zweryfikowany

Vizarsin – Opinie, Działanie, Efekty Uboczne

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Seksuologia

W dzisiejszych czasach część mężczyzn mierzy się z problemami zdrowotnymi dotyczącymi erekcji. Problemy z erekcją mogą mieć różne podłoże np. genetyczne, środowiskowe czy też być efektem niekorzystnych działań czynników zewnętrznych takich jak zła dieta. Odpowiednim rozwiązaniem może okazać się zażywanie leku Vizarsin, który jest przeznaczony dla mężczyzn z problemami z erekcją. Jednak przez zażyciem tego leku warto zapoznać się ze wskazaniami do jego stosowania, skutkami ubocznymi jakie może wywołać oraz kiedy nie należy go zażywać.

Czym jest Vizarsin?

W najprostszym tłumaczeniu lek Vizarsin to preparat przeznaczony dla mężczyzn, którzy mają problemy z erekcją. Zaburzenia erekcji to z kolei brak możliwości uzyskania lub utrzymania prącia na tyle długo aby można było odbyć stosunek seksualny. Dlatego też by lek w ogóle mógł działać oraz by można było zobaczyć jego efekty konieczna jest stymulacja seksualna.

Warto tutaj również dodać, iż lek Vizarsin można zakupić jedynie na receptę. Przed uzyskaniem recepty należy udać się do lekarza ginekologa by ten najpierw przeprowadził wywiad, zbadał historię chorób mężczyzny oraz wykonał niezbędne badania. Dopiero na podstawie decyzji lekarza i dostępnych wyników badań stwierdza on, iż lek Vizarsin może zostać przepisany danemu pacjentowi. Warto również dodać, że lek ten należy brać wyłącznie w dawkach określonych przez lekarza oraz o określonych porach przed stosunkiem seksualnym.

Vizarsin – działanie

Główną substancją czynną leku Vizarsin jest Syldenafil (jego obecność wynosi ok. 100mg q 1 tabletce powlekanej). Substancja ta jest odpowiedzialna za wywołanie erekcji u mężczyzn za pomocą działań obwodowych. Polega to na bezpośrednim oddziaływaniu na ciała jamiste poprzez rozkurczający wpływ tlenku azotu. W trakcie stosunku płciowego ma miejsce aktywacja przemian metabolicznych poprzez zahamowanie wydzielania się fosfodiesterazy typu 5 (PDE5) i wzrost stężenia cGMP oraz tlenku azotu. Dzięki temu można w prosty i szybki sposób pozbyć się problemów z erekcją u mężczyzn.

Sam Syldenafil powoduje jedynie niewielkie obniżenie ciśnienia tętniczego krwi zaraz po zażyciu jednak jest to praktycznie nieodczuwalne i niezauważalne dla mężczyzny. Vizarsin z kolei bardzo szybko się wchłania po jego doustnym zażyciu. Warto jednak pamiętać, iż widoczna szybkość działania leku różni się od siebie w zależności jego zażycia na czczo lub po posiłku. Czas oczekiwania na efekty działania Vizarsinu na czczo wynosi ok. 30 minut natomiast po spożyciu posiłku może on wynosić nawet 60-70 minut (w zależności od wielkości posiłku).

Vizarsin – jakie są przeciwwskazania?

Podobnie jak przeważająca innych leków oraz wyrobów medycznych również Vizarsin może wywoływać działania niepożądane oraz nie jest wskazany dla pewnej grupy odbiorców. Do przeciwwskazań przed zastosowaniem tego leku zaliczane są:

 • nadwrażliwość na substancje czynne lub pomocnicze będące składowymi leku Vizarsin;
 • zastosowanie innych leków, które w swoim składzie zawierają tlenek azotu lub azotany pod jakąkolwiek postacią (może to doprowadzić do komplikacji zdrowotnych np. z układem trawiennym);
 • stosowanie leku Vizarsin u mężczyzn, o których aktywność seksualna nie jest zalecana tj. u mężczyzn np. z ciężkimi schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, do których zaliczają się niewydolność pracy serca, choroba wieńcowa itp.;
 • stosowanie tego leku u pacjentów, u których wystąpiła nietętnicza przednia i niedokrwienna neuropatia nerwu wzrokowego – w tej sytuacji ze względu na obecność kilku substancji pomocniczych w leku Vizarsin może to negatywnie wpłynąć na wzrok pacjenta;
 • stosowanie tego leku u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, niedociśnieniem tj. gdy ciśnienie tętnicze krwi jest mniejsze niż 90/50 mmHg, oraz u pacjentów z genetycznym dziedziczeniem niekorzystnych zmian w siatkówce oka.

Zgodnie z rekomendacjami stowarzyszeń lekarzy kardiologów oraz według opinii instytucji medycznych to lek Vizarsin nie może być (lub przynajmniej nie powinien) stosowany u osób mających jakiekolwiek z wymienionych wyżej schorzeń. Przeciwne działanie może szybko doprowadzić do niepożądanych działań negatywnych takich jak udar, zawał, utrata lub pogorszenie wzroku czy też kłopoty z wątrobą i innymi narządami układu trawiennego.

Przed wystawieniem recepty przez lekarza należy koniecznie oznajmić czy u danej osoby występują jakiekolwiek z wyżej wymienionych schorzeń. Dodatkowo, jeśli tego wymaga sytuacja lub zalecenie lekarza prowadzącego, należy wykonać podstawowe oraz zlecone badania i przedstawić wyniki lekarzowi. W ten sposób będzie mógł on stwierdzić, czy wybrany mężczyzna może przyjmować lek Vizarsin – a jeśli tak – to w jakiej częstotliwości oraz w jakich dawkach. Do badań podstawowych, jakie najczęściej są wykonywane w tej sytuacji zaliczają się:

 • badanie krwi – najczęściej jest to morfologia, płytki krwi oraz stwierdzenie stężenia niektórych witamin np. Potas czy Żelazo;
 • badanie moczu;
 • zmierzenie ciśnienia tętniczego krwi;
 • badanie EKG oraz USG serca;
 • niekiedy również badanie wzroku.

Dodatkowo, jeżeli taka będzie decyzja lekarza, należy wykonać badania podmiotowe. Najczęściej jest to badanie w celu rozpoznania zaburzenia erekcji u mężczyzn, które jest wykonywane przez ginekologa. Po skompletowaniu wszystkich badań należy udać się do swojego lekarza prowadzącego, który po uprzednim zapoznaniu się z wszelkimi wynikami będzie w stanie stwierdzić czy lek Vizarsin może być zażywany u danego mężczyzny i określić w jakich dawkach będzie to bezpieczne.

Vizarsin – jaki jest skład?

Na podstawie dostępnych danych lek Vizarsin jest przyjmowany w formie doustnej (tabletek). Jedna tabletka składa się z:

 • 100 mg Syldenafilu (substancja czynna, odpowiedzialna za pobudzenie erekcji u mężczyzn);
 • laktoza – ok. 5 mg w jednej tabletce;
 • aspartam i solbitol – ok 25 mg w jednej tabletce jako substancje pomocnicze;
 • sacharoza – ok 50 mg w jednej tabletce jako substancja pomocnicza;
 • bezwodny wodorofosforan wapnia;
 • triacetyna;
 • dwutlenek tytanu;
 • hypromeloza.

Każda z tych substancji ma inne działanie dlatego nawet po skonsultowaniu się z lekarzem warto zapoznać się również z ulotką dołączoną do opakowania.

Jakie mogą wystąpić niepożądane efekty uboczne stosowania leku Vizarsin?

Podobnie jak w przypadku innych leków również w sytuacji przyjmowania leku Vizarsin mogą wystąpić niepożądane efekty uboczne. Może się to zdarzyć nawet w sytuacji gdy dany mężczyzna nie cierpi na jakiekolwiek z wyżej wymienionych schorzeń. Do negatywnych efektów ubocznych zażywania leku Vizarsin, które występują najczęściej, zaliczają się:

 • ból głowy;
 • nudności, wymioty i niekiedy zawroty głowy;
 • zaburzenia wzroku – dotyczy to zarówno zaburzeń widzenia czarno-białego, niektórych kolorów np. czerwony, niebieski jak i zaburzenia ostrości widzenia;
 • uderzenia gorąca oraz nadmierna potliwość;
 • problemy z trawieniem;
 • ogólne zwiększone zmęczenie oraz senność.

Z kolei do rzadziej występujących negatywnych efektów ubocznych wynikających z przyjmowania leku Vizarsin można zaliczyć:

 • nadmierna łzawieniechodzi tutaj o efekt suchego oka czy też niekiedy zwiększone łzawienie);
 • zespół bolących oczu czy też nadwrażliwość na światło dzienne;
 • bóle w brzuchu (najczęściej dotyczy się to okolić wątroby lub jelit);
 • bóle mięśniowe oraz pleców;
 • krwiomocz;
 • ból u uczucie kłucia w klatce piersiowej;
 • omdlenia i ogólne nagłe osłabienie;
 • niekiedy przyspieszona akcja serca;
 • uczucie zapchanego nosa;
 • czasami podwójne widzenie;
 • priapizm;
 • rozszerzenie źrenic oraz podrażnienia oczu;
 • uczucie szumu w uszach;
 • w zależności od sytuacji zdrowotnej danego pacjenta – niedociśnienie lub nadciśnienie tętnicze.

Wymienione powyżej negatywne efekty uboczne występują zdecydowanie rzadziej i zwykle mają one łagodny i bardzo krótki okres trwania. Równie często bardzo szybko ustępują po czym nie występują już inne efekty uboczne. Niemniej jednak po przyjęciu pierwszej dawki tego leku warto obserwować co się dzieje z organizmem. Jeżeli jakieś działania mają charakter cykliczny należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem oraz opisać występujące objawy. Jeżeli będzie to konieczne należy również odstawić lek Vizarsin od codziennego zażywania.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące przyjmowania leku Vizarsin

Czy lek Vizarsin można przyjmować w dowolnej porze i dowolnej ilości?

O: Nie, lek Vizarsin należy przyjmować wyłącznie w zgodzie z zaleceniami lekarza oraz w ilości przepisanej na recepcie. Najczęściej rekomendowane jest przyjmowanie tego leku na ok. 45-60 minut przed planowanym stosunkiem seksualnym, gdyż taki okres czasu jest potrzebny aby preparat się wchłonął i wywołał odpowiednią reakcję.

Czy lek ten mogą przyjmować kobiety w ciąży?

O: Nie, gdyż lek nie jest praktycznie w ogóle wskazany do stosowania go u kobiet. Lek Vizarsin przeznaczony jest do stosowania wyłącznie u mężczyzn, którzy mają problemy z erekcją. Przyjmowanie go u kobiet, zwłaszcza u kobiet w ciąży, mogłoby wywołać niepożądane reakcje na którykolwiek ze składników leku oraz źle wpłynąć na rozwój płodu.

W jakiej formie można przyjmować lek Vizarsin?

O: Lek Vizarsin można przyjmować w formie tabletek powlekanych doustnie, które ulegają rozpadowi w układzie trawiennym lub już w jamie ustnej. Najczęściej lekarze rekomendują aby nie przyjmować więcej niż jednej tabletki na dzień. Przeciwne działanie może doprowadzić do wywołania bardziej niepożądanych efektów ubocznych. Najczęściej lek ten sprzedawany jest w opakowaniach, gdzie znajduje się od 1 aż do 12 tabletek powlekanych. Rekomenduje się również aby przyjmować lek popijając go wodą lub nie przyjmując żadnych płynów (wystarczy połknąć samą tabletkę).

Czy lek Vizarsin można przyjmować niezależnie od pory czy aktualnie wykonywanych czynności?

O: Przede wszystkim warto pamiętać, aby leku Vizarsin nie przyjmować podczas lub przed kierowania pojazdem. Niektóre z efektów ubocznych przyjmowania tego leku mogą wywołać zaburzenia ostrości widzenia czy też dostrzegania niektórych kolorów. Leku tego nie powinno się przyjmować wykonując obowiązki pracownicze – może to wywołać wymioty, zawroty głowy czy też zaburzenia percepcji.

Czy lek Vizarsin jest przeznaczony do stosowania u dzieci?

O: Nie, lek ten jest przeznaczony do stosowania wyłącznie u mężczyzn powyżej 18 roku życia przed uprzednim skonsultowaniem się z lekarzem lub farmaceutą.

Jaka jest cena leku Vizarsin?

O: Cena leku Vizarsin jest uzależniona od liczby tabletek w opakowaniu. Opakowanie zawierające jedną lub cztery tabletki powlekane kosztuje średnio od 9.99 PLN aż do 27.99 PLN. Z kolei opakowanie zawierające od 8 do 12 tabletek powlekanych Vizarsin kosztuje od 38.99 PLN aż do 67,99 PLN za opakowanie. Najczęściej w aptekach i punktach medycznych można spotkać się z opakowaniami zawierającymi 8 lub 12 tabletek powlekanych.

Gdzie można kupić lek Vizarsin?

O: Lek Vizarsin wydawany jest na receptę po uprzednim skonsultowaniu się z lekarzem. Jest on dostępny w aptekach i certyfikowanych punktach medycznych po okazaniu ważnej recepty. Warto przy tym pamiętać, iż nie należy kupować tego leku w Internecie na takich stronach jak Olx czy Allegro. Przede wszystkim nie jest wówczas znane kto dokładnie sprzedaje ten lek, czy jest on ważny, czy nie był on wcześniej zażywany przez inną osobę oraz czy w opakowaniu nie znajduje się inny (niekiedy gorszy) zamiennik leku Vizarsin. Takie działanie może doprowadzić do innych, nieznanych niepożądanych efektów i komplikacji zdrowotnych.

Czy warto zdecydować się na lek Vizarsin?

Na podstawie zgromadzonych danych oraz opinii użytkowników w Internecie można śmiało stwierdzić, iż lek Vizarsin będzie świetnym wyborem przy problemach z erekcją. Mężczyźni, którzy zażywali lek Vizarsin najczęściej stwierdzają, iż ma on szybkie i widoczne działanie już po 30-40 minutach (w zależności od sytuacji). Internauci stosunkowo bardzo rzadko wspominają również o niepożądanych efektach zażywania leku Vizarsin. W połączeniu z bezpieczeństwem jakie daje lek Vizarsin na receptę oraz pozytywnymi rekomendacjami pacjentów lek ten jest idealnym wyborem przy problemach z erekcją.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>