zweryfikowany

Tabletki na trądzik bez recepty – Opinie, Ranking, Skuteczność

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Cera | Ranking

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z różnorodnymi niedoskonałościami skóry. Aczkolwiek do jednego z najczęściej występujących problemów w tym zakresie można zaliczyć trądzik. Dzieje się tak, ponieważ trądzik ma swoje dwie odmiany.

Pierwszą odmianą jest trądzik młodzieńczy, który pojawia się u osób w wieku dojrzewania.

Drugą odmianą jest trądzik różowaty, który dotyka osoby w średnim wieku, ale również takie osoby, które mają problemy z gospodarką hormonalną.

Problem ten może również się pojawić, jeżeli uwarunkowania genetyczne są temu przydatne.

Natomiast trzeba wiedzieć, że z trądzikiem można sobie w odpowiedni sposób poradzić, a jednym z takich sposobów jest nic innego, jak specjalistyczne tabletki na trądzik.

W chwili obecnej coraz więcej osób decyduje się korzystać z takiego rozwiązania, ponieważ wiąże się z tym wiele wymiernych korzyści. Aczkolwiek przede wszystkim to, że efekty stosowania takich produktów mogą przynieść nam bardzo satysfakcjonujące rezultaty w bardzo krótkim odstępie czasu.

Jakie tabletki na trądzik warto wybrać? Ranking najlepszych produktów bez recepty

 

Royal Skin 500

Royal Skin 500 są to specjalistyczne tabletki na trądzik, dzięki którym nasza skóra w odpowiedni sposób dojdzie do normalności. Dzięki nim będziemy mogli cieszyć się czystą skórą nawet po trzech tygodniach od momentu pierwszego zastosowania. Jest to produkt wyłącznie najwyższej jakości, który będzie w stanie spełnić oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających osób. Tabletki te są wyprodukowane ze składników naturalne. Dlatego też nie przyczyniają się do powstawania w naszym organizmie jakichkolwiek skutków ubocznych. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób z nich korzysta.

Skład

Do produkcji tego preparatu zostały zastosowane składniki jedynie najwyższej jakości. Można do nich zaliczyć: witaminę B, witaminę A, witaminę B12, cynk, potas, wapno, magnez, witaminę E, ale również biotynę. W związku z tym, jak można w prosty sposób zauważyć, są to składniki w pełni pochodzenia naturalnego, które przyczynią się do poprawy naszej skóry, ale też w znaczący sposób poprawią nasze samopoczucie.

Działanie

Działanie tych tabletek jest dość silne. Dlatego nie zaleca się ich mieszać z innymi produktami takiego rodzaju. Efekt stosowania tych tabletek jest widoczny nawet po upływie trzech tygodni. Skóra staje się w pełni oczyszczona, pełna delikatnego blasku, ale również niezwykle odżywiona. Należy również zaznaczyć, iż produkt ten nie przyczynia się do powstania jakichkolwiek reakcji alergicznych. Dzięki stosowaniu tego preparatu jesteśmy w stanie w skuteczny sposób pozbyć się nie tylko krost trądzikowych, ale też zaskórników. Tabletki w sposób skuteczny przyczyniają się też do eliminacji zaczerwienienia skóry. Dzięki stosowaniu tych tabletek nasza skóra staje się w odpowiedni sposób oczyszczona, pełna naturalnego blasku, ale przede wszystkim prawidłowo odżywiona. Specjalnie opracowana formuła, która znajdziemy w tych kapsułka doskonale wpływa na regulację pracy gruczołów łojowych i w o wiele większym stopniu zmniejsza ryzyko zapychania się porów.

Przeciwwskazania

W przypadku przeciwwskazań należy powiedzieć, że nie ma ich dużo. Aczkolwiek z całą pewnością można tutaj zaliczyć takie kwestie jak: okres trwania ciąży, czas karmienia piersią, występowanie chorób nowotworowych, borykanie się z problemem zbyt wysokiego nadciśnienia tętniczego, jak również borykanie się z problemem złej krzepliwości krwi i stosowanie niektórych leków.

Sposób użycia

Jeżeli chodzi o sposób spożycia tych kapsułek to zaleca się stosowanie ich dwa razy dziennie. Najlepiej jedną do śniadania, a drugą do kolacji. Wtedy będziemy w stanie uzyskać w pełni satysfakcjonujące efekty. Trzeba również pamiętać, iż nie zaleca się przekraczania zalecanej dawki, ponieważ takim działaniem jesteśmy w stanie sobie zaszkodzić.

Główne zalety

Do jednych z głównych zalet można tutaj zaliczyć przede wszystkim takie aspekty jak: nawilżanie skóry, ujędrnienie skóry i jej wygładzenie, szybkie tempo w pozbywaniu się trądziku, brak skutków ubocznych, znaczące łagodzenie blizn po krostach, jak również to, że produkt oparty wyłącznie na składnikach pochodzenia naturalnego. Należy również dodać, że preparat ten jest możliwy do uzyskania bez recepty w większości aptek, ale także na stronach wielu sklepów internetowych. Trzeba jednak pamiętać, aby kupować go wyłącznie ze sprawdzonych miejsc.

Jaki jest koszt tego preparatu i gdzie można go dostać?

Koszt tego preparatu nie powinien przekroczyć kwoty około 30 złotych. Można go kupić w każdej aptece bez recepty, ale również na stronach internetowych.

Opinie

  • „Z problemem trądziku zmagałam się od wielu lat. Niestety mam tą przypadłość po moich rodzicach. Na szczęście trafiłam na te kapsułki i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona. Jak dla mnie nie ma lepszego produktu, aby pozbyć się trądziku. W końcu czuję się w pełni komfortowo z tym jak wyglądam. Moja skóra bardzo dobrze się prezentuje. Nie zamieniłabym tego produktu na żaden inny. Polecam serdecznie i pozdrawiam oczywiście.”

Zimanx

Zinamax jest to produkt najwyższej jakości, dzięki któremu w krótkim czasie będziemy w stanie pozbyć się trądziku. Produkt ten cieszy się ogromną popularnością, ale również wieloma wieloma rekomendacjami najwyższej rangi specjalistów.

Skład

W skład tego produktu wchodzą takie składniki jak: biotyna, witamina E, witamina A, witamina B12, wapń, magnez, ale również mniszek lekarski i ziele pokrzywy. Skład tego produktu jest w pełni naturalny.

Działanie

Działanie tego produktu opiera się nie tylko na tym, że nasza skóra zostanie oczyszczona, ale również na tym, że dzięki odpowiednio dobranym składnikom poprawi się nasze samopoczucie. Ważną informacją jest także to, że produkt ten działa w przypadku każdego rodzaju cery. I może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn w różnym przedziale wiekowym. Kapsułki te powodują, że skóra staje się w odpowiedni sposób nawilżona, odżywiona i pozbawiona jakichkolwiek porów. Inną ważną informacji jest to, że działanie tego preparatu odbywa się na trzech różnych płaszczyznach. Jedną z nich jest z całą pewnością odpowiednie oczyszczanie naszego organizmu ze wszystkich toksyn. Drugą płaszczyzną jest nic innego, jak usuwanie martwych komórek zapychających nasze pory. Z kolei trzecią płaszczyzną jest przede wszystkim odpowiednie ograniczenia gromadzenia się sebum.

Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań odnośnie zastosowania tego produktu można zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: nowotwory, ciąża, karmienie piersią, nadmierne spożywanie wyrobów alkoholowych, nadmierne palenie wyrobów tytoniowych, stosowanie niektórych leków, ale też występowanie chorób serca i nerek.

Sposób użycia

Zaleca się, aby spożywać ilość nie większą, niż jedną tabletkę na cały dzień. Zalecanej dawki nie powinniśmy przekraczać, gdy nie uzyskamy w ten sposób szybszych efektów, a jedynie będzie mogli zaszkodzić swojemu zdrowiu. Sugeruje się, aby kuracja trwała przez około cztery tygodnie.

Zalety

Do zalet odnoszących się do stosowania tego preparatu można zaliczyć następujące kwestie: składniki o potwierdzonym działaniu, szybka skuteczność, duża doza bezpieczeństwa, regulowanie w odpowiedni sposób wydzielania sebum, wykazywanie działania przeciwzapalnego, wyłącznie naturalne składniki, jak również poprawa nawilżenia skóry oraz poprawa jędrności skóry. To wszystko sprawia, że ten preparat cieszy się aż tak dużą popularnością.

Jaki jest koszt tego preparatu i gdzie można go dostać?

Koszt tego preparatu nie powinien przekroczyć kwoty około 25 złotych. Można go kupić w każdej aptece bez recepty, ale również na stronach internetowych.

Opinie

  • „Nigdy wcześniej nie pomyślałabym, że te tabletki mogą zdziałać aż takie cuda. Jest to najlepszy preparat na trądzik, jaki tylko mogłam sobie wymarzyć. Jak dla mnie nie ma nic lepszego. Jest to z całą pewnością produkt godny polecenia każdemu, kto boryka się z takim samym problemem ja ja kiedyś. Pozdrawiam.”

Nonacne

Nonacne są to specjalistyczne tabletki na trądzik, dzięki którym nasza skóra w odpowiedni sposób dojdzie do normalności. Dzięki nim będziemy mogli cieszyć się czystą skórą nawet po trzech tygodniach od momentu pierwszego zastosowania. Jest to produkt wyłącznie najwyższej jakości, który będzie w stanie spełnić oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających osób. Tabletki te są wyprodukowane ze składników naturalne. Dlatego też nie przyczyniają się do powstawania w naszym organizmie jakichkolwiek skutków ubocznych. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób z nich korzysta.

Skład

Do produkcji tego preparatu zostały zastosowane składniki jedynie najwyższej jakości. Można do nich zaliczyć: witaminę B, witaminę A, witaminę B12, cynk, potas, wapno, magnez, witaminę E, ale również biotynę. W związku z tym, jak można w prosty sposób zauważyć, są to składniki w pełni pochodzenia naturalnego, które przyczynią się do poprawy naszej skóry, ale też w znaczący sposób poprawią nasze samopoczucie.

Działanie

Działanie tych tabletek jest dość silne. Dlatego nie zaleca się ich mieszać z innymi produktami takiego rodzaju. Efekt stosowania tych tabletek jest widoczny nawet po upływie trzech tygodni. Skóra staje się w pełni oczyszczona, pełna delikatnego blasku, ale również niezwykle odżywiona. Należy również zaznaczyć, iż produkt ten nie przyczynia się do powstania jakichkolwiek reakcji alergicznych. Ważną informacją jest także to, że produkt ten działa w przypadku każdego rodzaju cery. I może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn w różnym przedziale wiekowym. Kapsułki te powodują, że skóra staje się w odpowiedni sposób nawilżona, odżywiona i pozbawiona jakichkolwiek porów. Inną ważną informacji jest to, że działanie tego preparatu odbywa się na trzech różnych płaszczyznach. Jedną z nich jest z całą pewnością odpowiednie oczyszczanie naszego organizmu ze wszystkich toksyn. Drugą płaszczyzną jest nic innego, jak usuwanie martwych komórek zapychających nasze pory.

Przeciwwskazania

W przypadku przeciwwskazań należy powiedzieć, że nie ma ich dużo. Aczkolwiek z całą pewnością można tutaj zaliczyć takie kwestie jak: okres trwania ciąży, czas karmienia piersią, występowanie chorób nowotworowych, borykanie się z problemem zbyt wysokiego nadciśnienia tętniczego, jak również borykanie się z problemem złej krzepliwości krwi i stosowanie niektórych leków.

Sposób użycia

Jeżeli chodzi o sposób spożycia tych kapsułek to zaleca się stosowanie ich dwa razy dziennie. Najlepiej jedną do śniadania, a drugą do kolacji. Wtedy będziemy w stanie uzyskać w pełni satysfakcjonujące efekty. Trzeba również pamiętać, iż nie zaleca się przekraczania zalecanej dawki, ponieważ takim działaniem jesteśmy w stanie sobie zaszkodzić.

Główne zalety

Do jednych z głównych zalet można tutaj zaliczyć przede wszystkim takie aspekty jak: nawilżanie skóry, ujędrnienie skóry i jej wygładzenie, szybkie tempo w pozbywaniu się trądziku, brak skutków ubocznych, znaczące łagodzenie blizn po krostach, jak również to, że produkt oparty wyłącznie na składnikach pochodzenia naturalnego. Należy również dodać, że preparat ten jest możliwy do uzyskania bez recepty w większości aptek, ale także na stronach wielu sklepów internetowych. Trzeba jednak pamiętać, aby kupować go wyłącznie ze sprawdzonych miejsc.

Jaki jest koszt tego preparatu i gdzie można go dostać?

Koszt tego preparatu nie powinien przekroczyć kwoty około 40 złotych. Można go kupić w każdej aptece bez recepty, ale również na stronach internetowych.

Opinie

  • „Kiedyś stosowałem ten produkt i muszę przyznać, że szybko zauważyłem zadowalające rezultaty. Mój trądzik był dość zaawansowany, a i tak te kapsułki mi bardzo pomogły. Dobrze, że jest coś takiego na rynku jak ten produkt. Bez niego nie wyobrażam sobie jakby wyglądało moje życie. Teraz w końcu czuje się pewnie siebie oraz komfortowo z tym jak wyglądam. Polecam”

Derminax

Derminax jest to produkt najwyższej jakości, dzięki któremu w krótkim czasie będziemy w stanie pozbyć się trądziku. Produkt ten cieszy się ogromną popularnością, ale również wieloma wieloma rekomendacjami najwyższej rangi specjalistów.

Skład

W skład tego produktu wchodzą takie składniki jak: biotyna, witamina E, witamina A, witamina B12, wapń, magnez, ale również mniszek lekarski i ziele pokrzywy. Skład tego produktu jest w pełni naturalny.

Działanie

Działanie tego produktu opiera się nie tylko na tym, że nasza skóra zostanie oczyszczona, ale również na tym, że dzięki odpowiednio dobranym składnikom poprawi się nasze samopoczucie. Dzięki stosowaniu tego preparatu jesteśmy w stanie w skuteczny sposób pozbyć się nie tylko krost trądzikowych, ale też zaskórników. Tabletki w sposób skuteczny przyczyniają się też do eliminacji zaczerwienienia skóry. Dzięki stosowaniu tych tabletek nasza skóra staje się w odpowiedni sposób oczyszczona, pełna naturalnego blasku, ale przede wszystkim prawidłowo odżywiona. Specjalnie opracowana formuła, która znajdziemy w tych kapsułka doskonale wpływa na regulację pracy gruczołów łojowych i w o wiele większym stopniu zmniejsza ryzyko zapychania się porów. Ważną informacją jest także to, że produkt ten działa w przypadku każdego rodzaju cery. I może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn w różnym przedziale wiekowym.

Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań odnośnie zastosowania tego produktu można zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: nowotwory, ciąża, karmienie piersią, nadmierne spożywanie wyrobów alkoholowych, nadmierne palenie wyrobów tytoniowych, stosowanie niektórych leków, ale też występowanie chorób serca i nerek.

Sposób użycia

Zaleca się, aby spożywać ilość nie większą, niż jedną tabletkę na cały dzień. Zalecanej dawki nie powinniśmy przekraczać, gdy nie uzyskamy w ten sposób szybszych efektów, a jedynie będzie mogli zaszkodzić swojemu zdrowiu. Sugeruje się, aby kuracja trwała przez około cztery tygodnie.

Zalety

Do zalet odnoszących się do stosowania tego preparatu można zaliczyć następujące kwestie: składniki o potwierdzonym działaniu, szybka skuteczność, duża doza bezpieczeństwa, regulowanie w odpowiedni sposób wydzielania sebum, wykazywanie działania przeciwzapalnego, wyłącznie naturalne składniki, jak również poprawa nawilżenia skóry oraz poprawa jędrności skóry. To wszystko sprawia, że ten preparat cieszy się aż tak dużą popularnością. Trzeba także zaznaczyć, że preparat ten w odpowiedni sposób oczyszcza nas organizm z toksyn.

Jaki jest koszt tego preparatu i gdzie można go dostać?

Koszt tego preparatu nie powinien przekroczyć kwoty około 30 złotych. Można go kupić w każdej aptece bez recepty, ale również na stronach internetowych.

Opinie

  • „Nigdy wcześniej nie pomyślałabym, że te tabletki mogą zdziałać aż takie cuda. Jest to najlepszy preparat na trądzik, jaki tylko mogłam sobie wymarzyć. Jak dla mnie nie ma nic lepszego. Jest to z całą pewnością produkt godny polecenia każdemu, kto boryka się z takim samym problemem ja ja kiedyś. Pozdrawiam.”

Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego preparatu na trądzik?

Wybór odpowiedniego preparatu na trądzik to gwarancja tego, aby móc się pozbyć problemu w dość krótkim czasie. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy zakupiony produkt jest wyłącznie ze sprawdzonego miejsca, ale również to, jaki skład posiada. Bowiem im będzie on w większym stopniu naturalny, tym oczywiście będzie dla nas lepiej. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z różnorodnymi niedoskonałościami skóry. Aczkolwiek do jednego z najczęściej występujących problemów w tym zakresie można zaliczyć trądzik. Dzieje się tak, ponieważ trądzik ma swoje dwie odmiany. Pierwszą odmianą jest trądzik młodzieńczy, który pojawia się u osób w wieku dojrzewania. Z kolei drugą odmianą jest trądzik różowaty, który dotyka osoby w średnim wieku, ale również takie osoby, które mają problemy z gospodarką hormonalną. Problem ten może również się pojawić, jeżeli uwarunkowania genetyczne są temu przydatne. Natomiast trzeba wiedzieć, że z trądzikiem można sobie w odpowiedni sposób poradzić, a jednym z takich sposobów jest nic innego, jak specjalistyczne tabletki na trądzik. W chwili obecnej coraz więcej osób decyduje się korzystać z takiego rozwiązania, ponieważ wiąże się z tym wiele wymiernych korzyści.

Do innych czynników, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę można zaliczyć takie aspekty jak: bezpieczeństwo stosowania, opinie klientów, ale również opinie dermatologów oraz kosmetologów. Z takimi informacjami bez problemu możemy zapoznać się w sieci. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że produkt, który zamierzamy stosować będzie w pełni dopasowany do naszych oczekiwań oraz potrzeb. Warto także zaznaczyć, iż produkty, które zostały wyróżnione powyżej są idealne zarówno, jeżeli chodzi o kobiety, jak również, jeżeli chodzi o mężczyzn. Mogą te tabletki stosować także osoby w każdym wieku, czyli zarówno te, które borykają się z trądzikiem młodzieńczym, jak również takie, które posiadają trądzik różowaty. Składniki, które zostały zawarte w tych preparatach są wyłącznie najwyższej jakości i pochodzenia naturalnego. W związku z tym nie wpływają negatywnie na naszego zdrowie, ani na powstawanie jakichkolwiek reakcji alergicznych. I to właśnie sprawia, że tak wiele osób z nich korzysta. Składniki zawarte w tych preparatach w umiejętny sposób wpływają na poziom wydzielania sebum, redukcję różnorodnych stanów zapalnych, ale również poprawianie stanu skóry twarzy oraz usuwanie pryszczy. Są to produkty w pełni bezpieczne, które będą w stanie z całą pewnością usatysfakcjonować nawet te najbardziej wymagające osoby.  Dzięki stosowaniu takich preparatów jesteśmy w stanie w skuteczny sposób pozbyć się nie tylko krost trądzikowych, ale też zaskórników. Tabletki w sposób skuteczny przyczyniają się też do eliminacji zaczerwienienia skóry. Dzięki stosowaniu tych tabletek nasza skóra staje się w odpowiedni sposób oczyszczona, pełna naturalnego blasku, ale przede wszystkim prawidłowo odżywiona. Specjalnie opracowana formuła, która znajdziemy w tych kapsułka doskonale wpływa na regulację pracy gruczołów łojowych i w o wiele większym stopniu zmniejsza ryzyko zapychania się porów.

Trądzik to problem, który dotyka bardzo wielu osób, bez względu na płeć czy wiek. Nieestetyczne zmiany na skórze potrafią bardzo negatywnie wpłynąć na samopoczucie psychiczne. Odbijają się także na poczuciu własnej wartości. Nic więc dziwnego w tym, że każdy pragnie pozbyć się niedoskonałości oraz przebarwień powstałych na skutek trądziku. Okazuje się, że pomóc mogą w tym różnego rodzaju tabletki, także te dostępne bez recepty. Zanim jednak zdecydujemy się na stosowanie jakichkolwiek tabletek na trądzik, warto byłoby się czegoś o nich dowiedzieć. Raczej nikogo nie zdziwi fakt, iż do leczenia trądziku wykorzystywane są naprawdę różne preparaty.

Suplementy diety na trądzik – co najczęściej zawierają?

W aptekach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych znaleźć można naprawdę wiele suplementów polecanych do walki z trądzikiem. Najczęściej bazują one na naturalnych składnikach aktywnych, dzięki czemu są nie tylko skuteczne, ale również i bezpieczne. Suplementy  pochodzenia roślinnego mają najczęściej postać tabletek, dlatego łatwo się je zażywa. Skład naturalnych tabletek na trądzik jest zazwyczaj złożony. Dzięki temu, mają one dość wszechstronne działanie. Warto przyjrzeć się właściwościom najczęściej wykorzystywanych w suplementach na trądzik substancji. Wówczas będziemy mogli ocenić, czy są one dobrym wyborem dla nas.

Pokrzywa

Nie sposób odmówić jej niezwykle silnych właściwości przeciwzapalnych. Ziele to ogranicza również nadmiar sebum, dzięki czemu można cieszyć się bardziej matową skórą. W pokrzywie nie brakuje także cennych witamin, które wpływają korzystnie nie tylko na stan cery, ale również włosów i paznokci. Ziele to wspomaga także proces regeneracji skóry, dzięki czemu w krótszym czasie można pozbyć się nieestetycznych pozapalnych przebarwień.

Cynk

Jest to bardzo częsty składnik tabletek na trądzik. Co ciekawe, niski poziom tego minerału w organizmie może przyczyniać się do powstawania trądziku. Zazwyczaj jednak, aby doszło do rozwoju tej dermatozy, konieczne są także inne czynniki. Tabletki na trądzik z cynkiem są w stanie zadziałać silnie przeciwzapalnie. Dzięki temu, zmiany skórne będą goiły się zdecydowanie szybciej. Nie będzie dochodziło również do tak częstego ich pojawiania się. Na tym nadal nie koniec. Cynk wykazuje też właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwłojotokowe. Dzięki niemu można będzie więc pozbyć się uciążliwego sebum i błyszczenia się skóry. Cynk wzmacnia także naturalną barierę ochronną skóry, zwiększając jej odporność na uszkodzenia.

Fiołek trójbarwny

Fiołek trójbarwny bywa określany także mianem bratka trójbarwnego. To popularne ziele wykorzystywane w przypadku problemów skórnych. Dzięki fiołkowi trójbarwnemu można pozbyć się przede wszystkim nadmiaru sebum. Ziele to wykazuje bowiem właściwości regulujące pracę gruczołów łojowych. Na tym jednak nie koniec. Dzięki fiołkowi można będzie także przyspieszyć gojenie się stanów zapalnych. Ziele to charakteryzuje się także właściwościami antybakteryjnymi. Pomaga również zmniejszać widoczność nieestetycznych przebarwień.

Witamina C

Charakteryzuje się właściwościami silnie antyoksydacyjnymi. Wykazuje też działanie rozjaśniające. Dzięki temu można skutecznie zniwelować widoczność uciążliwych przebarwień. Na tym jednak nie koniec. Witamina C działa również przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie. Dzięki niej można więc zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się stanów zapalnych. Poza tym, ta ważna witamina wspomaga produkcję kolagenu. Jak zaś powszechnie wiadomo, jest on niesamowicie ważny dla zachowania dobrej kondycji naskórka.

Witamina E

Witamina E, określana także mianem witaminy młodości, niezwykle korzystnie wpływa na stan skóry. Czyni ją ona bardziej promienną i przyjemniejszą w dotyku. Witamina E przyśpiesza również zdolności regeneracyjne skóry. Dzięki temu, zdecydowanie szybciej można będzie pozbyć się uciążliwych podrażnień i przebarwień.

Czy tabletki na trądzik dostępne bez recepty są pomocne?

Wiele osób pragnęłoby wiedzieć, czy i jak bardzo tabletki na trądzik bez recepty są skuteczne. Nie da się jednak w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na postawione w ten sposób pytanie. Wiele zależy bowiem od tego, czy zmagamy się z jakimiś niedoborami, czy też nie. Bardzo istotne jest także poznanie przyczyny trądziku. Jeśli stoją za nim zaburzenia hormonalne, naturalne suplementy dostępne bez recepty mogą okazać się nieskuteczne. Tak naprawdę jednak, każdy organizm reaguje na suplementację w nieco inny sposób. Nie da się więc wskazać jednoznacznie grupy osób, którym naturalne tabletki na trądzik mogą pomóc.

Tabletki antykoncepcyjne na trądzik

Trądzik nierzadko jest powodowany przez zaburzenia hormonalne. Z tego też względu, w leczeniu trądziku czasem wykorzystuje się tabletki antykoncepcyjne. Ich podstawowym zadaniem jest zmniejszenie ilości androgenów. To właśnie one przede wszystkim wpływają na powstawanie trądziku. Dzięki tabletkom antykoncepcyjnym można zmniejszyć zarówno ilość zaskórników, jak i stanów zapalnych. Ponadto, mogą one okazać się przydatne w regulowaniu pracy gruczołów łojowych. Cera może więc przestać nadmiernie się przetłuszczać.

Pochodne witaminy A na trądzik

Tabletki na trądzik dostępne na receptę to nie tylko antykoncepcja hormonalna. Poważne zmiany trądzikowe mogą wymagać kuracji przy pomocy pochodnych witaminy A. Określane są one mianem izotretinoiny. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że leki te są dość znacznym obciążeniem dla organizmu. Z tego też względu, są one przepisywane wyłącznie przed lekarzy dermatologów. Aby kuracja była skuteczna, musi trwać przez odpowiednio długi okres czasu. Najczęściej przyjmuje się zalecone przez specjalistę leki przez kilka bądź kilkanaście miesięcy. Na początku kuracji może dojść do zaostrzenia objawów skórnych. Niemniej jednak, przeprowadzenie pełnej kuracji jest skuteczne nawet w 80% przypadków. U większości osób trądzik więc nie nawraca. Niestety, nie można powiedzieć tego o wszystkich. Należałoby również zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją pewne przeciwwskazania do podjęcia kuracji izotretinoiną. O swoich wątpliwościach zawsze należy rozmawiać z lekarzem dermatologiem.

Czy tabletki na receptę są skuteczne?

Tabletki na trądzik dostępne na receptę często okazują się skuteczne. Nie da się jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, czy okażą się takie w konkretnym przypadku. Wiele zależy bowiem od przyczyn problemu, jak również od indywidualnej reakcji organizmu. Tej zaś nie można w stu procentach przewidzieć. Zawsze trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że leczenie powinno być prowadzone pod opieką dermatologiczną. W przypadku stosowania leków zawierających pochodne witaminy A, należy mieć na uwadze regularne wykonywanie badań kontrolnych krwi.

W jaki sposób wesprzeć działanie tabletek na trądzik?

Tabletki na trądzik, zarówno te dostępne na receptę, jak i te bez recepty, mają szanse pomóc. Warto byłoby jednak zastanowić się nad tym, jak można wesprzeć ich działanie. Okazuje się, że istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów. Przede wszystkim, należałoby zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację cery dotkniętej trądzikiem. Wbrew pozorom, nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wydaje się, że najlepiej postawić na kosmetyki o naturalnych składach. Mają szansę okazać się nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne.

Odpowiednia pielęgnacja

Każdy, kto pragnie wesprzeć działanie tabletek na trądzik, musi stosować odpowiednio dobrane kosmetyki. Bardzo ważne jest dokładne oczyszczanie swojej cery. W tym celu należy zastosować żel myjący. Nie powinien on zawierać żadnych intensywnie działających detergentów. Mogłyby one bowiem niepotrzebnie podrażnić skórę. Ważny jest także zakup kremu nawilżającego. Najlepiej, jeżeli będzie on bogaty w roślinne wyciągi oraz ekstrakty. Wśród pomocnych składników wymienić należy chociażby witaminę C, ekstrakt z aloesu bądź też kwas migdałowy. Warto stosować zarówno krem na dzień, jak i na noc. W ciągu dnia z dla odświeżenia cerę można przemywać hydrolatem. Dobrym pomysłem może okazać się kupno hydrolatu z czystka. Cera dotknięta problemem trądziku powinna dobrze zareagować także na hydrolatu z zielonej herbaty. Śmiało można zdecydować się również na hydrolat z róży damasceńskie, który można uznać za jeden z najbardziej uniwersalnych kosmetyków.

Zrównoważona dieta

Jeżeli chcemy pozbyć się trądziku, nie możemy odżywiać się w byle jaki sposób. Musimy przede wszystkim mieć na uwadze rezygnację z:

  • dań typu fast food
  • produktów bogatych w rafinowany cukier
  • produktów bogatych w rafinowane tłuszcze
  • używek

W diecie powinny dominować warzywa, owoce oraz produkty pełnoziarniste. Warto sięgać także po orzechy oraz pestki. Charakteryzują się one bowiem wysoką zawartością cennych witamin oraz składników mineralnych. W jadłospisie powinien znajdować się także naturalny nabiał. Lepiej jednak postawić na jogurty niż na mleko. Warto obserwować swoją skórę, bo na niektóre osoby nabiał może wpływać wyjątkowo niekorzystnie. Nie sposób nie zauważyć, że osoby borykające się z trądzikiem powinny wybierać mięso i ryby pochodzące z dobrych źródeł. Należy także mieć na uwadze odpowiednie nawadnianie swojego organizmu. Najlepiej zdecydować się na mineralną wodę niegazowaną.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Każdy, kto walczy z trądzikiem przy pomocy tabletek, musi uzbroić się w cierpliwość. Efekty nie pojawią się bowiem natychmiast. Mowa tu zarówno o tabletkach na receptę, jak i o tych bez recepty. Na satysfakcjonujące rezultaty trzeba najczęściej poczekać kilka miesięcy. Po tym czasie powinny się one już pojawić. Każdy organizm może jednak nieco inaczej zareagować na działanie tabletek oraz diety. Wskazana jest więc wyrozumiałość. Na pewno nie należy się stresować. Nadmierne napięcie emocjonalnie bardzo niekorzystnie wpływa na stan skóry, zaostrzając trądzik. W redukcji stresu może pomóc chociażby medytacja. Warto byłoby zainteresować się także jogą oraz oczywiście technikami relaksacyjnymi. Jeżeli nie radzimy sobie z utratą pewności siebie na skutek trądziku, pomyślmy natomiast o wizycie u doświadczonego psychoterapeuty. Sesje terapeutyczne pomogą nam walczyć z nadmiarem destrukcyjnych emocji.

 

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>