zweryfikowany

Opti Lutein na poprawę wzroku – Recenzja i Opinie

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Kolagen | Zdrowie

Każdy z naszych zmysłów jest na swój sposób ważny. Korzystamy z nich na co dzień i przeważnie nie zwracamy na nie większej uwagi, dopóki nie zaczną się psuć. Czasami może być już za późno, by coś z tym zrobić. Jednak w wielu przypadkach jest jeszcze szansa na poprawę i dlatego nie powinniśmy odwlekać zajmowania się naszym zdrowiem na potem.

Wzrok to jeden z tych zmysłów, bez których raczej nie wyobrażamy sobie życia. Oczy służą nam przez cały dzień. Dzięki nim widzimy drogę przed sobą, jedzenie, które jemy, szklankę, którą przykładamy do ust. Dzięki nim możemy zobaczyć bliskich, ich uśmiech, emocje rysujące się na twarzy. Nie wszystko bowiem mogą wyrazić słowa. Dlatego warto o nie dbać każdego dnia.

 

Wzrok – najważniejszy zmysł

Właśnie z tych powodów możemy nazwać oczy najważniejszym z naszych zmysłów, dzięki któremu widzimy to, co nas otacza. Trzeba jednak zauważyć, że nie każdy ma w pełni sprawny wzrok, czego przyczyny można doszukać się w wielu problemach wrodzonych lub nabytych.

Dlatego warto chronić oczy, dbać o nie każdego dnia i reagować, gdy tylko pojawią się pierwsze oznaki na wystąpienie chorób. Dzięki temu możemy się uchronić przed poważniejszymi problemami, a także przed częściową lub całkowitą utratą wzroku. Niektóre objawy mogą bowiem doprowadzić do nieodwracalnej ślepoty. A na chwilę obecną nie możemy liczyć na to, że uda się ten proces odwrócić.

Dobrym sposobem zadbania o oczy, który nie wymaga od nas wiele, jest stosowanie odpowiedniego suplementu diety, jak choćby Opti Lutein, który składa się z odpowiednich składników idealnie opracowanych przez specjalistów. Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, gdyż składa się jedynie z naturalnych składników.

 

Co sprawia, że gorzej widzimy?

Tak, jak zostało wspomniane, wiele czynników może wpłynąć na to, że będziemy gorzej widzieć. Czasami są to wady wrodzone, przez które już od najmłodszych lat jesteśmy zmuszeni nosić okulary. Dzieci też łatwiej przyzwyczajają się do takich zmian. Inaczej wygląda to w przypadku dorosłych. Pogłębiające się problemy mogą znacząco utrudniać życia, a także wpływać na nasze samopoczucie i stan zdrowia psychicznego.

Zawsze zaczyna się niepozornie. Nieco gorzej widzimy, obraz jest lekko zamazany. Jednak z czasem zaburzenie staje się coraz poważniejsze, aż dojdzie do takiego stanu, że nawet najlepsi specjaliści nie będą w stanie nam w ogóle pomóc z naszym problemem.

Warto zatem poznać najczęstsze przyczyny pogarszania się wzroku:

 

Wady wrodzone

Choć mogłoby się wydawać, że sami możemy być sobie winni gorszej jakości widzenia, to specjaliści nie to wskazują jako najczęstszą przyczynę. Ale właśnie wady wrodzone. Z niektórymi z nich można walczyć poprzez korzystanie z takich środków jak Opti Lutein. Regularne stosowanie pomoże nam zniwelować skutki chorób. Czasami jednak konieczne będzie interwencja chirurgiczna, gdyż nawet najlepsze leki nie będą w stanie nam pomóc.

Wśród wad wrodzonych najczęściej wskazuje się na:

 • Krótkowzroczność (myopia) – przez tę wadę człowiek lepiej widzi przedmioty, które znajdują się bliżej, a gorzej te znajdują się dalej. Jest to spowodowane tym, że promienie świetle, które wpadają do oka, skupiają się przed siatkówką.
 • Dalekowzroczność (hyperopia) – tutaj sytuacja wygląda odwrotnie. Promienie skupiają się za siatkówką, przez co osoba gorzej widzi to, co znajduje się blisko oczu.
 • Astygmatyzm (niezborność) – w tej sytuacji człowiek mirzy się z efektem rozmycia widzenia. Jednak do zaburzenia wzroku często dochodzi także ból.

 

Choroby, które powodują zniekształcenia widzenia

Problemy ze wzrokiem mogą także wynikać z pewnych określonych chorób, które nie zawsze muszą dotyczyć bezpośrednio oczu. Jednak to z tymi spotykamy się najczęściej. Są to:

 • Zapalenie tęczówki, siatkówki lub rogówki
 • Zaćma
 • Jaskra
 • Odklejenie siatkówki
 • Zwyrodnienie plamki żółtej
 • I inne związane z oczami
 • Nadczynność tarczycy – w jej przypadku często dochodzi do wytrzeszczu oczu oraz tzw. mroczków przed oczami.
 • Udar
 • Neuropatia
 • Urazy mechaniczne

 

Jaki jest skład Opti Lutein?

Jeśli występują u nas wady wrodzone lub choroby oczu nie powinniśmy się łudzić, że wystarczy nam domowe leczenie. Konieczna jest bowiem wizyta u specjalisty, który sprawdzi nasz stan zdrowia i przepisze odpowiednie leczenie.

W wielu innych wypadkach wystarczy nam Opti Lutein. Możemy ją zacząć stosować profilaktycznie nawet dzisiaj, dzięki czemu unikniemy pojawienia się pierwszych niepokojących objawów.

Zgodnie z najnowszymi trendami producent Opti Lutein postawił na całkowitą naturalność. Odsunął na bok wszelkie sztuczne składniki, które mogą być szkodliwe dla człowieka przy dłuższym stosowaniu, a do tego nieraz wiążą się ze skutkami ubocznymi, które trudno przewidzieć. Znajdziemy tutaj jedynie substancje naturalnego pochodzenia.

 

W ulotce znajdziemy następujący skład: Ekstrakt z aksamitki standaryzowany na 20% luteiny i 2% zeaksantyny, substancja wypełniająca: maltodekstryna, żelatyna, witamina C (kwas l-askorbinowy) cytrynian cynku, ekstrakt z owoców borówki standaryzowany na 2,5% antocyjanów, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwnik: dwutlenek tytany, witamina A (octan retinylu), substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, witamina B (ryboflawina), barwnik: intygotyna.

Dzienna porcja (1 kapsułka) dostarcza:
Ekstrakt z aksamitki – 150 mg, standaryzowany na 20% luteiny: 30 mg i 2% zeaksantyny – 3 mg
Witamina C – 80 mg (100% RWS*)
Ekstrakt z borówki – 10 mg, w tym antocyjany – 250 µg cynk – 10 mg (100%RWS*)
Witamina A – 400 µg (50% RWS*)
Witamina B2 – 0,7 mg (50% RWS*)

*RWS – Referencyjne Wartości Spożycia

 

Warto jednak przyjrzeć się poszczególnych składnikom z osobna, by odkryć, czego konkretnie możemy się po nich spodziewać i jakie efekty ze sobą niosą.

 

Wyciąg z borówki brusznicy

Borówka brusznica (borówka czerwona) jest często wykorzystywana podczas leczenia chorób oczu. Ma działanie prozdrowotne i składa się z wielu składników odżywczych oraz mikroelementów, które pozytywnie wpływają na nasze oczy. Są to:

 • Witamina A – niezbędna dla zdrowia oczu
 • Witamina C (kwas askorbinowy) – znana jako naturalny, silny przeciwutleniacz. Skuteczna w walce z wolnymi rodnikami.
 • Błonnik pokarmowy
 • Minerały
 • Wapń
 • Magnez
 • Fosfor
 • żelazo

 

Wyciąg z antocyjanidyny

Mają one działanie zbliżone do działania witaminy C, dlatego nie mogło ich zabraknąć w tym suplemencie diety. Dzięki nim poprawimy mikrokrążenie w oku, a także poprawimy swój wzrok po zmroku oraz w nocy.

 

Wyciąg z nagietka lekarskiego

Przez wieki ludzie korzystali z roślin, które mają korzystny wpływ na zdrowie. Niczego więcej nie potrzebowali, by wyleczyć się nawet z najpoważniejszych chorób. I tak rozwijała się medycyna. Obecnie często dodaje sztuczne, szkodliwe substancje. Na szczęścia jednak świat znów dąży do naturalności.

Z tego powodu możemy znaleźć w Opti Lutein także nagietka lekarskiego. Posiada on bowiem substancje lecznicze, które znany jako luteinę i zeaksantynę. Są to dwa naturalne barwniki z grupy karotenów.

 • Luteina – jest tym ważniejszym elementem. Dzięki niej możemy zadbać o prawidłowe działanie plamki żółtej w oku. A jak dobrze wiemy, jest to najważniejsza część siatkówki, która zabezpiecza nasz wzrok i chroni przed ślepotą. Jednak to nie jedyna właściwość luteiny. Chroni nas także przed wieloma innymi, szkodliwymi dla oka czynnikami zewnętrznymi.

Jeśli wiele czasu spędzamy przed komputerem, szczególnie powinniśmy zadbać o prawidłowy poziom luteiny w organizmie. Jesteśmy bowiem narażeni na wielogodzinny wpływ niebieskiego światła, co – jak zostało naukowo udowodnione – jest szkodliwe dla naszego zdrowia.

Ponadto luteina ma za zadanie chronić nas przed wpływem wolnych rodników i to właśnie ona sprawia, że bez najmniejszego problemu jesteśmy w stanie odróżniać poszczególne kolory.

 • Zeaksantyna – jest niemniej ważna, mimo że nie pełni aż tak wiele funkcji. Ma jednak posobne działanie i dlatego w połączeniu z luteina jest ważnym elementem naszej diety, gdy pragniemy zadbać o nasze zdrowie, a w szczególności o nasze oczy. W kapsułkach Opti Lutein znajdziemy właśnie oba te składniki.

 

Cynk

Odpowiednia dawka cynku w naszej diecie każdego dnia może także przyczynić się do poprawy nasze stanu zdrowia oczu. Dzięki niemu z łatwością unikniemy zwyrodnienia plamki żółtej w oku, możemy też zapomnieć o problemach związanych z zaburzeniami wzroku, jaki przychodzą na człowieka wraz z wiekiem. Dodatkowo cynk sprawia, że prawidłowo widzimy oraz rozróżniamy kolory.

Ponadto wpływa pozytywnie na cale nasze zdrowie. Dodatkowa suplementacja może poprawić stan naszej skóry (szczególnie gdy chodzi o pozbywanie się cellulitu czy w przypadku młodzieńczego trądziku).

 

Witamina A

Każdy doskonale wie, że witamina A to podstawa, gdy chodzi o nasz wzrok. Ma największy wpływ na naszą jakość widzenia, a jej niedobory mogą doprowadzać do wielu negatywnych skutków, których chcielibyśmy unikać. Jak choćby do zespołu suchego oka czy kurzej ślepoty (pogarsza się widzenie po zachodzie słońca, w gorszych warunkach oświetlenia).

Witamina A działa pozytywnie nie tylko na nasze oczy (w tym minimalizuje ryzyko wystąpienia wielu chorób związanych ze wzrokiem). Ponadto zadba również o nasze włosy i będzie zapobiegać ich wypadaniu.

Dlatego też witaminy A nie mogło zabraknąć w takim suplemencie diety jak Opti Lutein. Trzeba jednak pamiętać, że poza zażywaniem kapsułek, warto zadbać o zbilansowaną, zdrową dietę każdego dnia.

 

Opti Lutein i wzrok wraca do formy

Jest to suplement diety przeznaczony do codziennego użytku. Jeśli zatem chcemy bardziej zadbać o nasz wzrok i wzmocnić swoje oczy, warto sięgnąć po Opti Lutein. Dzięki niemu będziemy mieli szansę dłużej cieszyć się dobrym wzrokiem, zminimalizujemy ryzyko wystąpienia wielu chorób, a do tego po prostu zadbamy o zdrowie.

Można go stosować każdego dnia bez obaw. Zawarte w nim naturalne składniki są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia i życia, a substancje aktywne nie stanowią żadnego ryzyka ani nie powodują żadnych skutków ubocznych. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy jesteśmy uczuleni na któryś ze składników aktywnych. Dlatego warto to sprawdzić przed rozpoczęciem suplementacji.

 

Jak zażywać Opti Lutein?

Każdego dnia niezależnie od posiłków zażywamy jedną kapsułkę i popijamy szklanką wody (najlepiej niegazowanej).

 

Jak przechowywać Opti Lutein?

Opakowanie z kapsułkami należy trzymać w temperaturze pokojem, nie wystawiać na działanie promieni słonecznych i trzymać z daleka od dzieci.

 

Opinie o Opti Lutein

Jako że jest to stosunkowo nowy lek na rynku, nie da się znaleźć wielu opinii na jego temat. Jednak ci, którzy skorzystali już z niego, mówią o kilku zaletach produktu:

 • Suplement działa szybko
 • Już po kilku dniach można zauważyć znaczącą różnicę w widzeniu
 • Nie posiada żadnych skutków ubocznych
 • Ma naturalny, roślinny skład
 • Łatwość w zażywaniu
 • Dobry wpływ na całe ciało (skórę, włosy), stan zdrowia, a nie tylko na oczy.

„Już od dawna narzekałem na oczy. Bardzo lubię czytać, stawało się to jednak coraz bardziej uciążliwe. Szybko się męczyły moje oczy, po zmroku też widziałem coraz gorzej. Pewnie tak by było dalej, ale moja córka nie zostawiła swojego ojca w potrzebie. Przyniosła mi któregoś razu Wasze kapsułki na oczy. Zapowiedziała, że mam brać tylko 1 na dzień. Brałem. Wzrok się poprawił i przestał męczyć. Mogłem czytać moje ulubione lektury nawet do późnej nocy i nic nie bolało, nie piekło. Bardzo sobie to cenię, bo mogę robić to co lubię. Wasze tabletki na oczy biorą dalej oczywiście. Bo nie chcę, żeby mój wzrok się pogorszył” /Tadeusz

„Pracuję zawodowo przy komputerze. Ostatnio coraz częściej bolały mnie oczy, a i sam wzrok jakby się pogorszył. Trochę się przestraszyłam, bo nigdy nie narzekałam przecież na oczy. Poszperałam w sieci i zamówiłam Opti Lutein, bo miał sprawdzone składniki i dobre dawki. Po tygodniu uczucie dyskomfortu ustąpiło, a wzrok też zaczął się poprawiać. Znowu widziałam ostro przedmioty, nawet te które były bardzo daleko. Mogę polecić wszystkim osobom, które chcą się zatroszczyć o swój wzrok.” /Jola

 

Gdzie i w jakiej cenie kupić Opti Lutein?

Producent nie tylko stworzył doskonałej jakości suplement diety, ale także zająć się jego dystrybucją, dzięki czemu możemy go kupić bezpośrednio na oficjalnej stronie. Ma to swoje zalety. Dzięki temu wiemy, że otrzymujemy oryginalny lek, tabletki będą rzeczywiście skuteczne, a ceny są niekonkurencyjne. Ponadto możemy zakupić suplement w korzystnych zestawach, dzięki czemu zapłacimy mniej, a zyskamy więcej. Czegoś takiego nie możemy raczej oczekiwać po portalach aukcyjnych i podobnych stronach.

Dodatkowo producent na swojej stronie internetowej zaoferował nam prezent w postaci PremiumCollagen 5000. Jest to inny suplement diety, dzięki któremu zadbamy bardziej o naszą skórę. Stanie się gładsza, jędrniejsza i czystsza.

 

Q&A – Pytania i odpowiedzi

 • Czym jest Opti Lutein?

To suplement diety, dzięki któremu można zadbać o nasze oczy.

 • Jaki jest skład?

Ekstrakt z aksamitki standaryzowany na 20% luteiny i 2% zeaksantyny, substancja wypełniająca: maltodekstryna, żelatyna, witamina C (kwas l-askorbinowy) cytrynian cynku, ekstrakt z owoców borówki standaryzowany na 2,5% antocyjanów, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwnik: dwutlenek tytany, witamina A (octan retinylu), substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, witamina B (ryboflawina), barwnik: intygotynaEkstrakt z aksamitki standaryzowany na 20% luteiny i 2% zeaksantyny, substancja wypełniająca: maltodekstryna, żelatyna, witamina C (kwas l-askorbinowy) cytrynian cynku, ekstrakt z owoców borówki standaryzowany na 2,5% antocyjanów, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwnik: dwutlenek tytany, witamina A (octan retinylu), substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, witamina B (ryboflawina), barwnik: intygotyna

 • Jakie są naturalne składniki w suplemencie?

Nagietek – źródło luteiny i zeaksantyny, ważny dla wzroku.

Borówka brusznica i antocyjanidyny – walczą z wolnymi rodnikami.

Cynk – dba o dobrą prace plamki żółtej.

Witamina A – dba o siatkówkę.

 • Ile czeka się na przesyłkę?

1 dzień roboczy

 • Jakie są formy dostawy?

Kurier, paczkomat, poczta.

 • Jak jest wysyłana paczka?

Suplement jest pakowany w zwyczajną paczkę, dzięki czemu można zachować maksimum dyskrecji.

 

Podsumowanie

Opti Lutein to dobrej jakości suplement diety, który został stworzony na bazie naturalnych składników. Dzięki temu nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia i życia. Jest w stanie pozytywnie wpłynąć na stan naszego wzroku. W wielu sytuacjach poprawi nasze widzenie, a także zapobiegnie wielu chorobom oczu. Jest prosty w stosowaniu, dzięki czemu zyskamy dodatkową motywację, by o siebie zadbać.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>