zweryfikowany

Alphamind Apollo’s Hegemony – Recenzja i Opinie

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.


Zobacz: Najlepsze tabletki na odchudzanie – Działanie potwierdzone naukowo

Alphamind Skład

Specyfik na etykiecie opisany jako „Ultra Fat Burner”.  Przez producenta reklamowany jako jeden z najskuteczniejszych reduktorów tkanki tłuszczowej, opracowany przez najlepszych specjalistów.

Ma stymulować do działania i „przełamywać bariery fizjologiczne”.

W swoim składzie zawiera między innymi L-karnitynę, czyli najpopularniejszy środek wspomagający spalanie tkanki tłuszczowej.

Pojawiają się w nim także rośliny adaptogenne, poprawiające ogólną wydolność organizmu, oraz ułatwiające dostosowanie się do nowych warunków, takich jak deficyt kaloryczny, niezbędny przy próbach odchudzania. Substancje te wpływają również na sprawność uysłową.

Do tego witaminy z grupy B, inozytol i znana doskonale nam wszystkim pobudzająca kofeina. Zawiera dwie mieszanki substancji. Alpha-Energy Blend ma zapewnić nam witalność i  energię, a Mind-Blow & Adaptogens Blend ma poprawić sprawność i wspomagać działanie odchudzające.

Alphamind Opinie

Sama marka Apollo’s Hegemony jest dość świeża i niezbyt dobrze znana na rynku suplementów, więc nie znajdziemy zbyt wiele opinii na jej temat, szczególnie w polskiej części Internetu. Jesteśmy więc skazani na doświadczanie efektów na własnej skórze, bez możliwości poznania wrażeń innych osób.

Średnie jego oceny, na zagranicznych blogach poświęconych suplementacji, wynoszą zaledwie 6/10, w niektórych serwisach produkt zdobył jedynie 4 gwiazdki na 10 możliwych. Użytkownicy przede wszystkim zwracają uwagę na marne efekty spalania tłuszczu, a temu miał przecież służyć ich nowy zakup. Jabłkowy smak samego napoju, przygotowanego z proszku, opisują jako przeciętny, niektórzy nawet jako mdły. Doceniana jest jednak jego wyjątkowo dobra rozpuszczalność, która pozwala przygotować mieszaninę bez grudek, często zdarzających się w przypadku innych suplementów.

Kolejnym drobnym plusem jest zawartość inozytolu, który pomaga regulować poziom cukru we krwi i może pozytywnie wpływać na zdrowie kobiet dotkniętych Zespołem Policystycznych Jajników. Są one szczególnie podatne na gromadzenie tkanki tłuszczowej przez wahania wydzielania insuliny, które inozytol właśnie niweluje.

Powinniśmy także przyjrzeć się tabeli składników, zawartej na opakowaniu . Owszem, są w niej wymienione obecne w produkcie substancje, lecz nie znamy ich konkretnych ilości. Pojawia się jedynie informacja o sumie składników aktywnych – 1923mg w zalecanej dawce. Co nam po wiedzy, że teoretycznie przyswajamy cenną witaminę B12, skoro nie mamy pojęcia, ile jej tak naprawdę jest?  Wiemy jedynie, że w porcji znajduje się 150mg kofeiny, co niektórym zapewni lekki efekt pobudzający, a na innych nie wpłynie wcale. Internauci ostrzegają się nawzajem, że kupowanie takiego kota w worku nie jest zbyt rozsądne.

Na szczególną uwagę potencjalnego klienta zasługuje obecność rauwolscyny, znanej też jako alpha-johimbina. Ma ona ciekawe działanie przyśpieszające redukcję tkanki tłuszczowej. Co ciekawe, w Polsce zabronione jest sprzedawanie johimbiny ,wprost, jako środka na odchudzanie. Wynika to z tego, że aby uzyskać efekt wyszczuplający, należałoby przyjąć jej niebezpiecznie duże ilości, co w skrajnych przypadkach mogłoby prowadzić nawet do śmierci. Dawka zawarta w suplemencie nie przysporzy nam, co prawda, natychmiastowych problemów ze zdrowiem, ale warto mieć świadomość potencjalnych efektów ubocznych. W składzie pojawia się także HICA, metabolit leucyny opóźniający rozpad białek mięśniowych. Nie ma zbyt wiele badań na temat tego składnika, szczególnie odnośnie jego dawkowania, więc przyjmowanie go, niestety, nie gwarantuje efektów.

Produkt ma też pewną dość znaczącą wadę, która da się we znaki przede wszystkim profesjonalnym sportowcom – nie został on przebadany na obecność substancji zabronionych przez Światową Agencję Antydopingową. Znaczy to tyle, że w przypadku kontroli zawodnika, producent nie może zagwarantować ujemnego wyniku testu na obecność dopingu.

Oprócz tego, osoby używające suplementu AlphamindApollo’s Hegemony zauważyły delikatny spadek apetytu, lecz niestety nie trwał on długo, a on u niektórych chęć podjadania wróciła wręcz ze zdwojoną siłą – z pewnością nie sprzyja to odchudzaniu.

Podsumowanie

Podsumowując – specyfik nie należy do tych z górnej półki. Jego marka nie zdążyła dobrze zagrzać miejsca na rynku, a już wypuściła pod swoim logo przeciętnej jakości suplementy diety. Nie zapadła w pamięć konsumentom, nie zdobyła fanów. Nic więc dziwnego, że nie znajdziemy na jego temat zbyt wielu wypowiedzi czy analiz… Nie wzbudził w końcu ani pozytywnych emocji, spowodowanych zadowalającymi efektami, ani negatywnych – korzystanie z niego nie powodowało w końcu działań niepożądanych. No, może oprócz zawodu, że obwód w pasie nie skurczył się ani o centymetr…

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>