zweryfikowany

Średnia długość penisa – Polska, Europa i Świat

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Popularne | Porady | Seksuologia

Od dawna wiadomo, iż największe męskie kompleksy dotyczą przyrodzenia. Głównym problemem panów jest jego długość, która nie zawsze jest taka, jakby tego chcieli. Jak wygląda średnia długość penisa w Polsce i na świecie? Czy długość członka jest faktycznie taka ważna?

Średnia długość przyrodzenia w Polce

Profesor Zbigniew Izdebski przeprowadził w roku 2011 badanie dotyczące średniego rozmiaru penisa wśród Polaków. Według niego, 6 procent mężczyzn ma członka o długości mniejszej niż 11 centymetrów. 18 procent panów ma członka o długości 12,5-13,9. Przyrodzenie 20 procent naszych rodaków oscyluje na poziomie 14-15,5 centymetrów. Kolejne 18 procent Polaków ma prącie o długości od 15,5 do 16,9. Najdłuższe przyrodzenie w tym kraju ma 6 procent mężczyzn i wynosi ono powyżej 18,5 centymetrów. Profesor ustalił, że Polacy znajdują się w mniej więcej połowie światowych statystyk.

Długość penisa u mężczyzn na całym świecie

Średni rozmiar członka jest w duży stopniu uwarunkowany przez czynnik etniczny. Najdłuższym przyrodzeniem mogą poszczycić się mieszkańcy Konga, natomiast najkrótsze penisy znajdują się w posiadaniu Koreańczyków. Według Australijskiej Narodowej Agencji Zdrowia i Opieki Społecznej posiadacze największych narządów płciowych to panowie z:

 

  • Demokratycznej Republiki Konga- 17,93 centymetrów,
  • Ekwadoru- 17,7 centymetrów,
  • Ghany- 17,3 centymetrów.

Jeśli chodzi o najmniejsze przyrodzenie, to mają je mężczyźni z takich krajów, jak:

  • Korea – 9,66 cm,
  • Kambodża – 10,04 cm,
  • Indie – 10,24 cm,
  • Japonia– 10,85 cm,
  • Filipiny – 10,85 cm.

Czy panowie są zadowoleni z rozmiaru członka?

Według uzyskanych danych z badania Dr. Eda wynika, iż 45 procent panów z USA jest całkowicie usatysfakcjonowanych rozmiarem swojego członka. Jeśli chodzi o polskich mężczyzn, nawet 83,7 % z nich deklaruje zadowolenie z rozmiaru członka, a więc jak widać mieszkańcy naszego kraju nie mają kompleksów w tym temacie. Jedynie 15,3 % panów jest niezadowolonych z rozmiaru penisa. Dane pochodzą z ankiet, w którym udział wzięły osoby w wieku 15-59 lat.

Zobacz: Powiększenie penisa o 7,5 cm w trzy miesiące

Średnia grubość penisa

W 2015 roku przeprowadzono badanie dotyczące średniej grubości penisa w fazie erekcji i w stanie spoczynku. Co ważne, do obu pomiarów wykorzystano te same metody, natomiast test został przeprowadzony przez wyspecjalizowany zespół naukowców z użyciem profesjonalnych narzędzi. Według badania, średni obwód penisa w stanie spoczynku wynosi 9,3 cm, a we wzwodzie 11,7. Warto podkreślić, że średni wyniki w tym wypadku także się różnicy w zależności od pochodzenia badanych.

Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar penisa?

Zmierzenie penisa może zaspokoić męskie ego, ponadto przydaje się w trakcie wybierania odpowiednie prezerwatywy. Co ważne, nieodpowiednio wybrany kondom może okazać się nieskutecznym zabezpieczeniem. Pomiaru trzeba dokonać wtedy, gdy penis znajdzie się w fazie erekcji. Pomiar długości i grubości najlepiej powtórzyć kilka razy, po czym wyciągnąć średnią. Wyniki mogą się różnić, a wpływ ma na nie: intensywność bodźców seksualnych, częstotliwość aktywności seksualnej, stres czy zmęczenie.

Pomiar długości prącia

Najpierw musisz doprowadzić penisa do erekcji, po czym przyłóż do niego linijkę i odczytaj pomiar. Ponadto, zamiast linijki możesz sięgnąć po taśmę krawiecką czy też kawałek sznurka, który potem przyłożyć do miarki. W ten sposób uzyskać dokładny wynik. Co ważne, pomiar zacznij od strony grzbietowej penisa, a miarę przyłóż w okolice wzgórka łonowego i delikatnie przyciśnij ją do podbrzusza. Najlepiej mierzyć prącie od podstawy, do jego zakończenia, pod kątem 90 stopni.

Pomiar grubości penisa

Pomiar grubości członka jest tak samo prosty, a więc nie powinien przysporzyć żadnych trudności. Penisa owiń taśmą krawiecką albo sznurkiem w najgrubszym miejscu, po czym odczytaj wynik. Chcąc dobrać odpowiednią prezerwatywę odczytany wynik trzeba jeszcze podzielić przez 3,14.

Czy wielkość penisa jest ważna?

Długość penisa jest o wiele ważniejszą kwestią dla samych mężczyzn, aniżeli kobiet. Według pań, współżycie z mężczyzną hojnie obdarzonym przez naturę wcale nie zwiększa doznać seksualnych, a ponadto może sprawić znaczny dyskomfort, jak i ból. Dzieje się tak, gdyż długi penis może uderzać w ściankę szyjki macicy, co skutkuje nieprzyjemnymi doznaniami. Warto podkreślić, iż pochwa ma tylko 8-12 cm długości, w stanie podniecenie delikatnie się wydłuża. Oprócz tego, w dalszej części znajdującej się niedaleko od szyjki macicy, jest ona nieunerwiona. Właśnie dlatego kobiety po wprowadzeniu do pochwy tamponu, nie odczuwają jego obecności. Większość zakończeń nerwowych, odpowiadających za miłe doznania, znajduje się w odległości ok 2-5 cm od wejścia do pochwy. Właśnie w tym miejscu jest też zlokalizowany punkt G. Do skutecznej stymulacji waginy zbędny jest bardzo długi członek, a w zupełności wystarczy ten przeciętnych rozmiarów. Kobiety podkreślają również to, że dla nich ważniejsze są umiejętności partnera w łóżku, jego subtelność, czułość, gra wstępna i umiejętne pieszczoty.

Czy rozmiar prącia jest zawsze taki sam?

Co ciekawe, prącie nie jest w ciągu życia mężczyzny zawsze takie samo. Męski penis przechodzi przez wiele zmian, na które oddziałuje głównie poziom stężenia testosteronu, czyli najważniejszego hormonu panów. Dzieje się tak pomiędzy 9 a 15 rokiem życia. Najwyższe stężenie tego hormonu odnotowuje się ok 20 roku życia. Po 40 roku życia dochodzi do stopniowego spadku testosteronu, wtedy to mężczyźni zmagają się z tak zwaną andropauzą. Jest ona inaczej nazywana męskim przekwitaniem czy też męską menopauzą. Przez zmniejszający się poziom testosteronu obserwuje się zmiany zachodzące w obszarze jąder i moszny. A więc penis wraz z naturalnym procesem starzenia się organizmu może maleć. Ponadto, zmniejszający się rozmiar członka we wzwodzie może być wynikiem palenia tytoniu. Dzieje się tak. gdyż do erekcji dochodzi poprzez napływ zwiększonej ilości krwi do ciał jamistych. Tytoń doprowadza do zwężenia się światła tętnic i żył, a więc krew nie dopływa w odpowiedniej ilości do członka. Do penisa palacza dopływa niewielka ilość krwi, a więc penis jest mniejszy w stanie erekcji. Warto też obalić pewien mit. Długość przyrodzenia nie jest wcale zależna od cech fizycznych człowieka, czyli wagi, wzrostu, rozmiaru stopy czy kształtu nosa.

Czy średnia długość penisa może się zmienić?

Wiele panów decyduje się na skorzystanie z pewnych sposobów na powiększenie penisa. Współczesna medycyna proponuje różne rozwiązania. Można między innymi zdecydować się na operacyjne powiększenie członka, trzeba jednak pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny i wiążące się z możliwością wystąpienia powikłań. Inną propozycją jest zastosowanie popularnego i wszechstronnego kwasu hialuronowego. Wielu mężczyzn decyduje się na bardziej naturalne i bezpieczne sposoby. Ciekawą propozycją są ekstendery powiększające rozmiar przyrodzenia czy pompki do penisa. W sprzedaży znajdują się też pewne środki farmakologiczne, w których składzie znajdują się zazwyczaj same naturalne składniki. Takie tabletki oczywiście nie zdziałają cudów, aczkolwiek są bezpieczne dla zdrowia. Warto też wypróbować ćwiczenia, które można wykonywać w domu. Treningi rozciągające penisa można wykonywać kilka razy dziennie, a liczy się w nich przede wszystkim systematyczność. Efekty można zauważyć po kilku miesiącach. Świetnym powiększaczem przyrodzenia jest sam popęd seksualny. Według specjalistów penis w trakcie współżycia może powiększyć się nawet o 60 procent. A więc ze średniej długości 9 cm w stanie spoczynku, wzrasta do prawie 20 cm.

Czy warto powiększyć członka?

Osoby, których długość penisa zaliczana jest do przeciętnych, nie powinny zastanawiać się nad powiększaniem członka. Kobieca wagina dostosowuje się do długości prącia, a największych doznać dostarcza stymulacja przedniej ściany pochwy. Mężczyzna powinien więc skupić się na innych kwestiach, jak na przykład gra wstępna czy eksperymenty w łóżku, a nie na wielkości przyrodzenia. Ponadto, panowie powinny przykładać wagę do swojej sprawności w łóżku. Osoby bez nałogów i uprawiające spor są aktywniejsze w sypialni. Duże znaczenie ma też codzienna dieta.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>