zweryfikowany

Sildenafil Medana – Opinie, Ulotka, Skutki Uboczne, Zamienniki

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Seksuologia

Niezależnie od poziomu libido, brak zaspokojenia seksualnego ma znaczący wpływ na wiele dziedzin życia każdego mężczyzny. Wynikające z impotencji bezsilność, gniew czy przygnębienie, na dłuższą metę doprowadzić mogą do skrajnych emocji jak zgorzknienie czy depresja. Brak rozładowania napięcia seksualnego wpływa także na jakość i trwałość związków. Wytwarzany podczas stosunku seksualnego, a szczególnie podczas orgazmu, hormon “przywiązania” – oksytocyna, decyduje o wzajemnej bliskości partnerów. Zaburzenia erekcji to choroba i niezależnie od różnych przyczyn wystąpienia, można ją leczyć.

Sildenafil Medana – receptą na wzwód

Sildenafil Medana to lek na problemy z uzyskaniem i utrzymaniem wzwodu u dorosłych mężczyzn. Można go kupić w aptece. Wskazanym jest, przed rozpoczęciem korzystania, upewnić się co do poprawnego stanu układu sercowo – naczyniowego. Od momentu, w którym Sildenafil wprowadzono do sprzedaży, większość problemów z erekcją, jak te, mające podłoże neurologiczne i psychiczne, jest uleczalna.

 

Jak działa Sildenafil Medana

Sildenafil blokuje enzym hamujący erekcję i rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu umożliwia zwiększony napływ krwi do penisa. Po zażyciu leku najdelikatniejszy bodziec seksualny wystarczy, by osiągnąć silny wzwód, potrafiący utrzymać się nawet do kilku godzin.

Działanie Sildenafilu Medana mają klinicznie udowodnioną skuteczność, należy jednak pamiętać o kilku zasadach:

 

 • niezbędne jest pobudzenie seksualne
 • powoduje przejściowe obniżenie ciśnienia krwi (praktycznie bez istotnego znaczenia klinicznego)
 • szybko się wchłania – od 30 do 120 minut po podaniu na czczo
 • po przyjęciu w trakcie posiłku wchłanianie opóźnia się o około 30 minut

 

Ostatnią rzeczą, o której należy wspomnieć, jest metabolizowanie i wydalanie. Czas, w którym stężenie leku we krwi zmniejszy się o połowę to 3,5 godziny, natomiast wydalany jest w postaci metabolitów w 80% z kałem oraz w 13% z moczem.

 

Sildenafil Medana – skutki uboczne

 

Jak każdy lek także i ten wywołać może skutki uboczne.

Do najczęstszych należą: ból i zawroty głowy, zaburzenia widzenia, uderzenia gorąca, niestrawność i uczucie zatkanego nosa.

Do rzadziej spotykanych zalicza się: senność, niedoczulicę, choroby spojówek i ogólnie oka, szum w uszach, kołatanie serca, tachykardia, wymioty, nudności, suchość w ustach, wysypka skórna, ból mięśni, krwiomocz, krwawienie z prącia, hematospermia, ból w klatce piersiowej, zmęczenie, przyspieszona akcja serca.

Bardzo rzadko występują: reakcje nadwrażliwości, udar naczyniowy mózgu, omdlenie, utrata słuchu, nadciśnienie tętnicze, niedociśnienie, zawał mięśnia sercowego, migotanie przedsionków, krwawienie z nosa.

Oprócz powyższych istnieją także skutki uboczne o nieznanej częstotliwości występowania i są to: przemijający napad niedokrwienny, drgawki, nawracające napady drgawek, nietętnicza przednia niedokrwienna neuropatia nerwu wzrokowego, zamknięcie naczyń siatkówki, ubytki pola widzenia, arytmia komorowa, niestabilna dusznica bolesna, nagła śmierć sercowa, priapizm, przedłużona erekcja, zespół Stevensa-Johnsona oraz martwicze oddzielanie naskórka.

 

Sildenafil Medana – przeciwwskazania

 

Przeciwwskazaniem do zażywania Sildenafilu jest oczywiście nadwrażliwość na substancję czynną, czy którąś z pomocniczych. W tym przypadku to syldenafil w postaci cytrynianu. Tego leku nie należy również łączyć z lekami uwalniającymi tlenek azotu lubi azotanami pod każdą postacią.

Mężczyźni, u których aktywność seksualna nie jest wskazana, jak pacjenci z ciężkimi chorobami układu sercowo – naczyniowego np. niestabilna dławica piersiowa czy ciężka niewydolność serca, nie powinni zażywać Sildenafil Medana.

 

Kolejnymi, dla których ten lek nie jest wskazany, są pacjenci, którzy utracili wzrok w jednym oku w wyniku nietętniczej przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego, pacjenci z ciężką niewydolnością wątroby, hipotonią, po niedawno przebytym zawale serca lub udarze oraz pacjenci z dziedzicznymi zmianami degeneracyjnymi siatkówki takimi jak zwyrodnienie barwnikowe siatkówki retinitis pigmentosa, ponieważ część z nich posiada genetycznie uwarunkowane nieprawidłowości fosfodiesterazy siatkówki i nie przebadano ich bezpieczeństwa.

 

Sildenafil Medana – dawkowanie, przyjmowanie, cena

 

Sildenafil Medana to lek, który należy przyjmować doustnie i jak wcześniej wspomniano, przeznaczony jest tylko dla dorosłych mężczyzn.

Zalecana dawka to 50 mg przyjęte około 1 godziny przed planowaną aktywnością seksualną. W zależności od tego, jaka będzie przyswajalność leku, dawkę można zwiększyć do 100 mg lub ewentualnie zmniejszyć do 25 mg. Należy jednak pamiętać, że największa z zalecanych dawek to 100 mg, a także, że producent nie zaleca stosowania Sildenafilu częściej niż raz na dobę.

 

Osoby w wieku podeszłym oraz z łagodnymi zaburzeniami czynności nerek nie muszą modyfikować podanej dawki, natomiast chorujący na zaburzenia czynności wątroby powinni rozważyć przyjmowanie dawki 25 mg, w zależności oczywiście od tolerancji leku. Mężczyźni stosujący inhibitory CYP3A4 (z wyjątkiem rytonawiru) lub leki blokujące receptory alfa powinni zacząć leczenie Sildenafilem Medana od dawki 25 mg.

 

Cena leku jest bardzo przystępna i kształtuje się następująco:

 

 • dawka 100 mg
  • 4 tabletki około 20,50 zł
  • 8 tabletek około 32,00 zł
  • 12 tabletek od 42,00 zł do nawet 49,00 zł

 

 • dawka 50 mg
  • 4 tabletki około 19,00 zł
  • 8 tabletek około 34,00 zł
  • 12 tabletek około 44,00 zł

Sildenafil Medana – gdzie szukać

 

Sildenafil Medana można znaleźć w każdej aptece również tej internetowej, więc zakupu możemy dokonać z własnego fotela. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać pełną nazwę – Sildenafil Medana i spośród wielu aptek on-line, wybrać najatrakcyjniejszy cenowo produkt. Pamiętając, że dokonujemy zakupu leku, nie należy go szukać w miejscach niegwarantujących jakości czy aktualnej daty przydatności do spożycia, jak portale sprzedażowe (np. olx, allegro).

 

Każdy lek powinien mieć zachowany tzw. zimny łańcuch, czego zakup od nieznanego sprzedawcy nie gwarantuje.

Według polskiego prawa, wprowadzenia do obrotu produktu leczniczego może dokonać tylko osoba posiadająca na to pozwolenie.

 

Czy Sildenafil Medana działa – opinie i efekty

 

Nawet najlepsza reklama nie jest w stanie tak zarekomendować produktu, jak opinie osób, które go wypróbowały. Na internetowych forach znaleźć można między innymi takie wpisy:

 

“Jestem facetem już grubo po pięćdziesiątce, dla silniejszej erekcji i przedłużenia stosunku, urolog polecił mi od czasu do czasu wzmocnić się Sildenafilem. Nawet mała dawka  daje oczekiwany rezultat. Czuję się pewniejszy siebie i następne zbliżenie może być już bez dopingu.” – Jasiek 50 ++

 

“Jak najbardziej po pięćdziesiątce warto, a niekiedy trzeba zasilić się Sildenafilem. Nasilają się różne zaburzenia erekcji, chociażby związane z łagodnym nawet przerostem prostaty. Mała dawka Sildenafilu sprawia, że erekcja jest silniejsza, co poprawia stan naszych naczyń krwionośnych w penisie, przez co nasz “sprzęt” jest sprawniejszy i o to nam chyba chodzi. Potwierdzi to każdy urolog” – Jano55

 

“Mam 65 lat i w tym roku zaczęły się nieoczekiwanie dość poważne problemy z erekcją. Biorę od dłuższego czasu leki na nadciśnienie. Lekarz urolog zapisał mi inny lek, ale jest drogi i w aptece dostałem Sildenafil – główny składnik ten sam. Przed akcją biorę ¼ tabletki, czyli 25 mb i po rozgrzewce jest w zasadzie dobrze. Po akcji nie skacze mi ciśnienie, a wręcz lekko spada. Istotnie czasami trochę boli mnie głowa.” – Antoni

 

“(…), ale w moim przypadku, jak mam syndrom przedwczesnego wytrysku to 50 mg Sildenafilu zapewnia mi dłuższy, satysfakcjonujący obie strony stosunek. Trudno było mi znaleźć coś innego na tą dolegliwość, z którą mimo starszego wieku walczę bez skutku kilka lat.

(…) Sildenafil biorę już prawie dwa lata raz w tygodniu 25 mg lub 50 mg i jakoś żyję, czuję się bardzo dobrze fizycznie, a przede wszystkim psychicznie, a syndrom przedwczesnego wytrysku przestał istnieć. Wydaje mi się, że wszystko zależy od organizmu i zdrowia, zresztą to była decyzja lekarza urologa, którego regularnie odwiedzam, co pół roku. Może wrogowi, który cierpi na dysfunkcję erekcji, bym nie polecił, ale koledze czy przyjacielowi, poleciłbym takie możliwe wyjście z kłopotliwej sytuacji.” – Jan 1955

 

“No nie tylko sześćdziesięciolatkowi może służyć Sildenafil, facet czterdziestoletni potrzebuje też niekiedy jakiegoś kopa, wystarczy wtedy natwe ćwiartka 100 mg i jest super. Dobry seks działa na wszystko.” – 40-latek

 

“Sildenafil to po prostu zamiennika Viagry, tylkopod inną nazwą i tańsze jakieś 20 złotych” – bibop

 

“Użyłem po raz pierwszy Sildenafilu. Poprosiłem lekarza rodzinnego o receptę, bo już zdarzają mi się feil starty. Coś wspaniałego, żona szczęśliwa. Takiej erekcji nie miałem 20 lat temu (obecnie mam 44). Niemal żadnych skutków ubocznych, czasem drobny ból głowy” – bzdet

 

Sildenafil Medana – o co jeszcze chciałbyś zapytać

 

Ulotka dołączona do leku, nawet ta najdłuższa, odpowiada tylko na podstawowe pytania, jednak w ramach upewnienia się, czy lek jest odpowiedni, warto zapytać o rzeczy, które dotyczą tylko nas. Oto najczęściej zadawane pytania z odpowiedziami.

 

 • Czy Sildenafil Medana uzależnia?

 

Sildenafil nie jest lekiem uzależniającym, ponieważ nie działa na układ nerwowy tak, jak np. narkotyki.

 

 • Jak długo można stosować Sildenafil?

 

Jako lek nieuzależniający nie ma określonego czasu stosowania, jednak w pojedynczych przypadkach może rozwinąć się tolerancja na małą dawkę i trzeba będzie ją zwiększyć.

 

 • Czy długie stosowanie Sildenafilu może wywołać wtórną impotencję?

 

Długie stosowanie leku nie prowadzi do wtórnej impotencji. Może do niej natomiast doprowadzić przedawkowanie.

 

 • Czy Sildenafil Medana leczy?

 

Sildenafil pomaga w doraźnym osiągnięciu wzwodu pod wpływem stymulacji seksualnej. Jeśli problem z zaburzeniami erekcji jest trwały, należy udać się do lekarza w celu wyjaśnienia przyczyny.

 

 • Czy można stosować Sildenafil przy cukrzycy?

 

Tak. Nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Sildenafil u chorych na cukrzyce działa równie efektywnie co u osoby zdrowej.

 

 • Czy mogę zażywać Sildenafil, jeśli dwa lata temu przeszedłem zawał?

 

W przypadku zażywania tabletek, po przebytym zawale, warto najpierw sprawdzić, czy któreś z nich (Zofenil czy Nedal), nie mają wpływu na problemy z erekcją. Najlepiej będzie przedyskutować to z lekarzem prowadzącym.

 

 • Jak wygląda Sildenafil?

 

Sildenafil to niebieskie tabletki powlekane, obustronnie wypukłe o eliptycznym kształcie.

 

 • Czy mogę brać Sildenafil, jeśli zażywam lek na nadciśnienie tętnicze Lisinoratio?

 

Nie wykazano żadnych interakcji ze związkiem aktywnym tego leku z Sildenafilem, który powoduje jedynie niewielkie i przemijające obniżenie ciśnienia krwi.

 

Sildenafil Medana – brać czy nie brać

 

Na podstawie opinii zażywających Sildenafil Medana można wywnioskować, że produkt cieszy się dużą popularnością, a większość korzystających z jego działania, wyraża się o nim bardzo pozytywnie. Dużą zaletą, podkreślaną przez panów,  jest możliwość regulowania dawki w zależności od indywidualnego wchłaniania przez organizm, a także bardzo dobre psychiczne  samopoczucie po stosunku seksualnym.

 

Wielu mężczyzn wyraźnie zaznacza, że Sildenafil jest lekiem, a nie produktem leczniczym czy suplementem diety. To bardzo ważne i jest potwierdzone medycznie. Bardzo dobrymi wiadomościami są również bardzo dobra skuteczność Sildenafilu na syndrom przedwczesnego wytrysku oraz fakt, że nawet 4 – 5 godzin po zażyciu i stymulacji seksualnej może nadal wywoływać erekcję.

Skuteczność tego leku potwierdzają też lekarze, przepisując go swoim pacjentom.

 

Na forach internetowych w dyskusjach o impotencji, udział bierze również wiele pań, które pozytywnie wypowiadają się o Sildenafilu Medana. Często to one szukają pomocy dla swoich partnerów i dla siebie. Mówiąc o problemach z erekcją, bierze się przeważnie pod uwagę panów, ich odczucia, poirytowanie czy gniew, należy jednak pomyśleć i o kobietach. Posiadanie partnera, który nie zaspokaja seksualnie, prowadzi również u nich do wielu frustracji, a biorąc pod uwagę, że potrzebują one więcej poczucia bliskości niż mężczyźni, każdy moment zbliżenia jest na wagę złota.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>