zweryfikowany

KFD Caffeine 200 mg – [ Recenzja okiem Dietetyka ] zamiennik kawy czy skuteczny suplement na odchudzanie?

Autor: Grzegorz Morawski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Suplementy diety

Odchudzanie kofeiną?

Czym jest kofeina i jak działa na ludzki organizm?

Kofeina to substancja która zwiększa podaż energii w organizmie, pobudza, łagodzi ból i zmniejsza napięcie organizmu. Stosowana jest w preparatach leczniczych, które stosuje się na kaszel i duszności. Jest bardzo popularna i zachwalana z uwagi na swoje właściwości. Kofeina nie tylko pobudza i zwiększa energię, ale także maskuje zmęczenie. Można by sądzić, że to cudowne panaceum na brak sił czy wypalenie. Nic bardziej mylnego.

Dlaczego warto wiedzieć więcej o kofeinie?

Wbrew pozorom, nadmierne spożywanie produktów bogatych w kofeinę może powodować niebezpieczne w skutkach objawy – początkowo są to silne pobudzenie i bóle głowy, które w kolejnych dniach mogą przybrać postać silnych zawrotów głowy i bezsenności. To wszystko może oprowadzić do rozdrażnienia i ogólnego rozregulowania funkcji organizmu. Nadmiar kofeiny, szczególnie niebezpieczny jest u młodzieży i osób młodych – nadmierne pobudzenie negatywnie wpływa na zdolności koncentracji i skupienia uwagi, zaburza pamięć i negatywnie wpływa na stan emocjonalny. Nadużywanie produktów, które zawierają kofeinę to pierwszy krok do uzależnienia, które może skutkować depresją i innymi zaburzeniami natury psychicznej. Biorąc pod uwagę, że kofeina obecna jest nie tylko w kawie, ale i lekach, napojach energetycznych, herbacie czarnej i zielonej, napojach typu cola a nawet czekoladzie – łatwo o objawy przedawkowania i zatrucie kofeiną.

KFD Caffeine 200mg – jak działa ten suplement

Suplement diety KFD Caffeine 200mg zawiera bardzo dużą dawkę kofeiny. Jak obiecuje producent, taka dawka ma na celu:

  • zwiększenie energii potrzebnej do działania;
  • przeciwdziałanie zmęczeniu zarówno fizycznemu jak i psychicznemu;
  • poprawą wyników sportowych;
  • zwiększenie aktywności fizycznej w ciągu dnia.

KFD Caffeine 200mg – dla kogo?

Producent zachwala ten preparat jako idealny dla osób uprawiający sport. Tabletka zażyta przed treningiem pobudza i zwiększa podaż energii.

Kofeina w tabletkach to doskonały zamiennik kawy, której smak nie odpowiada każdemu. Dodatkowo odpowiedni dla osób, które z różnych powodów unikają barwiącego działania kawy na zęby.

Takie zalety suplementu można bezpośrednio odczytać jako idealny – bezpieczny suplement wspomagający odchudzanie.Producent nie wprost, ale między wierszami, poleca preparat osobom, które zaczynają walkę z nadprogramowymi kilogramami. Pobudzające działanie kofeiny ma dodać im energii fizycznej i psychicznej. Dodatkowe siły i witalność mają zwiększyć efektywność treningów i gwarantować dłuższe przebywanie czy to na siłowni czy innych formach aktywności fizycznej.

Czy tak jest w rzeczywistości? Przyjrzyjmy się bliżej działaniu tego suplementu, jego opiniom użytkowników i efektom.

KFD Caffeine 200mg skład, dawkowanie i cena

Suplement ten zawiera kofeinę w postaci bezwodnej w dawce 200mg, nośnikiem tej substancji jest maltodekstryna. Otoczka preparatu jest wytworzona z żelatyny, a więc suplement nie nadaje się do spożycia przez wegetarian i wegan.

Według ulotki producent zaleca spożywanie 1 kapsułki dziennie. Jednocześnie wskazuje, że produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez kobiety w ciąży i dzieci. Opakowanie zawiera 100 kapsułek, które użytkownikowi wystarczą na 100 dni stosowania – czyli ponad 3 miesiące.

Preparat na stronie producenta kosztuje około 14 PLN, czyli mniej niż porcja kawy w popularnej sieci kawiarni. To atrakcyjna cena, biorąc pod uwagę czas przez który możemy używać 1 opakowanie suplementu.

KFD Caffeine 200mg opinie użytkowników

Opinie użytkowników, którymi chwali się producent na swojej stronie internetowej są jednoznaczne – to doskonały preparat. Klienci cenią sobie przede wszystkim:

  • niską cenę preparatu;
  • łatwe do połknięcia tabletki;
  • skuteczne pobudzenie.

Zdecydowany brak ospałości, wcześniej często byłem zamulony na treningu! Teraz większe pobudzenie po jednej tabletce!

Wziąłem przed treningiem ok 15 2 tabletki na początku nie poczułem jakoś różnicy pewnie za szybko zażyłem jednak wychodząc z siłowni po ciężkim treningu nie byłem ani trochę ospały teraz jest prawie 22 i cały czas kur… czuje się mega pobudzony mam tylko nadzieję że dziś zasnę. Stosunek jakości do ceny 10/10.

I to by było właściwie na tyle pozytywów, jakie dostrzegają użytkownicy. Suplement dedykowany głównie dla osób uprawiających sport, które chcą podnieść swoją wydajność, nie spełnia najwyraźniej swojej roli. Pozytywne uwagi co do ceny i formy kapsułek, mieszają się jak widać z wizją uzależnienia i przyzwyczajenia organizmu.Użytkownicy jednocześnie zauważają negatywne oddziaływanie kofeiny na organizmy – brak snu, zaburzenia funkcjonowania i niebezpieczeństwo przedawkowania.

Trudno jednak oczekiwać, że producent strzeli sobie w kolano prezentując mało pochlebne opinie. A takie również się zdarzają. Przede wszystkim użytkownicy zauważają, że preparat szybko uzależnia, po kilku dniach stosowana dotychczas dawka jest już nie wystarczająca. Do uzyskania pożądanych efektów, trzeba zażywać coraz więcej kapsułek.

Bardzo dobre pobudzenie już po jednej tabletce, dobre jako zamiennik przedtreningowek. Nie ryje bebechów i serducha jak przedtreningowki a pobudzenie podobne, polecam nie brać codziennie bo organizm się przyzwyczai , Dobra cena i jakość.

Czytam opinie na temat tej kofeiny i zazdroszczę ludziom. Wziąłem 1 tabletkę – nic, innego dnia 2 – nic, teraz 3 i nadal nic. Bardziej mnie usypia niż dodaje energii 🙁 Nie rozumiem, albo mój organizm traktuje kofeinę jak placebo (ale napoje energetyczne mnie stawiają na nogi), albo to nie działa. Nawet popijam colą żeby dodać też cukru, ale nadal nic. Zawiodłem się, ALE NIE MÓWIĘ że nie polecam produktu. Może akurat na mnie nie działa, a inni skaczą po niej po suficie 😛

KFD Caffeine 200mg gdzie kupić?

Jak większość suplementów diety, również KFD Caffeine 200mg jest dostępny w aptekach, sklepach dla sportowców, na aukcjach Allegro, Olx i sklepie producenta. Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w ten preparat, aby mieć pewność oryginału i właściwego go przechowywania?

Sklep dla sportowców i apteki

Z pewnością warto udać się do tych miejsc w celu zakupienia suplementu. Mamy pewność, że preparat ma ważny termin do spożycia i był on przechowywany właściwie. Ponadto w aptece, farmaceuta może nam udzielić ważnych wskazówek dotyczących stosowania i łączenia preparatu z innymi zażywanymi przez nas suplementami i lekami.

Sklep producenta

Dobre miejsce do zakupu preparatu. Producent często stosuje różne promocje i akcje rabatowe, mające na celu zachęcenie klientów do kupowania coraz większej ilości różnorodnych suplementów. Może to prowadzić do sytuacji, w której klient zażywa wiele suplementów, które oddziałują na siebie w sposób szkodliwy i niebezpieczny dla zdrowia.

Allegro i Olx

Zdecydowanie odradzam kupowanie w tych miejscach suplementów diety. Nigdy nie wiemy od kogo, tak na prawdę kupujemy. Czy zakupiony przez nas preparat jest oryginalny czy fałszowany. Nie znamy historii pochodzenia produktu. Dodatkowo dochodzi ryzyko niewłaściwego przechowywania opakowań – na słońcu czy też na mrozie, co mogło mieć bardzo zły wpływ na rozkład substancji czynnej.

KFD Caffeine 200mg – ryzyko stosowania

W suplementacji podczas kuracji odchudzającej stosuje się ją z uwagi na działanie moczopędne, przeciwdziałanie zmęczeniu i zwiększanie Badania mówią, że bezpieczna dawka kofeiny, jaką dorosły człowiek może przyjąć przez cały dzień to 400mg. Przyjmując jedynie 2 tabletki tego suplementu, łatwo przedawkować tę substancję, biorąc pod uwagę, że spożywamy pochodną kofeiny – teinę, chociażby w popularnej herbacie, czy napojach energetycznych. Dlatego o przedawkowanie tej substancji nie trudno.

Niekontrolowane zażywanie substancji, które mają za zadanie pobudzić może być bardzo niebezpieczne w skutkach. Maskowanie efektu zmęczenia, jaki wysyła organizm może doprowadzić do poważnych uszkodzeń organów i trwałych skutków zdrowotnych. Wprowadzanie do organizmu kofeiny w postaci naturalnej, a więc z kawą czy herbatą jest znacznie bezpieczniejsze – nadmiar tej substancji, organizm zasygnalizuje odrzuceniem tych napoi  – brakiem ochoty na nie czy wręcz wzmożoną niechęcią. Kofeina w postaci kapsułek, przyjęta w kilka sekund nie będzie miała szansy na sygnał organizmu w postaci braku ochoty na nią. To prosty mechanizm – przesyt danej substancji w organizmie przedkłada się na brak ochoty czy też nawet wstręt do produktów, które ją zawierają. W przypadku suplementacji w postaci pastylek, łatwo o zachwianie tych naturalnych mechanizmów obronnych organizmu.

Kofeina jako preparat odchudzający

Kofeina zdecydowanie nie jest substancją, która odchudza sama w sobie. Warto wypić kawę czy zieloną herbatę, aby nawodnić i pobudzić organizm przed treningiem. Zażywanie natomiast kofeiny w postaci tabletek może spowodować niebezpieczne skutki uboczne. Producent KDF Caffeine 200mg nie ostrzega, choć powinien o możliwości niekontrolowanego uszkodzenia układu krążenia i spadku koncentracji. Kofeina w pastylkach jest dobrym rozwiązaniem dla osób świadomych, które z różnych przyczyn nie przyjmują kofeiny w innej postaci, a chcą lekko pobudzić się i dodać sobie energii. Wtedy 1 tabletka zażywana z rozwagą nie powinna zaszkodzić.

Jednakże przekroczenie dobowej, bezpiecznej dawki kofeiny spowodować może zaburzenia, które odbiją się na zdrowiu całego organizmu.

Nie da się odchudzić i pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej, stosując tabletki z kofeiną. Po tym suplemencie, nie będziemy biegać jak szaleni, nie zwiększy się nagle nasza wydajność i moc. Możemy co najwyżej nabawić się kontuzji i urazu. Dźwigając ponad nasze możliwości czy też przedłużając nagle czas treningu, nie słysząc jednocześnie sygnałów zmęczenia jakie wydaje nasz organizm, zamiast się odchudzić – nabawimy się urazy do sportu.

Nie dajmy się zwieść obietnicom nadludzkiej siły i niekończącej się mocy, wzrostowi sił witalnych, które spowodują nagle, że staniemy się super sportowcami bez grama tłuszczu. Kofeina w pastylkach to raczej przyjemny dodatek dla aktywnych ludzi, którzy nie przepadają za kawą, niż suplement który nadaje się jako tabletki na odchudzanie.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>