zweryfikowany

Priligy Lek – Działanie, Skutki Uboczne, Opinie

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Seksuologia

Problem z przedwczesnym wytryskiem dotyka coraz większej grupy mężczyzn. W walce z nim można stosować pewne proste ćwiczenia, jak i środki pomagające mężczyźnie w lepszej kontroli swojego ciała. Niektóre preparaty bazują na naturalnych, ziołowych składnikach lub jak w przypadku Priligy  na organicznych związkach chemicznych, tu dokładnie jest to dapoksetyna. Dapoksetyna jest lekiem zarejestrowanym do terapii u mężczyzn w wieku 18−64 lat. Należy do szybko i krótko działających leków z grupy SSRI

Czym jest Priligy ?

Priligy  jest to lek zawierający w swoim składzie dapoksetynę, czyli związek chemiczny, który został opracowany specjalnie dla mężczyzn zmagających się z przedwczesną ejakulacją. Według badań przeprowadzonych przez naukowców, przyjęcie jednej dawki przed seksem, umożliwia na wydłużenie czasu trwania stosunku nawet o 200-300 procent. Środek ten skierowany jest głównie do panów, u których wytrysk nasienia następuje po mniej niż dwóch minutach od momentu rozpoczęcia penetracji.

Co znajduje się w składzie Priligy?

Podstawowym i najważniejszym składnikiem tabletek Priligy jest substancja czynna o nazwie dapoksetyna, czyli selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny. Jest on wykorzystywany w leczeniu oraz przeciwdziałaniu przetrwałemu albo nawracającemu przedwczesnemu wytryskowi. Ponadto, w produkcie Priligy można też znaleźć: stearynian magnezu, laktozę, celulozę mikrokrystaliczną, dwutlenek tytanu, czarny tlenek żelaza, żółty tlenek żelaza, hypromelozę, krzemionkę koloidalną bezwodną i kroskarmelozę sodową.

Jak działa ten lek i jakie efekty daje?

Każda tabletka zawiera dapoksetyny, specjalnie stworzonej w walce z przedwczesnym wytryskiem. Substancja ta ma szybki początek działania, a maksymalny efekt daje w ciągu 1-2 godzin, ponadto jest szybko usuwana z organizmu (24h). Wytrysk jest to odruch, w którym to pośredniczy współczulny układ nerwowy. Jeśli stymulacja seksualna osiągnie już pewien poziom, wówczas dochodzi do aktywacji komórek nerwów czuciowych zlokalizowanych w rdzeniu kręgowym, a impulsy nerwowe są wysyłane do mózgu, po czym wysyłają informacje do neuronów ruchowych kontrolujących mięśnie penisa, które kurczą się, doprowadzając do ejakulacji. Naukowcy są zdania, iż odruch wytrysku jest pośredniczony przez serotoninę, czyli specyficzną substancję chemiczną mózgu albo neuroprzekaźnik, który przesyła sygnały nerwowe, pozwalają na komunikację komórek mózgowych. Twierdzi się, iż źródłem przedwczesnego wytrysku jest niski poziom serotoniny w danych strefach mózgu.

Dapoksetyna znajdujące się w leku Priligy zatrzymuje wychwyt zwrotny serotoniny z synapsy (przerwy pomiędzy komórkami nerwowymi), przez którą przekazywane ą informacje chemiczne z jednego komórki nerwowej do drugiej komórki nerwowej. W sytuacji, gdy dojdzie do zablokowania wychwytu zwrotnego serotoniny przez pierwszą komórkę nerwową, wówczas większa ilość serotoniny zostaje dla receptora komórki nerwowej. Co za tym idzie, komórki nerwowe mogą o wiele dłużej się ze sobą komunikować. Dzięki temu lek Priligy skutecznie przedłuża zdolność do utrzymania aktywności seksualnej bez przedwczesnej ejakulacji. Produkt ten pomaga mężczyźnie w lepszej kontroli swojego ciała, przez co może on cieszyć wraz z partnerką o wiele dłuższym niż zazwyczaj seksem. Ponadto, odczuwa on intensywniejsze doznania, tak samo w przypadku samego momentu orgazmu.

Priligy – wskazania do przyjmowania tabletek

Przedwczesny wytrysk jest to według definicji jedno z często występujących zaburzeń seksualnych, dla której typowymi objawami są:

 • ejakulacja występująca po penetracji trwającej mniej albo ok 1 minuty,
 • niezdolność do odroczenia wytrysku nasienia we wszystkich czy prawie wszystkich sytuacjach seksualnych,
 • negatywne skutki psychologiczne (kompleksy, stres, frustracja, brak chęci podejmowania kolejnych kontaktów seksualnych).

Warto podkreślić, że środek z dapoksetyną może być stosowany tylko do leczenia przedwczesnej ejakulacji u panów w wieku od 18 do 64 lat. A więc, aby móc sięgnąć po lek Priligy należy spełnić takie kryteria jak:

 • przedwczesny wytrysk nasienia w trakcie większości stosunków seksualnych w ciągu ostatniego półrocza w wywiadzie,
 • słaba kontrola nad ejakulacją,
 • chroniczna albo nawracająca ejakulacja przy minimalnej stymulacji seksualnej tuż po rozpoczęciu penetracji i niezależnie od kontroli mężczyzny
 • czas wewnątrzpochwowego opóźnienia ejakulacji poniżej dwóch minut,
 • duży dyskomfort osobisty czy interpersonalny wynikający z przedwczesnej ejakulacji.

Jak przyjmować lek Priligy?

Takletki Priligy przyjmuje się w sposób doustny. Tabletkę z dapoksetyną należy przyjąć na ok. 60 minut przed planowanym seksem, popijając ją obficie wodą. Co ważne, najwyższe możliwe stężenie dapoksetyny we krwi następuje w ciągu ok. 2 godzin od przyjęcia dawki. Kurację najlepiej rozpocząć właśnie od zastosowania dawki . Podwójną dawkę można przyjąć dopiero, jeśli, mniejsza ilość substancji czynnej nie dała zadowalających efektów. Oczywiście nie można samodzielnie ustalać dawek i zawsze wszelkie zmiany w sposobie przyjmowania muszą zostać skonsultowane z lekarzem. W trakcie przyjmowania tego leku należy unikać sięgania po alkohol, gdyż połączenie go dapoksetyną może skutkować wystąpieniem przykrych dla mężczyzny działań niepożądanych. Warto mieć na uwadze, iż substancja aktywna tabletek Priligy wypłukuje się z krwi w ciągu 15 godzin od przyjęcia. Środka nie wolno stosować codziennie, a przed przyjęciem pierwszej dawki należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania przez producenta leku. Nigdy nie należy przyjmować większej dawki, aniżeli ta dozwolona.

Priligy – przeciwwskazania do jego przyjmowania

Tableket Priligy nie powinny być przyjmowane w pewnych przypadkach, takich jak:

 • uczulenie na dapoksetyną czy inny składnik leku Priligy
 • problemy z sercem, takie jak zaburzenia rytmu serca czy niewydolność serca,
 • epizody omdlenia,
 • wystąpienia w przeszłości u pacjenta mani czy ciężkiej depresji,
 • przyjmowanie inhibitorów monoaminooksydazy, tioradyzyny, leków stosowanych w leczeniu deprezji, litu, linezolidu, tryptofanu, dziurawca zwyczajnego, tramadolu, leków przecimigrenowych.

Ponadto, należy skonsultować przyjmowanie leku Priligy z lekarzem jeśli pacjent:

 • cierpi z powodu zawrotów głowy wynikających z niskiego ciśnienia,
 • przyjmuje substancje psychoaktywne,
 • spożywa alkohol,
 • ma problemy z nerkami
 • cierpi na jaskrę czy też występuje ryzyko pojawienia się u niego jaskry
 • zmaga się z innymi zaburzeniami seksualnymi, jak kłopoty z erekcją,
 • miał krwawienia
 • zdiagnozowano u niego padaczkę,
 • nie zdiagnozowano u niego przedwczesnego wytrysku,
 • ma kłopoty z krzepliwością krwi.

Jakie preparaty wchodzą w interakcje z Priligy ?

Niektóre leki wchodzą w niekorzystne interakcje z tabletkami Priligy, więc nie można ich stosować w tym samym czasie. W przypadku stosowania różnych leków, należy koniecznie powiadomić o nich lekarza przed rozpoczęciem kuracji dapoksetyną. Leki silnie reagujące na dapoksetynę to zwłaszcza:

 • inhibitory monoaminooksydazy (stosowane na depresję),
 • warfaryna (rozcieńczalnik krwi),
 • tiorydazyna (na schizofrenię),
 • aspiryna i ibuprofen,
 • ziele dziurawca,
 • sumatryptan (leki na migrenę),
 • tramadol (lek przeciwbólowy),
 • leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI (citalopram, paroksetyna),
 • leki przeciwdepresyjne SNRI (wenlafaksyna),
 • lit (na zaburzenia nastroju).

Pozostałe preparaty wpływające na Priligy  to: tiorydazyna, leki przeciwgrzybiczne, antybiotyki, leki na HIV czy blokery kanału wapniowego.

Priligy efekty uboczne

Priligy tak samo, jak wszystkie inne leki dopuszczone do obrotu na rynku może doprowadzić do wystąpienia efektów ubocznych o różnym stopniu nasilenia. Należy konieczne zaprzestać stosowania leku Priligy i udać się po pomoc medyczną, jeśli wystąpią takie efekty uboczne jak: zmiany nastroju, myśli samobójcze, omdlenie, zawroty głowy po zmianie pozycji na stojącą, napady drgawkowe.

Pozostałe działania niepożądane, jakie mogą wystąpić to:

1. Bardzo często: nudności, bóle głowy, zawroty głowy.

2. Często: zwiększenie ciśnienia krwi, trudności w koncentracji, szum w uszach, trudności w osiąganiu lub utrzymywaniu erekcji, niewyraźne widzenie, rozdrażnienie, lęk, pobudzenie lub niepokój, uczucie zmęczenia, senność, ziewanie, drżenie lub roztrzęsienie, osłabienie popędu seksualnego, suchość w ustach, nadmierne pocenie się lub nagłe zaczerwienienie twarzy, niestrawność, niedrożność nosa (obrzęk błony śluzowej nosa), biegunka, zaparcia lub oddawanie gazów, drętwienie lub mrowienie, problemy ze snem lub dziwne sny, ból brzucha, wymioty, wzdęcia.

3. Niezbyt często: osłabienie, uspokojenie, apatia lub przemęczenie, zaburzenia smaku, zaburzenia widzenia, ból oka lub rozszerzone źrenice, zmiany nastroju, wzmożona czujność i podniecenie, lub paranoja, zwolnienie lub nieregularna częstość rytmu serca, lub przyspieszenie rytmu serca, omdlenia lub zawroty głowy podczas zmiany pozycji na stojącą, uczucie wirowania, zgrzytanie zębów, uczucie gorąca, uczucie roztrzęsienia, uczucie nienormalności lub upojenia alkoholowego, splątanie, dezorientacja oraz brak zdolności do logicznego myślenia, niskie lub wysokie ciśnienie krwi, utrata popędu płciowego, trudności w osiągnięciu orgazmu, depresja/nastrój depresyjny, zdenerwowanie lub zobojętnienie, świąd lub zimne poty.

4. Rzadko: nagłe zapadanie w sen, zawroty głowy pojawiające się po wysiłku, nagła potrzeba wypróżnienia.

Priligy – gdzie kupić i ile kosztuje?

Warto podkreślić, że jest to produkt wydawany jedynie na receptę. Aby go dostać, należy więc udać się do lekarza, innym rozwiązaniem jest konsultacja lekarka online. Jest ona możliwa do przeprowadzenia w aptece internetowej. Co ważne, tego leku nie należy kupować z takich miejsc jak Allegro czy Olx, gdzie można natrafić na wiele podróbek oferowanych przez nieznanych sprzedawców. Zakup takiego środka z tych miejsc jest ryzykowny, gdyż nigdy nie można mieć pewności, co dokładnie znajduje się w takim produkcie. Najlepiej więc zakupić Priligy z apteki internetowej, co pozwala też na zachowanie pełnej dyskrecji. Jedno opakowanie zawierające 3 tabletki o dawce 30 mg w każdej z nich kosztuje ok. 80 zł.

Priligy – opinie mężczyzn

Panowie, którzy już wypróbowali tabletki na przedwczesny wytrysk Priligy , są zadowoleni z ich działania. Przyglądając się opiniom zamieszczonym w Internecie, można zauważyć, że większość mężczyzn podkreśla to, że dapoksetyna dała u nich pożądane i szybkie efekty. Po rozpoczęciu kuracji lekiem Priligy mogli oni znowu cieszyć się z długiego i satysfakcjonującego seksu.

FAQ

Jak działa Priligy ?

Dapoksetyna wydłuża czas potrzeby do ejakulacji, a także wspiera w lepszej kontroli nad wytryskiem.

Kiedy stosować Priligy?

Lek Priligy może być przyjmowany w leczeniu przedwczesnego wytrysku jedynie u mężczyzn w wieku 18-64 lata.

Czy Priligy można zażywać z innymi lekami?

Pewnych substancji nie można ze sobą łączyć, dlatego niezbędna jest konsultacja lekarska przed rozpoczęciem kuracji dapoksetyną. Lekarz musi zostać poinformowany o wszystkich środkach przyjmowanych przez pacjenta, w tym także o suplementach diety.

Czy Priligy można przyjmować z jedzeniem i piciem?

Nie powinno się popijać tabletek Priligy sokiem grejpfrutowym, a także łączyć dapoksetyny z alkoholem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Priligy?

W przypadku przyjęcia większej dawki leku niż ta dozwolona należy skontaktować się z lekarzem.

Czy warto wybrać lek Priligy ?

Tak, jest to z pewnością rozwiązanie męskich problemów z przedwczesnym wytryskiem. Dapoksetyna to substancja dobrze przebadana, której skuteczność została potwierdzona. Kuracja tym lekiem pozwala na znaczne wydłużenie przyjemności z seksu, jak i na zadowolenie również swojej partnerki. Produkt ten może powodować efekty uboczne tak jak każdy inny, jest jednak uznawany za bezpieczny, jeśli stosuje się go zgodnie z zaleceniami. Co ważne, działania niepożądane nie występują u wszystkich mężczyzn i zazwyczaj same ustępują. Tysiące zadowolonych z działania Priligy  mężczyzn potwierdza to, że lek ten jest faktycznie w stanie odmienić życie seksualne.

 

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>