zweryfikowany

Loxon Max – co warto wiedzieć przed kupnem?

Autor: Józef Barcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.


Niemalże połowa mężczyzn w Polsce musi radzić sobie z problemem wypadających włosów. Niektórzy próbowali sięgać po różne specyfiki, które miały rzekomo pomóc. Szukali rad u lekarzy i u internautów. Pewnie też przy tym natknęli się na markę Loxon i mieli okazję wypróbować specyfik.

 

Loxon Max

Do niedawna jeszcze był sprzedawany jedynie na receptę i to pod nazwą Loxon 5%. Obecnie znamy go jako Loxon Max. Skład się nie zmienił. Jednak teraz można go kupić bez polecenia od specjalisty.

Jego głównym składnikiem jest minoksydyl. Służy tego, by pobudzić włosy do porostu przez to, że zwiększa przepływ krwi w naczyniach skórnych. Jednak czy naprawdę to działaniu? Czego możemy się po nim spodziewać?

 

Czym jest Loxon Max?

Jest to preparat, który ma zapobiegać łysieniu androgenowemu. Na chwilę obecną nie potrzeba recepty, by go zakupić.  Substancja czynna minoksydyl jest tutaj w stężeniu 5% (stąd wcześniejsza nazwa Loxon 5%).

Preparat jest dostępny w wersji płynnej. Jest to wygodne w stosowaniu. Wystarczy odpowiednią dawkę nałożyć na owłosioną skórę i oczekiwać efektów. Zdaniem producenta można go stosować nie tylko w przypadku mężczyzn, ale także kobiet.

Efekty są widoczne dosyć szybko (już po dwóch miesiącach włosy będą o wiele rzadziej wypadać, a do tego pojawią się nowe, świeże i piękne porosty), ale pełny efekt będzie zauważalny dopiero po upływie roku. Przez ten czas konieczne jest regularne stosowanie Loxon Max.

W składzie 1 ml preparatu znajdziemy 50mg minoksydolu. Poza tym są tutaj: etanol 96%, woda oczyszczona, kwas cytrynowy, glikol propylenowy.

 

Jak działa minoksydyl?

Ta substancja czynna jest odpowiedzialna za pobudzanie mieszków włosowych do działania. Dzięki temu można je wzmocnić i uchronić się przed łysieniem androgenowym. Producent zaleca, by przed rozpoczęciem stosowania preparatu, skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Szczególnie w sytuacji, gdy nigdy wcześniej w rodzinie nie dochodziło do androgenowego wypadania włosów. Może się okazać, że przyczyna leży w czymś innym i inne leczenie będzie skuteczniejsze.

Loxon Max powinno się stosować w wieku 18-65 lat.

 

Przeciwskazania do stosowania Loxon Max

Loxon Max nie powinny stosować osoby:

 • Poniżej 18 roku życia oraz powyżej 65 roku życia
 • Które mają ogoloną głowę
 • Z nadciśnieniem tętniczym
 • U których występuje wrażliwość lub alergia na minoksidil lub inny składnik preparatu
 • Z chorobami skóry, np. AZS, łuszczyca, podrażnieniem, bólami, zaczerwienieniem lub stanem zapalnym
 • Które jednocześnie stosują inne leki lub opatrunki na głowie
 • U których łysienie było nagłe lub spowodowane chorobami, np. problemami z tarczycą, stanem zapalnym skóry głowy, toczeniem rumieniowatym układowym lub w przypadku, gdy trudno określić, co wpłynęło na nagłą utratę włosów.

 

 

Jak dawkować Loxon Max?

Producent Loxon Max zaleca stosowanie preparatu według następujących zasad:

 • Używamy leku 2 razy na dzień – najlepiej z rana, a potem wieczorem
 • 1 dawka = 1 ml płynu (10 naciśnięć pompki)

Na raz nigdy nie powinniśmy podawać większej dawki leku. Nawet jeśli np. rano zapomnieliśmy i wieczorem chcemy uzupełnić brak. Nie będzie to dobre dla skóry naszej głowy. Lepiej pominąć tę dawkę.

 • Nie wolno przekraczać dawki 2 ml na dzień (to porcja 100 mg minoksidilu), gdyż większa dawka nie sprawi, że efekty będą lepsze. Także gdy zapomnimy poprzedniego dnia o dawce, nie powinniśmy zwiększać dawki kolejnego dnia.

Jeśli zapomnimy najlepiej skorzystać z Loxon Max od razu po przypomnieniu sobie o kolejnej dawce. Jeśli jednak już jest kolejna, to pomijamy poprzednią.

Preparat zawsze nakładamy na zdrową skórę głowy na miejsca, które są narażone na wypadanie włosów. Nie wolno używać preparatu na mokre włosy. Zawsze dbamy o to, by włosy i skóra były suche przed aplikacją leku.

Preparat nakładamy na włosy i wmasowujemy delikatnie w skórę głowy. Trzeba przy tym zadbać, by lek nie ostał się do oczu, ust ani nosa czy tez na inne miejsca na ciele. Jeśli do tego dojdzie, może się okazać, że w danym miejscu zaczną rosnąć włosy, co nie będzie zamierzone z naszej strony. po każdym użyciu preparatu należy dokładnie umyć ręce.

 

Jak długo należy stosować Loxon Max?

Przeważnie zaleca się stosowanie leku Loxon Max przez ok. rok. Dzięki temu możemy zauważyć najlepsze efekty w jego działaniu. Jednak przeważnie już po 2 miesiącach stosowania minoksidilu powinny być zauważalne pierwsze rezultaty.

Trzeba jednak pamiętać, że leczenie łysienia androgenowego nie należy do krótkich kuracji. Tutaj należy zawsze wykazywać się sporą cierpliwością i odpowiedzialnością.

Gdy tylko zauważymy efekty, warto kontynuować leczenie, gdyż dzięki temu możemy osiągnąć realne efekty i nie utracić tego, co do tej pory zyskaliśmy. Jeśli jednak po roku nie zauważymy efektów, równie dobrze można odstawić preparat Loxon Max.

Zdaniem producenta na początku wypadanie włosów może być nawet większe niż normalnie. Jednak po 2-6 tygodnia wszystko wróci do normy, a potem przyjdzie czas na okres, gdy wypadanie stanie się coraz mniejsze, aż całkowicie powinno ustać. Jeśli stan ten będzie trwać za wiele czasu, powinniśmy skonsultować się z lekarzem.

 

Przyjęcie większej dawki leku Loxon Max

Warto dbać o to, by stosować Loxon Max zgodnie z zalecenia producenta, które są zapisane w ulotce, lub zgodnie z zaleceniami lekarza, który przepisał lek. jeśli zwiększymy dawkę, nie powinniśmy oczekiwać, że efekty będą o wiele lepsze.

Poza tym przedawkowanie Loxon Max jest dosyć niskie. Zwłaszcza gdy stosujemy go prawidłowo i zgodnie z zaleceniami. Ponadto nie zauważono, by sam preparat wywoływał jakieś skutki uboczne.

Warto jednak pamiętać, by nie przekraczać dziennej porcji 2 ml płynu  (100 mg substancji aktywnej).

 

Skutki uboczne stosowania Loxon Max

Bardzo rzadko zdarza się, że występują skutki uboczne podczas stosowania leku Loxon Max. Jedynie w przypadku przedawkowania lub alergii na którykolwiek ze składników preparatu. W takiej sytuacji należy skonsultować się z lekarzem.

Najcięższe reakcje alergiczne to:

 • Trudności w oddychaniu i przełykaniu
 • Obrzęk naczyniorychowy
 • Obrzęk warg, twarzy, języka, gardła

Trzeba też czym prędzej odstawić lek, jeśli zauważymy u siebie następujące objawy:

 • Omdlenie
 • Nagły przyrost masy ciała
 • Ból w klatce piersiowej
 • Obrzęk dłoni lub stóp
 • Podrażnienie lub zaczerwienienie skóry przez dłuższy okres czasu
 • Przyspieszona akcja serca
 • Niskie ciśnienie krwi
 • Zawroty głowy

Wśród często występujących objawów wymienia się:

 • Obrzęk
 • Nadmierny wzrost włosów
 • Bóle w klatce piersiowej
 • Rumień miejscowy
 • Zapalenie skóry
 • Świąt
 • Bóle głowy

Rzadko jednak występują:

 • Niskie ciśnienie krwi
 • Przejściowa utrata włosów
 • Suchość skóry głowy
 • Łuszczenie się skóry głowy

Jeśli przypadkiem połkniemy lek, należy od razu udać się do lekarza. Wśród objawów tego zjawiska wymienia się: zawroty głowy, tachykardię, omdlenia, zatrzymanie płynów (to powoduje nagły przyrost ciała).

 

Środki ostrożności podczas stosowania Loxon Max

Podczas korzystanie z leku Loxon Max warto zachować pewną ostrożność, dzięki czemu unikniemy późniejszych problemów i skutków ubocznych. W przypadku osób, które mają problemy z sercem lub chorobami układu krążenia, warto zrezygnować z korzystania leku lub najpierw skonsultować się z lekarzem.

Jako, że w składzie znajduje się alkohol, należy ostrożnie aplikować produkt. Nie może dostać się do oczu i błon śluzowych, gdyż może dojść od ich podrażnienia. Jeśli już się tak stanie, najlepiej oczyścić oczy lub błony śluzowe czystą wodą.

Nie należy też połykać płynu, wdychać mgiełki i oparów Loxon Max, gdyż może doprowadzić to do poważnych problemów.

Lek należy trzymać poza zasięgiem dzieci. Nie mogą z niego korzystać osoby do 18 roku życia oraz seniorzy po 65 roku życia.

 

Czy dochodzi do interakcji między Loxon Max a innymi lekami?

Najlepiej podczas stosowanie Loxon Max unikać używania innych preparatów na skórę głowy. Mogą bowiem doprowadzić do większego wchłaniania się płynu Loxon Max do krwiobiegu. Jest to związane z tym, że dochodzi do zmian ochronnych właściwości rogowej warstwy naskórka. Wśród substancji, które mogą to wywoływać wymienia się:

 • Wazelinę
 • Kortykosteroidy
 • Tretynoinę
 • Dytranol

 

Loxon Max a ciąża i karmienie piersią

Ze względu na dużą zawartość alkoholu kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny unikać korzystania z leku Loxon Max.

 

Co o Loxon Max sądzą użytkownicy?

Zanim zaczniemy korzystać z jakiegoś preparatu, zawsze warto poznać jego skład, sposób działania, skutki uboczne, ale też powinniśmy sprawdzić, co inni mówią na jego temat. Dzięki temu dowiemy się, czy rzeczywiście działa, czy jego działanie jest naciągane, czy może jest szkodliwy dla zdrowia.

Przypomnijmy, że w Loxon Max znajdziemy substancję aktywną minoksydyl, który jest podobno nie tylko skuteczna substancją, ale także bezpieczną dla naszego zdrowia. Mimo to można w internecie znaleźć wiele różnych opinii na jego temat.

„Loxon lałem na głowę dwa miesiące, ale to nie dla mnie, nie jestem taki cierpliwy. Kto poleci jakieś inne płyny?” //Mateusz

„Loxon polecił mi lekarz, używałem go jeszcze jak był na receptę. Moje włosy wyglądają trochę lepiej, więc jestem zadowolony, choć dalej są słabe. Czubek głowy i zakola ciągle łyse, ale więcej i tak się nie spodziewałem.” //Kacper

Jak widać już niejeden mężczyzna miał okazję sprawdzić Loxon Max. Przeważnie jednak nikt nie zauważył jakichś zaskakujących efektów. Produkt jako tako pomaga, ale na wiele nie można liczyć.

 

Ile kosztuje Loxon Max?

Ceny są różne, gdy chodzi o Loxon Max. Jednak przeważnie znajdziemy go w cenie 35-40 zł za jedno opakowanie, które zawiera 60 ml płynu. Taka ilość może spokojnie wystarczyć na 30 dni regularnego stosowania.

Obecnie Loxon Max jest możliwy do kupienia w wielu aptekach stacjonarnych. Jednak można go także zamówić przez internet. Nie ma jednak potrzeby stawiać się z receptą.

 

Podsumowanie

Jak widać, Loxon Max nie jest szczególnie skuteczny preparatem, którym powinniśmy się zainteresować. Nieznacznie poprawia stan włosów, ale nie sprawia, że przestaniemy łysieć i odzyskamy piękną, bujną fryzurę.

Dlatego lepiej poszukać skutecznych zamienników, które mają bardziej naturalny skład oraz przy których nie musimy obawiać się, że wystąpią u nas skutki uboczne.

 

Komentarze |2|

 • Po trzech miesiącach stosowania produktu Loxon Max, jestem zmuszony wyrazić negatywną opinię na jego temat. Pomimo regularnego stosowania, nie zauważyłem żadnej poprawy w wyglądzie i kondycji moich włosów.

  Loxon Max miał być rozwiązaniem mojego problemu z utratą włosów, ale niestety nie spełnił moich oczekiwań. Mimo że używałem go zgodnie z instrukcjami producenta, nie zauważyłem żadnych korzyści związanych z jego stosowaniem. Włosy nadal wypadają w takim samym tempie jak wcześniej, a ich ogólna kondycja pozostaje taka sama.

  Nie do końca spełnił również moje oczekiwania, jeśli chodzi o łatwość aplikacji i wchłanianie produktu. Po nałożeniu preparatu, często czułem tłustą i ciężką warstwę na skórze głowy, co powodowało dyskomfort i nieprzyjemne uczucie.

  W moim przypadku Loxon Max okazał się nieskutecznym rozwiązaniem, a cena produktu jest stosunkowo wysoka w porównaniu do innych dostępnych na rynku produktów przeciw wypadaniu włosów. Z tego powodu, nie polecam Loxon Max osobom, które szukają skutecznego rozwiązania dla swojego problemu z utratą włosów.

  odpowiedź

 • Niestety, produkt Loxon Max okazał się nieskuteczny w moim przypadku. Mimo regularnego stosowania przez kilka tygodni, nie zauważyłem żadnej poprawy w wyglądzie moich włosów. Nie polecam tego produktu.

  odpowiedź

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>