zweryfikowany

NUTREX LIPO 6 BLACK – Opinie i Recenzja

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

NUTREX LIPO 6 BLACK – Hardkorowy spalacz z USA

Jeden z najbardziej rozpowszechnionych spalaczy tłuszczu. Sprzedawany w postaci wygodnych kapsułek, po 120 sztuk w opakowaniu. Producent reklamuje go jako wyjątkowo skuteczny środek odchudzający, dodający energii do działania dzięki bezwodnej kofeinie. Wykazuje właściwości silnie pobudzające i podnoszące temperaturę ciała, co ma pomagać w pozbywaniu się zbędnych kilogramów. Specyfik wspiera także usuwanie podskórnej wody, która przyczynia się do nieestetycznego wyglądu ciała, szczególnie u kobiet.

W swoim składzie zawiera zmniejszający apetyt, szczególnie na słodycze, chrom. Do tego pobudzającą dawkę bezwodnej kofeiny i orzeźwiającą guaranę wspierającą procesy myślowe. Gorzka pomarańcza, pieprz czarny oraz papryka roczna to składniki zapewniające ogólną poprawę formy i zmianę temperatury ciała. Dużym plusem tego suplementu jest dokładna i czytelna tabela składu, z której dowiemy się, ile dokładnie i jakiej substancji przyswajamy, czego brakuje niestety w wielu konkurencyjnych wyrobach.

Użytkownicy bardzo chwalą sobie efekty uzyskane podczas odchudzania z tym suplementem. Piszą o szybkich efektach, zwiększonej wydajności, motywacji do działania, czy o poprawie sprawności umysłowej i łatwiejszym utrzymaniu skupienia. Czy jednak ten suplement jest panaceum na całe zło dietetycznego świata? Zdania są podzielone. Wśród opinii zachwyconych testerów pojawiają się głosy sprzeciwu ludzi, którzy efektów nie zauważyli, a także tych, u których produkt wywołał efekty uboczne.

Nutrex Lipo6Black jest bardzo silnie działającym suplementem diety! Z tego powodu powinniśmy traktować go jak każdy inny lek, ponieważ może być po prostu szkodliwy, lub nawet niebezpieczny. Największym problemem jest ilość kofeiny – w jednej kapsułce jest jej aż 175mg. To prawie tyle, ile w porcji espresso. Producent zaleca branie trzech kapsułek w dzień treningowy. Razem to już ponad 550mg kofeiny. Przyjmując jej takie ilości, możemy zapomnieć o piciu napojów energetyzujących czy o kawie na mieście. Tak duża ilość tej substancji może powodować duszności, zawroty głowy, a nawet wymioty. Oprócz tego negatywnie wpływa na nastrój, a z czasem, paradoksalnie, wywołuje zmęczenie i uczucie wyczerpania, ponieważ przyzwyczajony do kofeiny organizm nie umie już bez niej poprawnie funkcjonować. Tabletek tych nie mogą oczywiście przyjmować kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Warto zwrócić także uwagę na to, że Amerykańska Agencja Żywności i Leków nie przebadała składu produktu pod kątem wiarygodności deklarowanych zawartości substancji, oraz nie potwierdziła jego skuteczności w odchudzaniu.

Niewiele osób jest świadomych, że przed skorzystaniem z Nutrex Lipo6Black powinniśmy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia przeciwwskazań. Nie możemy przyjmować  produktu, jeżeli dotyczą nas np. problemy z sercem, nerkami lub wątrobą. Jeżeli dotyczą nas chroniczne bóle głowy, także powinniśmy sobie odpuścić, aby nie nasilić tych uciążliwych objawów. Produkt jest przeznaczony tylko dla osób powyżej 18 roku życia, dlatego szczególnie powinniśmy chronić go przed dziećmi. Końskie dawki substancji zawartych w suplemencie mogą być dla nich wyjątkowo szkodliwe. Powinniśmy pamiętać też, żeby nie spożywać alkoholu podczas przyjmowania suplementu oraz porozmawiać z lekarzem na temat możliwych interakcji z innymi lekami.

Dodatkowo szczególnie ważne jest, by unikać przyjmowania opisywanego suplementu równocześnie z johimbiną. Jest to silny stymulant mogący wchodzić w reakcje z resztą składu i powodować poważne działania niepożądane. Gdyby podczas przyjmowania preparatu pojawiły się u nas duszności, problemy z oddychaniem, nierówna bądź mocno przyśpieszona praca serca, natychmiast powinniśmy zrezygnować z dalszej kuracji. Jeżeli zaś czeka nas zaplanowana operacja, suplement należy odstawić minimum na dwa tygodnie przed zabiegiem. Wiele osób nie jest również świadomych, że przyjmowanie specyfiku dłużej niż zalecany miesiąc lub dwa, może skończyć się naprawdę nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi.

Warto również dodać, że niektóre organizacje zrzeszające sportowców zabraniają swoim zawodnikom stosowania tego produktu, ponieważ zbyt mocno wpływa na organizm i mógłby zostać w efekcie uznany za doping.

Podsumowując – Nutrex Lipo6Black jest jednym z bardziej kontrowersyjnych spalaczy tłuszczu, zbierających wokół siebie masę fanów, jak i przeciwników. Sięgając po tak silny środek często nie jesteśmy świadomi powagi jego działań pożądanych, jak i niepożądanych. Trzymając w dłoni słoiczek z tabletkami, mamy tak naprawdę w ręce miecz obusieczny – nie mamy pojęcia, do której grupy oceniających dołączymy. Osiągniemy wymarzoną sylwetkę, a może zrobimy sobie krzywdę, pogorszymy samopoczucie i będziemy żałować decyzji? To loteria, bo każdy organizm reaguje inaczej. Tym bardziej, że wiele zniecierpliwionych czekaniem na efekty użytkowników ignoruje zalecenie konsultacji lekarskiej. Czy warto więc ryzykować swoje zdrowie polegając na opiniach ludzi w Internecie i popularności suplementu? Nie sądzę.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>