zweryfikowany

ProFlexen – Opinie, Działanie, Efekty. Jak wygląda skuteczność?

Autor: Jacek Przybylski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.


W świecie pełnym ruchu, obowiązków i stresu coraz częstszą przypadłością dotykającą ludzi są najróżniejsze dolegliwości bólowe. Dotyczy to między innymi dokuczliwych bólów stawów, inaczej zwanymi artralgią, które nie wynikają tylko i wyłącznie, jak się powszechnie utarło, ze starczego, podeszłego wieku. Są również powikłaniem nadmiernego wysiłku fizycznego, czy ubytków witamin i minerałów w organizmie.

Czasami jednak, dolegliwości chrząstki stawowej i współistniejących tkanek mogą pojawiać się pod wpływem czynników genetycznych lub bez najmniejszego powodu – wówczas, bez względu na podłoże bólu, warto sięgnąć po fachową, specjalistyczną pomoc w postaci wysokiej jakości suplementu diety chroniącego stawy i kości.

Zapalenie stawów

Jak rozpoznać, że zapalenie stawów dotyczy właśnie Ciebie? Otóż dolegliwości kostno-stawowe, zazwyczaj objawiają się bólem w nadgarstkach i kolanach, rzadziej natomiast obejmują obszar okolicznych tkanek. Cały proces zapalenia stawów przebiega początkowym zesztywnieniem chrząstek stawowych i sąsiadujących miejsc, który następnie przeradza się w nasilający ból. Już wtedy warto interweniować i zacząć przyjmować odpowiednie medykamenty dostosowane do łagodzenia stanów zapalnych. Brak odpowiedniej reakcji na sygnały wysyłane przez organizm bowiem, może skutkować nawet zapaleniem więzadła, ścięgna, czy kaletki maziowej.

Przyczyna powstania nieprawidłowości w funkcjonowaniu stawów oraz ich rozwój ma swoje podłoże w wielu czynnikach. Są to między innymi;

– ciągła, jednostajna pozycja siedząca lub stojąca (powstała z reguły podczas wykonywanej pracy)

– zbyt intensywna i obciążająca stawy aktywność fizyczna (cross fit, kulturystyka)

– otyłość

– brak ruchu

– niedobory witamin i mikroelementów

– ubytki kolagenu wywołane podeszłym wiekiem

– zmiany zwyrodnieniowe

– zły stan zdrowia

Wobec pojawiających się pierwszych symptomów wskazujących na zapalenie kostno-stawowe, warto jak najszybciej zastosować kurację preparatem najnowszej generacji ProFlexen, który stanowi mocną i skuteczną ochronę obciążonych stawów. Suplement ten polecany jest każdemu, kto zauważy u siebie zesztywnienie stawów lub nasilający się w ich obrębie ból. Powinien być również stosowany profilaktycznie przez osoby będące w grupie ryzyka, przez wgląd na ich podeszły wiek, otyłość, siedzący tryb pracy, czy czynne uprawianie obciążających stawy sportów.

ProFlexen – Skład

ProFlexen to prawdziwy zastrzyk szczegółowo skomponowanych, naturalnych substancji, usprawniających funkcjonowanie całego układu kostno-stawowego.

Jednym z wiodących składników preparatu ProFlexen jest opracowany i wnikliwie przebadany w USA kolagen typu II – UC-II®. Ten opatentowany przez Amerykanów element skutecznie koryguje i udoskonala kondycję oraz ruchliwość stawów, redukując do minimum ból pojawiający się przy aktywności fizycznej.

Kolagen typu II – UC-II® to jeden z najbardziej charakterystycznych substancji wchodzących w skład ProFlexen. Jednak, cała kompozycja ów suplementu składa się z wielu, niezbędnych minerałów i elementów, które nie tylko pomagają uszkodzonym stawom, ale i wpływają na odpowiednie funkcjonowanie całego organizmu. Należą do nich:

 

 • ekstrakt indyjski – zwany również ekstraktem z ostryży długiego. Dzięki wysokiej zawartości kurkuminy, poprawia ogólną kondycję i funkcjonowanie kości oraz stawów.
 • ekstrakt z imbiru lekarskiego – znany od wieków wśród zwolenników medycyny alternatywnej. Doskonale zapobiega porannej sztywności stawów i wspomaga ich ruchliwość.
 • glukozamina – to naturalnie występujący składnik będący częścią tkanki chrzęstnej. Spowalnia proces degradacji chrząstek stawowych, poprawia ruchomość stawów oraz wspomaga ich regenerację.
 • witamina C – prócz wspomagania naturalnej odporności, witamina C pełni podstawową rolę w procesie produkcji kolagenu.
 • chondroityna – substancja ta zapobiega nieprzyjemnemu tarciu stawów i chrząstek, dzięki poprawie lepkości mazi i właściwemu poziomu nawilżenia.
 • bromelaina – ten enzym naturalnie występuje w ananasie i jest niezwykle pomocny w łagodzeniu dolegliwości bólowych.
 • cynk – jest prawdziwym remedium dla osób zmagających się z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Pomaga w uśmierzaniu dolegliwości bólowych i poprawia stan skóry, włosów i paznokci.
 • MSM – to organiczny związek siarki, który stosuje się między innymi w leczeniu chorób zwyrodnieniowych. Leczy stany zapalne stawów i zapobiega rozwojowi dolegliwości bólowych.
 • ekstrakt z papai – dzięki zawartości dużej ilości antyoksydantów, redukuje stany zapalne i zmniejsza ryzyk reumatoidalnego zapalenia stawów.
 • mangan – wspiera utrzymywanie mocnych i zdrowych kości, wspomaga proces tworzenia tkanki łącznej.
 • selen – łagodzi dolegliwości bólowe pojawiające się na wskutek zapalenia stawów oraz hamuje podział komórek nowotworowych i działa ochronnie na neurony i komórki mięśnia sercowego
 • ekstrakt z kadzidłowca indyjskiego – doceniany na przestrzeni wieków w krajach Dalekiego Wschodu, poprawia elastyczność, wytrzymałość i ogólne funkcjonowanie stawów.

ProFlexen – Działanie

Bagatelizowanie problemów kostno-stawowych może skończyć się poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, bólem lub trwałym uszkodzeniem motoryki i codziennego funkcjonowania. Wobec tego, gdy zaczynają się pojawiać pierwsze objawy wskazujące na zapalenie, bądź zwyrodnienie stawów, warto wdrożyć odpowiednią suplementację chroniącą stawy i sąsiadujące tkanki.

Szybkie zastosowanie suplementu diety ProFlexen do swojego codziennego rytmu dnia pozwoli nie tylko zachować właściwą sprawność, ale i pomoże przywrócić właściwą ruchomość stawów i zmniejszyć dolegliwości bólowe. Przeprowadzone badania kliniczne potwierdził skuteczność preparatu nawet wśród osób dotkniętych poważniejszymi zmianami zwyrodnieniowymi.

Suplementacja preparatem ProFlexen to nie tylko doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się już ze schorzeniami kostno-stawowymi – to odpowiednia profilaktyka dla tych, którzy aktywnie uczestniczą w obciążających treningach siłowych.

By zauważyć efekty, należy regularnie stosować preparat wg. zaleceń producenta. Już po paru tygodniach przyjmowania ProFlexen’u można dostrzec ogromne zmiany objawiające się ustępującym uczuciem sztywności stawów i zanikającymi dolegliwościami bólowymi. Po paru miesiącach natomiast można zaobserwować zwiększoną sprawność i mobilność stawów, brak bólu podczas wykonywania codziennych zajęć, czy ćwiczeń, a nawet zminimalizowanie stanów zapalnych tkanek. Należy jednak pamiętać, że osiągnięcie ów rezultatów jest możliwe przy regularnej, kilkumiesięcznej suplementacji.

ProFlexen – gdzie dostać, dawkowanie

Preparat ProFlexn jest kompozycją naturalnych, opartych na 13 niezbędnych dla zdrowia składników, wpierających motorykę stawów i wzmocnienie kości. W związku z tym, może być z powodzeniem przyjmowany przez osoby dorosłe na każdym etapie życia, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, czy aktywność fizyczną.

Suplement diety ProFlexen powinien być przyjmowany wedle zaleceń producenta – dwa razy dziennie około 30 minut przed posiłkiem. W skład jednego opakowania wchodzi 60 tabletek starczających na cały miesiąc użytkowania.

Ów preparat można dostać wyłącznie na oficjalnej stronie producenta. Bezpośredni zakup u źródła zapobiegnie ewentualnym oszustwom, czy natknięciu się na podróbki produktu dostępnych na wielu popularnych aukcjach, a w razie niezadowolenia z działania leku, gwarancja obejmująca 90 dni, powoli na zwrot wydanych pieniędzy. Dodatkowo na proflexen.pl można natknąć się na wiele korzystnych promocji, które pomogą zaoszczędzić znaczną kwotę.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>