zweryfikowany

Nafta oczyszczona do picia na pasożyty – jak działa i czy jest skuteczna?

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.


Picie nafty oczyszczonej to jeden z tradycyjnych sposobów na skuteczną walkę z pasożytami zamieszkującymi ludzki organizm. Dzięki jej właściwościom, była bardzo często wykorzystywana przez nasze babcie. Czy picie nafty oczyszczonej jest rzeczywiście dobrym pomysłem na walkę z niechcianymi organizmami?

Nafta oczyszczona – co to jest i jak działa?

Według medycyny naturalnej nafta oczyszczona pomaga w wielu schorzeniach i usprawnia działanie ludzkiego organizmu. Powstaje poprzez wielokrotne destylowanie ropy naftowej. Dzięki temu procesowi, otrzymuje się produkt zdatny do picia i bezpieczny dla człowieka.

Nafta oczyszczona nie należy do najsmaczniejszych pokarmów, jednak prozdrowotne właściwości i działanie wynagradzają jej nieprzyjemne spożywanie.

Jakie nafta ma działanie?

Nafta oczyszczona to domowy sposób na, przede wszystkim, wszelkie dolegliwości żołądkowe, trawienne i jelitowe. Jest niezwykle skuteczna przy biegunkach i zaparciach i szybko przynosi ulgę. Nafta posiada także szereg innych leczniczych właściwości:

 • ogranicza i łagodzi wymioty i mdłości;
 • łagodzi swąd;
 • nawilża śluzówkę nosa, krtani oraz gardła;
 • leczy zapalenie spojówek;
 • pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację;
 • wspomaga eliminowanie pryszczy i wyprysków;
 • łagodzi i wycisza egzemę.

Działanie nafty oczyszczonej na pasożyty

Picie nafty oczyszczonej ma niezwykle pozytywnie wpływa i usprawnia układ pokarmowy, dzięki czemu zwalcza i łagodzi dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Wynika to głównie z poprawy perystaltyki jelit oraz z działania zmiękczającego kał.

Działając przeczyszczająco, nafta tworzy wrogie środowisko do rozwijania się i życia pasożytów. Umożliwia to ich szybsze pozbywanie się z organizmu i utrudnianie w bytowaniu. Nafta jest wrogiem owsików, glist ludzkich, a także innych niechcianych lokatorów.

Oprócz walki z samymi pasożytami, nafta niweluje także ich objawy. A są to:

 • nudności i wymioty;
 • biegunki;
 • zaparcia;
 • wzdęcia.

Korzystając z tej metody medycyny naturalnej i odpowiednio ją dawkując, można skutecznie wyeliminować problem pasożytów.

Jakie pasożyty eliminuje nafta oczyszczona?

Pasożyty, czyli robaki obłe mogą bytować w organizmach zarówno dorosłych, jak i dzieci. Nafta oczyszczona pozwala na usuniecie ich z jelit i utrudnienie im ponownego bytowania.

Najczęściej występujące pasożyty to:

 • owsiki – jeden z najczęstszych pasożytów spotykanych u dzieci. Bytują one w jelicie grubym i mogą powodować nieprzyjemny świąd odczuwalny w okolicach odbytu;
 • glista ludzka – występują jedynie w jelicie cienkim, wywołują chorobę zwaną glistnicą;
 • włosogłówki – zamieszkują jelito grube, wywołują, bardzo często bezobjawową chorobę, włosogłówczycę.

Borykając się, z którymś z tych pasożytów warto wypróbować sposobu z piciem nafty oczyszczonej – jest to bezpieczne, a może skutecznie pomóc w pozbyciu się niechcianych lokatorów.

Prawidłowe stosowanie nafty oczyszczonej w walce z pasożytami

Najczęściej stosuje się około 10-15 kropli nafty oczyszczonej na łyżkę stołową wody. Ważne, aby spożywać ją 3 razy dziennie, na co najmniej godzinę przed posiłkiem. Pamiętać warto o jej niezbyt przyjemnym smaku, dlatego spożywając ją warto przygotować sobie od razu coś do popicia.

Nafta do skutecznego działania potrzebuje okresu kilku tygodni, dobrze jest więc ją prawidłowo przechowywać. W celu zachowania wszystkich jej właściwości, naftę przechowuje się w suchym oraz ciemnym miejscu.

Dobrze jest również dokładnie przeczytać sugestie dotyczące spożywania nafty znajdujące się na opakowaniu i ulotce. W zależności od producenta, jej dawkowanie może się nieznacznie różnić, warto więc trzymać się tych wytycznych.

Czy spożywanie nafty jest bezpieczne dla organizmu?

Odpowiednio przechowywana i dawkowana nafta oczyszczona jest całkowicie bezpieczna dla ludzkiego organizmu. Nie powinna także wywoływać żadnych skutków ubocznych. Ważne jednak, aby trzymać się zasad spożywania opisanych na ulotce.

Przedawkowanie nafty może doprowadzić do tzw. reakcji ziarniniakowej, czyli do powstania ziarniaków zapalnych. Ważne również, żeby pamiętać o ostrożnym korzystaniu z nafty i przede wszystkim o jej niewdychaniu. Jej zbyt duża ilość doprowadzić może do lipidowego zapalenia płuc.

Warto również ostrożnie podejść do podawania nafty oczyszczonej do picia dzieciom. Nie ma wśród specjalistów wspólnego zdania co do bezpiecznego jej podawania maluchom. Część naukowców ostrzega przed możliwością wystąpienia u dzieci skutków ubocznych, dlatego też najlepszym pomysłem będzie podawanie dzieciom w pełni bezpiecznych oraz naturalnych produktów. Zaliczamy do nich czarnuszkę, tymianek, oregano oraz wrotycz pospolity.

Podsumowując, naftę oczyszczoną warto wykorzystać w walce z pasożytami. Przechowywana w odpowiednich warunkach i dawkowana zgodnie ze wskazaniami producenta, jest bezpieczna i ma prozdrowotne działanie na organizm. Warto z niej skorzystać, a kupując, należy ja nabyć w sprawdzonym źródle – najlepiej w aptece. Dzięki temu ma się pewność, że jest to produkt zdrowy, a jego działanie będzie efektywne i skuteczne.

Komentarze |5|

 • Dziwi mnie ta nafta. Ponieważ w Polsce nie można kupić prawdziwej oczyszczonej nafty to raz. A dwa to prawdziwa taka nafta jest już trudno dostępna i może jeszcze idzie ja kupić gdzies na Ukrainie. Skoro stosuje się te po kroplach i to 3x dziennie, to oznacza że nie jest orginalna i tak prawdziwa jak była za naszych babć. W tamtym czasie dzieciom dawało się łyżeczkę nafty, popijali woda i czekali jakie robale po wypadają. Glisty i tasiemce potrafiły wypadać w ciagu kilku minut nawet haftowaniem. Raz a skutecznie, co tylko zaświadcza że dzisiejsza nafta tutaj dostępna nie jest już tą samą…

  odpowiedź

 • Pamiętam jak w latach 60-tych podawano naftę taką jaką używano do oświetlenia w lampach naftowych na usuwanie pasożytów u dorosłych i dzieci. Podawano łyżeczkę lub łyżkę dla dorosłej osoby. Działało!

  odpowiedź

 • Nasze babcie i prababcie stosowały wówczas naftę oświetleniową (używaną do lamp naftowych) w ilości ok. łyżki dla dorosłych a łyżeczkę dla dzieci. Dobrze uwalniało od pasożytów!

  odpowiedź

 • Gdzie mozna kupic dobra nafte, ktora zadziala i wydali robale? Czy ktos zna producenta i miejsce gdzie to mozna kupic?

  odpowiedź

 • Witam! Napisał Pan dawkowanie trzy razy przed dziennie przed posiłkiem 10 do 15 kropli ale przez jaki okres?

  odpowiedź

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>