zweryfikowany

Recenzja Cutting Edge USA LABS – Opinia okiem Dietetyka

Autor: Łukasz Dąbrowski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Suplementy diety

Odchudzanie, a tym samym spalanie tłuszczu to bardzo trudny i czasochłonny proces, który staramy się wspierać na różne sposoby. Jednym z nich jest stosowanie preparatów wspomagających odchudzanie. Wśród wielu produktów dostępnych na rynku popularność zyskuje Cutting Edge USA LABS. Sprawdzamy, czym dokładnie jest, jaki jest jego działanie oraz czy warto go stosować.

Cutting Edge USA LABS – co to za produkt?

Cutting Edge USA LABS jest polecany przede wszystkim osobom, które chcą spalić tkankę tłuszczową. Składniki suplementu diety mają bowiem za zadanie wspomaganie metabolizmu lipidów. Nie należy jednak zapominać, że sam produkt nie zapewni nam utraty niechcianych kilogramów i wyrzeźbienia sylwetki – do tego potrzebna jest także zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Produkt Cutting Edge USA LABS jest zresztą przeznaczony głównie dla osób, które właśnie poprzez trening chciałyby pozbyć się dodatkowych kilogramów. Ogromnym plusem tego suplementu jest fakt, iż jest on oparty na naturalnych składnikach, co jest bardzo istotne dla osób z różnego typu schorzeniami, na przykład z nadciśnieniem tętniczym.

Cutting Edge USA LABS – skład

W składzie Cutting Edge USA LABS znajduje się:

  • L-karnityna – aminokwas, który odpowiedzialny jest między innymi za transport kwasów tłuszczowych do komórek organizmu, przez co zyskujemy energię,
  • zielona herbata – przyspiesza proces spalania tłuszczów, wspomaga także metabolizm węglowodanów,
  • cholina – wspomaga pracę wątroby, a tym samym metabolizm tłuszczów. Dodatkowo zapobiega osadzaniu się tkanki tłuszczowej, która jest odpowiedzialna za powstawanie tak zwanych „oponek”,
  • inozytol – pomaga utrzymać odpowiedni poziom glukozy we krwi, przez co zapobiega napadom głodu. Inozytol wspomaga także redukcję tkanki tłuszczowej,
  • chlorofil – wspomaga usuwanie z organizmu metali ciężkich oraz innych zanieczyszczeń,
  • lecytyna – w organizmie odpowiada za utrzymanie wątroby we właściwym stanie, co pomaga regulować jej pracę,
  • metionina – wspiera metabolizm tłuszczów w wątrobie,
  • potas – jeden z najważniejszych pierwiastków występujących w organizmie człowieka, który jest niezbędny przy stosowaniu leków i suplementów o działaniu moczopędnym,
  • witamina B6 – wspomaga wchłanianie potas oraz magnezu, co również jest istotne przy stosowaniu diuretyków.

Jak widać, skład produktu jest bardzo bogaty, jednak są to jedynie naturalne składniki, których głównym działaniem jest wspieranie procesu spalania tkanki tłuszczowej oraz utrzymanie odpowiedniego poziomu glukozy we krwi, co ma zapobiegać napadom wilczego głodu, który niweczy proces odchudzania i stosowania diety odchudzającej. Zioła znajdujące się w składzie Cutting Edge USA LABS wykazują działanie moczopędne, co pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, także tej podskórnej. Warto jednak pamiętać, że odchudzanie nie powinno polegać jedynie na utracie wody, gdyż w przeciwnym razie możemy spodziewać się szybkiego powrotu do poprzedniej wagi po zakończeniu diety.

Dawkowanie Cutting Edge USA LABS

Producent Cutting Edge USA LABS zaleca, aby zażywać 3-4 tabletki dziennie, jedną przed każdym posiłkiem. Najkorzystniej jest jednak zażywać tabletkę przed treningiem, co ma pomóc w spalaniu tkanki tłuszczowej. Pozostaje pytanie, czy rzeczywiście są nam potrzebne aż 4 tabletki dziennie, podczas gdy inne suplementy diety wspomagające odchudzanie zwykle zażywa się w mniejszej ilości? Warto pamiętać, że suplement ten wykazuje działanie moczopędne, dlatego nie należy przesadzić z jego ilością, aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc skonsultowanie się z lekarzem odnośnie codziennej dawki suplementu, gdyż w przeciwnym razie możemy narazić się na przykre konsekwencje, pomimo iż Cutting Edge USA LABS jest oparty na naturalnych, wydawałoby się nieszkodliwych, składnikach. Nie należy także przekraczać dziennej, zalecanej dawki, ponieważ nie przyspieszy to procesu spalania tłuszczu, za to może okazać się zgubne dla naszego organizmu.

Cutting Edge USA LABS – cena

Cutting Edge USA LABS 120 tabletek możemy kupić za 50-60 zł. Stosując suplement zgodnie z zaleceniami producenta, wystarczy nam on na miesiąc. W zależności od miejsca, w którym zakupimy produkt, cena może być różna, jednak na ogół waha się ona w wyżej wymienionym przedziale. Kupując większy pakiet Cutting Edge USA LABS możemy liczyć na rabaty czy innego rodzaju zniżki.

Przeciwwskazania do stosowania Cutting Edge USA LABS

Cutting Edge USA LABS nie powinny stosować osoby, które wykazują nadwrażliwość na jakikolwiek składnik suplementu. W szczególności powinni więc uważać alergicy. Preparat ten przeznaczony jest dla osób dorosłych, absolutnie nie mogą stosować go dzieci ani młodzież dorastająca. Co więcej, producent nie przebadał Cutting Edge USA LABS pod kątem interakcji z innymi lekami oraz suplementami, dlatego przed zażyciem koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem prowadzącym, jeżeli przyjmujemy jakiekolwiek leki. Dodatkowo Cutting Edge USA LABS nie jest polecany osobom zmagającym się z chorobami układu moczowego ze względu na jego moczopędne działanie.

Cutting Edge USA LABS – apteka czy allegro?

Suplementu diety wspomagającego odchudzanie Cutting Edge USA LABS raczej nie dostaniemy w aptece stacjonarnej ani nawet internetowej. Powodem jest fakt, iż produkt ten reklamowany jest jako spalacz tłuszczu i polecany jest głównie osobom, które myślą o zgubieniu zbędnych kilogramów w trakcie treningów. Tego typu produkty zakupić można w sklepie z żywnością dla sportowców stacjonarnym, a także internetowym. Problemem jest jednak fakt, że o ile w autoryzowanych sklepach mamy pewność tego, co kupujemy, o tyle w przypadku licznych portali aukcyjno-ogłoszeniowych typu allegro czy olx nigdy do końca nie wiemy, co znajduje się w opakowaniu produktu. Tymczasem właśnie na tego typu portalach aż roi się od ogłoszeń dotyczących sprzedaży Cutting Edge USA LABS. Co więcej, ceny produktu są znacznie bardziej kuszące od tych, które proponują sklepy stacjonarne oraz internetowe. Opakowanie Cutting Edge USA LABS można na allegro czy olx kupić już za 40 zł, co w perspektywie rocznego stosowania suplementu generuje znaczne oszczędności. Nie warto jednak ryzykować swojego zdrowia, a być może nawet i życia dla kilku złotych oszczędności. Niemniej jednak jak najbardziej bezpieczne pozostaje kupować preparatu w sklepach przeznaczonych dla sportowców. To, że nie jest on dostępny w aptekach nie eliminuje go z rynku suplementów wspomagających odchudzanie.

Bezpieczeństwo stosowania Cutting Edge USA LABS

Wiele osób chcących spróbować tego, jak działa Cutting Edge USA LABS zastanawia się, czy jest to preparat bezpieczny. Warto zacząć od tego, że nie ma on statusu leku, ale suplementu. Niemniej jednak większość produktów wspomagających odchudzanie to właśnie suplementy diety bądź preparaty ziołowe czy medyczne. W przypadku Cutting Edge USA LABS należy zauważyć, że nie zawiera on składników, które mogłyby podnosić ciśnienie krwi, przez co byłyby niebezpieczne dla osób borykających się z nadciśnieniem tętniczym czy innego rodzaju chorobami układu krążenia. Preparat nie zawiera także pobudzającej kofeiny, przez co można go stosować także w porze wieczornej, gdyż nie pobudza. Generalnie jego głównymi zadaniami jest wspomaganie procesu redukcji tkanki tłuszczowej oraz utrzymanie stabilnego poziomu glukozy we krwi. Dodatkowo wspiera on pracę wątroby. Należy jednak pamiętać, że ze względu na diuretyczne działanie suplementu nie powinny stosować go osoby, które mają problemy z nerkami czy ogólnie z układem moczowym. Co więcej, bezpieczny będzie jedynie preparat Cutting Edge USA LABS zakupiony w odpowiednim miejscu, gdy mamy pewność, co dokładnie kupujemy.

Cutting Edge USA LABS – opinie na forach

W internecie można znaleźć kilka opinii na temat produktu Cutting Edge USA LABS. Na ogół zażywają go osoby, które chcą schudnąć poprzez zażywanie codziennej aktywności fizycznej. Często jest on polecany także przez trenerów personalnych. Wiele osób chwali jego moczopędne działanie, dzięki któremu już na początku odchudzania można zauważyć spadek wagi. Niemniej jednak użytkownicy podkreślają, że preparat działa jedynie wtedy, gdy stosujemy się do zasad zdrowego odżywania oraz regularnie ćwiczymy. Niestety, jego forma jest stosunkowo mało przystępna, ponieważ Cutting Edge USA LABS ma postać dużych, trudnych do przełknięcia tabletek. Spora część internautów twierdzi, że zdarza im się przekraczać dzienną, zalecaną dawkę, aby jeszcze łatwiej było im zgubić zbędne kilogramy.

Cutting Edge USA LABS – czy warto?

Produkt Cutting Edge USA LABS do najtańszych nie należy (wiele specyfików wspomagających odchudzanie można kupić w o wiele lepszej cenie), dlatego warto zastanowić się nad celowością jego stosowania. O ile jego skład jest stosunkowo zachęcający, gdyż nie zawiera on specyfików szkodliwych dla osób zmagających się z nadciśnieniem, o tyle samo jego działanie może budzić wątpliwości. Powodem jest fakt, iż wykazuje on silne działanie moczopędne, co w rezultacie prowadzi co prawda do utraty kilogramów, jednak mogą one bardzo szybko powrócić po zakończeniu kuracji. Dodatkowo duża utrata wody naraża nas na utratę także i cennych mikro i makroelementów, dlatego warto zastanowić się nad suplementacją takowych, gdyż w składzie Cutting Edge USA LABS znajduje się jedynie potas i witamina B6. Co więcej, preparat ten polecany jest głównie osobom ćwiczącym, które w trakcie ruchu i tak spalają tkankę tłuszczową, dlatego być może „cudowne” efekty preparatu to jedynie rezultat regularnych ćwiczeń wykonywanych często pod okiem profesjonalnego trenera. Mało jest w Cutting Edge USA LABS bowiem składników, które mogłyby skutecznie redukować apetyt, a na nich także powinien opierać się suplement skutecznie wspomagający odchudzanie. Nie każdy ma przecież czas na to, aby codziennie udać się na siłownię i ćwiczyć z trenerem. Jeżeli jednak chcemy spróbować na własnej skórze, jak działa Cutting Edge USA LABS, przed zakupem należy skonsultować się z lekarzem.

 

 

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>