zweryfikowany

PREMIUM COLLAGEN 5000 – Recenzja, Opinie, Fakty

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Kolagen | Uroda | Zdrowie

W ostatnim czasie popularność preparatów z kolagenem gwałtownie wzrosła. Nie bez przyczyny. Kolagen jest substancją naturalnie syntezowaną do 25 roku życia, a z wiekiem jego produkcja spada. Obserwujemy wówczas pierwsze oznaki starzenia na twarzy i szyi w postaci nieestetycznych zmarszczek, spadek elastyczności i jędrności skóry oraz znaczny spadek jej nawilżenia. Przed tymi zmianami można się jednak uchronić suplementując preparaty zawierające wysoką jakość kolagenu. Odpowiedzią rynkową na te potrzeby jest suplementy diety PremiumCollagen5000 – profilaktyka w zachowaniu młodego i jędrnego wyglądu skóry. 

 

Kolagen – proteina młodości

Kolagen jest białkiem budulcowym naturalnie występującym w strukturze naszej skóry. Odpowiada za utrzymanie jej prawidłowego napięcia, jędrności oraz gęstości. Dodatkowo, kolagen buduje nasze włosy i paznokcie. Dzięki niemu włosy są lśniące i sprężyste a paznokcie mocne i odporne na łamanie i szkodzenia. Niestety z czasem synteza kolagenu w naszym organizmie spada. Największy pik syntezy proteiny młodości organizm osiąga między 20 a 25 rokiem życia. Po tym czasie obserwujemy pierwsze oznaki spadku syntezy kolagenu w organizmie. Na naszej skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki i przebarwienia, a włosy i paznokcie są w znacznie słabszej kondycji niż dotychczas. Aby temu zapobiec warto sięgać po wysokiej jakości suplementy diety zawierające w swoim składzie kolagen. Jednym z takich preparatów jest stworzony przez specjalistów Premium Collagen 5000. 

W tym artykule przybliżymy Wam jego działanie, jakich efektów można się spodziewać, jak go suplementować, aby był skuteczny, ocenimy skład i propozycję cenową, a także odpowiemy na wiele ważnych pytań, które warto sobie zadać przed zakupem. Zapraszamy!

 

Premium Collagen 5000 – naturalny kolagen w walce z oznakami procesu starzenia

Działanie

Niedobór kolagenu odpowiedzialny jest za spadek nawilżenia skóry, zmniejszenie jej gęstości oraz jędrności czego skutkiem są pojawiające się zmarszczki. Dodatkowo nieodpowiednia ilość kolagenu w organizmie odbija się na kondycji naszych włosów i paznokci. Suplement diety Premium Collagen 5000 dostarcza wysokiej ilości cząsteczek kolagenu pochodzących z ryb morskich, co działa korzystnie na poprawę stanu skóry, włosów i paznokci.

Regularna suplementacja Premium Collagen 5000 przynosi efekty w postaci:

 • Poprawy nawilżenia i elastyczności skóry,
 • Zwiększenia gęstości skóry,
 • Optycznego wygładzenia zmarszczek i tzw. „kurzych łapek”,
 • Zmniejszenia widoczności przebarwień,
 • Zachowania zdrowego i młodzieńczego wyglądu,
 • Wzmocnienie włosów oraz paznokci,
 • Wysyp tzw. „baby hair”.

Dodatkowo witamina C obecna w składzie preparatu korzystnie wpływa na poprawę odporności oraz obniżenie stresu oksydacyjnego w komórkach (zwalczanie wolnych rodników odpowiedzialnych za proces starzenia).

Skład preparatu

W skład suplementu diety Premium Collagen 5000 wchodzą zaledwie dwie substancje: kolagen rybi oraz witamina C. Nie znajdziesz w nim barwników, konserwantów, stabilizatorów oraz innych wypełniaczy, które sztucznie podbiją objętość produktu. Prosty i krótki skład nie oznacza również, że produkt jest niskiej jakości. Wręcz przeciwnie. Premium Collagen 5000 to czysta esencja składników najbardziej wartościowych dla Twojego wyglądu. Więcej informacji na temat składników preparatu oraz ich działania opisujemy w dalszej części artykułu.

Opinie o Premium Collagen 5000

Premium Collagen 5000 to suplement diety stworzony przez specjalistów, dedykowany nie tylko kobietom, lecz wszystkim osobom, które są powstrzymać oznaki procesu starzenia toczącego się w organizmie. Może być stosowany przez kobiet i mężczyzn właściwie w każdym wieku. Między 20 a 25 rokiem życia jako uzupełnienie diety wzmacniający stawy, włosy i paznokcie, a po 25 roku życia jako profilaktyka widocznych oznak starzenia. Preparaty z kolagenem morskim są najskuteczniejszymi suplementami diety z tej grupy produktów. Potwierdzają to opinie umieszczane w Internecie przez osoby stosujące Premium Collagen 5000. Oto przykładowe z nich:

„Nie znosiłam swoich zmarszczek i od kiedy tylko się pojawiły to próbowałam się ich pozbyć. […] Odpowiedź była jedna: kolagen! […] A dlaczego wybrałam właśnie PremiumCollagen5000? 1. Ma kolagen rybi, czyli najlepszy dla człowieka. 2. Jest go bardzo dużo w dziennej porcji, więc najpełniej odbudowuje skórę. A jak działanie? Nawet trudno mi to opisać słowami, dlatego podsyłam Wam fotki, żebyście sami zobaczyli. Jest fantastycznie.”

„Koleżanka mi poradziła, żeby stosować odpowiedni preparat kolagenowy, bo to kolagen buduje skórę. W necie znalazłam ranking takich preparatów i tam na pierwszym miejscu był właśnie PremiumCollagen5000. Zamówiłam, a pierwsze efekty (bardziej napięta skóra) zobaczyłam już po 2 tygodniach. Skóra stała się bardziej jędrna i nawilżona, a zmarszczki krok po kroku, dzień po dniu stawały się coraz mniej widoczne! 🙂 Oprócz samego działania, bardzo spodobało mi się to, że PC jest w proszku, więc mogę go sobie dosypać do soku i wypić:)”

„Po kilku miesiącach stosowania, bruzdy się mocno wygładziły, a ja zaczęłam wyglądać o dobre 10 lat młodziej. Nawet moje koleżanki mi to mówią i chyba mi trochę zazdroszczą.”

Co prawda, są to opinie użytkowniczek umieszczone na stronach związanych z bezpośrednią dystrybucją suplementu diety przez producenta, ale również one mogą okazać się pomocne. Kobiety, które regularnie suplementowały Premium Collagen 5000 dzielą się na stronie swoimi zdjęciami po wielomiesięcznej kuracji. Efekty można zobaczyć tutaj: https://premiumcollagen5000.pl/

Są to opinie umieszczone na stronie internetowej producenta. Dodatkowo, pozostałe wypowiedzi można przeczytać na stronach zajmujących się dystrybucją produktu. Co ciekawe, mimo duzej ilości opinii, nie pojawiły się wśród nich takie, które negowałyby stosowanie suplementu diety.

Skutki uboczne przyjmowania Premium Collagen 5000

Patrząc przez pryzmat składu produktu przyjmowanie Premium Collagen 5000 jest całkowicie bezpieczne i nie wiąże się z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi. Kolagen jest substancją naturalną, fizjologicznie występującą w strukturach tkanek ludzkich. Natomiast witamina Cjest substancją organiczną dostarczaną do organizmu człowieka z pożywieniem. Jej przedawkowanie jest fizjologicznie niemożliwe, ponieważ kwas akorbinowy rozpuszcza się w wodzie i w nadmiarze usuwany jest wraz z moczem. Z tego powodu przyjmowanie suplementów diety z kolagenem i witaminą C jest całkowicie bezpieczne. Jedynym mankamentem produktu może być jego smak, który może nie odpowiadać osobom nie lubiącym ryb.

Cena produktu Premium Collagen 5000

Cena preparatu Premium Collagen 5000 to wartość 139 zł za 100g produktu w postaci proszku + koszt dostawy. W porównaniu z innymi preparatami tego typu cena ta jest nieznacznie wyższa, jednak powodem może być wyższa zawartość kolagenu w porcji niż w produktach konkurentów. Pamiętając o tym, że efekty stosowania widoczne są po upływie conajmniej 2-3 miesięcy producent zadbał o odpowiednie rabaty dla osób kupujących kilkumiesięczną kurację od ręki. I tak pakiet 2 x Premium Collagen 5000 to koszt 265 zł zamiast 278 zł (5% rabatu), a pakiet 3 x Premium Collagen 5000 kosztuje 417 zł zamiast 556 (25% rabatu). W obu przypadkach koszt dostawy pokrywa producent.

Biorąc pod uwagę konieczność dłuższego stosowania preparatu warto rozważyć zakup w pakiecie, ponieważ producent obecnie nie oferuje rabatu na pojedyncze opakowania suplementu.

Jak przyjmować?

Jak zostało wspomniane suplement diety Premium Collagen 5000 ma postać proszku, który pozbawiony jest jak deklaruje producent smaku oraz zapachu. Dlatego preparat można rozpuścić zarówno w wodzie, jak i w soku, dodać do jogurtu, koktajlu czy nawet kawy w ilości zalecanej przez producenta. Przez osoby wrażliwe na smak i zapach ryb proszek może być delikatnie wyczuwalny, jednak nie wpływa na ogólną percepcję substancji w której go rozpuszczamy.

Dawkowanie i stosowanie

Dawkowanie suplementu diety Premium Collagen 5000 to według wskazań na opakowaniu 1 czubata miarka (7g) raz dziennie. Miarka dołączona jest do opakowania. Jeżeli z jakiegoś powodu ulegnie uszkodzeniu lub po prostu się zgubi 1 porcji produktu odpowiadać będzie 1 płaska łyżka preparatu. W dziennej porcji produktu, według deklaracji producenta, znajdziemy 5406 mg kolagenu morskiego. Dla porównania preparaty innych marek znajdujące się na rynku zawierają zazwyczaj od 1-3g kolagenu w porcji.

Suplement diety nie wymaga stosowania w specjalnych porach dnia. Najlepiej jednak zrobić to do posiłku. Powodem jest fakt, że w produktach żywnościowych znajdziemy substancje poprawiające bioprzyswajalność kolagenu, np. witaminę C. Chociaż jest ona obecna w preparacie to jednak jest to substancja wrażliwa na działanie temperatury, dlatego woda w której rozpuszczamy suplement powinna mieć odpowiednią temperaturę – najlepiej pokojową.

Premium Collagen 5000 – czy działa i jakie efekty przynosi?

 

W swoim składzie Premium Collagen 5000 zawiera najlepiej przyswajalny kolagen pozyskiwany z ryb morskich. W porównaniu do kolagenu wołowego czy wieprzowego kolagen rybi charakteryzuje się wyższą jakością oraz przyswajalnością. Dodatek witaminy C w składzie poprawia jego biodostępność. Oba te składniki przy regularnym stosowaniu dają efekty nawilżonej, elastycznej i napiętej skóry, a zmarszczki wyraźnie ulegają spłyceniu. Część osób obserwuje u siebie również redukcję przebarwień.

Należy jednak podkreślić, że efekty widoczne w czasie suplementacji będą indywidualne dla jednostki i zależą od stanu i kondycji skóry przed rozpoczęciem regularnej suplementacji. 

Premium Collagen 5000 – gdzie kupić? 

Suplement diety Premium Collagen 5000 dostępny jest na stronie producenta (https://www.kuppremiumcollagen5000.pl) oraz w kilku innych sklepach internetowych oraz Allegro. Okazjonalnie preparat dostępny jest na lokalnych stronach z ogłoszeniami takimi jak OLX. Zakup polega na wypełnieniu formularza, wybraniu opcji spośród 3 możliwych pakietów oraz wybranie sposobu wysyłki i metody płatności.

Ze swojej strony rekomendujemy zakup poprzez stronę internetową producenta. Daje to gwarancję, że produkt jest oryginalny, nierozpoczęty i pochodzi ze sprawdzonego źródła.

Wartości odżywcze

Wartość odżywcza produktu w 1 porcji – 7g proszku:

Kolagen morski 5406 mg
Witamina C 120 mg

 

 

Działanie składników aktywnych

Suplement diety Premium Collagen 5000 to esencja składników odpowiadających za młody wygląd i promienny stan skóry.

 • Kolagen – jest jednym z najważniejszych białek budulcowych w organizmie. Zawiera 3 istotne aminokwasy: prolinę, lizynę oraz glicynę, które pełnią w naszym organizmie szereg funkcji. Białka kolagenowe wiążą wodę utrzymując prawidłowy poziom nawilżenia komórek, odpowiadają za sprężystość, gęstość oraz jędrność skóry opóźniając procesy starzenia.
 • Witamina C – jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. Wiąże wolne rodniki chroniąc komórkę przed szkodliwym działaniem stresy oksydacyjnego. Mechanizm ten ma swoje odzwierciedlenie w opóźnianiu procesu starzenia. Ponad to, witamina C stymuluje produkcję naturalnego kolagenu oraz zwiększa przyswajalność kolagenu zawartego w preparacie.

Premium Collagen 5000 – zalety i wady

Analizując suplement diety Premium Collagen 5000 na tle pozostałych preparatów bazujących na kolagenie dostępnych na rynku wyszczególniliśmy zarówno zalety, jak i wady produktu z zaznaczeniem, że jest to subiektywna ocena. Coś co dla jednej osoby jest wadą (np. cena) nie znaczy, że dla drugiej osoby określona cecha produktu będzie odbierana w ten sam sposób.

Mówiąc o zaletach należy wspomnieć o:

 • krótkim, prostym składzie – jedynie 2 składniki w aktywnej formie,
 • wysokiej zawartości kolagenu – w porównaniu z innymi preparatami Premium Collagen 5000 wypada bardzo dobrze,
 • kolagenie rybim, który obecnie jest najbardziej przyswajalną znaną formą kolagenu,
 • dodatku witaminy C, która zwiększa biodostępność kolagenu,
 • atrakcyjnych pakietach rabatowych na zakup kilkutygodniowej kuracji,
 • dobra dostępność produktu.

Cechy produktu, które można uznać za wady to:

 • cena produktu – 139 zł za 100g,
 • wydajność produktu – przy stosowaniu suplementu diety według wskazówek producenta (7g raz dziennie) opakowanie wystarcza na około 14 dni.

Tak jak wspomnieliśmy wyżej podane wady są jedynie subiektywną opinią. Na rynku można znaleźć wiele tańszych i bardziej wydajnych preparatów z kolagenem, jednak będą różnić się one przede wszystkim dawką i rodzajem kolagenu oraz obecnością substancji dodatkowych. Warto więc zastanowić się czy chcemy zapłacić taką cenę za mimo wszystko wysokiej jakości produkt.

Jak przechowywać?

Suplement diety Premium Collagen 5000 należy przechowywać w miejscu suchym, zacienionym i niedostępnym dla dzieci, w sposób gwarantujący szczelność i zabezpieczenie opakowania. Produkt należy spożyć w ciągu 30 dni od otwarcia.

Ostrzeżenia

Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych. Warto pamiętać, że to suplement diety i nie powinien być traktowany jako substytut zróżnicowanej diety. Najlepsze efekty daje w połączeniu ze zdrowym stylem życia oraz różnorodną dietą.

Ze względu na wysoką zawartość witaminy C produkt nie jest rekomendowany osobom ze skłonnościami do tworzenia się kamieni nerkowych lub cierpiących na kamicę nerkową.

Podsumowanie – czy warto stosować Premium Collagen 5000?

Biorąc pod uwagę wszystkie poruszone w artykule aspekty produkt Premium Collagen 5000 wart jest swojej ceny, a stosowany regularnie przez dłuższy okres czasu może przynieść korzystne dla zdrowia i wyglądu skóry efekty. Bez wątpienia krótki i prosty skład, wysoka zawartość najlepiej przyswajanego kolagenu rybiego oraz sposób stosowania przemawiają na korzyść produktu. Na rynku dostępnych jest niewiele preparatów o tak wysokiej zawartości kolagenu konkurujących z ceną z Premium Collagen 5000.

Biorąc pod uwagę zebrane opinie innych użytkowników stosujących preparat produkt przyczynia się do widocznego wygładzenia skóry, poprawy nawilżenia, wzmocnienia włosów i paznokci, poprawy jędrności i napięcia skóry twarzy i dekoltu oraz redukcji tzw. „kurzych łapek”. Można więc wysnuć wniosek, że produkt realnie przyczynia się do poprawy wyglądu i stanu skóry, włosów i paznokci.

FAQ

1. Czy możliwa jest wysyłka za granicę? 

Tak, jednak w tym wypadku wymagana jest przedpłata.

2. Po jakim czasie widoczne są efekty? 

Efekty widoczne są po 2-3 miesiącach regularnego stosowania suplementu diety.

3. Jak długo powinna trwać kuracja kolagenem? 

Kuracja kolagenem powinna trwać min. 3 miesiące. Nie ma górnej granicy po której należy zaprzestać przyjmowania suplementu diety, jednak zależy ona od pożądanego efektu. Po 25 roku życia długotrwałe stosowanie kolagenu jest w pełni bezpieczne.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>