zweryfikowany

Gorzka pomarańcza na odchudzanie

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Odchudzanie

Gdy na dworze robi się coraz cieplej, większość z nas myśli o odchudzaniu. Być może próbowałeś już różnych diet, ale nie zadziałały do końca tak, jakbyś chciał. Być może w poszukiwaniach idealnej diety, natknąłeś się na informację o gorzkiej pomarańczy. Jeśli trudno ci wytrwać na diecie, lub jeśli Twoje ubrania nagle stały się trochę przyciasne, gorzka pomarańcza może Ci pomóc. Wiele osób, które ją stosowały, poleca ją, i jasno twierdzą, że jest to jeden z bezpieczniejszych sposobów na odchudzanie. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, co sprawia, że ten naturalny produkt jest tak atrakcyjny.

Co to jest gorzka pomarańcza?

Gorzka pomarańcza (Citrus aurantium) to owoc cytrusowy. Znana jest również jako pomarańcza sewilska i należy do rodziny pomarańczowatych. Gorzka pomarańcza zawiera synefrynę, która jest środkiem pobudzającym. Synefryna stymuluje ośrodkowy układ nerwowy, zwiększa metabolizm i poziom energii – czyli wszystkie te właściwości są korzystne, jeśli chcesz schudnąć!

Fakty o gorzkiej pomarańczy

Gorzka pomarańcza była stosowana jako tradycyjny środek na odchudzanie oraz jako dodatek do żywności i napojów w celu poprawy ich smaku i konsystencji już od dawna. Sok z gorzkiej pomarańczy ma najwięcej dobroczynnych właściwości, które pomogą Ci schudnąć. Sok z gorzkiej pomarańczy, jak i całą pomarańczę możesz również wykorzystać do sałatek lub do ciast. Innym sposobem na wzmocnienie działania gorzkiej pomarańczy jest połączenie jej z kofeiną. Można pić kawę lub herbatę z dodatkiem gorzkiej pomarańczy, a także zaparzyć filiżankę herbaty pomarańczowo-imbirowej.Dawkowanie gorzkiej pomarańczy

Zalecana dawka wynosi 500-1000 mg na dobę. Dawka zależy od wieku, masy ciała i stanu zdrowia danej osoby. Zalecana dawka dla osób odchudzających się wynosi 500-1000 mg dziennie. Osobom, które nie muszą się odchudzać, wystarczy 250-500 mg dziennie, aby uzyskać korzyści z ekstraktu z gorzkiej pomarańczy.

Gorzka pomarańcza a utrata wagi

Gorzka pomarańcza jest od wieków używana jako naturalny i skuteczny środek wspomagający odchudzanie. Jest to silny spalacz tłuszczu, który wspomaga rozkład zmagazynowanej tkanki tłuszczowej, co prowadzi do znacznego zwiększenia poziomu energii i przyspieszenia metabolizmu.

Wykazano również, że gorzka pomarańcza pomaga hamować apetyt poprzez regulację hormonów głodu, takich jak leptyna, grelina, insulina i gastryna. W rezultacie dłużej czujesz się syty, jedząc mniej!

Należy pamiętać, że gorzka pomarańcza nie jest ziołem, lecz raczej ekstraktem z owoców. W rzeczywistości jest on bardziej znany pod nazwą handlową „Wyszczuplająca gorzka pomarańcza” lub w skrócie SBO.

Dobre źródło witaminy C

Gorzka pomarańcza, tak samo, jak inne owoce cytrusowe jest doskonałym źródłem witaminy C. Witamina C jest ważna dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i pobudzenia metabolizmu. To czyni ją doskonałym wyborem w procesie odchudzania. Witamina C jest szczególnie ważna dla budowy i utrzymania mocnych kości. Może również pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego, który jest związany z wieloma chorobami.
Nie zawiera cukru ani skrobi

Pomarańcza i inne owoce cytrusowe mają bardzo niską zawartość cukru i skrobi, co czyni je doskonałym suplementem diety dla osób, które chcą schudnąć. Kolejną zaletą spożywania pomarańczy i innych owoców cytrusowych jest to, że są one bogate w składniki odżywcze, takie jak witamina C, potas i błonnik. Te składniki odżywcze są niezbędne dla zachowania dobrego zdrowia i utraty wagi, co sprawia, że są one jeszcze lepszym wyborem przy odchudzaniu.

Gorzka pomarańcza tabletki

Gorzką pomarańczę można przyjmować w postaci tabletek lub kapsułek. Zalecana dawka w przypadku utraty wagi to jedna do dwóch tabletek dziennie, z jedzeniem. Nie należy przyjmować większej dawki bez konsultacji z lekarzem.

Gorzka pomarańcza nie powinna być przyjmowana przez osoby uczulone na nią lub rośliny pokrewne z rodziny Rutaceae, takie jak pomarańcze sewilskie, grejpfruty, limonki, cytryny i pomelo (pomarańcze klementynki), które mogą powodować reakcje alergiczne, w tym obrzęk gardła i trudności w oddychaniu.

Na rynku dostępna jest również herbata z ekstraktem z gorzkiej pomarańczy.

Korzyści

Gorzka pomarańcza to silny, sprawdzony spalacz tłuszczu i środek hamujący apetyt, który może być stosowany w celu wspomagania utraty wagi. Wykazano również, że pomaga w niektórych schorzeniach, takich jak nadciśnienie, czy wysoki poziom cukru we krwi u niektórych osób. Gorzka pomarańcza zawiera synefrynę, która jest środkiem pobudzającym podobnym do efedryny i epinefryny (znanej również jako adrenalina). Synefryna działa poprzez zwiększenie temperatury ciała i tempa metabolizmu, hamując jednocześnie apetyt.

Podsumowanie

Gorzka pomarańcza to silny, sprawdzony spalacz tłuszczu i środek hamujący apetyt. Jej działanie nie podnosi ciśnienia krwi i nie powoduje palpitacji serca. Jeśli szukasz naturalnego suplementu, który pomoże Ci schudnąć, gorzka pomarańcza może być odpowiedzią na Twoje potrzeby!

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>