zweryfikowany

Opinia o Hydrominum – na odchudzanie i cellulit. Recenzja – czy suplement jest warty zakupu?

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Suplementy diety

Na rynku dostępnych jest wiele środków na odchudzanie i walkę z cellulitem. Ich składy oraz działanie są różne, dlatego trudno zdecydować, który będzie najskuteczniejszy. W poniższym artykule sprawdzimy na czym polega działanie preparatu o nazwie Hydrominum. Jakie są jego zalety, wady oraz czy jego stosowanie rzeczywiście przynosi zadowalające efekty.

Przyczyny cellulitu i nadwagi

Zbędne kilogramy oraz pomarańczowa skórka w okolicy ud i pośladków to problem wielu kobiet.  Zrozumiałym jest więc fakt, że szukamy sposobów na to, aby się ich pozbyć, lecz by ta walka była skuteczna należy poznać ich przyczyny, a główną jest nadmiar wody w naszym ciele.

Odwodnienie organizmu i zachwiana gospodarka hormonalna

Gdy regularnie się nie nawadniamy, nasz organizm robi zapasy. Zatrzymywaniu wody sprzyjają też wahania poziomu hormonów, dlatego tak ważne jest wypijanie odpowiedniej ilości płynów każdego dnia.

Nadmiar soli i alkoholu w diecie

Sól sprzyja zatrzymywaniu wody w naszym ciele, z kolei alkohol odpowiada za odwodnienie. Warto ograniczyć ich spożywanie, jeśli borykamy się z problemem zbędnej wagi i cellulitu.

Siedzący tryb życia

Pracując przed komputerem należy regularnie zażywać ruchu. Pozwala do nie tylko spalać tkankę tłuszczową, lecz poprawia krążenie krwi eliminując ryzyko powstawania obrzęków.

 

Hydrominum – czy warto mu zaufać?

Hydrominum to preparat wspomagający usuwanie wody z organizmu i w efekcie wspierający utratę wagi oraz redukcję cellulitu. Wykazuje moczopędne działanie, dzięki czemu pomaga organizmowisprawnie pozbyć się nadmiaru wody. Oddziałuje też na metabolizm przyspieszając jego pracę i zmniejszając łaknienie.

Skład – co zawiera preparat?

Ulotka Hydrominum prezentuje naturalny skład. W głównej mierze znajdziemy w nim roślinne ekstrakty jak zielona herbata, mniszek lekarski, pokrzywa, wyciąg z opuncji figowej czy winogron. Oczywiście należy to uznać za plus preparatu, ponieważ tylko naturalne, roślinne składniki stanowią gwarancję bezpieczeństwa.

Jakie efekty oraz skutki uboczne niesie stosowanie Hydrominum?

Wśród efektów zażywania Hydrominum znajdziemy wymienione wyżej usuwanie wody z organizmu, redukcję cellulitu, zmniejszenie masy ciała, a także oczyszczanie organizmu z toksyn. Producent nie przewiduje występowania skutków ubocznych, jeśli preparat będzie stosowany zgodnie jego z zaleceniami.

Czy w takim razie istnieją przeciwskazania do jego stosowania?

Okazuje się, że tak. Tabletki Hydrominum nie powinny być przyjmowane przez osoby odwodnione, przyjmujące leki moczopędne, cierpiące na choroby nerek oraz uczulone na którykolwiek ze składników. Z kolei kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zażyciem preparatu powinny skonsultować to ze swoim lekarzem.

Jak wygląda dawkowanie?

Producent zaleca przyjmowanie jednej tabletki dziennie popijając ją wodą. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Gdzie kupić preparat oraz jaka jest jego cena?

Cena Hydrominum wynosi około 20 PLN za 30 tabletek, jednak każda apteka może zaproponować inną. Najwyższa różnica między cenami wynosi kilka złotych.

Ulotka a rzeczywistość, czyli opinie użytkowników

Istotną wadą produktu często podawaną przez osoby, które zastosowały kurację jest konieczność częstych wizyt w toalecie. Jest to niestety nieuniknione ze względu na jego moczopędne działanie. Dodatkowo panują opinie, że utrata wagi jest krótkotrwała, ponieważ nie wiąże się ze spalaniem tłuszczu, lecz stratą wody. Stosowanie preparatu przez dłuższy czas może wywołać przesuszanie się skóry, a nawet odwodnienie.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>