zweryfikowany

Sildenafil Ranbaxy – Opinie, Działanie, Skuteczność

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Seksuologia

Zaburzenia erekcji mogą pojawić się nagle, jak i być zjawiskiem narastającym. Niestety coraz więcej mężczyzn skarży się na kłopoty w sferze intymnej. Rozwiązaniem męskiego niedomagania są środki zawierające w składzie sildenafil, a więc pierwszą na rynku substancję do walki z zaburzeniami wzwodu będącą głównym składnikiem Viagry. Takim preparatem jest właśnie Sildenafil Ranbaxy.

Czym jest Sildenafil Ranbaxy?

Sildenafil Ranbaxy jest to lek opierający swoje działanie na substancji czynnej o nazwie sildenafil. Jest to środek należący do grupy leków zwanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5. Jego sposób działania polega na rozkurczaniu naczyń krwionośnych w penisie, przy zwiększeniu napływu krwi do członka w trakcie docierających do mężczyzny bodźców seksualnych. Lek na potencję ma postać wygodnych w przyjmowaniu tabletek. Co ważne, Sildenafil Ranbaxy nie wywołuje automatycznej erekcji, a jedynie pozwana na uzyskanie wzwodu w trakcie podniecenia. Niezbędne są więc tutaj bodźce pobudzające, a więc liczy się też zaangażowanie partnerki. Preparat Sildenafil Ranbaxy wykorzystywany jest w procesie leczenia zaburzeń erekcji tylko i wyłącznie u osób dorosłych.

W jaki sposób działa Sildenafil Ranbaxy?

Sildenafil jest substancją, do której opatentowania doszło w roku 1996, natomiast na rynku produkt pojawić się w 1998 roku. Aktualnie jest to jedna z najlepiej rozpoznawalnych substancji na rynku produktów na zaburzenia erekcji. Sildenafil Ranbaxy zawiera w sobie solidną dawkę 100 mg sildenafilu, która okazuje się skuteczna w większości przypadków czy też mniejszą dawkę 50 mg. Związek ten odpowiada, za zahamowanie fosfodiesterazy typu 5. PDE5 doprowadza do rozłożenie cGMP, który odpowiada za relaksację mięśni gładkich oraz zwiększony napływ krwi do ciał jamistych. W trakcie pobudzenia seksualnego komórku nerwowe rozpoczynają wytwarzanie tlenku azotu, który przyczynia się do powstania cGMP. Zablokowany przez działanie sildenafilu PDE4 umożliwia zachowanie silnej erekcji aż do końca stosunku seksualnego. U wielu osób przez zły stan psychiczny, zaburzenia nerwowego układu współczulnego czy nierównowagę hormonalną dochodzi do zbyt słabego wytwarzanie tlenku przez komórki nerwowe. Skutkuje to właśnie słabym i krótkotrwałym wzwodem, który nie pozwala na odbycie satysfakcjonującego stosunku. Produkt Sildenafil Ranbaxy najlepiej przyjmować na czczo, wówczas szybciej zostanie wchłonięty przez organizm.

Czy produkt Sildenafil Ranbaxy jest skuteczny i jaki daje efekt?

Skuteczność sildenafilu oceniono na poziomie od 50 do 70 procent w przypadku osób z zaburzeniami wzwodu. Co ważne, środek ten nie jest w żadnym razie afrodyzjakiem, a więc nie jest rozwiązaniem na słaby popęd płciowy. Sildenafil Ranbaxy daje pożądane rezultaty, jeśli po jego przyjęciu dojdzie do stymulacji seksualnej. Efekty przyjęcia dawki zauważalne są po 30-60 minutach, w zależności od tego, czy preparat zostanie przyjęty na czczo, czy po posiłku. Zastosowanie produktu z sildenafilem skutkuje łatwiejszym uzyskaniem silnej i długotrwałej erekcji, która nie zniknie w czasie współżycia z partnerką. Mężczyzna będzie mógł więc odzyskać radość z udanego seksu, a przy tym zadowalać też swoją kobietę.

Sildenafil Ranbaxy– wskazania do przyjmowania

Preparat Sildenafil Ranbaxy pozwala mężczyznom na osiągnięcie trwałego wzwodu i bezproblemowe współżycie. Jego zaletą jest to, że erekcja nie pojawi się nagle, w najmniej spodziewanym momencie, a jej mechanizm jest po przyjęciu tabletki w dalszym ciągu zupełnie naturalny. Lek dedykowany jest wszystkim dorosłym mężczyznom, którzy zaobserwowali u siebie trudności z osiągnięciem wzwodu czyjego utrzymaniem przez cały czas trwania zbliżenia. Oczywiście, przed sięgnięciem po lek należy zgłosić się do lekarza, który dobierze odpowiednią dla pacjenta dawkę, a także wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

Co znajduje się w składzie preparatu Sildenafil Ranbaxy?

Podstawowym składnikiem leku jest jego substancja czynna, czyli sildenafil. Każda tabletka powlekana 100 mg preparatu Sildenafil Ranbaxy zawiera 100 mg sildenafilu w postaci sildenafilu cytrynianu. Ponadto, w tabletkach znajdują się substancje pomocnicze takie jak: magnezu stearynian, hypromelozahydroksypropyloceluloza, krzemionka koloidalna bezwodna, makrogol 8000, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, tytanu dwutlenek (E171).

Jak przyjmować lek Sildenafil Ranbaxy?

Tabletki należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Polecaną dawką początkową jest 50 mg substancji czynnej. Co ważne, preparat można przyjmować maksymalnie raz na 24 godziny. Lek z sildenafilem powinien być zażyty na około 60 minut przed planowanym seksem. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Czas, w jakim ukażą się efekty przyjęcia dawki, może wynieść od 30 do 60 minut i jest kwestią indywidualną. Lekarz może zalecić stosowanie produktu w dawce 100 mg, jeśli przyjmowanie niższej dawki nie przyniesie pożądanych rezultatów. Najpierw jednak przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad. Co ważne, nigdy nie wolno samodzielnie zwiększać ilości przyjmowanych tabletek.

Sildenafil Ranbaxy- przeciwwskazania

Sildenafil Ranbaxy w pewnych przypadkach nie może być stosowany. Wśród przeciwwskazań wymienia się przede wszystkim to jeśli:

  • mężczyzna jest uczulony na substancję aktywną czy też którąś z substancji pomocniczych produktu Sildenafil Ranbaxy,
  • stosuje leki uwalniające tlenek azotu, jak na przykład azotyn amylu, gdyż przyjmowanie ich w tym samym czasie może skutkować niebezpiecznym obniżeniem ciśnienia tętniczego,
  • zażywa riocyguat, czyli preparat używany w leczeniu tętnicego nadciśnienia płucnego oraz przewlekłego zakrzepowo-zatorowego nadciśnienia płucnego. Sildenafil nasila hipotensyjne działania tego preparatu,
  • ma ciężką chorobę serca albo wątroby,
  • ma rzadką dziedziną chorobę oczu, jak na przykład retinitis pigmentosa czy zwyrodnienie barwnikowe siatkówki,
  • stwierdzono u niego w przeszłości utratę wzroku przez nietętniczą przednią niedokrwienną neuropatię nerwu wzrokowego,
  • przebył w niedawnym czasie udar mózgu czy zawał serca,
  • ma niskie ciśnienie tętnicze krwi,
  • stosuje preparaty zwane azotanami, gdyż ich zażywanie w tym samym czasie z sildenafilem może doprowadzić do niebezpiecznego obniżenia ciśnienia tętniczego. W przypadku przyjmowania azotanów, należy koniecznie poinformować o tym lekarza. Preparaty te służą często do łagodzenia objawów dławicy piersiowej.

Sildenafil Ranbaxy- jakie efekty uboczne mogą wystąpić?

Wszystkie udostępnione do sprzedaży leki mogą powodować działania niepożądane o różnym natężeniu. Niektóre przemijają same i nie wymagają specjalnej reakcji, natomiast inne powinny być niezwłocznie skonsultowane z lekarzem, gdyż stanowią poważniejsze zagrożenie dla zdrowia. Tak samo jest w przypadku preparatu Sildenafil Ranbaxy, podczas którego przyjmowania mężczyzna może zmagać się z pewnymi dolegliwościami. Trzeba jednak podkreślić to, że przeważnie efekty uboczne w przypadku tego leku są łagodne, umiarkowane oraz krótkotrwałe. U wielu panów nie miały one w ogóle miejsca.

Poważne działania niepożądane, które trzeba skonsultować ze specjalistą to:

reakcja alergiczna (trudności w oddychaniu, obrzęk powiek, ust, gardła, świszczący oddech, zawroty głowy), ból w klatce piersiowej, priapizm (długotrwały wzwód trwający powyżej 4h), nagłe pogorszenie lub utrata wzroku, drgawki lub napady padaczkowe, ciężkie reakcje skórne (pęcherze w jamie ustnej, na genitaliach, wokół oczu, gorączka, łuszczenie się skóry i jej obrzęk).

Pozostałe efekty uboczne:

1. Bardzo często: ból głowy.

2. Często: zaburzenia widzenia, uczucie zatkanego nosa, zawroty głowy, niewyraźne widzenie, widzenie z kolorową poświatą, nudności, zaczerwienienie twarzy, uderzenia gorąca, niestrawność.

3. Niezbyt często: krew w moczu, ból rąk lub nóg, ból w górnej części brzucha, choroba refluksowa przełyku, nadmierne łzawienie, kołatanie serca, wymioty, wysypka, przekrwienie i (lub) zaczerwienienie oczu, zapalenie błony śluzowej nosa, ból oczu, widzenie błysków światła, jaskrawe widzenie, wrażliwość na światło, suchość w jamie ustnej, zatkane lub niedrożne zatoki, krwawienie z nosa, uczucie gorąca, szybkie bicie serca, nadciśnienie tętnicze, niedociśnienie tętnicze, dzwonienie w uszach, uczucie zmęczenia, bóle mięśniowe, uczucie senności, osłabione czucie dotyku, zawroty głowy.

4. Rzadko: niewielkie cząstki lub punkty w polu widzenia, widzenie obwódek wokół źródeł światła, przemijające zmniejszenie przepływu krwi do części mózgu, omdlenia, udar, zawał serca, obrzęk oczu lub powiek, rozszerzenie źrenicy, krwawienie z prącia, obecność krwi w spermie, nieregularne bicie serca, nieprawidłowe odczucia we wnętrzu oka, nieprawidłowe zabarwienie białkówki oka, dolegliwości oczu, podwójne widzenie, uczucie ucisku w gardle, zdrętwienie ust, uczucie rozdrażnienia, nagłe osłabienie lub utrata słuchu, krwawienie do tylnej części oka, podrażnienie oka, krótkowzroczność, zmniejszona ostrość widzenia, suchość nosa, obrzęk wewnątrz nosa, ból oka, podwyższone ciśnienie wewnątrz oka, zaburzenia tęczówki.

Sildenafil Ranbaxy– gdzie kupić i ile kosztuje?

Sildenafil Ranbaxy można zakupić tylko i wyłącznie w aptece. Co ważne, niezbędna jest do tego recepta, którą można uzyskać w wygodny sposób, odbywając konsultację lekarską online. Nie warto kupować tego preparatu od nieznanych i niepewnych sprzedawców na serwisach zakupowych (olx, allegro), gdyż można natrafić na podróbki. Okażą się one nie tylko nieskuteczne, ale także mogą stworzyć zagrożenie dla zdrowia mężczyzny. Blister z 8 tabletkami leku Sildenafil Ranbaxy kosztuje około 20 złotych.

Sildenafil Ranbaxy– opinie wśród mężczyzn

Sildenafil Ranbaxy cieszy się bardzo przychylnymi recenzjami panów. Jak podkreślają mężczyźni, jest to preparat, który rzeczywiście odmienił całkowicie ich życie seksualne. Odzyskali oni radość z seksu, a przy tym poprawił się ich stan psychiczny. Osoby, które wypróbowały preparat Sildenafil Ranbaxy, doceniają go ze względu na jego skuteczność działania, jak i bezpieczeństwo. Dla wielu jest to idealny zamiennik Viagry, który zawiera w składzie ten sam składnik aktywny. Co ważne, jest to produkt tańszy od oryginału, a więc więcej osób może pozwolić sobie na jego przyjmowanie. Dla wielu mężczyzn zaletą tego produktu jest właśnie to, że opiera się na znanej i od wielu lat stosowanej substancji, czyli sildenafilu. Została ona przebadana przez różnych specjalistów z całego świata, a więc nie trzeba obawiać się jej przyjmowania. Większość osób jest usatysfakcjonowanych z działania tabletek Sildenafil Ranbaxy. Dzięki nim, w wielu związkach możliwe było odbudowanie posiadanej relacji, gdyż seks jest bardzo ważnym elementem w życiu dwojga ludzi. Sildenafil Ranbaxy jak widać po opiniach zamieszczonych w Internecie, przywraca mężczyznom wiarę we własne możliwości, pewność siebie, jak i poczucie własnej męskości. Znacząco podnosi jakość seksu, a co za tym idzie, zapewnia pełną satysfakcję z tej sfery życia.

FAQ

Kiedy można stosować lek Sildenafil Ranbaxy?

Lek dedykowany jest mężczyznom cierpiącym na zaburzenia erekcji, a więc niezdolność do uzyskania czy utrzymania wzwodu penisa na czas wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Jak działa produkt Sildenafil Ranbaxy?

Mechanizm działania sildenafilu polega na wspomaganiu rozkurczu naczyń krwionośnych w penisie, zwiększając napływ krwi do niego w czasie podniecenia.

Jak stosować Sildenafil Ranbaxy z jedzeniem?

Sięgając po tabletkę z sildenafilem, warto zrezygnować ze spożywania obfitych i tłustych posiłków, gdyż mogą one opóźnić początek działania środka.

Czy można pić alkohol, stosując Sildenafil Ranbaxy?

Alkohol zwłaszcza w większych ilościach może doprowadzić do osłabienia działania leku, a także wystąpienia przykrych dla mężczyzny efektów ubocznych.

Czy warto przyjmować Sildenafil Ranbaxy?

Tak, jest to zdecydowanie produkt, którego można polecić wszystkim dorosłym mężczyznom cierpiącym na zaburzenia erekcji. Z tym problemem można podjąć skuteczną walkę, a sildenafil pomoże w jej wygraniu. Produkt ten warto wybrać zwłaszcza z uwagi na jego skuteczny i bezpieczny skład, który działa już po ok. 60 minutach od zażycia tabletki. Sildenafil to wszystkim znana substancja aktywna wspomagająca erekcję, której zaufało już miliony mężczyzn z całego świata. Sildenafil Ranbaxy to świetny zamiennik niebieskich tabletek, który w niczym nie jest od nich gorszy, a przy tym można go otrzymać w niższej cenie.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>