zweryfikowany

Najlepsze kremy na żylaki – Ranking i Opinie

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.


Żylaki nóg to bardzo poważne zaburzenie, które wiąże się z odpływem krwi z kończyn dolnych. Szukając przyczyn żylaków należy stwierdzić, że mogą mieć one wiele przyczyn m.in siedzący tryb życia, choroby układu krążenia, podnoszenie ciężarów. Osoby dotknięte tym zaburzeniem starają się radzić sobie na różne sposoby, używają w tym celu tabletek, kremów oraz maści. Chcąc sobie pomóc w sposób skuteczny, warto odpowiedzieć sobie które rozwiązanie na żylaki będzie tym najlepszym. 

Zobacz również: Żylaki kończyn dolnych; przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

W jaki sposób wybrać najwłaściwszy krem na żylaki? 

Wiele osób zastanawia się który krem na żylaki będzie tym najwłaściwszym, który pomoże najbardziej. W początkowym etapie poleca się, by skorzystać z żelów oraz z maści, które zawierają składniki naturalne. Oprócz leków warto również pomóc sobie domowymi sposobami, które mogą dopełnić proces wychodzenia z zaburzenia. Warto zaznaczyć, że zalecana jest aktywność fizyczna, regularne ćwiczenia. Warto zacząć prowadzić bardziej aktywny tryb życia, unikać długiego przesiadywania jak też ciągłego stania, ponadto lepiej zrezygnować z dźwigania.

Lekarze podkreślają, że bardzo niewskazane są używki. Wskazane będzie zarzucenie palenia papierosów, jeśli dotychczas było się palaczem, ponadto należy stosować pończochy oraz rajstopy przeciwżylakowe.

Ranking maści na żylaki. Które naprawdę są skuteczne?

Na rynku funkcjonuje dużo maści, które zachwalane są jako całkowicie skuteczne dla ludzi mierzących się z zaburzeniami związanymi z żylakami. Osoby które dopiero teraz poczuły, że mają taki problem, mogą poczuć się zakłopotane oraz zdezorientowane, gdyż trudno wybrać ten właściwy środek. Właśnie w tym celu powstał ranking, który ma na celu odpowiedzieć na pytanie, jakiej maści warto zaufać, która przyniesie należytą ulgę.

VaricOFF

VaricOFF to krem na żylaki z ekstraktem z kasztanowca. Osoby które zaufały temu rozwiązaniu podkreślały często, że krem pomaga skutecznie usunąć objawy żylaków, likwiduje skutecznie obrzęki oraz opuchnięcia, daje ulgę zmęczonym nogom. Ekstrakt z kasztanowca pozwala przywrócić elastyczność naczyń krwionośnych oraz uszczelnia ich ściany, diasmina która również jest składnikiem leku poprawia wydatnie wytrzymałość ścian naczyń krwionośnych, trokserutyna przeciwdziała obrzękom, hesperydyna łagodzi obrzęki jak również skurcze, arnika przeciwdziała skutecznie pojawianiu się zaczerwień oraz stanów zapalnych. Można powiedzieć, że VaricOFF to krem któremu zaufało już wiele osób, zaś pozytywne rekomendacje są sygnałem, że warto temu rozwiązaniu w zupełności zaufać. Krem należy stosować w zależności od potrzeb, delikatnie wmasowując niewielką jego ilość.

Varosin forte max

Varosin forte max to kosmetyk mający formę żelu, walczy skutecznie z mało estetycznie wyglądającymi żylakami kończyn dolnych. Kobiety które chcą w bezinwazyjny sposób zmniejszyć widoczność żył oraz tzw. pajączków powinny z pełnym przekonaniem zaufać działaniu Varosin forte max. Środek ten działa przeciwzapalnie, sprawia że ból związany z tworzeniem się żylaków kończyn dolnych staje się mniej uciążliwy bądź też całkowicie zanika. Środek ten jest najwyższej jakości, co potwierdzają osoby które zdecydowały się już z niego skorzystać. Produkt ten zawiera jedynie składniki naturalne co z pewnością stanowi jego wielki atut. Co ważne, producent jest na tyle mocno przekonany o tym, że jest to świetny środek, że daje 90- dniową gwarancję satysfakcji. Warto zapoznać się z rekomendacjami, w ich świetle można zaobserwować głosy, że jest to doskonały środek który sprawia, że fioletowe pajączki jak też guzki znikają.

Venoczar

Venoczar to tabletki, które mają w sposób skuteczny zmniejszyć obrzęk oraz poczucie ciężkości nóg. W skład tego suplementu diety wchodzą kasztanowiec, krwawnik, oczar wirginijski, dodatkowo miłorząb, pestki winogron, ruszczyk, nostrrzyk. Producent zachwala, że ten suplement diety jest wynikiem wielowiekowej tradycji Zakonu Bonifratrów, którego receptura ma już przeszło 400 lat i ma pomagać. Okazuje się jednak, że opinie o tych tabletkach są różne. Należy podkreślić, że suplement diety faktycznie jak to zostało zapowiedziane pomaga utrzymać właściwą cyrkulację krwi w mikronaczyniach, jednakże pojawiają się również opinie które wskazują, że ulga nóg nie jest całkowita, że inne środki działają bardziej efektywnie, są skuteczniejsze.

Venoczar można zakupić również w postaci żelu, działanie jest tutaj podobne. Reasumując, Venoczar należy ocenić, zarówno tabletki jak też żel jako produkt solidny. Największym atutem dla którego warto jednak zdecydować się na Venoczar jest fakt, że utrzymuje cyrkulację krwi w mikronaczyniach.

Maść na żylaki nóg z kasztanowca

Maść z kasztanowca stanowi sprawdzone rozwiązanie w przypadku dolegliwości związanych z dolegliwościami żylaków oraz odbytu. Należy pamiętać jednak, że wyciąg z kasztanowca należy stosować w mniej zaawansowanych stadiach, wielkim atutem tej maści jest fakt, że dodatkowo działa także na odbyt. Substancją leczniczą jest escyna, czyli saponina zawarta w nasionach. Escyna potrafi skutecznie poradzić sobie z bólem, stanami zapalnymi oraz z powstałymi obrzękami. Maść kasztanową możesz stosować zawsze wtedy, gdy dostrzegasz że potrzebujesz zwalczyć żylaki kończyn dolnych, żylaki odbytu, czyli tzw. hemoroidy, zaburzenia krążenia oraz zakrzepowe zapalenie żył. W chwili, kiedy dostrzegasz wylewy podskórne, obrzęki, złamania oraz zwichnięcia, wtedy to właśnie ta maść wsmarowana spowoduje poczucie ulgi.

Fortiven Active Gel

Fortiven Active Gel można zakupić w aptece bez recepty. Preparat ten został stworzony na bazie heparyny, która działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo. W przypadku tego leku należy jednak jasno zaznaczyć, że osoby które mają uczulenie na heparynę nie powinny go stosować. Należy również sprawdzić, czy którykolwiek ze składników Fortiven Active Gel nie powoduje reakcji alergicznej. W przypadku kiedy masz otwarte, krwawiące, sączące się rany również wtedy stosowanie żelu nie jest wskazane. Fortiven należy stosować od 1 do 3 razy w ciągu doby. Po zastosowaniu leku należy koniecznie umyć ręce. Opinie odnośnie Fortiven Active Gel są raczej pozytywne.

Lipohep

Lipohep jest stosowany jako miejscowe leczenie obrzęków oraz krwiaków, które powstały w wyniku zakrzepicy powierzchownych naczyń żylnych. Lipohep dostępny jest bez recepty, celem zastosowania należy rozpylić go na powierzchnię skóry. Co ważne, Lipohep sprawdza się często o wiele bardziej niż część leków które w swym składzie mają heparynę. Codzi tutaj przede wszystkim o to, że żel z liposomami przenika przez skórę w większym stopniu, zdecydowanie bardziej niż uczynią to medykamenty z heparyną. Lipohep sprawdza się u osób które są po przebytych tępych urazach oraz u borykających się z zakrzepowym zapaleniem żył.

BISZOLIN

BISZOLIN to produkt, który otrzymywany jest z naturalnego koncentratu balneologicznego biszofitu. Produkt ten jest całkowicie skuteczny w sytuacjach, kiedy pojawia się ból kręgosłupa, reumatyczne bóle stawów, bóle w barkach oraz w kolanach, zapalenie korzonków nerwowych, żylaki kończyn dolnych, bóle mięśni oraz kurcz, stany pourazowe, ostrogi oraz haluksy. BISZOLIN należy wsmarowywać przez mniej więcej 3 minuty, pobrany lek zostanie całkowicie wchłonięty w trakcie tego masażu. Co ważne, BISZOLIN powinno się wsmarowywać dwa razy w ciągu dnia, przez okres dwóch tygodni, dla prawidłowego działania niezwykle ważna jest więc systematyczność.

Hirupar

Hirupar to lek do pielęgnacji obolałych oraz zmęczonych nóg. W przypadku, kiedy istnieje poczucie obolałych nóg, Hirupar zadziała niezawodnie. Co ważne, produkt ten działa chłodząco, co z kolei sprawia, że po zastosowaniu można poczuć ogromną ulgę. Żel użyty do masażu nóg oraz stóp w niezawodny sposób poprawia krążenie. Składnikami aktywnymi są tutaj kompleks roślinny, czyli ruszczyk, nawłoć, cytryna, dodatkowo wyciąg z pijawek. Hirupar można stosować do codziennego użytku, szczególnie zalecane jest jego zastosowanie u osób które muszą mierzyć się z syndromem ciężkich stóp.

Varivorex Forte

Varivorex Forte to innowacyjny krem na żylaki, Rekomendacje, które można odnaleźć odnośnie tego leku są bardzo pozytywne. Osoby które zastosowały ten rewelacyjny krem w zasadzie pozbyły się syndromu ciężkich nóg, przestały ponawiać się problemy z żylakami, Co ważne, receptura tego medykamentu została oparta na składnikach naturalnych dlatego też nie należy się obawiać, że któryś ze składników zaszkodzi. Obok takich leków jak VaricOFF oraz Varosin forte jest to jeden z najbardziej skutecznych leków zapobiegających żylakom oraz obrzękom, dostępny na rynku.

Venofarm

Venofarm to skuteczny lek, którego działanie jest już widoczne po upływie od 24 do 48 godzin. Co ważne, Venofarm jest wytwarzany ręcznie, całkowicie naturalny co w konsekwencji powoduje, że można całkowicie zaufać. Skuteczność Venofarmu została sprawdzona na tysiącach pacjentów, opinie co do niego zawsze były pochlebne. Producent daje pełną gwarancję skuteczności, dlatego też można uznać, że jest to jeden z najlepszych kremów dostępnych na rynku. Sekretem odczucia satysfakcji w postaci zaniku obrzmienia jest tutaj ekstrakt z dzikiego kasztana, pestek winogron oraz z korzenia ciemiernika.

Lioton 1000 z heparyną

Lioton 1000 z Heparyną określany jest jako całkowicie skuteczny lek w walce z żylakami oraz obrzękami. Sekretem jego skuteczności jest odpowiednio wysokie stężenie heparyny w żelowej formule, która świetnie się wchłania w miejsca występowania dolegliwości. Osoby które skorzystały z Lioton 1000 chwalą sobie przyjemny, lawendowy zapach oraz szybki efekt chłodzenia. Można powiedzieć, że Lioton 1000 z Heparyną to rozwiązanie, któremu można w pełni zaufać.

Neoveris

Neoveris to sprawdzony, przetestowany krem na żylaki, którego działanie jest niezwykle szybkie i całkowicie efektywne. Sekretem tego kremu jest w pełni naturalna receptura. Bardzo ważne przy wyborze dla siebie odpowiedniego kremu na żylaki jest by sprawdzić recepturę, te kremy oparte na naturalnej recepturze są o wiele bardziej efektywne w działaniu niż zawierajace szkodliwe substancje chemiczne. Warto wykazać się systematycznością przy dawkowaniu Neoveris a także zrezygnować ze szkodliwych nałogów, co skutecznie usprawni proces leczenia.

Komentarze |1|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>