zweryfikowany

Recenzja L-Carnitine Allnutrition – czyli jak obcobrzmąca sustancja rozczarowala tysiące osób

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Suplementy diety

Allnutrition – cała prawda o popularnym producencie suplementów

Allnutrition to jeden z wiodących procentów i sprzedawców suplementów diety, odżywek, żywności dietetycznej, ale także odzieży i akcesoriów sportowych. Marka zadebiutowała stosunkowo niedawno, ale bardzo szybko zdobyła rzeszę fanów i wiernych klientów. Sieć sklepów i miejsc dystrybucji szybko rozrasta się, ich produkty są dostępne na większości siłowni. Ich produkty znane są w internecie, a do ich stosowania przyznaje się wielu popularnych celebrytów.

W swojej ofercie mają mnóstwo suplementów diety, które mają wspomagać odchudzanie i tak zwanych spalaczów tłuszczów. Spalacze tłuszczów to osobna kategoria preparatów, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród klientów Allnutrition. Po spalacze tłuszczów bardzo często sięgają osoby z nadwagą, które pragną szybkich efektów przy minimalnym wysiłku, fani siłowni w początkowej fazie, których zapał będzie gasł z każdą wizytą. Rzadko zdarza się, że po tego typu preparaty sięgają profesjonalni sportowcy, osoby które regularnie ćwiczą, chociaż nie są zawodowymi sportowcami. Wynika to z faktu, że im więcej czasu poświęcasz na ćwiczenia fizyczne, budowanie tkanki mięśniowej, rzeźbienie jej i podnoszenie własnej wydolności, to tym mniej wierzysz w skuteczność tanich i obiecujących natychmiastowe efekty produktów. Dal profesjonalistów, preparaty z L-karnityna są jedynie dodatkiem do ich trybu życia.

Allnutrition to zaufany producent suplementów, które wybierają sportowcy zawodowi i amatorzy. Ta marka słynie z fantastycznych produktów kierowanych do sportowców, którzy cenią sobie wysokobiałkowe produkty i preparaty wysokiej jakości. Jednak jak często się zdarza – również Allnutrition wprowadziło na rynek produkt, który odbiega od oczekiwań. Mowa o L-Carnitine Fit Body, im więcej czasu poświecisz na analizę składu i czytanie opinii, tym szybciej zdasz sobie sprawę, że nie jest to do końca trafiony produkt.

L-Carnitine Allnutrition – czym jest?

L-Carnitine Fit Body to produkt, który zawiera – jak obiecuje producent – łatwo przyswajalną L-karnitynę w formie wygodnych i przystępnych do połknięcia kapsułek żelowych. To ważna cecha, z punktu widzenia osób, które unikają dużych i ciężkich do spożycia kapsułek, jednak otoczka wytworzona z żelatyny, dyskwalifikuje ten preparat do spożycia przez wegetarian i wegan. To dość duża grupa docelowa producentów suplementów dla sportowców. Coraz większe grono świadomych i dbających o formę ludzi, przechodzi na dietę wegetariańską lub wegańską.

L-Carnitine Fit Body ma być według obietnic producenta, preparatem wspomagającym proces wytwarzania energii z tłuszczu. Czy faktycznie L-karnityna działa?

L-Carnitine Allnutrition – skład

Podstawowym składnikiem L-Carnitine Fit Body jest L-karnityna, czyli substancja z grupy witamino-podobnych, która nie jest wytwarzana przez organizm ludzki. Człowiek syntetyzuje ją z aminokwasów lizyny i metioniny, czyli z pokarmów pochodzenia zwierzęcego.Substancja ta ma za zadanie pełnić rolę transportera długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów komórkowych. Tym samym usprawnia spalanie komórek tłuszczowych i ich wydalanie.

L-karnityna ma także właściwości antyoksydacyjne, co w długotrwałej podaży może mieć działanie antynowotworowe. Dodatkowo substancja ta ma pewne pozytywne działanie związane z wzmacnianiem płodności u mężczyzn.

Dodatkowym składnikiem uzupełniającym produkt jest witamina C. Tę substancję zna chyba każdy. Oceniana jest jako ważny składnik diety, szczególnie u małych dzieci. Witamina C pozytywnie wpływa na działanie układu odpornościowego, ma działanie antyoksydacyjne i działa przeciwstarzeniowo. Witamina C zaskakująco dobrze wpływa na stan cery i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Dlatego tak ważne jest, aby wprowadzać do organizmu jej odpowiednią ilość – mocne naczynia krwionośne znacząco poprawiają ogólne jego funkcjonowanie. Witamina C jest ważnym składnikiem diety, bez niej ciężko wchłania się żelazo, co może prowadzić do jego niedoborów i co za tym idzie anemii.,

Produkt – cena L-Carnitine Fit Body jest bardzo atrakcyjna, nieprzystająca do obietnicy jaką składa producent. Za opakowanie liczące 120 kapsułek zapłacimy około 35 złotych. Cena tego preparatu za jednodniową kurację to nieco ponad 50 groszy. Taka cena może kusić i przekonywać do zakupu.

L-Carnitine Allnutrition – opinie

Na stronie producenta próżno szukać negatywnych opinii. Znajdziemy tam same zachwalające preparat opinie. Przeczytamy między innymi:

Super suplement! Mega mnie wsparło na redukcji, pomogło w spaleniu tłuszczu i dodało energii 🙂

Starałam się używać bardziej naturalnych spalaczy, ale organizm chyba zaczął się uodparniać i przestałam widzieć efekty. Trochę się obawiałam zacząć brać coś nowego, ale jakoś się przełamałam. Mega jest ten produkt i na dodatek ma witaminę C w składnie. Polecam! Bardzo dobrze działa i nie widzę żadnych niepożądanych działań 😉

Super l-karnityna, dobrze działa, fajna kapsułkowa forma, wygodnie się przyjmuje.

Czyli w zasadzie wszystko i nic. Produkt jest super, ale nie znajdziemy opisów żadnych wymiernych efektów jego działania. Inne opinie znajdziemy na forach dla sportowców. Są oni jednomyślni – ten produkt bez wysiłku fizycznego jest wyrzucaniem pieniedzy w błoto.

L-karnityna działa wyłącznie w połączeniu z wysiłkiem fizycznym. Nie wiem jednak, czy jest to najskuteczniejszy suplement… warto byłoby się rozejrzeć wśród innych specyfików tego typu – wiadomo, na każdego działa coś innego.

NIGDZIE nie ma dowodu naukowego, że działa. To efekt placebo.

Takich opinii jest znacznie więcej. Osoby, które zażywały L-Carnitine Fit Body, nie pozostawiają złudzeń – o wiele lepsze wyniki uzyskiwali stosując L-karnitynę płynną. A do uzyskania wymiernych rezultatów musieli napocić się na siłowni lub stosując inną bardzo intensywną aktywność fizyczną.

L-Carnitine Allnutrition – dawkowanie

Ulotka L-Carnitine Fit Body to w zasadzie suchy opis składu preparatu wraz z zalecanym dawkowaniem. Ten preparat producent zaleca przyjmować 2 razy dziennie – jedną kapsułkę rano, na czczo, popijając dużą ilością wody, a drugą kapsułkę tuż przed treningiem. ma to za zadanie poprawić wydolność, dodać energii i przyspieszyć spalanie tłuszczów.

L-Carnitine Allnutrition – gdzie kupować?

Preparat L-Carnitine Fit Body jest dostępny na stronie producenta, w sklepach posiadających licencje na sprzedaż tych produktów, na siłowniach. Nie znajdziemy tego preparatu w aptekach.

L-Carnitine Allnutrition – efekty

L-karnityna to substancja znana i stosowana przez sportowców. Jej działanie jest opisane jako pozytywne, ale tylko i wyłącznie w połączeniu z regularnym i intensywnym wysiłkiem fizycznym. Preparaty z tą substancją wybierają profesjonaliści, aby zwiększyć swoją energię i poprawić wydolność. Stosowanie preparatu L-Carnitine Fit Body, bez wytężonych ćwiczeń, częstych wizyt na siłowni i stosowania dość restrykcyjnej diety, nie spowoduje nagłej i oczekiwanej utraty zbędnych kilogramów.

Dla osób borykających się z problemem nadwagi czy nawet otyłości, stosowanie takich suplementów diety bez porozumienia z lekarzem lub trenerem personalnym, może skończyć się problemami zdrowotnymi. Podstawą do utraty zbędnych kilogramów jest stosowanie optymalnej diety, zapewniającej deficyt kaloryczny, regularne i intensywne ćwiczenia fizyczne oraz suplementacja. Suplementacja powinna być skonsultowana z trenerem personalnym i dobrana indywidualnie do potrzeb i możliwości osoby odchudzającej się.

L-Carnitine Allnutrition – czego unikać kupując ten preparat?

W żadnym wypadku nie należy kupować tego produktu jak i innych suplementów diety i leków ze źródeł niewiadomego pochodzenia. Aby mieć pewność, że produkt jaki kupujemy jest w pełni oryginalny i bezpieczny, że był przechowywany i transportowany w odpowiednich warunkach – czyli nie był narażony na działanie nadmiernej temperatury jak i mrozu, powinniśmy wystrzegać się sprzedawców na aukcjach typu allegro czy Olx. Nigdy nie mamy pewności co kupujemy, a zaoszczędzone pieniądze nie zrekompensują nam ryzyka utraty zdrowia.

 

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>