Dieta Atkinsa - odchudzanie

Dieta Atkinsa

Istnieje mnóstwo sposobów na odchudzanie. Dla każdej osoby może istnieć określony sposób na zrobienie tego. Dieta Atkinsa to niezwykle popularna dieta. W rzeczywistości jej autor odkrył, że przyczyną nadwagi jest często nadmiar węglowodanów , dlatego dieta odchudzająca powinna zawierać głównie białka i tłuszcze. Należy również zauważyć, że dieta Atkinsa jest uboga w witaminy: w rzeczywistości nie jest zaskakujące, że może budzić pewne podejrzenia. W rzeczywistości wielu twierdzi, że może to prowadzić do problemów zdrowotnych, nadmiernie osłabiając organizm. Jednak nawet biorąc pod uwagę te opinie, wydaje się właściwe, aby bardziej szczegółowo omówić tę dietę, która okazała się bardzo skuteczna w walce z dodatkowymi kilogramami.

Dieta niskowęglowodanowa

Kto by pomyślał, że w trakcie diety można zjeść stek, szynkę i kiełbaski? Wydawałoby się to niemożliwe. Jednak najwyraźniej możesz przyjmować te produkty do woli. Decydując się na dietę Atkinsa, będziesz musiał często spożywać przekąski na bazie mięsa, ograniczając węglowodany do. minimum. Dzięki temu zmienia się metabolizm, a krew staje się zakwaszona, zmniejszając uczucie głodu . Zgodnie z zasadami tej diety możesz jeść do woli, tylko to, co jest dozwolone. W ten sposób możesz schudnąć nawet 3-5 kg ​​miesięcznie .

Dieta Atkinsa – utrata wagi w trzech krokach

Dieta Atkinsa składa się z 3 dwutygodniowych faz . Podczas pierwszego należy zmniejszyć ilość węglowodanów do 20g dziennie . Dlatego nie wolno jeść chleba, płatków śniadaniowych, owoców, warzyw zawierających skrobię, mleko i jogurt . Zamiast tego warto przyjmować takie produkty jak: sałata, szpinak, pietruszka, szparagi, pory, kapusta i seler . Możesz też jeść kalarepę, cebulę, dynię, pomidory, fasolkę szparagową i boćwinę . Ta dieta pozwala jeść rzepę, groszek, cukinię i ogórki . Możesz także pić herbatę, która jest gorzka i niezbyt bogata w teinę.

Aby dieta była skuteczna, należy zrezygnować z kofeiny i papierosów. Wypicie 2 litrów wody jest obowiązkowe: mięso musi być pieczone lub gotowane na parze, ale absolutnie nie smażone.

W drugim etapie możliwe jest zwiększenie ilości węglowodanów do 30-50 g dziennie . Tak więc menu, jak widać, jest dość zróżnicowane. Gdy osiągniesz ten poziom, będziesz mógł jeść znacznie więcej: wliczone są owoce i warzywa, a także preferowane są jagody, takie jak maliny, borówki i truskawki .

Trzecia faza to dieta, którą należy stosować do końca życia. Na tym etapie nigdy nie powinno zabraknąć tłuszczu i białka . Możliwe jest jednak zwiększenie ilości cukru – trzeba tylko pamiętać, aby nie łączyć go z jajami i tłuszczami zwierzęcymi. W ciągu dnia można zjeść trzy większe posiłki i dwie przekąski .

Opinie o diecie Atkinsa

Utrata 3-5 kg ​​miesięcznie może nie wydawać się wyjątkową ilością: wielu może pomyśleć, że ta dieta jest zdrowa i bezpieczna. Kosztem tego jednak opinie w tej sprawie są bardzo różne. Niestety, z biegiem czasu ta dieta otrzymała wiele negatywnych recenzji. Przede wszystkim dlatego, że jest przeznaczony i przeznaczony dla osób zdrowych : tak naprawdę, jeśli ktoś miałby problemy z nadciśnieniem, cukrzycą, miażdżycą czy po prostu wysokim poziomem cholesterolu, z pewnością dobrze by sobie uniknął takiej diety.

Należy podkreślić, że dieta Atkinsa jest wyjątkowo uboga w witaminy i minerały . Dlatego długotrwałe przestrzeganie jego nakazów mogłoby prowadzić do problemów zdrowotnych i sprzyjać znacznemu osłabieniu organizmu. Stosując tę ​​dietę można by doświadczyć niedoborów magnezu i sodu, zakwaszenia organizmu, wyprysków, próchnicy, miażdżycy, a nawet częstość występowania udarów mogłaby znacznie wzrosnąć . W rzeczywistości osoby stosujące tę dietę bardzo często skarżą się na bóle głowy i zmęczenie , zaostrzone przez irytujące zaparcia . Jeśli dolegliwości te utrzymują się przez długi czas i nie mijają w ciągu 4-5 dni, należy powrócić do normalnej diety i skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenie!

Eksperci zwracają uwagę, że trzecia faza diety Atkinsa nie powinna trwać dłużej niż 1 rok. Musisz trzymać się tej zasady, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie.

Dieta Atkinsa wywołała bardzo różne opinie: niektórzy ją chwalą, inni odradzają ją niezwykle krytycznie. Niektórzy cieszą się, że schudli zbędne kilogramy osiągając szczupłą sylwetkę i zachowując dużą witalność. Inni twierdzą na różnych forach, że ta dieta spowodowała u nich wiele problemów zdrowotnych.

Dlatego przed rozpoczęciem stosowania tej diety należy poważnie pomyśleć. To musi być przemyślana decyzja. W podjęciu decyzji mogą być bardzo pomocne opinie zamieszczane w Internecie. Warto zwrócić uwagę, że odradzają ją ci, którzy ją przyjęli, a także eksperci, którzy ją zbadali z medycznego punktu widzenia.

Podsumowanie

Dieta Atkinsa jest bardzo popularna. Wystarczy wpisać jego nazwę do wyszukiwarki, aby zobaczyć, jak jest wyświetlana na wielu stronach internetowych, blogach i innych stronach internetowych. Okazuje się jednak, że nie jest tak doskonały, jak mogłoby się wydawać. W każdym razie ma swoje zalety i wady. Owszem, jest to dieta, która pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów, ale niestety odbywa się to kosztem zdrowia. Dlatego nie zawsze warto decydować się na jej przyjęcie. Przed wyborem tej diety koniecznie sprawdź swój stan zdrowia, gdyż jest ona polecana głównie osobom zdrowym. Decyzja o zastosowaniu diety Atkinsa powinna być podjęta indywidualnie. W końcu każdy jest odpowiedzialny za własne zdrowie i dobre samopoczucie. Odchudzanie nie jest łatwe,więc na początku nadzieja na pozbycie się zbędnych kilogramów, niektórzy ludzie mogą podejmować pochopne decyzje.

Można to zrobić, podejmując natychmiastową decyzję, nie biorąc pod uwagę, czy dieta może być ryzykowna, czy nie. W rzeczywistości wiele osób nie kontroluje negatywnych skutków takiej diety dla ich organizmu. Ten błąd jest niewybaczalny. Dzięki diecie Atkinsa możesz schudnąć i czerpać z tego korzyści. Zawsze jednak pamiętaj, aby robić to rozsądnie i ostrożnie. Tylko w ten sposób będziesz w stanie osiągnąć postawiony przed sobą cel i uzyskać efekt szczupłej lub po prostu bardziej wdzięcznej sylwetki. Planujesz schudnąć? Zastanawiasz się, czy dieta Atkinsa jest dla Ciebie odpowiednią dietą? Zdecyduj sam.