zweryfikowany

Grinday Shape Up – Thermogenic [Pełna Recenzja] na odchudzanie, ale czy warto?

Autor: Grzegorz Morawski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Suplementy diety

Odchudzanie i tracenie na wadze było lub nadal jest zmorą bardzo wielu ludzi. Katowanie się dietami, ćwiczeniami nie zawsze daje oczekiwany efekt, co frustruje jeszcze bardziej, gdyż mimo ogromnego wysiłku efekty są niewielkie lub nie ma ich wcale. Z pomocą przychodzi wiele produktów, które bardziej lub mniej wpływają na proces odchudzania. Na rynku dostępne są herbatki odchudzające, kremy wyszczuplające, tabletki na odchudzanie czy też wiele innych produktów bardziej lub mniej znanych producentów. Warto bliżej przyjrzeć się wspomnianym tabletkom odchudzającym. Przyjrzyjmy się zatem jednemu ze środków dostępnych na rynku – Grinday Shape Up –Thermogenic Suplement Diety.

 

Co to za produkt?

Shape Up – Thermogenic jest to suplement diety oferowany przez firmę GRINDAY. Producent przedstawia go jako produkt, który reguluje i wspiera kontrolę masy ciała, dzięki czemu możliwe jest mniejsze gromadzenie tłuszczu oraz hamowanie często tak uciążliwego apetytu. Zwiększa on również termogenezę (zespół procesów w organizmie, których celem jest wytwarzanie ciepła dla utrzymania stałej temperatury ciała), która pozwala na pobudzenie metabolizmu tłuszczów i węglowodanów. Dzięki detoksykacji i oczyszczeniu organizmu pobudza i zwiększa koncentrację, a także pozwala na zlikwidowanie efektów zmęczenia. Wykorzystując aktywne substancje zawarte w suplemencie możliwe jest utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi, ale przede wszystkim poprawnego działania metabolizmu. Produkt ten jest wskazany dla osób, które dążą do redukcji masy ciała.

Jaka jest cena?

Cena Shape Up – Thermogenic waha się w granicach cenowych pomiędzy 60, a 70 zł w zależności od sklepu, który oferuje ten produkt. Warto jest tutaj wspomnieć, że wymieniona cena odpowiada 60 kapsułkom o zawartości po 720 mg substancji aktywnej w jednej kapsułce. Różne sklepy oferują także zestawy, gdzie za niższą cenę jednostkową można zamówić 2, 3 lub więcej opakowań.

Opinie?

Podobnie jak wiele innych suplementów diety dostępnych na rynku, również Shape Up cechuje się pozytywnymi jak i negatywnymi opiniami konsumentów. Zgodnie z opiniami użytkowników produkt ten pomaga utrzymać zdrową dietę, a w połączeniu z lekkim wysiłkiem fizycznym wywołuje pożądane rezultaty utraty masy ciała. Osoby stosujące Shape Up podkreślają pozytywny aspekt naturalnego składu preparatu, który w dużym stopni spełnia oczekiwania.

Niestety warto również podkreślić to, że w Internecie pojawia się wiele komentarzy, które podważają wiarygodność pozostałych komentarzy, które w pochlebny sposób wypowiadają się na temat Shape Up. Wielokrotnie przewijają się również opinie, które podkreślają słabą skuteczność lub totalny jej brak w przypadku stosowania produktu. Część użytkowników wskazuje również na bardzo słaby efekt działania, mimo dobrze zbilansowanej diety oraz regularnych ćwiczeń fizycznych. Trzeba również podkreślić to, że niestety wielu konsumentów nie rozumie w jaki sposób należy stosować preparat, co może wskazywać na błędny opis w ulotce zawartej w opakowaniu. Osoby, które używały już produktu jakim jest Shape Up często w swoich wypowiedziach wskazują wadę jaką jest cena, przy jednocześnie niewielkich efektach, co niewątpliwie rodzi problem. Jednak jeszcze bardziej niepokojące są opinie użytkowników, którzy po zażyciu produktu nie tylko nie chudną, ale wręcz tyją, co w przypadku takich suplementów jest absolutnie niedopuszczalne.

Co zatem znajdziemy w ulotce zawartej w opakowaniu?

Zgodnie z informacjami zawartymi na ulotce, Shape Up to naturalny termogeniczny reduktor tkanki tłuszczowej. Producent zapewnia, że połączenie aktywnych składników suplementu, których jest aż 10, zapewnia skuteczne wsparcie i przyspieszenie odchudzania i oczyszczenia organizmu z toksyn. Dzięki zawartej w składzie kofeinie zapewnia również pobudzenie i zastrzyk energii. Producent przestrzega o przechowywaniu produktu w suchym miejscu, temperaturze pokojowej i w miejscu, do którego nie mają dostępu dzieci. Przeciwskazaniem do zażywania środka jest przede wszystkim ciąża, bycie w okresie karmienia, czy też nadwrażliwość na jakikolwiek składnik suplementu. Istotnym przeciwskazaniem jest również wiek, ponieważ preparat nie jest przeznaczony dla dzieci. Nie należy także przekraczać wskazanej dawki, ani stosować go jako zamiennik dla zbilansowanej diety i ruchu fizycznego.

Czy jest to produkt, który dostaniemy w aptece?

Wiele aptek internetowych, jak i stacjonarnych posiada Shape Up w swojej ofercie. Podobnie jak inne suplementy diety może być on zakupiony bez konieczności posiadania recepty. Warto jest jednak pamiętać o przeczytaniu ulotki i stosowaniu zaleceń producenta co do zażywania.

Jaki jest skład?

Producent na opakowaniu zapewnia o naturalności produktu jakim jest Shape Up. Każda porcja produktu to kapsułka w otoczce z hydroksypropylometylocelulozy. Zgodnie z opisem producenta składniki aktywne zawarte dziennej dawce to

  • L-tyrozyna (400 mg)
  • Winian L-karnityny (250 mg)
  • ekstrakt z nasion guarany (100 mg) z czego 22% to kofeina
  • ekstrakt z owoców Garacinia cambogia (100 mg), gdzie 60& to kwas hydroksycytrynowy
  • kofeina bezwodna (100 mg)
  • ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej (50 mg) w tym 6% to synefryna
  • ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej (50mg)
  • ekstrakt z papryczki rocznej (20 mg)
  • witamina B6 i chrom

Podczas omawiania składu warto wspomnieć, że produkt jest całkowicie wegański. Nasiona guarany pozwalają na dostarczenie do organizmy kofeiny, która działa na organizm pobudzająco, przy jednoczesnym tłumieniu uczucia głodu. Pomarańcza gorzka, korzeń pokrzywy indyjskiej oraz owoce garcynii kambodżańskiej mają pozytywny wpływ na odkładanie się tłuszczu oraz kontrolowanie masy ciała.

Shape Up posiada zdolność do termogenezy dzięki papryce rocznej, która zawiera kapsaicyna wspomagającą spalanie cukrów oraz tłuszczów. Składniki takie jak witamina B6 oraz chrom wspomagają przede wszystkim utrzymanie prawidłowego metabolizmu. Warto jest jednak zauważyć, że większość tych składników to substancje, które jedynie wspierają proces odchudzania, gdyż niestety żadna z wymienionych substancji nie powoduje spalania tkanki tłuszczowej dzięki samemu zażywaniu.

Kupowanie z nieznanych źródeł

Konsumenci powinni być wyjątkowo ostrożni kupując tego typu preparaty z nieznanych lub niewiarygodnych źródeł. Strony internetowe takie jak Allegro czy też OLX przepełnione są ofertami różnych produktów odchudzających, również Shape Up. Bardzo ważne jest żeby pamiętać o tym, że skuteczne działanie tabletek zapewni jedynie kupowanie dobrych produktów ze sprawdzonego źródła. Wątpliwe, że pomocne okażą się podrobione lub nieprawidłowo dobrane tabletki, które zostały znalezione na losowej stronie internetowej. Podstawą sukcesu w użytkowaniu takich produktów jest kupowanie ich ze sprawdzonego sklepu, np. producenta lub w aptekach, które jednocześnie zapewniają odpowiednie przechowywanie suplementów przed zakupem. Należy szczególną uwagę przyłożyć do opinii i sprawdzenia wiarygodności sprzedawcy, gdyż na rynku jest wiele oszustów, którzy by zarobić dopuszczą się nawet ryzyka uszczerbku na zdrowiu użytkowników towarów jakie oferują. Środki z nieznanych źródeł mogą nie tylko być niewłaściwie przechowywane, ale również mogą zawierać zupełnie inny produkt opatrzony metką innego producenta. Stosowanie takich suplementów może zapewnić przykładowo problemy gastryczne, a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do konieczności wizyty w szpitalu.

Kolejnym zagrożeniem jakie niesie ze sobą kupowanie ze wspomnianych stron jest niestety brak wiarygodności pomimo komentarzy lub brak możliwości oceny. Portal OLX cechuje się przede wszystkim łatwością w komunikacji i w sprzedaży towarów. Jednak ogromną wadą jest to, że nie istnieje tam możliwość wystawienia opinii lub pozostawienia komentarza, co niejako odcina użytkowników od wiedzy na temat produktów. Dużo łatwiej jest narazić się na zakup falsyfikatu czy też produktu, który po prostu nie działa, gdyż nie ma możliwości zapoznania się z opiniami dotychczasowych konsumentów.

Tylko trochę lepiej sprawa wygląda na Allegro, klienci mają możliwość wystawienia komentarza sprzedającemu, ale jedynie przez jakiś czas, który czasami może nie wystarczyć podczas stosowania suplementów diety, których efekt zauważalny jest dopiero po dłuższym czasie. Ponad to wiele komentarzy pod produktami na allegro podważa wiarygodność opinii pochlebnych, co może wskazywać na fałszywe komentarze, które mają na celu zwiększenie popularności danego produktu.

Podsumowując, chcąc zakupić suplement w innym miejscu niż apteka oraz strona producenta, należy dobrze zapoznać się z miejscem zakupu oraz z opiniami na ten temat, które niestety nadal mogą okazać się mylące i nieść ze sobą ryzyko, że produkt będzie czymś zupełnie innym niż opisywała aukcja.

Dawkowanie

Producent zaleca, aby stosować suplement dwa razy w ciągu dnia po jednej kapsułce, popijając dużą ilością wody. Należy unikać przyjmowania produktu wieczorem, ponieważ poprzez zawartą w składzie kofeinę, może spowodować problemy ze snem. Wiele źródeł nie wskazuje jednak najlepszej pory do zażywania tabletek, co może powodować konsternację użytkowników, jednak strona internetowa producenta zaleca stosowanie podczas posiłku rano i w ciągu dnia.

A co z efektami?

Niewątpliwie wnioski dotyczące efektów działania suplementu należy opierać przede wszystkim na opiniach użytkowników, ale także ekspertów. Zgodnie z badaniami i wiedzą zasięgniętą z National Library of Medicine, która jest ogromnym źródłem wiedzy, należy stwierdzić, że składniki zawarte w Shape Up nie mogą mieć działania redukcyjnego na tłuszcz. Analiza składu produktu wykazała, ze żaden ze wspomnianych w składzie elementów nie ma takiego działania, które było by potwierdzone badaniami klinicznymi. Suplement ten może być jedynie wsparciem w odchudzaniu, ale nie wpłynie on na ten proces w sposób znaczny. Pojawianie się efektów opisywanych przez użytkowników tego produktu to przede wszystkim ogromna siła woli do utrzymania diety oraz samozaparcie do aktywności fizycznej, dzięki czemu człowiek jest w stanie schudnąć.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>