zweryfikowany

Żel na potencję – Jaki wybrać? Opinie, Skład, Działanie

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Seksuologia

Suplementy diety i inne różnego rodzaju środki na potencje są łatwo dostępne do zakupu na stronach internetowych oraz aptekach. Jednym z produktów mających wzmacniać erekcję jest żel na potencję, którego działanie może stanowić zagadkę dla wielu mężczyzn.

Skład typowego żelu na potencję

Nic dziwnego, że działanie tego typu środków budzi wątpliwości. Na stronach internetowych podkreślane są ich niesamowite efekty, ale często brakuje rzetelnych informacji o tym, jaki dana substancja wywiera wpływ na cały organizm.

Składy żeli mających za zadanie wzmocnienie erekcji zawierają zazwyczaj składniki pochodzenia naturalnego. Najczęściej należą do nich:

  • Żeń-szeń – zioło znane jest w medycynie naturalnej od kilku tysięcy lat. Dzięki tak długiemu wykorzystaniu w leczeniu znane są jego właściwości wspierające sprawność intelektualną oraz seksualną. Wyciąg z odmiany koreańskiej żeń-szenia wpływa na zwiększenie produkcji tlenku azotu, co z kolei podnosi poziom hormonów płciowych u mężczyzn.
  • Arginina – związek z grupy aminokwasów naturalnie występujących w naturze. Podobnie jak żeń-szeń, arginina wpływa na wytwarzanie tlenku azotu. Działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, dzięki czemu krew ma łatwiejszy przepływ i do penisa dostaje się więcej krwi.
  • Kofeina i guarana – znane wielu osobom substancje pobudzające, które mają za zadanie stymulację organizmu. Obie stosowane są często przy zaburzeniach erekcji dzięki właściwościom poprawiającym przepływ krwi.
  • Miłorząb japoński – roślinne źródło substancji aktywnych poprawiających transportowanie tlenu w układzie krwionośnym. Rozszerzenie naczyń krwionośnych sprawia, że w obrębie genitaliów może swobodnie przepływać krew, co ułatwi erekcję. Znane są również właściwości antyoksydacyjne miłorzębu, które pozwalają na spowolnienie procesu starzenia organizmu.
  • Owies – to popularne zboże niesie ze sobą mnóstwo składników odżywczych mających korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Osoby narażone na wysoki poziom stresu na pewno docenią jego właściwości kojące układ nerwowy.

Analiza powyższych składników aktywnych udowodniła, że nie bez powodu stosuje się je w wyeliminowaniu problemów z erekcją. Wszystkie posiadają właściwości, które umożliwiają osiągnięcie wzwodu. Jednak nie tylko skład wpływa na to, czy dany żel na erekcję zadziała.

Wpływ różnych czynników na działanie żelu

Kłopot z osiągnięciem wzwodu jest problemem wielu mężczyzn i rzadko jednoznacznie można określić ich powód. Czasem może pomóc suplementacja odpowiednich witamin lub związków mineralnych, jednak sposób ten nie zawsze okazuje się wystarczający. Na to, czy dany żel na erekcję zadziała, ma wpływ kilka czynników:

  • ilość składników działających czynnie – w żelu znajdują się substancje aktywne, które pomagają walczyć z brakiem erekcji, oraz substancje pomocnicze, które stanowią dla nich bazę lub dodatki np. zapach. Jeśli jest stosunkowo niewielka ilość substancji czynnych w produkcie, może istnieć mniejsze prawdopodobieństwo, że przyniesie efekty.
  • styl życia – składa się na to dieta, ilość ruchu, uprawiany sport lub jego brak oraz rodzaj wykonywanej pracy. Dbanie o zdrowe odżywianie i odpowiednia ilość ruchu jest równie ważne, co zachowanie zdrowia psychicznego i odporności na stres. Wszystko to wpływa na potencję.
  • choroby – zażywanie leków na niektóre choroby może wpłynąć na przyswajanie się składników aktywnych z żelu lub powodować, że nie zadziałają, tak jak powinny. Również same objawy choroby mogą uniemożliwić odpowiednie efekty działania żelu.
  • używki – np. alkohol może sprawić, że erekcja nie pojawi się mimo zastosowania żelu.

Żel na potencję a bezpieczeństwo jego stosowania

Niestety nie wszyscy producenci produktów na wzmocnienie erekcji podchodzą uczciwie do konsumentów. Należy brać to pod uwagę zwłaszcza kiedy występują jakiekolwiek wątpliwości wobec składu konkretnego produktu. Ukrywanie informacji o zawartości żelu jest ryzykowne ze względu na to, że niektóre substancje mogą wywołać niepożądane skutki uboczne. Konsekwencje przyjmowania nieznanych związków do organizmu mogą być poważne, dlatego przed nabyciem żelu należy dokładnie zapoznać się z jego składem.

Warto również zwrócić uwagę na interakcje składników żelu z innymi substancjami takimi jak suplementy diety czy leki. Niebezpieczne połączenia mogą doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych zwłaszcza w przypadku występowania niektórych chorób układu krwionośnego. Nadciśnienie i choroby serca są często przeciwwskazane przy stosowaniu środków na erekcję i nie należy tego bagatelizować.

Poszukiwanie działającego żelu na erekcję

Wybór tego typu produktów jest bardzo duży – można znaleźć mnóstwo stron producentów zachwalających swój produkt. Każdy z nich wydaje się być tym jedynym i najlepszym, który sprawi, że problem ze wzwodem już się nie pojawi. Kolejnym krokiem po przeczytaniu opisów producenta jest wyszukiwanie opinii o żelu i sprawdzenie, czy sprawdził się u innych. Niestety bardzo często okazuje się, że opinie mogą być nieprawdziwe i pisane na zlecenie. Warto więc zapoznać się z wieloma komentarzami z różnych źródeł np. serwisów społecznościowych czy specjalistycznych forów. Należy jednak brać pod uwagę, że dane substancje mogą działać na różnych ludzi w inny sposób. Jak już wcześniej było wspomniane, na to czy żel zadziała, ma wpływ wiele różnych czynników (tryb życia, alkohol itd.) i nie wiemy, które z nich dotyczą danego przypadku. Opinie mogą więc być niemiarodajne ze względu na małą ilość danych, które udostępnia osoba pisząca recenzję produktu.

Jeśli więc nadal występują wątpliwości co do żelu na erekcję, najbezpieczniejszym sposobem jest zasięgnięcie opinii lekarza – seksuologa. Po konsultacji lekarz może doradzić odpowiedni sposób radzenia sobie z problemem i wykluczyć ewentualne choroby powodujące trudności w osiągnięciu wzwodu.

Podsumowanie

Reasumując, znalezienie samodzielnie idealnego środka na potencję nie jest łatwe. Ilość fałszywych informacji na ten temat jest ogromna, a niełatwo oddzielić fakty od tekstów reklamowych producenta. Pozostaje więc być sceptycznym i wnikliwie przyglądać się nowym produktom pojawiającym się na rynku, a w razie wątpliwości zasięgnąć opinii lekarza.

 

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>