zweryfikowany

Maxigra Go czy naprawdę działa? Skutki Uboczne, Opinie, Recenzja, Cena, Gdzie kupić

Autor: Grzegorz Morawski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.


Aktywność seksualna mężczyzny obniża się zazwyczaj wraz z jego wiekiem. Jednak nie tylko wiek ma wpływ na tą przypadłość. Problemy z erekcją mogą mieć dwa podłoża- somatyczne lub psychologiczne. Czynniki takie jak stres, nieodpowiednia dieta, przyjmowane leki, zaburzenia na tle psychicznym czy niektóre choroby przewlekłe takie jak chociażby cukrzyca,  mogą przyczynić się do braku lub zaburzeń erekcji. Czym one są? Dochodzi do nich gdy wzwód nie jest wystarczający do odbycia stosunku seksualnego lub zanika przy próbie podjęcia go. Problem ten może przybierać różną postać:

 • występuje pełen wzwód, ale  zmniejsza się przy próbie podjęcia stosunku
 • występuje niepełny wzwód, uniemożliwiający podjęcie stosunku
 • wzwód występuję tylko wtedy, gdy stosunek jest spontaniczny
 • brak erekcji

Nie trzeba tłumaczyć, że aktywność seksualna jest ważnym elementem życia codziennego człowieka. Problem zaburzeń erekcji nie jest problem który dotyka wyłącznie mężczyzn, ale pośrednio również  ich partnerki. Satysfakcja z życia seksualnego, jest ważnym czynnikiem nie tylko jeżeli chodzi o związki ale i również buduje poczucie własnej wartości. Na rynku mamy sporo dostępnych opcji kuracji leczniczych eliminujących ten problem w tym również produkty dostępne w aptekach bez konieczności posiadania recepty. Do najpopularniejszych na rynku leków tego typu zaliczamy między innymi  Mensil, Maxon, Inventrum, Permenking, Viveron. Jednym z tych najczęściej wybieranych przez konsumentów jest Maxigra Go.

Maxigra Go – co to za lek? Jakie dawkowanie? Jakie skutki uboczne?

Głównym składnikiem produktu jakim jest Maxigra Go jest sildenafil- jest on jednym z najpopularniejszych substancji używanych do produkcji tego rodzaju preparatów. Została wprowadzona do użytku w 1998. Minęło więc sporo czasu by dogłębnie zbadać jego działanie nie tylko po krótkotrwałym stosowaniu ale i również jak to wygląda po dłuższym czasie.

Do dziś sildenafil jest najpopularniejszym preparatem używanym przy leczeniu zaburzeń erekcji.

Jakie jest więc jego działanie?

Wspomaga on rozszerzenie naczyń krwionośnych członka, zwiększając przy tym jego ukrwienie. W efekcie tego procesu lek w skład w którego wchodzi sildenafil pomaga osiągnąć i utrzymać wzwód.

Jest to jednak możliwe wyłącznie przy zapewnieniu odpowiedniej stymulacji seksualnej. Bez niej nie osiągniemy zamierzonego efektu a lek uznamy jako nie skuteczny.

Substancjami pomocniczym w Maxigra Go są 2,15 mg aspartamu (E951) i 70,4575 mg laktozy jednowodnej.

Lek Maxigra Go należy przyjmować wyłącznie zgodnie z zaleceniami opisanymi w ulotce dostarczonej przez producenta lub w sposób wskazany wcześniej  przez lekarza lub farmaceutę.

Zaleczaną dawką przez producenta jest 25 mg – co odpowiada 1 tabletce preparatu.

Lekarz po wywiadzie z pacjentem, może zalecić inny sposób dawkowania.

W zależności od indywidualnej tolerancji, dawkę tę można zwiększyć, jednak jednorazowo nie należy przekroczyć 100 mg sildenafilu, co odpowiada 4 tabletką.

Maxigra Go nie należy stosować częściej niż raz w ciągu doby i nie przesadzać z częstotliwością z jaką się go stosuje.

Lek przyjmuję się na około godzinę przed rozpoczęciem aktywności seksualnej. W zależności od organizmu i czynników takich jak wcześniejsze spożycie posiłków, efektów można się już spodziewać po 20 minutach. Tabletkę smaku miętowym należy żuć przez kilka minut a następnie połknąć.

Do każdego opakowania leku dołączona jest również ankieta, którą zaleca się wypełnić przed zażyciem leku. Jest ona również dostępna na stronie producenta. To wygodne rozwiązanie w przypadku kiedy po wypełnieniu ankiety dojdziemy do wniosku ze Maxsigra Go nie jest jednak lekiem przeznaczonym dla nas.

Ankieta to nic innego , jak prześledzenie przeciwwskazań w odniesieniu do indywidualnych użytkowników leku. Dzięki niej można sprawdzić czy stosowanie leku jest dla  bezpiecznie. Ma to być swego rodzaju substytut wizyty u lekarza. Zaleca się jednak osobisty kontakt z lekarzem w przypadku, gdy po zażyciu leku Maxigra Go nie dochodzi do erekcji lub, gdy czas jej trwania nie jest dość długi do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego.

Jak najszybciej należy zasięgnąć pomocy medycznej, jeżeli po zażyciu pojawi się wzwód trwający powyżej 4 godzin lub zaburzenia widzenia.

Jakie są przeciw skazania do zażycia Maxigra go?

Oczywiście standardowo uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Z uwagi na sildenafil, podczas przyjmowania  Maxigra Go nie należy spożywać alkoholu. Połączenie go z alkoholem może nasilić jego szkodliwe działanie, wzmagając jego toksyczność. Leki typu Maxigra Go zawierające w swoim składzie sildenafil nie powinny być zażywane przez młodych mężczyzn, zwłaszcza poniżej ukończenia 18 roku życia.

Przyjmując sildenafil należy mieć na uwadze, że regularne i częste korzystanie z leku tego typu przyzwyczaja organizm do wysokiego poziomu substancji biochemicznych. To z kolei osłabia działanie każdej następnej jego dawki i bardzo często wymusza na mężczyznach stopniowe zwiększanie porcji leku. Przedawkowanie  leku może mieć nieodwracalne konsekwencje w postaci np. impotencji wtórnej. Objawem przedawkowania jest utrzymujący się przez kilka godzin wzwód. Do najczęstszych skutków o charakterze niepożądanym należą :

 • zaczerwienienie twarzy, które pojawia się w nagły sposób
 • ból głowy o niedużym nasileniu
 • uderzenia gorąca, zimne poty
 • nudności którym mogą towarzyszyć również wymioty
 • zawroty głowy
 • uczucie zatkanego nosa
 • umiarkowane zaburzenia widzenia- widzenie z kolorową poświatą, niewyraźne widzenie

Rzadko występować mogą również wysypka, podrażnienie, podrażnienie lub ból oczu, kołatanie serca lub jego szybsze bicie, ból mięśni, osłabienie czucia dotyku, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, wymioty, ból w górnej części brzucha, choroba refleksowa przełyku (jednym z objawów jest zgaga), uczucie gorąca, zmęczenie, senność, dzwonienie w uszach, suchość w jamie ustnej, zatkanie lub niedrożność zatok, zapalenie błony śluzowej nosa (objawy to m.in. zatkany nos, katar i kichanie), krwawienia z nosa, krew w moczu. Niezwykle rzadkimi skutkami ubocznymi zgłoszonymi do producenta Maxigra Go były : omdlenia, wystąpienie udaru, zawał serca, uczucie ucisku w gardle, rozproszenie źrenicy, krwawienie z prącia, obecność krwi w spermie, uczucie drażliwości lub utrata słuchu, zdrętwienie ust, przemijające zmniejszenie przepływu krwi do części mózgu. Przypadki występowania tych dolegliwości są jednak niezwykle rzadkie – mogą wystąpić u 1 na 1000 przyjmujących lek.

Maxigra Go – dostępność

Lek Maxsigra Go dostępny jest bez recepty w aptekach zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych ale można go również zakupić w dyskontach drogeryjnych tak jak np. Rossman. Produkt sprzedawany jest w opakowaniach w którym znajdują się 2 lub 4 tabletki. Cena produktu wynosi ok 15- 20 złotych, co czyni go jednym z tańszych produktów tego typu, zawierających tą samą substancję czynną jaką jest sildenafil. W sprzedaży w aptekach znajdziemy również leki z zawartością sildenafilu na receptę. Te sprzedawane beż recepty różnią się głównie stężeniem substancji czynnej, jest jej zwyczajnie mniej. Do leków tego typu sprzedawanych na resepte należą : Silden, Sildenafil Actavis, Sildenafil Mylan, Sildenafil Accord.

Maxigra Go opinie       

Jak jednak produkt ten sprawdza się w praktyce po zastosowaniu przez użytkowników. W Internecie można natrafić na różnorodne opinie,  w zależności od tego gdzie się ich szuka. Na stronach sprzedających produkt w znacznej większości są one pozytywne. Jednak jak jest naprawdę? Czego spodziewać się po zażyciu Maxigra Go? W poszukiwaniu rzetelnych opinii, realnych użytkowników Maxigra Go zachęcam do zapoznania się z opiniami użytkowników zawartymi na forach opiniotwórczych. Na większości z nich czytamy, że lek rzeczywiście działa, jednak u niektórych jedna tabletka nie jest dawką wystarczającą.  Większość pozytywnych opinii pochodzi od użytkowników z przejściowymi problemami z uzyskaniem erekcji, wywołanymi najczęściej ze stresu. Użytkownicy często również chwalą cenę. Nie wątpliwie jest to jeden z tańszych środków na rynku. Zażywający Maxigre Go do minusów w stosowaniu preparatu zaliczają czas, od zażycia tabletki do osiągnięcia pożądanego efektu. Dosyć często czyta się również o skutkach ubocznych podczas stosowania produktu. Do jednego z najczęstszych opisywanych jest bol głowy. Dosyć częstymi skutkami ubocznymi, zgłaszanymi przez użytkowników zaliczają się również nudności i nagłe uderzenia gorąca. Użytkownicy Maxigra Go wskazują też na znaczne wydłużenie się stosunku po jego zażyciu oraz na jego bardziej satysfakcjonujący przebieg – bardziej intensywny w odczuciu orgazm.  Na plus w użytkowaniu leku pacjenci wykazują:

 • dobrą cenę w porównaniu do analogicznych składowo preparatów
 • jakość – lek u większości użytkowników rzeczywiście w mniejszy lub mniejszy sposób zadziałał
 • łatwość w doraźnym użyciu – 1 tabletka, 1 dawka
 • smak – miętowy
 • szybkość działania
 • sposób zażywania – tabletka do żucia bez popijania
 • wydajność- teoretycznie 1 opakowanie wystarcza na 4 zastosowania
 • dostępność – dostępny zarówno w aptekach, jak i dyskontach

Preparaty wspomagające libido takie jak Maxigra Go mogą znacząco poprawić jakość życia seksualnego. Upływające lata, czy nadmiar stresu często odbija się niekorzystnie na sferze seksualnej. Wbrew pozorom wielu mężczyzn odczuwa obniżenie popędu płciowego i brak ochoty na seks. Przekłada się to na obniżoną satysfakcję z życia intymnego. Preparaty wzmacniające libido i poprawiające sprawność seksualną mogą na nowo przywrócić radość ze współżycia.

Leki z sildrnafilem – środki ostrożności

Jeżeli zdecydujemy się na zakup tego typu leków, zwłaszcza jeżeli nie konsultujemy tego z żadnym lekarzem, pamiętajmy że lepiej jednak mimo wszystko  poznać przyczynę swoich dysfunkcji. Diagnostyka i odpowiednie dobranie leków czy diety przez lekarza, z pewnością będą lepszym rozwiązaniem, niż zażywanie leków na własną rękę. Nie zawsze warto polegać wyłącznie na wygodzie płynącej z dostępności czy aminowości płynącej z wygodnej możliwości zakupu. Preparaty takie jak Maxigra Go owszem jak widać po opiniach użytkowników są skuteczne, jednak to, że pomagają w jednym, nie znaczy ze nie szkodzą przy dłuższym stosowaniu np. na wątrobę. Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej jest przeciwna sprzedaży leków zawierających sildenafil bez recepty. Towarzystwo jest zdania, że sprzedaż tego typu leków może być niebezpieczna dla wielu mężczyzn zażywających go beż nadzoru lekarza. Zaburzenia erekcyjne mogą być bowiem pierwszym objawem chorób sercowo – naczyniowych, takich jak chociażby nadciśnienie czy miażdżyca. Czasami też kłopoty z erekcją są poprzedzeniem zawału serca. Mogą być pierwszym sygnałem postępującej cukrzycy lub ubocznym działaniem przyjmowanych leków. Maxigra Go nie należy przyjmować w połączeniu z lekami takimi jak te :

 • stosowanymi w leczeniu bólu w klatce piersiowej,
 • lekami z grupy azotanów lub uwalniającymi tlenek azotu,
 • stosowanymi w leczeniu HIV,
 • stosowanymi na obniżenie ciśnienia krwi

Przed stosowaniem leku Maxigra Go należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, gdy u pacjenta występują:

 • leku nie należy przyjmować łącznie z terapiami tętniczego nadciśnienia płucnego
 • leku nie należy przyjmować jeśli nie stwierdzono zaburzeń erekcji
 • leku nie należy stosować jednocześnie z innymi doustnymi lub miejscowymi metodami leczenia zaburzeń wzwodu
 • nagłe pogorsze widzenia lub nagła utrata wzroku
 • choroba wrzodowa lub zaburzenia krzepnięcia
 • dolegliwości ze strony serca
 • anatomiczne zniekształcenia prącia
 • niedokrwistość sierpowatokrwinkowa,
 • białaczki,
 • szpiczak mnogi

Zaburzenia związane z erekcją mogą wynikać z wielu problemów ze zdrowiem. Często są jednym z pierwszych odczuwalnych sygnałów powoli rozwijającej się choroby. Nie powinny być bagatelizowane a tym bardziej „zamiatane pod dywan” poprzez przyjmowanie doraźnych środków dostępnych w aptekach bez próby zdiagnozowania przyczyny. Wygoda nie zawsze idzie w parze ze zdrowiem. Zatem czy warto stosować leki takie jak Maxigra Go? Warto, jednak na dłuższą metę będzie to raczej niezdrowe dla naszego organizmu, jak i  może doprowadzić do przeoczenie jednego z pierwszych objawów chorobowych nie koniecznie związanych z samą seksualnością.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>