zweryfikowany

Pure Nature Slim Line Hydro – cena, opinie, skład. Czy warto kupić?

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Suplementy diety

Slim Line Hydro firmy Pure Nature to suplement diety, który jak reklamuje producent, ma wspierać organizm w redukcji tkanki tłuszczowej oraz spadku wagi. Sama nazwa nawiązuje do szczupłej sylwetki, a produkt skierowany jest do aktywnych osób, które być może już wielokrotnie podejmowały nieskuteczne próby odchudzania lub walki z nadwagą i jest on szczególnie rekomendowany endomorfikom. Suplement w formie tabletek zawiera naturalne składniki, co jest oczywiście ogromną zaletą, a producent określa go jako innowacyjny „spalacz” mający wielowymiarowy wpływ na organizm.

Co zatem zawiera sam preparat, jaka jest jego cena i gdzie najlepiej go kupić?

Skład produktu

Nie ma co do tego wątpliwości, że produkt oparty jest wyłącznie o naturalne składniki. W składzie znajdziemy:

  • Ekstrakt z liści zielonej herbaty
  • Ekstrakt z ziela pokrzywy zwyczajnej
  • Ekstrakt z opuncji figowej
  • Ekstrakt z nasion winogron
  • Ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego
  • Ekstrakt z ziela nawłoci

Przyjrzymy się poszczególnym składnikom i pokrótce sprawdźmy ich działanie oraz potencjalny wpływ na proces odchudzania.

Pierwszy składnik to ekstrakt z liści zielonej herbaty. Sam ekstrakt pomaga w redukcję tkanki tłuszczowej, poprawia metabolizm (można powiedzieć, że działa bardzo podobnie do pitej regularnie zielonej herbaty) i korzystnie wpływa na proces odchudzania. Zielona herbata zawiera też kofeinę, a to akurat dobrze w przypadku przyspieszenia metabolizmu i dodania energii. Nie wiadomo jednak, jaką ilość producent przewidział jako tę skuteczną wartość w preparacie na odchudzanie. W składzie Slim Line niestety nie można znaleźć tej informacji, co uniemożliwia realne zbadanie ilości zawartego w tabletkach ekstraktu. Warto nadmienić, że informacja ta nie pojawia się również w przypadku pozostałych składników wymienionych na opakowaniu.

Drugi składnik to ekstrakt z ziela pokrzywy zwyczajnej. Jest to bardzo prozdrowotny składnik, jednakże równie mocno zastanawia jego zastosowanie akurat w tym preparacie, ponieważ pokrzywa poprawia co prawda perystaltykę jelit, posiadając również właściwości detoksykacyjne, ale równie podobne działanie wykazuje herbata z pokrzywy (zarówno tej dostępnej w sklepie, jak i świeżo zerwanej na łące i pitej np. po przygotowaniu suszu). Czy to zatem najlepszy składnik „super spalacza” tłuszczu? Nie ulega wątpliwości, że mogący mieć mały wpływ na realną utratę wagi ciała.

Trzeci składnik z listy to ekstrakt z opuncji figowej. Opuncja figowa bardzo często pojawia się w składach suplementów diety oraz różnego rodzaju sposobów na odchudzanie. Wynika to między innymi z faktu, że zawiera ona błonnik rozpuszczalny w wodzie dając przy tym poczucie sytości. Choć błonnik występuje co prawda w formie tabletek i można stosować go dla utrzymania prawidłowej masy ciała, to jednak często zaleca się przyjmowanie kilku tabletek dziennie. Dawkowanie w przypadku Slim Line Hydro to jedna tabletka dziennie przed treningiem lub po posiłku. Dość niezrozumiałe jest to w obu przypadkach, a przynajmniej tych informacji nie zawiera ulotka, a byłyby one przydatne w lepszym zrozumieniu działania samego składnika jako części suplementu diety na odchudzanie. Dobrze byłoby również poznać proporcje i skład procentowy opuncji w całym preparacie, ale niestety opakowanie nie zawiera takich informacji.

Czwarty składnik preparatu to ekstrakt z nasion winogron wykazujących silne działanie antyoksydacyjne i wspomagające układ odpornościowy. Zdecydowanie fajny element dla suplementu diety, ale czy aby na pewno czyniący z niego „spalacz” tłuszczu, jak określa to sam producent?

Ze względu na obecność aktywnych biologicznie związków chemicznych (tzw. proantocyjanidy lub OPC – oligomericproanthocyanidincomplexes) wykazujących niesamowite właściwości przeciwutleniające, warto go stosować. Ten prozdrowotny aspekt jest absolutnie warty uwagi. Ale czy powinien znaleźć się akurat w suplemencie na odchudzanie?

Piąty składnik to ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego. Podobnie jak w przypadku ekstraktu z nasion winogron, jest to głównie „pomoc” w oczyszczaniu organizmu z toksyn (głównie detoksykacji wątroby) posiadający również działanie przeciwzapalne. Bardzo dobra pomoc przy oczyszczaniu organizmu, ale czy efekty odchudzania będą równie widoczne? Ciężko to zbadać, łącząc kilka składników ziół na raz i biorąc pod uwagę różne osoby stosujące preparat.

Ostatnim składnikiem jest ekstrakt z liści nawłoci. Nawłoć znana jest z tego, że pobudza soki trawienne i leczy zaburzenia trawienia (np. gazy i wzdęcia czy problemy żołądkowe).

Łącząc to jednak z błonnikiem, który jest również częścią składu preparatu i dającym poczucie sytości, zastanawiającym jest użycie liści nawłoci akurat do celów związanych z odchudzaniem. Jest to zdecydowanie prozdrowotne zioło i dobry składnik, ale bardziej mający zastosowanie w przypadku leczenia zaburzeń trawiennych.

Podsumowując, skład Slim Line Hydro to zestaw prozdrowotnych naturalnych składników o nieznanej gramaturze lub udziale procentowym. Duża część z nich wykazuje działanie antyoksydacyjne, wspierające trawienie, ale pod wątpliwość można poddawać rzeczywisty wpływ na odchudzanie lub zmierzyć efekty stosowania preparatu.

Efekty Slim Line

Na stronie Pure Line można przeczytać, że produkt Slim Line Hydro ma spalać tłuszcz, redukować apetyt i zwiększać energię. Ma również posiadać „wielowymiarowe działanie”. Brak jednak do tej pory jakichkolwiek potwierdzonych działań produktu. W szczególności na konkretnych osobach.
Slim Line – przeciwskazania i przestroga dotycząca kupowania z niezaufanego źródła

Niestety, dane na ten temat nie są dostępne na stronie producenta ani na opakowaniu, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na stosowanie tego produktu przez poszczególne osoby. Lepiej nie ryzykować również kupnem suplementu z niezaufanego źródła, ponieważ trudno o szczegółowy skład tabletek, co teoretycznie i praktycznie daje możliwość bardzo łatwego podrobienia produktu i jego sprzedaży np. poprzez Allegro czy OLX.

Apteka i konsultacja z lekarzem przed zastosowaniem tego rodzaju produktu wydają się być najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza, że mieszanka ziół o niesprecyzowanej ilości może wywołać różne efekty, a ulotka nie zawiera wszystkich niezbędnych informacji. W efekcie narażamy się na skutki, których nie możemy przewidzieć, a reakcja organizmu może być różna w każdym poszczególnym przypadku.

Produkt a cena

Cena Slim Line Hydro waha się w okolicy 40zł za 100 tabletek. Biorąc pod uwagę dawkowanie wskazane przez producenta, to jedno opakowanie z powodzeniem powinno wystarczyć na co najmniej 3 miesiące. Niezbyt wygórowana cena za taką ilość tabletek. Jednak skład produktu pozostawia sporo do życzenia, ponieważ większość naturalnych składników trudno nazwać takimi, które mają realny wpływ na odchudzanie. Co więcej trudno znaleźć wiarygodne i potwierdzone działania tego preparatu np. na forach internetowych czy w opiniach.

Dawkowanie

Dorośli 1 tabletka 1 raz dziennie: po posiłku głównym lub przed treningiem.

Podsumowanie – czy warto kupić Slim Line Hydro?

Opinie na temat Slim Line Hydro są różne. Zarówno opinie na Allegro, forach internetowych czy dyskusjach na Facebooku różnią się znacząco, jednak wspólnym mianownikiem są często negatywne wypowiedzi na temat skuteczności i efektów działań preparatu. Choć producent zachęca do odchudzania, wskazuje na wizję szczupłej sylwetki i określa swój preparat „spalaczem” tłuszczu, to biorąc pod uwagę skład produktu, brak szczegółowych informacji na temat zawartości poszczególnych ekstraktów czy ich udziału procentowego w opakowaniu, można poddać pod sporą wątpliwość skuteczność suplementu.

W tym przypadku istnieje również nie tylko ryzyko nieopłacalnego zakupu zestawu prozdrowotnych ziół w formie ekstraktu o niesprecyzowanych ilościach, ale również nieprzewidzialnej reakcji naszego organizmu po zastosowaniu Slim Line (mieszanka ekstraktów ziół niekoniecznie musi zadziałać prozdrowotnie, a suplement nie powinien być stosowany np. przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią). Brak potwierdzonego wiarygodnego rezultatu czy efektu działania suplementu skłania do pewnych przemyśleń: czy warto inwestować produkt o niepotwierdzonej skuteczności. Nie ulega wątpliwości, że skład preparatu i jego zastosowanie może wpływać korzystnie na proces detoksykacji organizmu i poprawiać metabolizm, ale przedstawianie go jako remedium i skuteczny sposób na odchudzanie lub szybsze spalanie tkanki tłuszczowej to bardzo duże uproszczenie. Co prawda producent reklamuje go jako bezpieczny produkt do walki z nadwagą, to w zasadzie opisuje bardziej sam proces odchudzania, którego częścią powinny być ćwiczenia fizyczne, zbilansowana dieta, i oczywiście Slim Line Hydro. Ćwiczenia fizyczne, zbilansowana i dobrze przygotowana dieta w procesie odchudzania przy jednoczesnym oczyszczaniu organizmu mogą przynieść bardzo pozytywne rezultaty. Jednakże stosowanie Slim Line jako „spalacza” może wywołać spore rozczarowanie u wielu osób spodziewających się nagłych efektów. Nie ulega wątpliwości, że produkt i jego opis wyglądają ciekawie, ale nie istnieją niestety potwierdzone przypadki skutecznego działania Slim Line, co uniemożliwia obiektywne nazwanie go „spalaczem” tłuszczu oraz suplementem pomagającym zrzucić zbędne kilogramy. Dodatkowo zakup może wiązać się z nieopłacalnym wydaniem pieniędzy na zestaw ziół, które często stosujemy na co dzień, np. pokrzywę czy zieloną herbatę.

Choć preparat wygląda interesująco z zewnątrz, to budzi również pewien niepokój związany ze stosowaniem przez wszystkich – brakuje bowiem precyzyjnych informacji na temat składu oraz zastosowań np. przez kobiety w ciąży. Opinie internautów nie zawsze bywają obiektywne, a często są to wypadkowe różnych doświadczeń osób, które próbowały już różnych diet. Należy podkreślić, że każdy organizm jest inny, a zioła mogą wywoływać różne efekty, dlatego szczególnie nie warto ryzykować kupowaniem Slim Line Hydro np. z niezaufanego źródła w Internecie.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>