zweryfikowany

Zioła, które wspomagają odchudzanie – co warto wiedzieć?

Autor: Józef Barcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Odchudzanie | Zdrowie | Zioła

Jeśli jesteś osobą, która stara się schudnąć naturalnymi metodami i czuje, że nie ma na to zbyt wielu sposobów, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Okazuje się bowiem, że niektóre zioła mogą być przydatne w odchudzaniu. Co warto wiedzieć na temat ziół? Jakie mają właściwości? Sprawdźmy!

Czy zioła rzeczywiście działają na odchudzanie?

Wiele osób chcąc zadbać o zdrowie oraz dobrą formę, chętnie sięga po zioła wspomagające odchudzanie. Trudno się dziwić, ponieważ wiele roślin wykazuje właściwości, które mogą wzmocnić rezultaty osiągane dzięki treningom i diecie. Należy jednak pamiętać, że same zioła nie sprawią, że schudniesz. Dodanie nawet ich dużej ilości do diety, bez zmiany nawyków żywieniowych oraz wprowadzenia aktywności fizycznej nie może przynieść oczekiwanych efektów. 

 

Jednak przy zastosowaniu odpowiednio dobranej diety, wzbogaconej o produkty ziołowe można ułatwić sobie walkę ze zbędnymi kilogramami. Zioła https://apteline.pl/encyklopedia-ziol/ powinny być stosowane wyłącznie wspomagająco, w połączeniu ze zdrowym jedzeniem oraz ćwiczeniami. Należy jednocześnie pamiętać, że jeśli przyjmujesz leki, powinieneś skonsultować stosowanie jakichkolwiek produktów ziołowych ze specjalistą. 

 

Żeń-szeń 

 

Żeń-szeń, znany również jako „korzeń życia”, wykazuje działanie energetyzujące, a także poprawiające krążenie i pamięć. Co więcej, wiele osób stosuje go także przy wspomaganiu odchudzania.

Substancje czynne wchodzące w skład korzenia zwiększają tempo przemiany materii, pomagając przekształcać tłuszcz w energię. Żeń-szeń może dodać odchudzającym siły, a także zwiększyć motywację do trenowania. Dodatkowo wykazuje działanie łagodzące stres oraz zapobiega infekcjom organizmu.

 

Morwa biała 

 

Jak potwierdzają badania naukowe, liście morwy białej zawierają wiele biologicznie aktywnych związków, które mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie. Alkaloidy w niej zawarte obniżają bowiem poziom cukru oraz insuliny we krwi. Oznacza to, że węglowodany trawią się wolniej, spowalniając proces odkładania się tkanki tłuszczowej. 

 

Morwa biała jest więc bardzo często stosowana u osób zmagających się z cukrzycą czy stanem przedcukrzycowym. Może ona również pomagać w radzeniu sobie z niepohamowaną ochotą na zjedzenie czegoś słodkiego, która może powodować nadmierne spożycie słodyczy i w konsekwencji dodatkowe kilogramy na wadze.

Zielona herbata 

 

Zielona herbata, czyli napój przyrządzany z liści herbaty chińskiej, to jeden z najczęściej stosowanych przy odchudzaniu wspomagaczy. Jak się okazuje, tego typu napar może hamować łaknienie, a także stymulować hormony, które pomagają spalać tłuszcz. 

 

Co więcej, zielona herbata nieznacznie przyspiesza metabolizm oraz pomaga obniżać ciśnienie krwi, a także poziom tzw. złego cholesterolu. Warto również dodać, że napar z zielonej herbaty wykazuje działanie antyoksydacyjne, zmniejszając ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia oraz nowotworów. 

Mniszek lekarski 

Do ziół mogących wspomagać odchudzanie należy także zaliczyć mniszek lekarski. Jest on bowiem łagodnym środkiem moczopędnym, przeczyszczającym, a także wspomagającym trawienie. Mniszek lekarski przyspiesza bowiem rozkład tłuszczów oraz cholesterolu w organizmie. 

 

Picie takiego naparu może pomóc w walce z cellulitem, a także opuchlizną powstałą w niektórych przypadkach w wyniku nagromadzenia wody w organizmie. 

 

I choć zioła https://apteline.pl/encyklopedia-ziol/ mogą wspomagać odchudzanie, to pamiętaj, że nie jest to magiczna tabletka, która w diametralny sposób odmieni Twoją wagę. Co więcej, jak wszystkie inne produkty, również zioła muszą być stosowane właściwie. Ich przyjmowanie należy skonsultować z lekarzem prowadzącym. 

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>