zweryfikowany

Rower stacjonarny – Poradnik dla kupujących [ TOP 5 Najlepszych ]

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Porady

By zadbać o aktywność fizyczną nie trzeba od razu kupować karnetu na siłownię – lepiej opłaci się zainwestowanie w proste maszyny do ćwiczeń z których możemy korzystać w domu i stopniowo poprawiać kondycję. Rowery stacjonarne to najpopularniejsze rozwiązanie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z fitnessem. Czym kierować się przy wyborze, i jakie parametry są istotne?

Oto 5 najlepszych propozycji na rynku w które warto zainwestować!

 

Jakie parametry powinien mieć dobry rower stacjonarny?

Ilość dostępnych na rynku sprzętów sportowych przeznaczonych do ćwiczeń w zaciszu domowym nie oznacza, że wszystkie są one wartościowe i spełnią oczekiwania każdego użytkownika. Przy wyborze roweru stacjonarnego warto zwrócić uwagę na jego rodzaj – najpopularniejsze są rowery mechaniczne oraz magnetyczne. Te pierwsze są stosunkowo tanie i proste w budowie, jednak robią najczęściej sporo hałasu i nie są wyposażone w tak dużą ilość funkcji jak bardziej zaawansowane technologicznie maszyny. Magnetyczne rowery natomiast mają bardziej rozbudowaną technologię, dużą ilość funkcji, wygodne hamulce oraz pracują cicho, a to przekłada się na komfort użytkowania. Przydatne są również takie dodatki jak pulsometr, liczenie kalorii czy przejechanego dystansu, to z kolei pomaga w kontrolowaniu swoich postępów. Warto też zwrócić uwagę na dopuszczalną wagę użytkownika oraz wzrost, większość rowerów przeznaczonych jest dla osób do 150 kg, o maksymalnym wzroście do 190 cm. Stabilność sprzętu oraz jakość wykonania są bardzo ważne, dlatego wybór absolutnie nie może być przypadkowy. I na koniec przy wyborze roweru stacjonarnego wskazówką może być producent oraz jego renoma na rynku. Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości oraz wygodzie, warto sugerować się opisem producentów oraz opiniami klientów. Obecnie na polskim rynku najwyższe oceny zbierają niżej wymienione sprzęty:

1. Rower treningowy inSPORTline inCondi UB60i

Kompaktowy i wygodny rower stacjonarny inSPORTline inCondi UB60i to propozycja dla osób o wysokich oczekiwaniach. Stworzony na bazie nowoczesnej technologii oraz rekomendacji specjalistów sprzęt zapewnia komfortowy trening zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych którzy chcą zadbać o swoją kondycję. Wyposażony został w cichy magnetyczny układ hamulcowy i 32-stopniową regulacja obciążenia, dzięki czemu użytkownik może komfortowo dopasować trening do swoich potrzeb. Posiada 15 programów treningowych w komputerze pokładowym, czujniki tętna, ergometr, elektroniczną regulację oporu oraz system wyrównania nierówności podłogi, dzięki czemu trening jest wydajny, a dokładne pomiary pojawią się na ekranie i łatwo jest je kontrolować. Użytkownik może dopasować wysokość oraz ułożenie kierownicy do swoich potrzeb, dodatkowo siodełko jest profilowane i wygodne nawet podczas dłuższych treningów. Kompaktowy, solidnie wykonany i cicho pracujący – to najważniejsze zalety tego produktu. Cena (ok. 3200 zł) zdecydowanie jest adekwatna do jego jakości oraz użytej nowoczesnej technologii.

2. Rower treningowy magnetyczny inSPORTline Salenas

Kolejną propozycję stanowi magnetyczny rower treningowy tej samej marki ale w innej odsłonie, inSPORTline Salenas. Podobnie jak poprzednik zbudowany został na wytrzymałej konstrukcji z użyciem najnowszej technologii zapewniającej efektywny trening. Posiada przejrzysty ekran który umożliwia wybranie trybu treningowego (ma aż 16 zróżnicowanych programów), obserwację parametrów oraz przejechaną trasę. Dzięki czujnikom tętna w uchwytach możliwe jest również wypróbowanie nowoczesnego programu HRC, który automatycznie dostosuje obciążenie, aby osiągnąć docelowe tętno i wejść np. w tryb spalania tłuszczu. Rower magnetyczny inSPORTline Salenas jest kompaktowy, stabilny i stosunkowo lekki, dzięki czemu można wygodnie go przemieszczać. Posiada również system kompensacji nierówności podłogi (pozostaje stabilny nawet przy nierównym podłożu), a także posiada poręczny uchwyt na butelkę z wodą. Jest to tańsza propozycja od tego producenta (koszt to ok. 2000 zł), jednak wciąż stanowi bardzo dobry wybór bez względu na poziom zaawansowania użytkownika.

3. Rower stacjonarny Kettler Bike Cycle M-La

Producent sprzętów sportowych Kettler zbiera bardzo wysokie oceny roweru stacjonarnego Kettler Bike Cycle M-La, głównie dzięki nowoczesnemu designowi oraz szeregu funkcji dla użytkownika. Jest stabilny, może wydawać się masywny ale to tylko iluzja. Posiada magnetyczny system oporu z regulacją oporu w przedziale 1-8 dzięki czemu pracuje cicho i wydajnie, koło zamachowe o wadze 6 kg, czujniki tętna zintegrowane w uchwytach dłoni oraz prosty w obsłudze komputer treningowy z ciągłym wyświetlaczem 6 funkcji. To co wyróżnia ten produkt na tle innych to niskie wejście, co ważne jest np. dla osób starszych które chcą popracować nad powrotem do sprawności. Na wyświetlaczu LCD pokazują się informacje takie jak puls, spalone kalorie, czas, dystans, kadencja, godzina i data. W zestawie z rowerem znajdziemy również czujniki tętna w uchwytach, opcjonalnie klips na ucho. Jak na wysoką jakość oraz wygodę użytkowania, cena ok. 1600 zł jest bardzo atrakcyjna, i warto rozważyć tę propozycję przy wyborze sprzętu.

4. Rower magnetyczny Spokey Kartagena

Jeżeli potrzebujemy lekkiego i niewielkiego sprzętu do treningu w atrakcyjnej cenie, to propozycja Spkey Kartagena będzie idealnym wyborem. Producent zadbał o pełne wyposażenie sprzętu mimo kompaktowych rozmiarów, podobnie jak w propozycji od Kettlera posiada 8-stopniową, ręczną regulację oporu, pulsometr wbudowany w uchwyty na kierownicy, a także przejrzysty ekran na którym pojawiają się niezbędne pomiary, m.in. pokonany dystans, kalorie i puls. Rower jest bardzo stabilny dzięki szerokim podstawkom które dostosowują się nawet do nierównego podłoża. Podobnie jak w poprzednich propozycjach, również Spokey Kartagena posiada system dostosowania do nierównego podłoża, co daje bardzo duży komfort w trakcie jazdy. Bez problemu można również regulować siodełko i kierownicę w zależności od wzrostu użytkownika. Maksymalne obciążenie to 120 kg i 190 cm wzrostu. Dzięki lekkiej konstrukcji i niewielkiej wadze można go swobodnie przemieszczać w komfortowy sposób, ponieważ posiada wbudowane rolki transportowe przy podnóżkach. Dodatkową zaletą są pedały wyłożone antypoślizgowym materiałem oraz dodatkowo zabezpieczone opaskami na stopy, dzięki czemu nie ma ryzyka zsuwania się stóp w tracie jazdy. Prosty, wygodny i efektywny sprzęt Spokey Kartagena można kupić już za ok. 450 zł. Na pierwszy sprzęt sportowy w domowym zaciszu nada się idealnie.

5. Rower stacjonarny Zipro Boost

Nowoczesny i stylowy – takie pierwsze wrażenie sprawia rower stacjonarny Zipro Boost, w którym zadbano o wszystkie najważniejsze funkcjonalności z uwzględnieniem potrzeb użytkownika. Dużym plusem jest przejrzysty ekran LCD który wyświetla spalone kalorie, czas i dystans, oraz umożliwia wprowadzenie wybranego programu treningowego dzięki czemu ćwiczenia będą bardziej efektywne. Posiada magnetyczny system oporu, opcję SCAN, czyli cykliczne wyświetlanie parametrów treningu, a to co wyróżnia go na tle innych rowerów to możliwość odliczania wyznaczonego dystansu, co powoduje zwiększenie motywacji podczas treningu (wyświetlacz wskazuje ile jeszcze pozostało do określonego celu). W kierownicy znajdują się również sensory mierzące puls użytkownika, a dane wyświetlają się cały czas na ekranie. Dodatkowymi zaletami są łatwość w transporcie roweru, bo posiada gumowe kółka w przedniej podpórce, jak również ogólna stabilność sprzętu podczas użytkowania. Profilowane siedzenie nie sprawia dyskomfortu nawet przy dłuższym użytkowaniu. Możliwa jest także regulacja zarówno siedzenia jak i kierownicy adekwatnie do wymiarów użytkownika. Sprzęt waży około 23 kg, co jest dość dobrym wynikiem jak na tak stabilny i wygodny rower. Maksymalna waga użytkownika to 120 kg i 190 cm wzrostu. Można go nabyć za około 500 zł, a więc jest to bardzo dobra oferta dla zainteresowanych.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>