zweryfikowany

Jak powiększyć piersi – 8 sposobów

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Kobieta | Uroda

Pewnie każda z kobiet marzy o idealnym, jędrnym, pełnym i kształtnym biuście. Jednak nie każdą z nas stać na zbyt kosztowne operacje powiększające. Przedstawię wam 8 sprawdzonych sposobów na powiększenie piersi, z których korzystają kobiety. Aby szybko zwiększyć rozmiar piersi należy zastosować kilka sztuczek – trików, dzięki którym Wasz biust zwiększy swoją objętość.

8 sposobów na powiększenie piersi:

  1. Dieta
  2. Ćwiczenia
  3. Pigułki antykoncepcyjne
  4. Masaż
  5. Tabletki i kremy
  6. Zwiększenie masy ciała
  7. Kwas hialuronowy
  8. Operacja chirurgiczna

Dieta

Estrogen, prolaktyna, a także progesteron to jedne z najważniejszych hormonów dotyczących rozmiaru piersi. Dzięki nim kobiety regulują cykl miesiączkowy, utrzymują libido, stabilizują gospodarkę lipidową, a także odpowiadają za syntezę białek endogennych.

Hormony warunkują rozwój kobiecych cech płciowych, takich jak np. rozmiar, kształt oraz jędrność piersi. W biuście odkłada się tkanka tłuszczowa, która zwiększa ich rozmiar, dzięki hormonom.

Aby zwiększyć rozmiar piersi należy wprowadzić do codziennej diety następujące składniki:

– soja, która zawiera fitoestrogeny (są to roślinne odpowiedniki estrogenu), które pobudzają receptory estrogenowe
– orzechy, ponieważ stanowią źródło tłuszczy jednonasyconych
– zielone warzywa liściaste, które zapewniają źródło żelaza oraz wapnia, a także zapobiegają zbyt dużemu wytwarzaniu testosteronu.

Jednak aby uniknąć nadmiernego odkładania się tłuszczu, produkty na których powinna opierać się dieta powinny być nieprzetworzone oraz zdrowe.

Ćwiczenia

Każda z kobiet decydując się na ćwiczenia, aby schudnąć, martwi się, że ich piersi się zmniejszą. Niekoniecznie. Dobierając odpowiednie ćwiczenia można tego uniknąć. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom biust stanie się jędrniejszy.

Najlepszym sposobem będzie ćwiczenie na siłowni, jednak należy pamiętać aby skorzystać z pomocy trenera. Taka osoba zapewni odpowiedni zestaw ćwiczeń, a także pokaże jak prawidłowo je wykonywać.

Jednak nie musisz ćwiczyć na siłowni. W domu także możesz wykonać kilka ćwiczeń, które pomogą Ci w zwiększeniu biustu, oto one:

– pompki,
– pompki przy ścianie,
– rozpiętki,
– rozpiętki odwrotne,
– pompki w podporze tyłem,
– pompki z nogami na podwyższeniu.

Pamiętaj! Przed każdymi ćwiczeniami wykonaj rozgrzewkę.

Pigułki antykoncepcyjne

Wiele kobiet stosuje tabletki antykoncepcyjne. Po zaczęciu stosowania tego typu antykoncepcji, kobiety zauważyły, że ich piersi zwiększyły swój rozmiar. Mimo, że większość kobiet na to nie narzeka, jest to jeden ze skutków ubocznych przyjmowania tabletek. Jaki jest efekt przyjmowania tabletek? Podczas stosowania biust może zwiększych się nawet o 2 rozmiary.

Masaż

Dokładnie tak. Dzięki odpowiedniemu masażowi ciała kobiece piersi staną się jędrniejsze oraz większe. Poprzez intensywne dokrwienie gruczołów piersiowych w organizmie zwiększa się napływ estrogenów oraz prolaktyny. Jak należy masować piersi? Oto 3 proste kroki:

– Zanim zaczniesz masować piersi rozgrzej swoje dłonie pocierając nimi.
– Następnie nałóż olejek lub specjalny preparat do powiększania biustu.
– Biust należy masować od dolnej części piersi, aż do górnej części mostka.

Jak często wykonywać taki masaż?

Dla lepszych i szybszych efektów należy wykonywać masaż 2 razy dziennie. Najważniejsze, aby wykonywać go przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Masowanie piersi powinno trwać minimum 10-15 minut.

Jednak masaż piersi nie tylko działa na ich zwiększenie. Taki regularny masaż może zapobiec rakowi piersi, pozwala się odprężyć i zrelaksować po ciężkim dniu, a także zmniejsza napięcie miesiączkowe.

Więc czemu nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Może partner pomoże w wykonaniu takiego masażu co będzie świetną grą wstępną.

Często czytane: Szczotkowanie ciała na sucho: Czy warto? Efekty, Uwaga na Przeciwwskazania

Tabletki i kremy

W dzisiejszych czasach można znaleźć także tabletki powiększające piersi. Jednak należy szukać takich, które posiadają naturalne składniki, które stymulują organizm do rozwoju tkanek budujących. Także kremy działają na podobnej zasadzie. Można je stosować równomiernie z masażem (zamiast olejku).

Zwiększenie masy ciała

Dzięki zwiększeniu masy ciała, piersi powinny zwiększyć swój rozmiar (jako że zbudowane są z tkanki tłuszczowej). Jednak należy pamiętać o tym, aby regularnie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Każdy człowiek jest inny i to czy kilka dodatkowych kilogramów pójdzie w biust zależy głównie od uwarunkowania genetycznego. Dlatego też ta metoda jest nieodpowiednia dla wszystkich kobiet.

Kwas hialuronowy

Większość z kobiet zna zalety kwasu hialuronowego. Obecnie stosowany jest między innymi w zabiegach powiększających usta. Taki zabieg można wykonać także na piersiach. Trwa on około 30-40 minut i nie pozostawia żadnych blizn. Mimo, że taki zabieg posiada swoje zalety, ma także wady. Jedną z nich jest to, że pomimo dobrych efektów (piersi większe nawet o 2 rozmiary) rezultat utrzymuje się tylko przez pewien czas (5 lat). Jaki jest koszt takiego zabiegu? Cena takiego zabiegu zaczyna się od ok. 3000 zł.

Operacje chirurgiczne

To ostatni sposób na zwiększenie piersi i jednocześnie najdroższy. Wyróżnia się 2 sposoby przeprowadzenia operacji. Można przeszczepić tkankę tłuszczową, albo użyć implantów. Taki zabieg trwa około 2 godzin. Jednak trzeba się liczyć z okresem rekonwalescencji, który wynosi miesiąc, a także z noszeniem specjalistycznego biustonosza.

Jaki jest koszt takiego zabiegu?

To zależy na jaką metodę się zdecydujemy i w jakiej placówce. Jedna koszt operacji może sięgać 12-20 tysięcy złotych.

Jak widać istnieje kilka sposobów na powiększenie piersi. Jedne liczą się z dużymi kosztami, inne tego nie wymagają.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>