zweryfikowany

Czy kolagen wpływa na odchudzanie?

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Kolagen | Odchudzanie | Porady

Zdecydowanej większości osób zależy na posiadaniu smukłej i zgrabnej sylwetki. Niestety, nie każdy z nas może się taką cieszyć. Coraz więcej osób boryka się bowiem z nadwagą i otyłością. Na szczęście, dzięki odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej można skutecznie schudnąć. Okazuje się, że pomoc może nam w tym między innymi kolagen. Warto zatem zapoznać się z jego właściwościami oraz dowiedzieć się, jakie są źródła kolagenu w diecie.

Ciekawe: Najlepszy kolagen: Ranking i Opinie

Kolagen a odchudzanie

Jak powszechnie wiadomo, z wiekiem włókna kolagenowe zaczynają zanikać. Nie wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że kolagen odgrywa bardzo dużą rolę w procesie odchudzania. Warto byłoby się zatem przyjrzeć jego właściwościom. Okazuje się, że może on okazać się wsparciem dla naszej skóry, jak również dla mięśni. Ma to ogromne znaczenie w kontekście odchudzania, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.

W trosce o jędrność skóry

Jeżeli mamy do stracenia sporo kilogramów, najprawdopodobniej obawiamy się tego, że ucierpi na tym nasza skóra. Może stać się obwisła, co z całą pewnością nie będzie prezentowało się estetycznie. Co ciekawe, wiele osób traci motywację do odchudzania ze względu na obawę o to, że ich skóra utraci jędrność. Dzięki kolagenowi możemy natomiast zminimalizować prawdopodobieństwo tego, że nasza skóra stanie się obwisła.

W trosce o stan stawów i mięśni

Nie od dziś wiadomo, że kolagen jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszych mięśni i stawów. Wiadomo również, że aktywność fizyczna jest niezbędna do tego, aby schudnąć. Niestety, osoby zmagające się z nadwagą bądź otyłością bardzo często mają problem z nadmiernym obciążaniem stawów. Aby wesprzeć ich funkcjonowanie, warto włączyć do swojej diety produkty bogate w kolagen. Dzięki wsparciu stawów oraz mięśni, możliwe będzie dłuższe i częstsze uprawianie sportu. Zmniejszy się również prawdopodobieństwo kontuzji. Istnieje więc duża szansa na to, że szybciej uda nam się pozbyć nadprogramowych kilogramów.

Źródła kolagenu w diecie

Jeżeli pragniemy zadbać o odpowiedni poziom kolagenu, musimy wiedzieć, po jakiego rodzaju produkty sięgać. Na pewno warto swoją uwagą obdarzyć produkty na bazie żelatyny wieprzowej. Śmiało sięgajmy więc po galaretki wieprzowe. Sporo kolagenu zawiera także golonka. Niestety, nie każdy lubi wymienione produkty. Nie wszystkie z nich służą również odchudzaniu. Na szczęście, istnieją suplementy, najczęściej w postaci proszku. Suplementacja kolagenu może pomóc w odchudzaniu. Trzeba jednak mądrze wybrać preparat, który zamierzamy stosować.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>