zweryfikowany

Dlaczego nie mogę schudnąć? 10 najważniejszych przyczyn

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Odchudzanie | Porady

Nie mogę schudnąć , dlaczego? Dlaczego moje ciało się buntuje? Pomimo kontrolowanej diety i dobrej woli niektóre kobiety nie są w stanie schudnąć. Problem prawdopodobnie bierze się skądinąd: styl życia, emocje, przyczyny, które zapobiegają utracie wagi są liczne. W tym artykule przedstawiono 10 powodów, dla których niektórzy ludzie nie mogą stracić kilku dodatkowych kilogramów.

Nie mogę schudnąć: 10 najważniejszych przyczyn, które powstrzymują utratę wagi

Przyczyna numer 1: zatrzymywanie wody

Oto pierwszy powód, który może zapobiec utracie wagi: zatrzymywanie wody . Często jest to spowodowane nadmiernym spożyciem soli. W tym przypadku woda w organizmie stagnuje, zwiększa wagę i sprawia wrażenie, że Twoja dieta nie wpływa pozytywnie na Twój organizm. Aby uniknąć zatrzymywania wody, unikaj soli i pamiętaj, aby pić dużo wody przez cały dzień.

Przyczyna numer 2: Twoje ciało stawia opór

Dlaczego nie mogę schudnąć, kiedy jestem na diecie twardej 800 kalorii? Oto pytanie, które zadają sobie niektóre kobiety. Pomimo skuteczności diet niskokalorycznych często zdarza się, że pod koniec diety ilość spożywanych kalorii znacznie wzrasta. W obliczu takich rytmów organizm może wejść w tryb „oporu”, ponieważ całkowicie traci orientację. Aby uchronić się przed konsekwencjami ewentualnej diety zderzeniowej, organizm będzie miał tendencję do gromadzenia większej ilości tłuszczu. Aby tego uniknąć, ważne jest, aby nie stosować długoterminowej diety awaryjnej i na koniec rozpocząć okres stabilizacji, podczas którego możliwe jest ponowne wprowadzenie niektórych kategorii żywności, ale w małych ilościach.

Przyczyna numer 3: skupiasz się tylko na sporcie.

Uprawiam gimnastykę, ale nie mogę schudnąć, dlaczego? Po prostu dlatego, że sam sport nie może zdziałać cudów! Rzeczywiście, pomimo regularnej aktywności fizycznej, nie będziesz w stanie schudnąć, jeśli nie będziesz mieć równolegle zbilansowanej diety.

Jeśli połączysz zdrowe odżywianie i regularne uprawianie sportu , utrata wagi daje o sobie znać i możesz być tylko zadowolony!

Przyczyna numer 4: nie masz  czasu na gotowanie.

Płaski brzuch, szczuplejsza sylwetka wymaga dobrej diety. Niestety, niektórym brakuje czasu, aby ugotować dobre przepisy i zdecydować się na dania gotowe. Te ostatnie są praktyczne, ale są przetworzone i zawierają dużo tłuszczów i konserwantów. Spożywając kupione, gotowe jedzenie, zmniejsza się szansa na skuteczną utratę wagi.

Jeśli chcesz schudnąć, poświęć chwilę na gotowanie . Zobaczysz! Taka zmiana przyniesie Ci wiele korzyści!

Przyczyna numer 5: pomijasz posiłki

Wbrew powszechnemu przekonaniu pomijanie posiłku nie odgrywa dużej roli w odchudzaniu – wręcz przeciwnie! W rzeczywistości twoje ciało będzie miało tendencję do gromadzenia większej ilości tłuszczu, aby zrekompensować możliwy brak pożywienia. Jeśli jesteś głodny, będziesz nawet miał tendencję do jedzenia więcej, a tym samym eksploduje liczbę spożywanych kalorii! Możesz także spożywać pokarmy, które nie są zalecane do utraty wagi.

Pamiętaj więc, aby jeść regularnie!

Przyczyna numer 6: brak aktywności fizycznej

Nie mogę schudnąć pomimo dobrej diety. Oto problem, który występuje często. Może to wynikać z braku aktywności fizycznej. Aby uniknąć takiego problemu, pamiętaj o zwiększeniu wydatkowania kalorii ! Regularne ćwiczenia: chodzenie jest idealne i pozwala na pracę wielu częściom ciała.

Przeczytaj wszystko o: 20 przepisów babci na skuteczne odchudzanie

Przyczyna numer 7: Twoja waga osiągnęła stagnację.

Dlaczego nie mogę schudnąć na mojej diecie? Może to być spowodowane osiągnięciem przez wagę określonego poziomu. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, nie zniechęcaj się i nie poddawaj się! Ten okres jest tylko tymczasowy.

Co należy zrobić w takim przypadku? Kontynuuj dietę, zmieniając niektóre nawyki. Na przykład zjedz małą przekąskę w ciągu dnia lub ćwicz więcej.

Przyczyna numer 8: nie jesz „dobrych tłuszczów”.

Jak wiesz, istnieją zarówno dobre, jak i złe tłuszcze . Jeśli chcesz unikać tej pierwszej, gdy chcesz schudnąć, drugiej kategorii nie należy zakazać. Na przykład orzechy włoskie lub oliwa z oliwek mogą pomóc Ci jeść mniej, wysyłając do mózgu wiadomość o sytości. Dzięki temu zjawisku poczucie głodu jest ograniczone, a porcje są zmniejszone.

Przyczyna numer 9: jesteś na ścisłej diecie i nie jesteś na diecie.

Jestem na dosłownej diecie, ale nie mogę schudnąć, dlaczego? Może to być spowodowane trudnościami, z którymi się borykasz. Aby uniknąć pokusy niedozwolonych pokarmów w ramach diety odchudzającej, wskazane jest od czasu do czasu spożywanie małego deseru. Zapobiegnie to frustracji. Oczywiście ważne jest, aby sprawdzić części tej luki i ile razy dajesz sobie ten mały „kod”.

Przyczyna numer 10: nie pijesz wystarczającej ilości wody.

Regularne picie wody ma wpływ na utratę wagi. Oprócz spalania kalorii i eliminacji złych toksyn zmagazynowanych w organizmie, picie wody przed posiłkiem pomaga również promować uczucie sytości.

Dodatkowe wskazówki, które pomogą Ci schudnąć

  • Dowiedz się, dlaczego nie możesz schudnąć. Gdy tylko zostanie znaleziona przyczyna, będziesz mógł zastosować wskazówki opisane w tym artykule, aby schudnąć.
  • Przestań zadawać sobie pytanie „dlaczego nie mogę schudnąć”. To może cię tylko zniechęcić.
  • Jedz zdrową, zbilansowaną dietę i ćwicz jednocześnie.
  • Jeśli jesz dużo, wolisz pokarmy spalające tłuszcz i naturalne środki zmniejszające apetyt, które zmniejszają uczucie głodu.

Teraz znasz powody, które czasami powstrzymują Cię przed utratą dodatkowych kilogramów. Jeśli nie możesz znaleźć rozwiązania, nie wahaj się zasięgnąć porady i pomocy profesjonalisty (lekarza, dietetyka). Jednak nie zniechęcaj się!

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>