zweryfikowany

Węgiel aktywny na odchudzanie

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Odchudzanie

Węgiel aktywny jest bardzo powszechnie stosowany jako środek na kłopoty trawienne.

Nie ma się temu co dziwić, bo faktycznie łagodzi biegunki i innego rodzaju problemy.

Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że może on okazać się pomocny w walce z nadprogramowymi kilogramami.

Zanim jednak sięgniemy po węgiel aktywny na odchudzanie, warto byłoby dowiedzieć się czegoś o nim i jego właściwościach.

Trzeba także mieć świadomość tego, w jaki dokładnie sposób należy węgiel stosować, aby były efekty.

Węgiel aktywny – podstawowe informacje

Węgiel aktywny możemy otrzymać w każdej aptece bez recepty.

To nic innego jak środek produkowany z miazgi drzewnej.

Powstaje on w wysokich temperaturach, które mogą osiągać wartość nawet 900 stopni Celsjusza.

Zazwyczaj posiada on formę niewielkich tabletek o intensywnie czarnym zabarwieniu.

Jako, że jest on w procesie produkcji aktywowany przy pomocy kwasów bądź pary wodnej, posiada działanie adsorpcyjne.

Co ciekawe, węgiel aktywowany znany był już w starożytności. Wykorzystywano go między innymi do odkażania ran.

Współcześnie także znajduje się w wielu domowych apteczkach, bo stanowi remedium na wiele dolegliwości.

Jak wpływa węgiel aktywny na odchudzanie?

Węgiel aktywowany charakteryzuje się wieloma pozytywnymi właściwościami.

Jak się okazuje, może on stanowić duże wsparcie dla osób, które pragną zgubić nadprogramowe kilogramy. Otóż dzięki właściwościom absorpcyjnym, może on także pomóc w pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Co ciekawe, dzięki temu środkowi tkanka tłuszczowa nie będzie odkładać się w tak szybkim tempie, jak to miało miejsce do tej pory.

Na tym nadal nie koniec. Dzięki węglowi aktywnemu będziemy mogli oczyścić swój organizm z nagromadzonych w nim toksyn.

Jak powszechnie wiadomo, toksyny bardzo niekorzystnie wpływają na wygląd naszej sylwetki.

Jak stosować węgiel aktywny, jeśli chcemy schudnąć?

Jeżeli zależy nam na tym, aby węgiel aktywowany faktycznie pomógł nam schudnąć, musimy pamiętać o jego systematycznym stosowaniu. Zastanówmy się również nad tym, jaka forma węgla leczniczego będzie dla nas najodpowiedniejsza. Niektórzy wybiorą formę wygodnych do połknięcia tabletek, ale innych zainteresuje wyłącznie forma proszku. Możemy zorientować się, która opcja będzie dla nas korzystniejsza pod względem cenowym. Każdy chciałby dostrzec efekty stosowania węgla aktywnego w bardzo krótkim czasie. Niemniej jednak, na w pełni satysfakcjonujące nas rezultaty będziemy musieli trochę poczekać. Wskazana jest więc wyrozumiałość, jak również cierpliwość. Należałoby także zdawać sobie sprawę z tego, że efekty nie pojawią się, jeśli nasza dieta będzie nieprawidłowa. Nie możemy spożywać fast foodów oraz produktów bogatych w cukier i nasycone tłuszcze, jeżeli chcemy schudnąć. Warto byłoby także ograniczyć słodkie napoje gazowane, a także używki. Pamiętajmy o tym, że alkohol to tak zwane puste kalorie, zwłaszcza jeśli jest pity w nadmiarze. Jeżeli marzy nam się utrata nadprogramowych kilogramów, naszymi sprzymierzeńcami będą przede wszystkim owoce oraz warzywa, najlepiej świeże. Warto byłoby także zwrócić uwagę na produkty z pełnego ziarna, jak również na orzechy. Pamiętajmy jednak o tym, że te ostatnie są dość kaloryczne. Trzeba będzie więc dawkować je sobie w dość umiarkowanych ilościach. Odpowiednią dietę oraz stosowanie węgla aktywowanego warto połączyć z systematyczną aktywnością fizyczną. Postawmy na sport, który sprawia nam frajdę, bo wówczas będziemy uprawiać go regularnie. Aktywność fizyczna pomoże nie tylko w spaleniu kalorii, ale również w poprawie samopoczucia psychofizycznego.

Za co jeszcze warto docenić węgiel aktywny?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie jeszcze właściwości posiada węgiel aktywny. Jak już zaznaczono na wstępie, jest on nieoceniony w łagodzeniu dolegliwości takich jak biegunki. Okazuje się, że przyniesie ulgę także w przypadku zatruć żołądka. Przy pomocy węgla aktywowanego można pozbyć się bakterii oraz toksyn nagromadzonych w organizmie. To właśnie one są często odpowiedzialne za rozwój przykrych dolegliwości układu trawiennego. Co ciekawe, węgiel leczniczy może także pomóc w przypadku zatrucia lekarstwami oraz niektórymi związkami chemicznymi. Wszystko to ze względu na jego zdolność do absorbowania ich. Z węglem aktywnym powinny zaprzyjaźnić się także wszystkie osoby, którym zależy na białych zębach. Produkt ten posiada bowiem działanie rozjaśniające. Trzeba jednak mieć na uwadze to, aby nie nadużywać węgla aktywnego, bo możemy uszkodzić swoje szkliwo. Tego zaś nie chciałby nikt, komu zależy na pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Węgiel aktywny może również w korzystny sposób wpłynąć na stan cery, zwłaszcza trądzikowej. Wystarczy rozkruszyć tabletkę na drobny pył i dodać ją do maseczki, na przykład tej na bazie glinki. Następnie, maskę należy zaaplikować na starannie oczyszczoną skórę twarzy i pozostawić na mniej więcej kwadrans. Dzięki temu, niedoskonałości zostaną wysuszone, a nasza cera stanie się matowa. Regularnie stosowanie maseczek z dodatkiem węgla aktywowanego jest w stanie w zauważalny sposób poprawić kondycję cery.

 

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>