substancji w celach leczniczych sięga dawnych czasów – używano jej już w medycynie chińskiej i indyjskiej. Nie jest to więc nowy, syntetyczny wynalazek o niewiadomym wpływie na organizm.

Piperyna bardzo korzystnie wpływa na organizm człowieka – pomaga na zaparcia, biegunki czy niestrawność, ma też właściwości antybakteryjne i może ograniczać ryzyko wystąpienia nowotworów.

Jej działanie dotyczy też układu nerwowego, gdyż przeciwdziała wystąpieniu choroby Alzheimera oraz depresji – współcześnie szczególnie istotna jest ta druga, gdyż należy do chorób cywilizacyjnych XXI wieku.

Najważniejsze są jednak właściwości wspomagające odchudzanie. Przyjrzyjmy się im z biologiczno-chemicznego punktu widzenia.

Na przemianę materii człowieka składają się dwa typy reakcji: anabolizm i katabolizm.

Anabolizm to reakcje syntezy związków bardziej złożonych (np. proces syntezy białek z aminokwasów, cukrów z dwutlenku węgla i wody, itd), dlatego w przypadku odchudzania interesuje nas drugi typ – reakcje kataboliczne opierają się na rozkładzie związków i uwalnianiu energii – to między innymi rozkład tłuszczu.

Piperyna jest substancją bardzo skuteczną w procesie odchudzania, gdyż nie tylko wpływa na przewagę intensywności przemian katabolicznych nad anabolicznymi (na przykład przez wspomaganie pobierania glukozy przez mięśnie – gdyby ten proces nie zachodził efektywnie, organizm tworzyłby z tego związku tłuszcze, których przecież chcemy się pozbyć w procesie odchudzania), ale przyspiesza ogólne tempo przemiany materii – naturalny proces odchudzania zachodzi dzięki temu podwójnemu działaniu szybciej i efektywniej.

Zwiększone przyswajanie glukozy przez mięśnie oraz poprawione krążenie krwi prowadzi tez do lepszej wydolności organizmu, którą możemy odczuć w trakcie aktywności fizycznej.

Wpływ piperyny dotyczy też układu hormonalnego, a konkretniej ogranicza ona wydzielanie hormonu głodu (greliny – przy jej mniejszej ilości mamy mniejszy apetyt, co wspomaga odchudzanie) czy insuliny (hormonu obniżającego stężenie glukozy we krwi, którego działanie stymuluje jednak syntezę tłuszczu).

Co ważne, piperyna działa przez cały czas, a nie tylko podczas wysiłku fizycznego. W trakcie aktywności jej działanie jest jednak intensywniejsze, ćwiczenia są zalecane przez światowe eksperckie organizacje, np. WHO. Piperyna wspomaga też przyswajanie niezbędnych składników odżywczych.

Oprócz samego rodzaju substancji ważna jest też jej forma. Piperinox zawiera specjalną BioPerine®. Inne rodzaje piperyny mogą zawierać szkodliwe substancje pochodzące z nawozów sztucznych czy środków ochrony roślin. BioPerine® to same korzyści – brak związków pobocznych negatywnie wpływających na zdrowie, lepsze wchłanianie czy efektywność zwiększona nawet trzydziestokrotnie. Bezpieczeństwo stosowania tej substancji zatwierdził Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

Piperinox – skład i skuteczność

Na skuteczne działanie preparatu oprócz głównej substancji czynnej wpływają też poboczne składniki. To one mają za zadanie zapewnić preparatowi przyswajalność i zwiększyć efektywność jego działania.

Dobrze, gdy są one pochodzenia naturalnego, gdyż wtedy możemy być pewni co do bezpieczeństwa stosowania preparatu i brak skutków ubocznych (warto jednak zaznaczyć, że należy zawsze zapoznać się z ulotką – w przypadku niektórych grup, np. kobiet w ciąży, warto upewnić się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania danego środka).

Składniki preparatu Piperinox spełniają ten warunek. Przyjrzyjmy się dokładnie każdemu z nich:

 • Ekstrakt z kory cynamonowca – kolejny składnik, którego właściwości lecznicze doceniano już w starożytności. Bardzo korzystnie wpływa na układ pokarmowy – ogranicza ryzyko wystąpienia niestrawności, wzdęć czy innych dolegliwości. Stymuluje wydzielanie soku żołądkowego, co zwiększa aktywność enzymów odpowiedzialnych za trawienie (w uproszczeniu: poprawia trawienie), jednak na tyle łagodnie, że nie może wywołać nadkwasoty żołądka – chorobie wywołanej przez nadmierne wydzielanie tego soku. Zawarte w niej substancje zapewniają utrzymanie odpowiedniego poziomu cukru we krwi (nadmiar zwiększyłby niepożądaną syntezę tłuszczów), chronią też przed efektem jo jo.  Niektóre źródła podają, że może działać przeciwzapalnie.
 • Chrom – pierwiastek należący do niezbędnych człowiekowi mikroelementów. Hamuje nadmierny apetyt, stymuluje rozkład tłuszczów. Ogranicza też ilość tłuszczów LDL (tak zwanego złego cholesterolu, który bierze udział w tworzeniu blaszek miażdżycowych) oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia osteoporozy, której skutkiem jest zwiększona łamliwość kości. Niedobór chromu sprzyja tyciu. Naturalnie występuje w wielu owocach i warzywach, ale też jajkach i wołowinie gotowanej.
 • Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego –  środek leczniczy znany juz od 3 tysięcy lat. Ma bardzo szerokie działanie, odchudzanie stymuluje przez wspomaganie procesów metaboliczny i trawienia. Należy do antyoksydantów, ma działanie przeciwzapalne. Pobudza również krążenie i przyswajanie niezbędnych składników odżywczych.
 • Ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej – stymuluje lipolizę, czyli rozkład tłuszczów. Zawiera niezbędne dla człowieka witaminy. Przez wpływ na wiele procesów sprzyja obniżeniu masy ciała.
 • Ekstrakt z owoców papryki rocznej – wspomaga trawienie. Jest najbogatszym naturalnym źródłem kapsaicyny. Ta substancja stymuluje naturalną termogenezę – proces wytwarzania ciepła przez organizm, w którym spalane są tłuszcze.
 • Ekstrakt z nasion guarany – stosowany bardzo długo jako środek leczniczy. Wspomaga metabolizm tłuszczów, zwiększa wytrzymałość i wydolność fizyczną. Stymuluje również układ nerwowy oraz odpornościowy. Należy do antyoksydantów.

Środek zawiera wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego, w formach maksymalnie sprzyjających przyswajalności, a więc o największej skuteczności.

Każda z substancji maksymalizuje efektywność procesu odchudzania. Skład produktu został przemyślany, co widać w dawkach poszczególnych składników, np. zawiera on 100% zalecanego dziennego spożycia (RWS) chromu, co eliminuje konieczność zażywania jakichkolwiek innych suplementów zawierających ten pierwiastek (warto zaznaczyć, że tak wysoka zawartość chromu w połączeniu z tym obecnym w diecie nie grozi nadmiarem tego pierwiastka w organizmie – naturalny chrom w nadmiarze jest metabolizowany i wydalany).

Forma przyjmowania i przyswajalność

Piperinox ma formę kapsułek. Nie są one jednak zwyczajne – zastosowano innowacyjne DRcaps®. Jest to bardzo ważne, ponieważ od rodzaju kapsułek zależy skuteczność działania preparatu.

Zastosowanie typowych kapsuł o natychmiastowym uwalnianiu jest nieefektywne – składniki preparatu są uwalniane w żołądku, gdzie panuje bardzo niskie  pH (ze względu na obecność kwasu żołądkowego), które może uszkodzić ich strukturę chemiczną, co uniemożliwi prawidłowe przyswajanie i działanie, w tym odcinku przewodu pokarmowego nie jest możliwe ich wchłonięcie.

Źle zaprojektowane kapsułki mogą mieć nieprzyjemny smak i zapach, a także powodować nieprzyjemne i szkodliwe dolegliwości żołądkowe, takie jak zgaga czy wzdęcia. Zastosowanie DRcaps® umożliwia eliminację tych problemów. Te specjalne kapsułki są niemalże całkowicie odporne na działanie obecnego w żołądku kwasu chlorowodorowego, dzięki czemu skutecznie chronią strukturę zawartych w preparacie Piperinox substancji czynnych.

Zapewniana ochrona jest wieloaspektowa – dotyczy nie tylko ochrony w bardzo niskim pH, ale też np. przed wodą (niektóre z substancji ją pochłaniają, nadmiernie intensywny napływ wody mógłby je uszkodzić). Smak i zapach, które w przypadku ekstraktów roślinnych zawartych w produkcie są teoretycznie dość intensywne, podlegają całkowitemu zamaskowaniu, co znacznie zwiększa komfort stosowania preparatu.

DRcaps® nie przyczyniają się również do wystąpienia żadnych nieprzyjemnych dolegliwości żołądkowych.

Piperinox jest dzięki specjalnym kapsułkom bardzo dobrze przyswajalny, co sprawdzono w zaawansowanym badaniu laboratoryjnym. Polegało ono na zastosowaniu znakowanych kapsuł. Okazało się, że pełne uwalnianie substancji czynnych ma miejsce aż 45 minut później niż w przypadku klasycznej formy kapsułek, w jelicie – tylko tam odcinku możliwe jest pełne przyswojenie związków chemicznych (źródło informacji na temat badań: strona producenta Piperinox).

Wskazuje to znacznie wyższą przyswajalność, a co za tym idzie, skuteczność preparatu w porównaniu do konkurencyjnych środków.

Ważną zaletą kapsułek DRcaps® jest również fakt, że są one w całości wegetariańskie, co w przypadku innych produktów wcale nie jest oczywiste i częste.

Piperinox – kto może przyjmować? Stosowanie

Piperinox to środek odchudzający, który może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Jego stosowanie polega na spożyciu 1 kapsułki dziennie, pomiędzy posiłkami. Należy ją popić kubkiem (około 300 ml) wody.

Piperinox – skutki uboczne, przeciwwskazania

Omawiany preparat zawiera w sobie tylko naturalne składniki, zaprojektowano go tak, aby nie zawierał żadnych substancji szkodliwych (widać to na przykład w zastosowaniu innowacyjnej BioPerine®, która nie zawiera szkodliwych substancji sztucznych, takich jak nawozy, pestycydy czy środki ochrony roślin). Powoduje to, że Piperinox praktycznie nie ma żadnych skutków ubocznych, a co za tym idzie – może być stosowany przez prawie wszystkich. Prawie, gdyż nie powinny go używać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie jest to jednak kwestia składu preparatu (jest on nieszkodliwy), ani jego działania, jednak samego procesu odchudzania – organizm jest w takim stanie bardziej obciążony, przez co nie powinno się go obciążać jeszcze bardziej.

Jak się skutecznie odchudzać? Dlaczego dobór i stosowanie odpowiedniego preparatu wspomagającego są ważne?

Na skuteczne odchudzanie składają się trzy czynniki: zbilansowana dieta, odpowiednia aktywność fizyczna i właściwy preparat. Sceptycy twierdzą, że możliwa jest utrata zbędnych kilogramów wyłącznie dzięki pierwszym dwóm. Jest to prawda tylko częściowo: chociaż stosowanie dodatkowych środków nie jest obligatoryjne, to istnieje kilka bardzo mocnych argumentów przemawiających za ich dołączeniem. Warto, ponieważ:

 • Właściwy preparat znacznie przyspieszy proces odchudzania. W przypadku stosowania produktu Piperinox możemy spodziewać się pierwszych efektów już po kilku tygodniach (to szybciej niż przy użyciu innych preparatów, a nieporównywalnie szybciej niż bez użycia jakichkolwiek środków). Im szybciej zobaczymy efekty naszych działań, tym większą motywację będziemy mieć do ich kontynuowania, dlatego jest to bardzo ważne.
 • Bez stosowania odpowiedniego preparatu w celu uzyskania takich samych efektów (oczywiście, jak zostało wspomniane wcześniej, po znacznie dłuższym czasie) musimy podjąć więcej wyrzeczeń, a to z kolei sprzyja poddaniu się i przerwaniu odchudzania (pojawiają się myśli To nie dla mnie, nie dam rady dłużej tak funkcjonować, tyle już zrobiłem/am, a nadal nie ma efektów). Stosowanie dobrego, polecanego przez ekspertów środka będzie budowało naszą motywację, gdyż wyeliminuje konieczność podejmowania znacznie większych wyrzeczeń i zniweluje efekty sytuacji, w których nie daliśmy rady (na przykład kiedy raz zdarzy nam się zjeść trochę więcej słodyczy, niż powinniśmy – trudno oczekiwać od każdego żelaznej wytrzymałości i pełnej samodyscypliny; takie sytuacje się zdarzają i dobrze, kiedy ich wpływ na cały proces odchudzania jest zmniejszony).
 • Działanie odpowiednio przemyślanego i zaprojektowanego preparatu nie ogranicza się wyłącznie do wspomagania odchudzania; jego składniki mogą też korzystnie wpływać na układ pokarmowy pod innym kątem (np. przeciwdziałać zaparciom i biegunkom), a także ograniczać ryzyko wystąpienia niektórych chorób. Preparat Piperinox ma też dodatkową zaletę: dzięki dużej zawartości chromu eliminuje konieczność suplementowania tego pierwiastka.
 • Bez stosowania właściwego środka jesteśmy bardzo narażeni na efekt jo jo.

Warto jednak pamiętać, że mimo ogromnej liczby zalet i korzyści wynikających ze stosowania preparatów do odchudzania, nie są one cudowne – odpowiednia, zbilansowana dieta i wystarczająca ilość aktywności fizycznej są niezbędne do prawidłowego przebiegu procesu odchudzania. Ten fakt często jest pomijany, z jego nieznajomości wynika duża liczba opinii twierdzących, że środki wspomagające odchudzanie nie działają i są zbędnym wydatkiem – to nieprawda, czego dowodzą badania naukowe.

W planowaniu odpowiedniej diety możemy skorzystać z pomocy dietetyka, informacje na temat zalecanych ilości wysiłku fizycznego znajdziemy na stronach medycznych, w tym WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).

Piperinox – dostępność w Polsce, cena

Preparat Piperinox jest sprzedawany w opakowaniach zawierających zapas kapsułek na 1 miesiąc. Cena jednej paczki to 169 złotych, jednak możemy ją znacznie obniżyć, gdyż producent oferuje zestawy promocyjne:

 • Standard – płacimy za 2 opakowania, a jedno dostajemy za darmo (łącznie: zapas na 3 miesiące). Cena za opakowanie w przeliczeniu: 112,66 złotych
 • Optymalny – najczęściej wybierany przez klientów, a zarazem najbardziej opłacalny. Płacimy za 3 opakowania, a 3 dostajemy za darmo (łącznie: zapas na 6 miesięcy). Cena za opakowanie w przeliczeniu to 84,50 złotych – aż o połowę taniej, niż cena wyjściowa.

Piperinox – gdzie kupić? 

Najlepszym miejscem zakupu tego produktu jest strona producenta (piperinox.pl). Pojawiają się na niej bardzo atrakcyjne oferty promocyjne, oprócz tego mamy pewność, że otrzymamy oryginalny produkt. Dostępna jest opcja wysyłki za pobraniem, w opiniach można znaleźć też informację, że przesyłki są pakowane w odpowiedni sposób, przez co nie da się zorientować, co jest w środku – dyskrecja to dla wielu osób ważny element.

Jeżeli znajdziemy gdzieś atrakcyjniejszą cenę za preparat Piperinox, warto skontaktować się z producentem środka, gdyż istnieje duże ryzyko, że jest to podróbka (trudno o oferowanie produktu w cenie niższej od nominalnej o więcej niż połowę).

W internecie istnieje bardzo dużo podróbek tego środka, częstym chwytem nieuczciwych sprzedawców jest podanie w tytule aukcji jak Piperinox lub nazwa sugerująca zakup oryginału w połączeniu z adnotacją drobnym drukiem oferta dotyczy zamiennika.

Oryginalność jest ważna, ze względu na unikatowy, pozbawiony sztucznych substancji skład środka Piperinox. Zamienniki są znacznie gorzej przyswajalne, przez co ich skuteczność jest niewielka.

Co więcej, nie wszystkie mogą być autoryzowane i odpowiednio przebadane – tylko oryginalny preparat jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i nie ma skutków ubocznych.

Dla wielu osób ważny jest też fakt, że kapsułka jest w pełni wegetariańska, gdyż można być niemal pewnym, że w przypadku podróbek i zamienników tak nie jest.

Czy warto stosować Piperinox? Podsumowanie, opinie

Analiza składu preparatu nie pozostawia wątpliwości – Piperinox został zaprojektowany przez ekspertów tak, aby zmaksymalizować przyswajalność, skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Zawiera wyłącznie naturalne substancje, przez co nie ma skutków ubocznych.

Zastosowano w nim innowacje, takie jak BioPerine® czy DRcaps®. Produkt obniża apetyt i stymuluje metabolizm tłuszczów, ma też pozytywny wpływ na różne narządy i układy organizmu człowieka. Stosunek jakość/cena jest tu na bardzo wysokim poziomie – konkurencyjne preparaty mają podobne lub wyższe ceny, a oferują znacznie mniej.

Do wyboru Piperinoxu zachęca też korzystna promocja na stronie producenta.

Opinie na temat preparatu Piperinox, które pochodzą z pewnych źródeł (takich jak blogi prowadzone dłuższy czas, czy strony agregujące opinie, na których każdy użytkownik jest głęboko weryfikowany, co eliminuje boty czy recenzje fałszywe) są bardzo pozytywne.

Do osób rekomendujących stosowanie środka Piperinox należą eksperci, np. dietetycy. Liczne historie użytkowników forów i blogerów pokazują, że w połączeniu z odpowiednią, zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną, stosowanie tego preparatu może prowadzić do świetnych efektów. Pokazuje to, że podczas wyboru środka wspomagającego odchudzanie, warto zdecydować się na Piperinox.

 

Komentarze |2|

 • Spośród wielu oferowanych korzyści Bioperine, najczęściej omawianą jest jej zdolność do zwiększania poziomu wchłaniania składników odżywczych w organizmie. Zdolność ta, czasami określana jako „wzmocnienie biologiczne”, oznacza, że ​​uzyskujesz więcej z innych spożywanych składników odżywczych . Dzięki wielu składnikom odżywczym, takim jak kurkuma i kurkumina, wchłaniasz tylko ułamek tego, co spożywasz. Jednak w połączeniu z piperyną możesz przyswoić znacznie więcej tych składników odżywczych. Może to również dotyczyć składników odżywczych, takich jak witamina A, witamina C, selen, witamina B6, beta-karoten i inne.

  odpowiedź

 • spodziewałam się czegoś mocniejszego po tym środku, tylko 6 kg po 4 tygodniach, zobaczymy jak będzie dalej..

  odpowiedź

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>