zweryfikowany

PERFORMAX OxyMax – Opinie i Recenzja. Działanie preparatu – jak jest naprawdę?

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.


Suplement diety Oxymax XT został wyprodukowany przez koncern Performax Labs Inc. OxyMax XT to jeden z wielu obecnych na rynku suplementów diety tak zwanych spalaczy tłuszczów, nazywanych inaczej termogenikami.

W przeważającej części w składzie znajdują sięw nich takie substancje, jak kofeina, l-karnityna, piperyna, ekstrakt z zielonej herbaty i z zielonej kawy. Wszystkie termogeniki zaleca się stosować przed treningiem sportowym lub przed posiłkami, aby zwiększyć ich działanie; wśród efektów, jakie dają termogeniki wymienia się wzrost energii i ograniczenie zbędnego apetytu.

Działanie Performax Oxy MAX

Preparat ten także zwiększa spalanie kalorii, więc poprawia proces wydzielania ciepła. Organizm, aby utrzymać prawidłową temperaturę ciała musi spalić określoną ilość kalorii. Czasem jednak nadmiernie odłożony tłuszcz nie zostaje spalony, lecz zmagazynowany, co wynika z ewolucji diety ludzi przez tysiąclecia.

Omawiany produkt również wzmaga termogenezę i faktycznie trochę wspomaga proces spalania tkanki tłuszczowej. Niemniej często producenci przemilczają fakt, że samo stosowanie pigułek na odchudzanie jeszcze nikogo nie odchudziło ani nie pobudziło do życia. Na przykład, jeżeli ktoś cierpi na kliniczną depresję, same termogeniki, choćby najsilniejsze obecnie dostępne stanu obniżenia nastroju nie wyleczą. Często użytkownicy oprócz efektu spalania tłuszczy oczekują pobudzenia, zwiększenia witalności oraz zmniejszenia zapotrzebowania na sen i rzeczywiście niektóre termogeniki to zapewniają.

OXY-Max ma należeć do nowej generacji suplementów na odchudzanie o tak zwanym wielowektorowym działaniu; ma stymulować rozpad lipidów, czyli tłuszczy zwłaszcza nasyconych na wszystkich możliwych polach metabolicznych i jak zapewnia producent, powoduje szybkie i widoczne rezultaty. Ma umożliwiać i poprawiać przemianę materii nawet w spoczynku, a dzięki trzem komplementarnym składnikom ma osiągać wysoką skuteczność już po kilku dawkach. Przy czym nie jest wskazany dla osób z problemami psychologicznymi, ponieważ jest stymulantem układu nerwowego – między innymi zwiększa poziom neurotransmitera nazywanego dopaminą, czyli hormonu odpowiedzialnego za uczucie szczęścia, zadowolenia, błogości; wydzielany jest na przykład w czasie seksu.
Producent chwali się, że OXY-max poprawia samopoczucie nie tylko na parę godzin, lecz na całą dobę i że posiada bardzo duży potencjał zwiększania spalania tłuszczów do tego stopnia, że usuwa nawet przewlekły tłuszcz brzuszny u osób z nadwagą i z otyłością. W internecie zachwala się jego nowatorski skład, a także fakt, że o jego skuteczności miało przekonać się tysiące ludzi na całym świecie; dieta od tej pory ma być lekka, łatwa i przyjemna, nie kojarzyć się z wysiłkiem i z czymś trudnym, nieprzyjemnym.

Składniki OXY-Max

W składzie OXY-Max zawarte są między innymi takie substancje, jak: N-phenethyldimethylamine HCl oraz Beta-phenylethylamine HCl jako najbardziej biodostępne formy fenyloalaniny. Mają one zwiększać ilość większości neuroprzekaźników w mózgu, które są odpowiedzialne za utrzymanie dobrego nastroju, witalność, mimo obniżonego apetytu i mniejszych objętościowo oraz ilościowo posiłków na dobę. Podobnie jak leki antydepresyjne podwyższają poziom serotoniny, co powoduje że zmniejszone jest uczucie głodu, co przekłada się również na niższy poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu wydzielanego w trudnych sytuacjach. Przewlekły stres, w jakim żyje większość mieszkańców Ziemi sprawia że organizm magazynuje nasycone tłuszcze jako zapas, aby w czasie głodu przetrwać; ten mechanizm ewolucyjny dzisiaj jednak już nie jest potrzebny i powoduje nadwagę oraz otyłość.
Również Mieszanka EuphoraMax jako jeden ze składników OXY-Max-a ma właściwości tłumiące apetyt, stabilizujące nastrój oraz znacznie podnoszące poziom energetyczny. Nawet mimo słabej diety, umożliwia to intensywne treningi i poprawia działanie mózgu. Składnik Alfa Johimbina w szczególny sposób redukuje nadmiar nawet trudnej do usunięcia tkanki tak zwanej białej, która psuje wygląd brzucha i kształt bioder.
Z kolei ekstrakt z pieprzu czarnego zawiera wysoką dawkę piperyny (do 95%).Ten składnik jest potrzebny, aby w sposób optymalny przyswajać ekstrakty roślinne. Bez piperyny niej nie są one biologicznie dostępne dla organizmu.

Działanie preparatu – jak jest naprawdę?

OXY – Max według zapewnień producenta między innymi:

 • poprawia gęstość mięśni
 • zwiększa spoczynkową przemianę materii
 • skutecznie usuwa uporczywy tłuszcz brzuszny
 • zwiększa poziom dopaminy
 • redukuje poziom tkanki tłuszczowej
 • zmniejsza ilość zapasowego tłuszczu
 • zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni
 • obniża poziom kortyzolu
 • wspomaga rozrost tkanki mięśniowej
 • wspiera utratę zbędnej tkanki tłuszczowej
 • redukuje tak zwany “tłuszcz biały”
 • pozwala ograniczyć nadmierny apetyt

Opinie jednak z Internetu nie wskazują, aby był to preparat z najwyższej klasy, aby zrewolucjonizował rynek termogeników. Jeden z internautów pisze tak: “Oxymax to taki spalacz raczej ze średniej pólki, od pewnego czasu ma nowy skład, m.in. paradoksynę która ma potwierdzone działanie, ale poza tym nic szczególnego. W podobnej cenie są lepsze opcje jak np. Exterminator z Killer Labz czy Dark Metal Thrasher.” Inna opinia użytkownika: “1.2-OXYMAX XT 2.Pobudzenie: 3/5 3.Skupienie: 3/5 4.ogólne odczucia: fajny spalacz, ale bez jakiegos szału, pobudzenie niezbyt mocne, czułem sie jakbym wzial z 400mg kofeiny, troszke cieplej niz zwykle, taki średniaczek, zero blokady apetytu.” /pisownia oryginalna/.

OXY-Max sam w sobie nie daje żadnych spektakularnych efektów i trzeba traktować go jedynie jako uzupełnienie do regularnej diety, a przede wszystkim treningów. Bardzo dużo zależy od tego, jaka jest waga wyjściowa i od predyspozycji wrodzonych. W każdym przypadku efekty są nieco inne – zdarzają się wręcz rewelacyjne, ale także również brak rezultatów i często długotrwały zastój w treningach. Aby osiągnąć efekt zmniejszenia wagi i zwiększenia wydolności potrzebna jest też zmiana trybu życia. OXY-max jest średniej klasy termogenikiem, a rynek wciąż czeka na coś, co naprawdę będzie nie tylko bezpieczne, ale przede wszystkim wysoce skuteczne nie tylko w pojedynczych przypadkach.

 

Komentarze |1|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>