zweryfikowany

Najlepsze tabletki na cellulit – Ranking 2022

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Cellulit | Kobieta | Popularne | Ranking

Co to jest cellulit?

Cellulit nazywany jest fachowo lipodystrofią; są to niekorzystne zmiany w tkance podskórnej, spowodowane nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Cellulit to zaburzenie wyglądu skóry, która staje się podobna do skórki pomarańczy; nieregularne zgrubienia występują najczęściej na ramionach, na pośladkach, na udach, na brzuchu, czyli wszędzie tam, gdzie dochodzi do nagromadzenia się dużej ilości tkanki tłuszczowe. Niedoskonałość ta ma przede wszystkim charakter estetyczny, jednak nie należy lekceważyć, bo zaawansowany cellulit może powodować spory dyskomfort, a nawet ból. Dzisiaj w dobie suplementów diety i naturalnych kapsułek można zewnętrzne zmiany skóry leczyć za pomocą tabletek antycellulitowych.

Przyczyny powstawania cellulitu

Dlaczego w ogóle powstaje cellulit? Wśród przyczyn są uwarunkowania genetyczne, mało ruchu i przeważający siedzący styl życia; nadmierne ilości tłuszczów i cukrów w diecie, stosowanie zbyt dużej ilości soli (zatrzymuje wodę w organizmie); mogą to być problemy z hormonami (przewaga estrogenów przy niedoborze progesteronu), zaburzenia mikrokrążenia, picie alkoholu i palenie papierosów. Cellulit pojawia się w czasie ciąży oraz u osób z nadwagą i z otyłości. Przyczyną mogą być nawet zaburzenia układu nerwowego, powstałe na bazie przewlekłego stresu. Pewną rolę w patogenezie cellulitu gra jedzenie w nieregularnych porach, noszenie za obcisłych spodni, noszenie obuwia na zbyt wysokim obcasie, a nawet wady postawy oraz tendencja do powstawania obrzęków. Przyczyną występowania cellulitu jest przeważnie współdziałanie wielu czynników, spośród których wiele bardzo trudno wyeliminować ze stylu życia, można jednak objawowo zwalczać efekty cellulitu i zadziałać leczniczo na mało przyjemną w dotyku “pomarańczową skórkę.”

Ciekawym tropem są także problemy w gospodarce hormonalnej: w momencie zwiększania poziomu estrogenów, zwiększa się przepuszczalność naczyń limfatycznych i krwionośnych, a płyny fizjologiczne gromadzą się w przestrzeniach między komórkami; w efekcie czego powstaje obrzęk, który utrudnia prawidłowy przepływ krwi.Tkanka tłuszczowa w organizmie składa się z komórek tłuszczowych – tak zwanych “adipocytów”, które mogą wielokrotnie zwiększać objętość; następuje ograniczenie mikrocyrkulacji krwi i limfy oraz pogorszenie odprowadzania produktów przemiany materii. Przy aktywnym stylu życia napinanie mięśni masuje tkanki, w tym tłuszczowe, i poprawia mikrokrążenie, jednak istnieje granica powiększania tkanki tłuszczowej, za którą ten masaż nie wystarcza, aby odprowadzić produkty przemiany materii z miejsc nabrzmiałych. .

Dwa rodzaje cellulitu

Istnieją dwa podstawowe rodzaje cellulitu:

 • cellulit wodny – głównie u osób szczupłych; powodem powstawania jest tu zaburzona cyrkulacja krwi i limfy w tkankach; brak lub znaczące ograniczenie mikrokrążenia powoduje zatrzymanie wody w organizmie.
 • cellulit tłuszczowy – u osób z nadwagą; zmiany występują w głębszych warstwach skóry i w tkance łącznej; na skórze widoczne są tu zagłębienia i grudki; ten rodzaj cellulitu dodatkowo może powodować ból.

Gdzie występuje cellulit?

Cellulit występuje przeważnie w miejscach, gdzie zbiera się najwięcej tkanki tłuszczowej, a więc na udach, biodrach, pośladkach czy ramionach. Tam składowany jest zapas tkanki tłuszczowej, która dawniej chroniła ludzi pierwotnych od zimna i mrozów i stanowiła zapas żywieniowy na okazję braku pożywienia w otoczeniu.

Jak określić stopień rozwoju cellulitu?

Wyróżniamy czterostopniową skalę rozwoju cellulitu:

pierwszy stopień cellulitu – cellulit tu nie jest jeszcze zauważalny, pokazuje się w momencie ściśnięcia skóry. Pojawia się przeważnie na biodrach, na udach i na pośladkach.
drugi stopień cellulitu – cellulit jest bardziej widoczny, a skóra po ściśnięciu przypomina pomarańczową skórkę.
trzeci stopień cellulitu – cellulit jest już widoczny, grudki są większe i mogą być już bolesne.
czwarty stopień cellulitu – najbardziej zaawansowany stopień cellulitu, który wymaga konsultacji u lekarza. Skóra jest zauważalnie pofałdowana, grudki bardzo duże. Niestety jest to dość bolesna forma cellulitu.

Jak pokonać cellulit?

Grudki i pofałdowania na skórze, przede wszystkim w okolicach ud i pośladków, dla bardzo wielu kobiet stanowią źródło niepotrzebnych kompleksów i ogólnie złego samopoczucia. Wystarczy wyjazd nad morze i wyjście na plażę, żeby przekonać się, jak działają estetyczne niedoskonałości, które często się lekceważy. Jest rzeczą niezwykłej wagi, aby podjąć zdecydowane kroki zmierzające do usunięcia cellulitu.
Równie ważne jest jednak zadziałanie od środka za pomocą tabletek i tu z pomocą przychodzą dostępne na rynku kosmetycznym preparaty na cellulit.

Osiem doskonałych preparatów na cellulit

Na rynku jest wiele preparatów przeciw cellulitowi, każdy może znaleźć coś dla siebie. Wszystkie preparaty są dostępne bez recepty, ponieważ zawierają przede wszystkim naturalne składniki i są całkowicie pozbawione szkodliwej chemii.

Jakie tabletki na cellulit wybrać?

Nie istnieje jeszcze doskonały preparat, który zadziałałby na cellulit leczniczo u wszystkich Pań. W zależności od tego, czy mamy do czynienia z cellulitem tłuszczowym czy też z wodnym, zażywamy tabletki, które usuwają nadmiar wody z organizmu, zwalczając efekty spożywania zbyt dużej ilości soli bądź stosujemy preparaty, które powodują usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Czasem niektóre panie testują kilka różnych tabletek na cellulit, aby wiedzieć, który z nich w ich przypadku zadziała najlepiej; należy jednak unikać łączenia kilku preparatów i wypróbowywać je po kolei. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie pojawią się żadne kłopoty uboczne, gdyż skład niektórych preparatów się zazębia.

Aby właściwie dobrać tabletki na cellulit, trzeba wiedzieć, na jakim etapie rozwoju jest nasza dolegliwość, a także znać skład poszczególnych produktów. Wybierajmy tylko te sprawdzone suplementy, zawierające naturalne elementy, które nie wywołują wcale skutków ubocznych ani niepożądanych reakcji alergicznych, a tym samym są w pełni przetestowane pod kątem bezpieczeństwa użytkowania. Jeśli oprócz włączenia tabletek na cellulit wprowadzimy zmiany w diecie na bardziej lekką (owoce, warzywa, jarzyny, etc.) i zaczniemy prowadzić bardziej aktywny tryb życia, wygrana z cellulitem jest niemal pewna. Aby efekt był trwały, suplementacja musi trwać dłuższy czas, tabletki należy zażywać codziennie zgodnie z zaleceniami producenta, gdyż naturalne preparaty działają z pewnym opóźnieniem .

Perfect Body Cellulite – naturalna broń przeciw celluitowi

Ten produkt nie bez powodu otwiera ranking preparatów antycellulitowych, o czym donoszą użytkowniczki, które wskazują na to, że tabletki te przynoszą istotne klinicznie zmiany w estetyce skóry, redukują lub całkowicie usuwają cellulit, nawilżają skórę, działają ujędrniająco i powodują wzrost naprężenia skóry, są też pewne efekty odchudzające. Żadna z użytkowniczek nie zgłaszała żadnych skutków ubocznych ani innych nieprawidłowości, jak na przykład interakcje z innymi lekami, bo ten produkt ich nie powoduje.

Wśród składników preparatu Perfect Body Cellulite jest ekstrakt z zielonej herbaty, znanej z bardzo dobrego wpływu na procesy metaboliczne w organizmie, wspierania produkcji elastyny oraz kolagenu, a nawet hamowania odkładania się tłuszczu. Innym składnikiem jest wyciąg z gorzkiej pomarańczy, pobudzającej efekty termogenezy, czyli procesów rozpadu tłuszczów i tkanki tłuszczowej oraz usuwanie jej poza organizm. Wyciąg z pestek winogron wzmacnia tkankę łączną skóry, także wspiera mikrokrążenie krwi i redukuje rozstępy; winogrona i ich pestki zawierają mnóstwo flawanoidów, natomiast wyciąg z owoców papryki napędza metabolizm i eliminuje wszelkie toksyny. Rolą pokrzywy jest z kolei usuwanie nadmiaru wody z organizmu, a do tego wysokie dawki witaminy C i antywolnorodnikowej E (likwiduje wolne rodniki, co wpływa na odmłodzenie skóry) sprawiają, że skóra staje się młodsza nie tylko subiektywnie i wizualnie, ale w sposób rzeczywisty poprawiają się jej parametry (np. stopień jasności karnacji, napięcie skóry, nawilżenie, etc.). Produkt tu omawiany stanowi jedną ze sprawdzonych metod na cellulit, od którego wiele Pań zaczyna swą terapię za pomocą tabletek antycellulitowych.

Cellactiv – efektownie i efektywnie

Suplement ten ma bardzo unikalną recepturę; wśród składników znajdują się winorośl, skrzyp polny, pokrzywa zwyczajna, które to składniki skutecznie rozbijają warstwę podskórnych komórek tłuszczowych. Producent zapewnia, że produkt bardzo szybko usuwa cellulit i przywraca naturalną harmonię kobiecego ciała; oprócz tego kuracja Cellactivem wpływa na inne części ludzkiego ciała. Pojawia się efekt gładkiej skóry czy zmniejszenia obwodu w udach. Jak donoszą kobiety, w kilku przypadkach został zredukowany cellulit, ponadto uczestniczki badania donosiły o zwiększeniu nawilżenia skóry. Czasami jednak pojawiało się wrażenie napuchnięcia i zatrzymywania wody w organizmie. Produkt zawiera tylko naturalne składniki, lecz mimo unikalnej receptury nie jest to produkt pierwszorzędny, jak zaznaczały same pacjentki.

Cellinea – nie przejdziesz obojętnie

Ten produkt zwalcza cellulit oraz wygładza skórę, poprawiając samopoczucie kobiet; dzięki stosowaniu Cellinei ustępują kompleksy i wstyd przed założeniem letniego stroju. Skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna, usuwany jest nadmiar tłuszczu, zlikwidowana pomarańczowa skórka, a metabolizm podlega regulacji.
Produk ten zalecany jest niezależnie od wieku, a szybkość działania robi wrażenie.
Sprawdzony skład oraz pozytywne rekomendacje od pacjentek sprawiają, że jest to jeden z bardzo często poszukiwanych produktów i wciąż cieszy się bardzo wysoką popularnością. Wszystkie panie, które wzięły udział w badaniu, uznały ten produkt za bardzo godny zaufania, wywołujący pożądane efekty; zauważono wzrost naprężenia skóry i podniesienie poziomu nawilżenia; pojawiły się widoczne zmiany w likwidacji cellulitu, a tylko w niewielu przypadkach doszło do wystąpienia mało estetycznych przebarwień na skórze. Skład Cellinei to głównie wyciąg z winogron, wyciąg ze skrzypu, olej sojowy, kwas linolowy CLA. Preparat sprawi, że kompleksy w związku z wyglądem pośladków na plaży odejdą w niepamięć. .

Aqua-Femin – kobiece piękno od nowa

Ten produkt również składa się z naturalnych elementów, odpowiadających za skuteczne usuwanie nadmiaru tłuszczów, nadmiaru wody oraz toksyn, które przedostają się do organizmu, na przykład, gdy ktoś mieszka w wielkim mieście. Ciało zaczyna być atrakcyjne i wolne od niedoskonałości; następuje detoksykacja całego organizmu, a właściwy drenaż tkanek jest przywrócon. Po ten preparat sięgają panie, które nie zaobserwowały efektów po innych preparatach. Warunkiem jest jednak ścisłe przestrzeganie wskazówek producenta podczas użytkowania tego preparatu.

Detocell – nie może go zabraknąć

Preparat stymuluje przemianę materii, czyli metabolizm oraz usuwa cellulit. Jeszcze inną jego cechą jest to, że wywołuje spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej; ciało staje się bardziej jędrne, gładkie, elastyczne i atrakcyjne. Nic tedy dziwnego, że panie czują się po nim bardziej atrakcyjne i bardziej pewne siebie. Suplement wspiera oczyszczanie organizmu z wszelkich toksyn i zanieczyszczeń, jakie wiążą się z życiem w mieście czy z siedzącym trybem życia oraz stosowaniem używek, zwłaszcza paleniem papierosów. Suplement posiada wielokierunkowe oddziaływanie i nawet najbardziej wybredne użytkowniczki docenią jego naturalny skład; Detocell zawiera między innymi olej z ogórecznika, wyciąg z nasion winogron oraz wyciąg z morszczynu. Wszystkie te naturalne składniki działają synergicznie, wzajemnie się indukując i napędzając do działania; efekt synergii jest jeszcze większy, jeżeli przejdziemy na dobrą dietę i zaczniemy prowadzić bardziej aktywny tryb życia.

Cellulit STOP – spowalnia starzenie skóry

Wedle informacji, które podaje producent jest to jedyny suplement diety, który działa nie tylko odżywczo na skórę tak, jak inne produkty, ale jako jedyny wspiera syntezę kolagenu. Tabletki Cellulit STOP zawierają jedynie naturalne składniki takie, jak kwas hialuronowy, który wiąże wodę w organizmie i pozytywnie oddziałuje na osiągnięcie właściwego poziomu nawilżenia tkanek, natomiast zawarty w preparacie krzem wspiera elastyczność skóry i usuwa nadmiar wody z organizmu, jaki powstaje na skutek spożywania zbyt dużych dawek chlorku sodu, czyli popularnej “soli kuchennej”. Kwas hialuronowy nawilża skórę, z kolei pokrzywa zwyczajna wzmacnia skórę, paznokcie i włosy, spirulina wzbogacona w witaminy, składniki mineralne i aminokwasy – podobnie jak zielona herbata – spowalnia procesy starzenia.

Tabletki na cellulit Get Slim Cellulite – czas dla skóry

Get Slim cellulite jest 45-dniowym programem redukcji cellulitu i przywrócenia zdrowia skóry. Wśród składników znajdują się takie elementy, jak gorzka pomarańcza, miłorząb japoński; ekstrakt z pestek winogron działa wzmacniająco na naczynia krwionośne, wspiera też prawidłowe działanie tkanki łącznej i mikrokrążenie (kapilary); ogólnie korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry; z kolei papryka pomaga kontrolować kilogramy, zachowuje zdrowie skóry przez utrzymanie optymalnego metabolizmu energetycznego. Witamina C z kolei spełnia ważną rolę w produkcji kolagenu, zapewnia prawidłowe działanie naczyń krwionośnych i napięcie skóry. Trzeba pamiętać, że odczuwalen efekty stosowania suplementów diety nie są widoczne od razu, ale po dłuższym czasie; jednak warto być cierpliwym i poczekać na skutki tego programu, który w półtora miesiąca może znacznie poprawić stan zdrowia skóry.

Collistar Anticellulite Capsules Caffeine+Escin – jeszcze inny

pomysł

Pomysłem na ten preparat jest kofeina, która wzmaga właściwe spalanie tłuszczy, co stanowi jeden z kluczy do problemu cellulitu. Preparat sprawia, że skóra staje się bardziej delikatna, bardziej jędrna i gładsza; wspiera spalanie tłuszczu, zmniejsza tak zwaną pomarańczową skórkę, skóra staje się miękka, elastyczna; preparat nie zawiera konserwantów, składników zapachowych, alkoholu ani barwników. Tabletki Collistar Special Perfect Body są przeznaczone do zewnętrznego użycia – po otworzeniu kapsułki wmasowywujemy jej zawartość ruchami w kierunku w górę, aplikując preparat od kostek wzwyż aż do uda. Można stosować preparat jako jedyny albo w połączeniu z innymi produktami przeciw cellulitowi; kapsułki te są używane także jako wstępna pielęgnacja przed zastosowaniem bardziej profesjonalnych preparatów.

Jak działają suplementy na cellulit i jakie są ich efekty?

Wszystkie suplementy na cellulit przyspieszają metabolizm komórkowy, rozkładają komórki tłuszczowe i doprowadzają do tego, że skóra na nowo staje się atrakcyjna. Suplementacja tabletkami na cellulit jest jednym z najlepszych sposobów walki z nim. Bardzo ważne jest właściwe dobranie suplementu; osobom niedoświadczonym mogą pomóc w tym wykwalifikowani specjaliści. Wszystkie tabletki, które prezentujemy w rankingu odznaczają się naturalnym składem oraz wysoką skutecznością, są także bezpieczna w użytkowaniu pod warunkiem stosowania zalecanych dawek dziennych; działają ogólnie wzmacniająco, a także detoksykująco, silnie regenerując skórę.

Jakie są opinie o tabletkach na cellulit?

Zanim zaczniemy jakąkolwiek kurację antycellulitową, warto zasięgnąć opinii tych pań, które już stosują tabletki; na różnych forach internetowych jest bardzo dużo wypowiedzi kobiet stosujących tabletki przeciwko cellulitowi. Można na przykład wejść na stronę jakieś apteki i odnaleźć produkt, dokładny opis, w tym przeciwwskazania, stosowanie oraz opinie użytkowniczek; z tym, że przeciwwskazań do stosowania tabletek na cellulit jest bardzo mało. Tabletki są jedną z najbardziej bezpiecznych kuracji, jaką można zaaplikować swojej skórze – przeważnie opinie o tabletkach są dobre, czasem entuzjastyczne. Dotyczy to suplementów diety z naturalnymi składnikami o bezpiecznym składzie, nie wywołujące skutków ubocznych i dość szybkich w działaniu terapeutycznym.

 

Komentarze |7|

 • Jak mozna sie inaczej suplementowac jezeli po tabletkach jest ciezko na zoladku? Ewentualnie ktore tabletki sa najbardziej przebadane z tych dostepnych w aptekach. Jestescie w stanie cos podpowiedziec? Bede max wdzieczna ^^

  odpowiedź

  • Może herbatki? Mieszanki ziół? Kosmetyki antycellulitowe jak już w ogóle nie można brać niczego ciężkiego na żołądek. Wiem że Naturidome Cellulite Stop i Eliminacid są bardzo ok, bo używam razem ze smarowaniem się vialise lifting effects. Co do tych tabletek z artykuły to się nie wypowiem, bo nie znam, ale chyba są ok.

   odpowiedź

   • tabsow nie znam ale znam z polecen wlasnie ten krem na cellulit i slyszalam ze jest bardzo dobry no i zreszta jest sporo nawet na ceneo pozytywnych recek. skladniki tez na lupie kosmetycznej sprawdzilam i tez jest elegancko.

    odpowiedź

 • Ja tam używam i tabletek na cellulit i balsamu na to samo. Jeżeli mogę to wolę zadziałać na kilka sposobów na problem by na pewno zadziałać więc łykam tabsy i nolicell wklepuje. Efekt mi się podoba, więc polecam się zainteresować….

  odpowiedź

  • a jezeli chodzi o ten kosmetyk na cellulit to po jakim czasie widzialac efekty u siebie i na jaki cellulit go stosujesz? a jakie tabletki uzywasz?

   odpowiedź

 • Perfect Body Cellulite jest wspaniałym produktem do redukcji cellulitu. Jest wygodny, lekki i łatwy w użyciu. Moim zdaniem, jest to produkt, który można polecić wszystkim, którzy zmagają się z cellulitem. Został stworzony z naturalnych składników, które naprawdę pomagają złagodzić objawy cellulitu. Produkt działa szybko i skutecznie, dając zauważalne rezultaty w krótkim czasie. To świetny produkt dla wszystkich, którzy chcą mieć piękną i gładką skórę. Polecam!

  odpowiedź

 • W PBC i cellactiv składniki kremu są dobrze dobrane, aby pomóc w zmniejszeniu widoczności cellulitu i wygładzeniu skóry. Krem jest także wystarczająco delikatny, aby być bezpiecznym do stosowania na twarz. Po kilku tygodniach stosowania tego produktu, można zauważyć zauważalne zmiany w wyglądzie skóry. Jest wydajny i wygodny w użyciu, dzięki czemu jest to dobry wybór dla kobiet, które szukają skutecznego produktu do walki z cellulitem.

  odpowiedź

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>