zweryfikowany

Allnutrition L-Carnitine Fit Body – Recenzja

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Suplementy diety

Tabletki na Odchudzanie: Ranking najlepszych suplementów

W obecnych czasach coraz więcej ludzi boryka się z problemami dotyczącymi nadmiernej masy ciała. Podejmując walkę z nadprogramowymi kilogramami sięgamy po różnego rodzaju specyfiki, których działanie opiera się na stymulacji spalania nagromadzonej tkanki tłuszczowej.  Allnutrition L-Carnitine Fit Body to suplement diety właśnie tej kategorii. W swoim składzie zawiera on płynną L-karnitynę, która wspiera proces spalania tłuszczu i wykorzystywania go do wytwarzania energii. Należy jednak xpamiętać, iż żadne specyfiki nie zastąpią zdrowego żywienia i utrzymywania aktywnego wysiłku fizycznego, który uchroni nas przed problemami z nadwagą.

Allnutrition L-Carnitine – czym jest?

Preparat Allnutrition L-Carnitine to suplement diety, którego zadaniem jest wprowadzenie w ruch procesu spalania tkanki tłuszczowej. Posiada on postać łatwo przyswajalnych kapsułek żelowych, które nie stwarzają problemu podczas połykania. Skład preparatu jest dość okrojony, gdyż zawiera on tylko płynną L-karnitynę oraz śladowe ilości witaminy C. Zadaniem tego preparatu jest także zwiększanie wytrzymałości podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych, wpływ na lepszy efekt treningów oraz pomoc w kontrolowaniu prawidłowej wagi. Stosując owy suplement powinniśmy również oczekiwać skrócenia czasu regeneracji po treningu. Jest to jeden z wielu obecnych na rynku suplementów, które deklarują spadek wagi w szybkim czasie oraz poprawę wytrzymałości sportowej. Nic nie jest jednak w stanie zastąpić prawidłowego odżywiania i ćwiczeń fizycznych, które są największym gwarantem na zdrową i szczupłą sylwetkę. Suplementacja powinna być jedynie uzupełnieniem właściwego postępowania wyszczuplającego. Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów o bogatym składzie mineralnym i witaminowym, które zapewnią właściwe odżywienie mineralne organizmu i dostarczą odpowiednich substancji odżywczych.

Skład i działanie suplementu.

W składzie Allnutrition L-Carnitine Fit Body należy wyróżnić płynną i łatwo przyswajalną L-karnitynę oraz witaminę C. Składnikiem dodatkowym jest żelowa otoczka każdej z kapsułek. Preparatowi przypisuje się działanie ułatwiające spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz zwiększenie wytrzymałości sportowej. Skromny skład preparatu ma też zdziałać cuda w kwestii szybkiej regeneracji po treningu oraz utrzymania właściwej masy ciała. Przypatrzmy się bliżej owym dwóm składnikom.

L-karnityna to substancja witaminopodobna. W organizmie człowieka spełnia ona ważne funkcje. Jest obecna między innymi w tkance nerwowej, mięśniowej oraz w sercu. Źródłem L-karnityny są produkty pochodzenia zwierzęcego. W organizmie substancja ta otrzymywana jest z syntezy lizyny i metioniny. L-karnityna bierze aktywny udział w metabolizmie tłuszczów, przez co ułatwia spalanie nawet najbardziej opornej tkanki tłuszczowej, zamieniając ją na energię. Oprócz tych funkcji, L-karnityna pełni rolę antyoksydacyjną, dzięki czemu powstrzymuje powstawanie oraz działalność wolnych rodników. Chroni w ten sposób przed nowotworami, czy też chorobami serca.

Drugi składnik – witamina C – jest substancją dość popularną. Bierze ona aktywny udział we wspieraniu działania układu odpornościowego, przez co chroni przed wszelkimi infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi. Witaminie C przypisuje się również właściwości hamujące powstawanie wolnych rodników, które są przyczyną zachorowań na nowotwory, choroby neurologiczne i choroby układu krążenia. Witamina C jest również stymulantem produkcji kolagenu, który jest składnikiem odpowiedzialnym za dobry stan skóry, naczyń krwionośnych, zębów, kości i stawów. Inne właściwości witaminy C to ochrona przed stresem oksydacyjnym, wspomaganie pracy układu nerwowego, zwiększenie przyswajalności żelaza oraz zapobieganie wielu chorobom.

Allnutrition L-Carnitine – dawkowanie i efekty.

Opakowanie L-Carnitine zawiera 120 kapsułek suplementu, co daje 60 codziennych dawek. Zalecane dzienne dawkowanie przewiduje dwie kapsułki w ciągu dnia. Pierwszą dawkę należy zażyć rano po przebudzeniu, drugą natomiast przed treningiem. Kapsułkę należy popić wodą. Na opakowaniu suplementu zamieszczone są dane o ilości składników. W jednej porcji, czyli po spożyciu dwóch kapsułek, zaopatrzymy organizm w 1060 mg L-karnityny i 40 mg witaminy C. Nie znajdziemy jednak informacji o przeliczeniu zawartości składników na jedną kapsułkę, która okazuje się stosunkowo niska. Bowiem w jednej kapsułce znajdziemy tylko 530 mg L-karnityny i 20 mg witaminy C. Taka ilość L-karnityny nie jest w stanie w szybkim czasie przynieść oczekiwanych efektów. Dlatego porcja została zwiększona do dwóch kapsułek dziennie.

Efekty zażywania L-Carnitiny można zauważyć przy stosowaniu minimum 1000 mg na dobę. Bierze ona aktywny udział w transporcie tłuszczów wewnątrz komórek. W wyniku jej stosowania powinniśmy zauważyć spadek masy ciała na skutek usprawnionego spalania tkanki tłuszczowej. Ponadto karnityna sprawia, że nadmiar tłuszczu zostaje przemieniony na energię. Może ona również sprzyjać regeneracji po wysiłku fizycznym oraz zapobiegać nadmiernemu zmęczeniu mięśni i tworzenia się w nich cząsteczek kwasu mlekowego. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnego efektu „zakwasów”. Zawarty w suplemencie Allnutrition L-Carnitine dodatek witaminy C, dodatkowo wzmocni organizm i ochroni przed złapaniem infekcji podczas treningów.

Gdzie nabyć suplement i jaka jest jego cena?

Kupno wszelkich suplementów diety i preparatów wspomagających odchudzanie powinno być uprzedzone konsultacją u specjalisty. Nie jest wskazane, aby stosować różne specyfiki na własną rękę, gdyż możemy zaszkodzić sobie i swojemu zdrowiu. Stanowczo zakazane jest samodzielne zwiększanie dawek preparatów, gdyż może się to skończyć wystąpieniem niepożądanych skutków ubocznych. Ta sama zasada dotyczy suplementu Allnutrition L-Carnitine Fit Body. Najlepiej jest każdą suplementację przeprowadzać pod kontrolą lekarza, aby nie przedawkować danych składników.

Allnutrition L-Carnitine można nabyć w wielu aptekach internetowych lub na stronie producenta. Jego cena waha się w przedziale 30-45 zł. W przeciwieństwie do producentów niektórych suplementów na odchudzanie, producent Allnutrition L-Carnitine nie deklaruje gwarancji działania suplementu, ani gwarancji zwrotu niewykorzystanych opakowań w przypadku braku skuteczności preparatu. Chcąc zakupić suplement diety przez internet należy pamiętać, aby dokonywać zakupu preparatów tylko i wyłącznie z pewnego i bezpiecznego źródła. Kupno z portali aukcyjnych takich jak Allegro lub Olx nie gwarantuje otrzymania właściwego i bezpiecznego produktu.

Allnutrition L-Carnitine – opinie.

Opinie na temat Allnutrition L-Carnitine Fit Body, tak jak w przypadku skuteczności innych suplementów odchudzających są różnorodne. Sprawdzając opinie w sieci można spotkać zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Część osób deklaruje skuteczność suplementu w połączeniu z odpowiednim żywieniem i aktywnością fizyczną, co nie świadczy całkowicie o tym, że to właśnie owy preparat przyczynił się do spadku wagi, a nie ruch i właściwa dieta. Na portalu Allegro większość opinii na temat suplementu jest niewątpliwie pochlebna. Aczkolwiek zdarzają się również te negatywne, świadczące o braku jakichkolwiek efektów stosowania L-Carnitine. Chcąc dokonać zakupu suplementu ze stron internetowych, nie jest wskazane, aby kierować się opiniami zawartymi w sieci. Sprzedawcy mogą stosować różnorakie techniki zachęcające do kupna produktów. Część opinii na temat preparatu może być fałszywa i pochodzić od osób, które niekoniecznie miały styczność z produktem. Wszystko po to, by zwiększyć sprzedaż i wzbudzić błędną opinię na temat danego produktu. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno suplementów na odchudzanie z pewnych źródeł, jakimi są stacjonarne apteki lub certyfikowane strony producenckie. Wskazane jest też, aby każdą chęć rozpoczęcia suplementacji i kuracji odchudzającej skonsultować z odpowiednim specjalistą, który dobierze  suplement diety oraz wykona niezbędne badania przed wdrożeniem zażywania wszelkich specyfików.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>